5G briesmas: mmAtvienoti mikroviļņu krāsnis un citas veselīguma norādes

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 9 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 2 Jūlijs 2024
Anonim
5G briesmas: mmAtvienoti mikroviļņu krāsnis un citas veselīguma norādes - Tehnoloģijas
5G briesmas: mmAtvienoti mikroviļņu krāsnis un citas veselīguma norādes - Tehnoloģijas

Saturs



Pārejot uz jauno tīkla tehnoloģiju, parādās daži pazīstami skandāla stāsti. Jūs, iespējams, pat dažus esat redzējis šeit esošajos komentāros. “5G sniegs jums vēzi”, “mmWave tehnoloģija noved pie smadzeņu audzējiem” un “viedtālruņi ir mūsu ķermeņa mikroviļņi”, vai arī šie stāsti iet uz priekšu.

Tas viss ir latvānis.

Daudzi pastāvīgie mīti par šūnu torņu starojumu joprojām saglabājas virs nozares jau 2G dienās. Daudzi ir nepamatoti nobažījušies par briesmām, kas saistītas ar vēl ātrākām 5G tehnoloģijām. Apskatīsim vadošos pētījumus un dažas no šīm pastāvīgajām baumām par acīmredzamo 5G bīstamību, lai atvieglotu jūsu prātu par mobilo tehnoloģiju drošību.

Lasīt tālāk: Neticiet pārvadātājiem, 5G revolūcija joprojām ir pagājusi gadu attālumā (SA pret NSA)

Izpratne par radiāciju

Radiācija, iespējams, liek aizdomāties par atkritumu bīstamību un atombumbām. Lai arī tas ir taisnīgi, ir daudz ļoti drošu starojuma veidu. Faktiski mēs pastāvīgi peldējamies fona starojumā, piemēram, kosmiskos saules starus.


Starp drošu starojumu un slikto tipu ir liela atšķirība, kas saistīta ar tādām vietām kā Černobiļa vai rentgena aparāti. Šī ir atšķirība starp jonizējošo un nejonizējošo starojumu. Jonizējošais starojums parādās viļņu garumā virs ultravioletā starojuma, kā arī rentgena un gamma stariem. Tas var sabojāt jūsu DNS, izsitot elektronus no bāzes molekulām, izraisot audzēju un vēzi.

Zemākas frekvences radioviļņi, piemēram, tie, kas tiek izmantoti LTE mobilajiem tīkliem, nav jonizējoši - tie nevar radīt tāda paša veida bojājumus. Daži nejonizējoši viļņu garumi jums joprojām var būt slikti, jo tie rada siltumu ar ļoti lielu enerģijas līmeni. Jūsu mikroviļņu krāsns var lieliski sasildīt dažas nejaukas televīzijas vakariņas, taču tam nepieciešams vairāk nekā tūkstoš vatu jaudas.

UV sauļošanās kabīne ir daudz bīstamāka nekā LTE un WiFi signāli.

FCC drošais ierobežojums mobilajiem tālruņiem ir īpatnējais absorbcijas ātrums (SAR) 1,6 vati uz kg (1,6 W / kg) masas, kas nav pietiekami tuvu ķermeņa uzsildīšanai. Viedtālruņiem, kurus tirgo ASV, pirms to pārdošanas ir jāpierāda šī ierobežojuma ievērošana. ICNIRP vadlīnijas, kas tiek izmantotas Eiropā un lielākajā daļā citu valstu, nosaka šo robežu aptuveni 2,0 W / kg. Šīs ir absolūtās juridiskās iedarbības robežas. Parasti reālās pasaules vērtības ir ievērojami zemākas, it īpaši, ja mēs noliekam savus tālruņus.


Vai mobilie tālruņi var man izraisīt vēzi?

