120Hz adaptīvie displeji: nākotne vai tikai viltība?

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 6 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
iPhone 13 Pro Motion fake 120Hz ? Is Apple lying to us about high refresh rate?
Video: iPhone 13 Pro Motion fake 120Hz ? Is Apple lying to us about high refresh rate?

Saturs


Kad mēs runājam par mobilo displeju nākotni, liela uzmanība tika pievērsta nepārtrauktai pārejai uz OLED, bezsezonu dizaina parādīšanās un lokāmu un elastīgu modeļu iespējamībai pie horizonta. Tomēr ir arī mazāk runāta par tendenci: virzība uz displejiem ar vēl lielāku atsvaidzes intensitāti, mainīgiem atsvaidzināšanas ātrumiem un augsta dinamiskā diapazona satura atbalsts.

Protams, šī gada un jau tiek atbalstīti daži HDR formāti, un 60 Hz ir sviests vienmērīgs UI animācijām, spēlēm un augstas kadru ātruma video atskaņošanai. Mēs esam redzējuši, ka citi aparāti arī šajā ziņā iespiež aploksni, un daži no Sharp Aquos diapazona jau lepojas ar 120Hz displeja iespējām, un jaunākais Aquos R to dara ar QHD izšķirtspēju, HDR10 atbalstu un Snapdragon 835 paketi vilkšanā. (Ja nezināt, par ko mēs runājam, atsvaidzes intensitāte ir ātrums, ar kādu displejs katru sekundi atjauno attēlu.)

Runājot par augstiem atsvaidzināšanas līmeņiem, kas parādījās šī gada sākumā, kad tika atklāts jaunākais iPad Pro, komplektā ar 120 Hz “ProMotion” displeju, kurš, pēc uzņēmuma teiktā, ļaus nemanāmāk reaģēt, pietuvinot attēlus vai ritinot tekstu. Ir arī priekšrocības, kad runa ir par lielākiem spēļu atsvaidzināšanas līmeņiem, un tieši to Razer tiecas ar savu jauno Razer Phone. Šeit uzņēmums ir izmantojis IGZO paneli, kas darbojas ar Ultra Motion tehnoloģiju, Nvidia mobilo versiju G-Sync darbvirsmas monitoriem. Tas sinhronizē GPU izvadi ar atsvaidzes intensitāti, ļaujot tam mainīties no 10 līdz 120 Hz, lai izlīdzinātu ekrāna plīsumus un palīdzētu spēlēm saglabāt atsaucību.


Tā noteikti ir taisnība, ka ar 120Hz var kustība izskatīties tik gludi - vienkārši pajautājiet ikvienam, kam ir 120 vai 144 Hz datora monitors, un arī mobilajā telpā šī mijiedarbība ir atkarīga no tā, vai displejā ir iestrādāts ātrs, precīzs un atsaucīgs skārienjutīgais elements. arī. Lielais jautājums ir, vai šim lēcienam ir tikpat liela nozīme viedtālruņa telpā?

Es neesmu viens, kurš atsakās no uzlabotām specifikācijām, pat ja pāreja no 60Hz līdz 120Hz neradīs atšķirību pasaulē, kad vienkārši pārvietojaties no lietotnēm vai izejat no tām vai slīdējat pa lietotāja interfeisu. 17 sekunžu latentums jau ir pietiekami labs tam, un dažas lietotnes tik un tā nedarbojas ar konsekventu 60 kadri sekundē. Tomēr ātrāks ir potenciāli labāks, un, runājot par nākotni, kurā mums ir jāapsver un arī lietojumprogrammas, ātrāku atsvaidzināšanas ātrumu pieņemšanai ir dažas vēl ievērojamākas priekšrocības.

Atjaunināšanas biežuma palielināšana līdz 90 Hz vai virs tā nepalīdzēs lietotnēm, kas jau darbojas ar ātrumu 60 kadri sekundē, kas dažreiz ir problēma gan Android, gan iOS.


Ir vērts atzīmēt, ka jau kādu laiku Android telpā aparatūras pusē tiek atbalstīti 120Hz kadru nomaiņas ātrumi, izmantojot Snapdragon 8XX sēriju, HiSilicon jaunāko Kirin 960 un MediaTek SoCs izvēli no Helio X10, kas atbalsta 120Hz paneļus, izmantojot dažādas rezolūcijas. Tātad nevis SoCs saglabā šo nišas tehnoloģiju, problēmas parasti tiek rastas ar saturu un ilgstošu veiktspēju.

Tā vietā lielākajai daļai ierīču un lietotņu programmatūra tiek fiksēta līdz 60 Hz atsvaidzes frekvencei, lai nodrošinātu vienmērīgu veiktspēju un izvairītos no ekrāna plīsumiem, pat ja displejs var sasniegt daudz lielāku ātrumu. Tas tika parādīts, kad tika atklāts, ka Samsung viedtālruņu paneļi tika izmantoti Oculus Rift DK2, kas darbojas ar 75Hz frekvenci, salīdzinot ar tiem pašiem paneļiem, kas viedtālruņos darbojas 60Hz frekvencē. Atgriežoties pie Razer telefona, uzņēmums sadarbojas ar dažiem spēļu izstrādātājiem, lai izmantotu pilnu atsvaidzināšanas frekvenci, tāpēc pat ar 120 Hz tālruni mēs joprojām nevaram gaidīt universālu programmatūras atbalstu.

