Vai jums vajadzētu saņemt 48MP viedtālruni? Vispirms jums jāzina

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 8 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Does MEGAPIXELS really matter in Smartphones?
Video: Does MEGAPIXELS really matter in Smartphones?

Saturs


Tālruņu veidotāji jau dažus gadus lielā mērā piedāvā 12MP galvenās kameras, un kurš tās var vainot? 12MP kameras rada lielisku līdzsvaru starp izšķirtspēju un sensora izmēru, kā to pierāda Google un Samsung vadošie tālruņi pēdējo trīs vai četru gadu laikā.

Bet 2018. gads piedzīvoja lēcienu uz 40MP Huawei, nodrošinot dažus interesantus rezultātus. Tagad šķiet, ka 2019. gads varētu būt 48MP kameras gads, jo vairāki tālruņu ražotāji pieņem tehnoloģiju saviem tālruņiem. Divi lielākie kameru sensoru ražotāji - Sony un Samsung - ir vadošie maksājumi, jo abi tirgū ienes 48MP sensorus.

Japānas uzņēmumam ir IMX586 sensors, bet Korejas konglomerāts ved ISOCELL GM1. Starp izšķirtspēju, pikseļu izmēru un pikseļu bināro pieeju mums ir divi ārkārtīgi līdzīgi sensori.

Kāpēc mums līdz šim nav 48MP kameru

Honor View 20 ir viens no pirmajiem tālruņiem ar 48MP sensoru.


Parasti 48MP kameras sensors, kas iespiests tipiskajā viedtālrunī, rada vairākas problēmas. Izšķirtspējas palielināšanai ideālā gadījumā būtu jāiet roku rokā ar sensora izmēru, lai saglabātu veiktspēju vājā apgaismojumā, bet lielāka sensora rezultāts parasti ir liels kameras kupris vai biezāks tālrunis.

Otra alternatīva ir saglabāt sensora izmēru vienādu. Bet visu šo pikseļu pieblīvēšana uz mazu sensoru nozīmē, ka atsevišķiem pikseļiem jābūt mazākiem, lai tie ietilptu. Un mazāki pikseļi vienkārši nespēj pietiekami uztvert pietiekami daudz gaismas nakts kadriem. Padomājiet par to, kā lietus savākšana spaiņos. 25 litru spainis (lielāks pikselis) vienkārši savāc vairāk lietus (viegls) nekā 10 litru spainis (mazāks pikselis).

Chipset un sekundāras kameras atbalsts ir vēl viena problēma, kad runa ir par 48MP kamerām. Lielākā daļa mikroshēmojumu tieši neatbalsta 48 MP kameras, nemaz nerunājot par 48 MP kameru, kas savienota pārī ar sekundāro šāvēju. Patiesībā šķiet, ka Snapdragon 855, Snapdragon 675 un MediaTek Helio P90 šobrīd ir tikai vieni no mikroshēmojumiem, kas īpaši atbalsta 48MP kadrus (un Qualcomm mikroshēmas šajā sakarā nemin dubulto kameru atbalstu).


Tas atgādina Nokia Lumia 1020 jau 2013. gadā, jo ierīces Snapdragon S4 Plus mikroshēma faktiski neatbalstīja 41MP kameru. Tas lika Nokia būtībā ievietot atbalstu aparatūrā. Rezultātā patiešām tika iegūts pareizs 41MP viedtālrunis, kaut arī tas bija ar šausmīgiem fotografēšanas un apstrādes laikiem.

Mēs varētu redzēt kaut ko līdzīgu ar Xiaomi’s Redmi Note 7, 48MP viedtālruni, kas izmanto Snapdragon 660. Saskaņā ar specifikāciju lapu šis mikroshēmojums neatbalsta 48MP šāvējus, taču šķiet, ka Xiaomi tik un tā ir atradis risinājumu. Cerams, ka mums nav kavēšanās ar pieredzi…

Lai gan mikroshēmojumi ir nākuši tālu, sākot no divkodolu 32 bitu dizaina dienām, tāpēc viena kadra veiktspējai vajadzētu būt diezgan ātrai. Bet tādu funkciju kā HDR + un nakts režīma popularitāte nozīmē, ka dažās situācijās šīm mikroshēmojumiem var nākties apstrādāt ļoti daudz datu.

Tas arī mudina redzēt dažas paziņotās 48MP ierīces, kuras visas piedāvā kāda veida sekundāro kameru. Tomēr, izņemot Huawei Nova 4, lielākajai daļai šo ierīču ir sekundārs dziļuma vai 3D sensors, nevis telefoto, vienkrāsains vai platleņķa snaiperis.

Kāpēc jums vajadzētu satraukties?

Paraugs, kas uzņemts ar 48MP iespējotu Honor View 20.

Samsung un Sony ne tikai ražo 48MP sensoru lielgabarīta tiesību iegūšanai vai lieliskas dienas detaļas - lai arī es ļoti ceru uz dienas rezultātiem. Uzņēmumi izmanto paņēmienu, ko sauc par pikseļu binning, lai pārvarētu 48MP sensora negatīvos elementus (t.i., slikti kadri vājā apgaismojumā).

Pikseļu atdalīšana ir viens no visuzticamākajiem veidiem, kā viedtālrunī iegūt labākus fotoattēlus, izmantojot LG G7, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 20 Pro un daudzus budžeta tālruņus. Šajā procesā tiek iegūta informācija no četriem blakus esošajiem pikseļiem, kas apvienoti vienā, lai iegūtu gaišāku kopējo attēlu. Būtībā viņi apvieno četrus mazākus lietus spaiņus, lai izveidotu vienu lielu spaini. Šī pieeja ļauj kamerām saglabāt sensora izmēru, vienlaikus nodrošinot labus nakts uzmundrinājumus.