Daudzos pētījumos ir apskatīts, vai radiofrekvences elektromagnētiskais starojums (RF EMR) var ietekmēt veselīgus cilvēkus. Gan literatūras apskats 2009. gadā, gan 2010. gada Interphone pētījums diezgan labi apkopoja atklājumu trūkumu par šo tēmu. Pasaules Veselības organizācija (PVO) 2011. gadā mobilos telefonus pasludināja par 2B klases kancerogēnu, kas nozīmē, ka tehnoloģija var būt saistīta ar vēzi. Tas uzreiz nenozīmē, ka komerciālo produktu iedarbības līmenis ir bīstams. Pie citiem 2B klases kancerogēniem pieder marinēti gurķi, alvejas lapu ekstrakts un ugunsdzēsējs. Šeit svarīga ir semantika.

Nav bijuši pārliecinoši rezultāti, kas norādītu, ka mobilās tehnoloģijas ir īpaši bīstamas cilvēkiem, daudzi astrotūristi paļaujas uz to, cik grūti ir kontekstualizēt zinātniskos rezultātus, lai savvaļas norādes ilgstoši nekontrolētu. Jo īpaši viņi bieži min vienu konkrētu pētījumu kā “pierādījumu” viņu dezinformācijai.

... jūs nekad netiksit pakļauts RF EMR daudzumam šajā pētījumā.

ASV Nacionālā toksikoloģijas programma (NTP)

2016. gadā ASV Nacionālā toksikoloģijas programma (NTP) publiskoja pētījumu secinājumu projektus, kuros pārbaudīja nejonizējošā starojuma ietekmi uz žurkām un pelēm. Vairākas populācijas izveido kontroles grupu ar vīriešiem, kas pakļauti CDMA vai GSM mobilā telefona starojumam, un sievietes, kas pakļautas GSM mobilo tālruņu starojumam. Tas ir 2G, nevis mūsdienu 4G. Pētot dzīvniekus, pētnieki izmantoja šādu iedarbības protokolu:

  • Žurkas un peles tika pakļautas GSM vai CDMA signāliem ar visa ķermeņa iedarbību no nulles līdz 15 W / kg (žurkām tika piešķirta mazāka deva).
  • Iedarbība tika uzsākta dzemdē.
  • Visas ekspozīcijas tika izmantotas 7 dienas nedēļā apmēram 9 stundas dienā.
  • Kontrole bija viena, kopēja neatklātu žurku vai katra dzimuma peļu grupa.

Pēc diviem gadiem pētījumā tika atklātas vairākas žurkas un peles, kuriem bija audzēji. Tomēr šie rezultāti galvenokārt attiecās uz iedarbību uz visu ķermeni, nevis uz daļēju ķermeņa iedarbību uz cilvēkiem. Nebija arī atbilstošas ​​ekspozīcijas vienveidības kontroles, tāpēc bija grūti precīzi pateikt, cik lielu iedarbību katra žurka faktiski saņēma.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka dažām žurkām rodas audzēji, ja tās tiek pakļautas mobilajiem telefoniem no divām līdz četrām reizēm pieļaujamajai RF EMR robežai (1,6 W / kg). tas neko nenozīmē. Jūs nekad netiksit pakļauts RF EMR daudzumam, kas izmantots šajā pētījumā. Kopā ar pelēm viņi izmantoja smieklīgi augstu jaudas līmeni - līdz 10W / kg 2 gadu pētījumiem un 15W / kg īstermiņa pētījumiem. Visām testa grupām faktiski bija augstāki izdzīvošanas rādītāji nekā kontroles grupām, parādot, kā korelācija nav cēloņsakarība.

Daudzi fondi, piemēram, Amerikas vēža biedrība, ziņo par šo pētījumu, neieņemot stingru nostāju, taču FDA, Nacionālais vēža institūts un FCC visi atzīmē, ka pārliecinošie pierādījumi norāda uz tādu mobilo tālruņu un tehnoloģiju kā Bluetooth un WiFi drošību pat pēc pētījuma izpētes rezultāti.