Lai atrisinātu veiktspējas problēmas, mēs esam redzējuši adaptīvu atsvaidzināšanas tehnoloģiju ieviešanu, piemēram, Razer Phone, kas precīzai GPU izvadei sakrīt ar displeja atsvaidzes intensitāti. Tas novērš ekrāna plīsumus un nozīmē arī to, ka paneļi var atsvaidzināties lēnāk, tādējādi ietaupot enerģiju, skatoties zemāka kadra ātruma videoklipus vai palaižot mazāk intensīvas lietotnes. Šī tehnoloģija jau ir pieejama vairākos paneļos, pateicoties tādām idejām kā Nvidia G-Sync un atvērtai platformai DisplayPort Adaptive-Sync. Qualcomm Snapdragon 835 ieviesa savu versiju ar nosaukumu Q-Sync, kas darbojas pēc tāda paša principa. Adaptīvā atsvaidzināšanas tehnoloģija bija arī viens no sarunu punktiem Apple jaunā planšetdatora prezentācijā.

Kā mēs minējām, lielu daļu no šī pieprasījuma virza virtuālās realitātes lietojumprogrammu prasības. Ātrākas atsvaidzināšanas pakāpes var palīdzēt cīņā pret zemāku latentumu - kamēr apstrādes aparatūra ir pietiekami ātra - un mazāk ekrāna plīsumu var palīdzēt novērst nelabumu, abas kopā cenšoties radīt skatītājam vispusīgu labāku pieredzi.

Displeja atsvaidzes intensitātes sinhronizēšana ar GPU izvadi ļauj izvairīties no ekrāna saplēšanas un var ietaupīt akumulatora darbības laiku, ja nav nepieciešams liels kadru nomaiņas ātrums.

Tomēr Android nedaudz atpaliek no līknes kadru pārraides ātruma ziņā. Kaut arī Oculus Rift un HTC Vive tout 90Hz atsvaidzināšanas frekvences, Gear VR ir iestrēdzis 60Hz un Google Daydream mainās atkarībā no pievienotās ierīces, taču lielākajā daļā tālruņu tas, iespējams, ir bloķēts līdz 60Hz.

Lielāks atsvaidzināšanas biežums tomēr nav viss, kas izārstē vienmērīgu VR pieredzi. Galu galā jums ir jāspēj konsekventi attēlot lielu kadru nomaiņas ātrumu un ātri apstrādāt arī sensoru datus. Ierobežotie enerģijas, siltuma un apstrādes budžeti viedtālruņu izstrādājumos padara AAA, augstas kadru nomaiņas spēles neiespējamu, taču tas nenozīmē, ka mazāk prasīgām VR un AR iespējām nevar būt noderīga arī vienmērīgāka kadru nomaiņas ātrums.

Tā vietā mainīgie atsvaidzināšanas līmeņi varētu būt virzītājspēks augstākās mobilās VR un AR pieredzes iegūšanai. Uzturot pietiekami daudz apstrādes laika zema latentuma sensoriem, kā arī sinhronizējot atsvaidzināšanas intensitāti, lai izvairītos no īslaicīgas stostīšanās, uztverei jābūt pietiekami vienmērīgai, lai izvairītos no lielākās daļas galvassāpēm. Ne tikai tas, bet arī adaptīvās atsvaidzes intensitātes var palīdzēt ietaupīt enerģiju, parādot statiskus attēlus vai mazu kadru ātrumu, vienlaikus nodrošinot arī augstākas maksimālās jaudas iznākumu ierīcēs, kas ir spējīgas.

Satīt

Augsta un mainīga atsvaidzināšanas līmeņa paneļi jau ir liels datoru spēļu pārdevējs, un mēs, visticamāk, redzēsim arī arvien lielāku virzību uz tehnoloģiju arī mobilajā telpā. Apple jaunākais iPad, Sharp’s Aquos sērija un Razer Phone, iespējams, ir tikai nākamās lielās tendences mobilo displeju tehnoloģijās priekšteči.

Atbalsts jau ir pieejams esošajā aparatūrā, tāpēc atbalsta ieviešana tagad ir jāmaina Android ražotājiem un trešo pušu programmatūras pārdevējiem. Šī tehnoloģija noteikti nav triks, kad runa ir par virtuālās realitātes lietojumprogrammām, taču tas, vai 90Hz, 120Hz vai pat augstākas likmes galu galā kļūst par viedtālruņu standartu, iespējams, ir ļoti atkarīgas no turpmākās izplatības tirgū un VR panākumiem - problēma tas joprojām ir ļoti neatbildēts jautājums.

Man ir neliela problēma: e vairāka reize nedēļā, dažreiz pat katru dienu, mainu ava tālruņa fonu. E nezinu, kāpēc, bet e vienkārši nokļuvu noteiktā nokaņojumā un gribu, lai mana tālruņa fona attēli at...

Atjaunināt, 2019. gada 28. janvārī, plkt. 05:50 ET:Tagad amung izlaiž Android Pie jaunumu Galaxy Note 9 Lielbritānijā. Twitter lietotāj šodien mū iepazītināja ar atjauninājumu un neen publicēja ziņoju...

Popularitātes Iegūšana