Pikseļu binning nav bez trūkumiem, jo ​​jums ir daudz zemākas izšķirtspējas attēls, nekā kameras sensors spēj izspļaut. Piemēram, LG G7, izmantojot spilgtākus kadrus vājā apgaismojumā, savā pikseļu 16MP galvenajā kamerā izmanto pikseļu sasaistīšanu, procesa laikā izspiežot 4MP spraudni.

48MP kamera ir līdzeklis mērķa sasniegšanai, nevis pats mērķis.

Četri megapikseļi ir diezgan zema izšķirtspēja (HTC One, kāds?), Taču jūs varētu tehniski iegūt augstāku izvades izšķirtspēju, ja sākumā izmantotu augstākas izšķirtspējas kameru. Huawei ierīces izmanto šo pieeju, no 40 megapikseļu kameras izspiežot 10 megapikseļu pikseļus. Un tad jums ir Sony un Samsung jaunie sensori, kas pieņem 48MP izšķirtspēju, lai mums būtu 12MP pikseļu kopas. Šī ir aptuveni tāda pati izejas izšķirtspēja kā 2018. gada flagmaņiem, piemēram, Google Pixel 3 un Samsung Galaxy S9.

Paredzams, ka jaunajiem 48MP kameru sensoriem ir mazāki pikseļi nekā jūsu tradicionālajam 12MP viedtālrunim. Viņi abi ir iezīmesīks 0,8 mikronu pikseļi, savukārt Galaxy S9 galvenā kamera satur 1,4 mikronu pikseļus; pat OnePlus 6T 16MP galvenajam šāvējam ir 1,22 mikronu pikseļi.

Bet Samsung un Sony saka, ka viņu sensori dod jums ekvivalentu 12MP 1,6 mikronu pikseļu attēlam, uzņemot ar pikseļiem saistītu attēlu. Lai iegūtu labāku priekšstatu par iestatīšanu, skatiet zemāk redzamo Sony attēlu.

Sony arī nodrošināja šāviena paraugu tā paziņošanas laikā, salīdzinot to ar tradicionālo 12MP momentuzņēmumu plašā dienasgaismā. Patiesais pārbaudījums notiks vājā apgaismojumā, taču jūs varat pārbaudīt salīdzinājumu zemāk.

Kā redzams fotoattēlā, izskatās, ka 48MP kadri varētu arī nodrošināt labāku tālummaiņu nekā risinājumi, kas redzami jūsu standarta viedtālrunī ar vienu kameru. Tas ir tāpēc, ka jums vajadzētu būt iespējai vienkārši apgriezt augstas izšķirtspējas attēlā, lai iegūtu labus rezultātus (vismaz tad, ja nav iespējota pikseļu pārsiešana). Nav skaidrs, vai mēs varam gaidīt labākus rezultātus nekā telefoto fotokamera vai skaitļošanas centieni, taču tam noteikti ir potenciāls.

Kas izmanto 48MP sensorus?

Honor View 20, iespējams, ir visredzamākā ierīce ar 48MP kameru, un šķiet, ka pirmie paraugi ir diezgan iepriecinoši. Jūs varat arī sagaidīt Kirin 980 mikroshēmojumu, līdz 8 GB RAM, 128 GB vai 256 GB paplašināmas atmiņas un sekundāro 3D kameru blakus 48MP spraudnim.

Huawei arī atklāja Nova 4 pagājušajā mēnesī, aizstājot Kirin 980 mikroshēmojumu vecākam Kirin 970 procesoram. Bet aizmugures kameru kombinācija sastāv no 48MP primārā spraudņa, 16MP īpaši platleņķa fotokameras un 2MP dziļuma sensora.

Ķīniešu zīmols Hisense izlēca uz 48MP furgona CES ar U30. Tālrunī ir iespiests Snapdragon 675 mikroshēmojums, paredzamais 48MP snapper un 5MP sekundārā kamera dziļuma efektiem.

Xiaomi arī šomēnes atklāja Redmi Note 7, piedāvājot 48MP aizmugurējo kameru līdzās 5MP sekundārajam šāvējam. Zīmols izvēlas Snapdragon 660 mikroshēmojumu un Samsung ražotu sensoru, taču apstiprināja, ka piedāvās Redmi Note 7 Pro ar Sony izgatavotu sensoru.

Vai jums vajadzētu iegādāties 48MP viedtālruni?

Ir pāragri pateikt, vai 48MP sensoru sagraušana radīs pārsteidzošus attēlus, taču, šķiet, ka tik daudz zīmolu pieņem, ka Samsung un Sony pārsteidza ražotājus ar savu sensoru tehnoloģiju.

Mums būs jāizmēģina šie tālruņi, pirms mēs pieņemam spriedumu, taču, pat ja pikseļu bāzes pieeja vien nedod pārsteidzošus rezultātus, oriģinālo iekārtu ražotāju rīcībā ir ļoti daudz attēlu apstrādes tehnoloģiju. Iedomājieties 12 megapikseļu pikseļu kadru, kas apvienots ar nakts režīmu vai Google HDR + ...

MWC 2019 ir nolēdzie, un tā bija viena no aizraujošākajām iztādēm pēdējā laikā. Mē aņēmām tonnu jauna un ievērojama tehnoloģija, un attiecīgi paniedzām balva. Mē liekam roka uz Huawei Mate X, Huawei p...

Šonedēļ GDC Google paziņoja par avu gaidāmo Linux baltīto mākoņu pēļu pakalpojumu Google tadia. Paziņojum radīja vairāk jautājumu nekā atbilžu, bet šķiet, ka tā varētu būt tikai pēļu nākotne. Tomēr au...

Tev