Ramazzini institūta pētījums

Vēl viens populārs ziņojums, kas veic kārtas, ir Ramazzini institūta pētījums par tālās radiācijas iedarbību uz žurkām. Šajā ļoti lielajā pētījumā tika izmantots radiācijas līmenis, kas bija līdz 60 reizēm zemāks nekā NTP pētījums, diapazonā no tā, ko cilvēki var piedzīvot. Šim pētījumam ir bijušas vairākas ievērojamas kritikas. Lai gan kopējais žurku skaits pētījumā bija liels, skaits katrā eksperimentālajā grupā joprojām bija mazs.

Vienīgais statistiski nozīmīgais ziņojuma atklājums bija sirds schwannomu (galvenokārt sirds labdabīgu audzēju) biežuma palielināšanās, kas novērota ārstētām žurku tēviņiem ar visaugstāko starojuma devu (50 V / m). Grupa to novērtēja ar SAR, lai salīdzinātu ar NTP pētījumu un FCC noteikumiem, kas ir aptuveni 0,1 W / kg, labi ievērojot likumīgās robežas. Norādiet nobiedēšanu.

Pētījumā tika uzsvērts vīriešu incidenta līmenis kā statistiski nozīmīgs, atzīmēja, ka tas ir 1,4 procenti, bet tas nav sievietēm. Tas notiek tāpēc, ka vīriešu kontroles grupā spontānas schwannomas rādītājs bija nulle procentu, salīdzinot ar vienu procentu sieviešu grupā. Citiem vārdiem sakot, šie dati paredz, ka žurku tēviņi nevar attīstīt schwannomas no citiem avotiem, bet mātītes to var. Atskaitot kādu no paredzamās spontānās schwannomas, rezultāti ātri nonāk statistiski nenozīmīgā sfērā. Rezultāts ir tikai vīriešu dati, šķiet, ir aizdomas, it īpaši salīdzinājumā ar sieviešu rezultātiem.

Citos zemākajos testētajos jaudas līmeņos 25V / m (0,03 W / kg) un 5 V / m (0,001 W / kg) šādas saites nebija. Datos ir arī citas anomālijas. Zemākā iedarbības līmenī žurku mātītēm bija augstāks schwannoma līmenis. Ja Ramazzini pētījuma dati būtu pilnīgi pareizi, tas arī norādītu, ka NTP pētījumam bija jābūt daudz augstākam audzēju atklāšanas līmenim. Labākajā gadījumā ir nepieciešama papildu izmeklēšana, lai izslēgtu kļūdas un izskaidrotu šīs neatbilstības.

Stefans Šanoks, Nacionālā vēža institūta Vēža epidemioloģijas un ģenētikas nodaļas direktors, ir skeptisks par rezultātiem. Institūts izseko smadzeņu audzējus vispārējiem iedzīvotājiem un kopš darba uzsākšanas 2004. gadā nav atradis neko, par ko ziņot. Turklāt viņš neredz pierādījumus no Ramazzini pētījuma, kas liecinātu par pašreizējiem mobilo tālruņu radiācijas drošības ierobežojumiem, kas ir nepietiekami.

Dr Karija vēstule Braundas apgabala publiskajām skolām

Papildus vāji veiktajiem pētījumiem sliktu zinātnisko teoriju bieži izmanto, lai mazinātu bailes arī bezvadu tehnoloģijās. Viens bieži citēts piemērs ir brīdinājuma vēstule, kuru 2000. gadā nosūtīja Braundas apgabala publiskajai skolai zinātnieks Dr. Bils P. Karijs. Šīs vēstules prasības nesen tika atzītas The New York Times un tas kalpo kā paraugs sliktām zinātnēm darbā.

Vēstulē Karijs satur draņķīgu grafiku, kas izceļ “Mikroviļņu absorbcija smadzeņu audos (pelēkajā krāsā).” Grafiks ierosina, ka cilvēka smadzenēm saņemtā starojuma līmenis eksponenciāli palielinās, palielinoties bezvadu signāla frekvencei. Tas jau šķita sliktas ziņas, ņemot vērā tīkla frekvences tajā laikā, un tas būtu vēl vairāk satraucošs, pieņemot 5G mmWave signālus. Lai nomocītu punktu mājās, Karijs aizbildinās ar smadzeņu attīstības jaunattīstības bērnu akūto neaizsargātību.

Dr David O. Carpenter 2011. gada beigās izmantoja diagrammu tiesas prāvā pret Portlendas Oregonas valsts skolu, mēģinot piespiest viņus pamest savus bezvadu datortīklus. Dr Carpenter turpināja meklēt šo argumentu pret dažādām citām tīkla tehnoloģijām, ieskaitot 5G. Draudzīgo grafiku un argumentācijas līniju kopš tā laika ir pieņēmuši citi trauksmes cēlēji, kas vēlas mazināt uzticību bezvadu tehnoloģijām.

Tomēr pastāv problēma - šī diagramma ir pilnīgi nepareiza.

Neskaitāmi eksperti par elektromagnētiskā starojuma bioloģisko iedarbību apstiprina pretēju viedokli. Augstākas frekvences radioviļņi ir drošāki, nevis bīstamāki, līdz sasniegsit īpaši augstas frekvences, piemēram, rentgena starus. Iemesls tam ir cilvēka āda, kas piedāvā aizsargājošu robežu, kas atspoguļo augstas frekvences, aizsargājot iekšējos orgānus. Augstākas frekvences radioviļņi retāk sasniedz jūsu smadzenes nekā zemākas frekvences viļņi. Karija grafika vienkārši nav balstīta uz faktiskiem zinātniskiem pierādījumiem.

Izmantojot 5G, ļoti augstās frekvences, kuras izmanto mmWave, tiek atspoguļotas tādā mērā, ka rokas novietošana virs tālruņa antenas var bloķēt signālu. Šo viļņu atstarojošās īpašības ir arī tās, kas ļauj izmantot gaismas formēšanas paņēmienus signālu lielībai ap stūriem. Vienkārši sakot, 5G negrasās mikroviļņu krāsns jūsu smadzenēs.

Vispārējās vēža tendences

Ātri apskatīsim vēsturisko statistiku par vēža biežumu. Pēdējo desmit gadu laikā mobilo tālruņu tīklu pārklājums un to lietošanai atvēlēto joslu skaits ir strauji palielinājies, apņemot mūs ar vairāk bezvadu tīkliem nekā jebkad agrāk. Ja starojums ir bīstams, vēža rādītājiem noteikti vajadzētu pieaugt.

SEER vēža sastopamības dati par ASV iedzīvotājiem ir pretrunā ar šo domāšanas veidu. Aplūkojot ASV mobilo abonēšanu, līdztekus šiem datiem atklājas, ka vēža izplatība faktiski palielinājās jau krietni pirms pat nelielai daļai cilvēku bija plāni mobilajā telefonā. Kopš tā laika tendence ir mainījusies - vēža sastopamības rādītāji faktiski ir samazinājušies, palielinoties funkciju un viedtālruņu lietojumam. Smadzeņu vēža rādītāji pēdējās četrās desmitgadēs praktiski nav mainījušies.

Kopš pirmā ASV patērētāju mobilo tālruņu tīkla darbības uzsākšanas 1983. gadā vēža saslimstības līmenis ir palielinājies tikai par 1,14 procentiem. Likmes faktiski ir zemākas par 9,56 procentiem salīdzinājumā ar brīdi, kad tika atvērti GSM un CDMA tīkli, izraisot mobilo tālruņu lietošanas eksploziju 90. gadu beigās. . Acīmredzot būtu smieklīgi ierosināt, ka mobilo tālruņu tīkli samazina vēža izplatību - atcerieties, pat šeit korelācija nav vienāda ar cēloņsakarību.

Kas par 5G un mmWave?

Nav pārliecinošu pierādījumu, kas saistītu šūnu tīklu vēzi, bet kā ir ar gaidāmajām 5G tehnoloģijām. Lielākā šo frekvenču daļa aizņem esošās zemfrekvences un Wi-Fi joslas, tāpēc nav nekādu jaunu risku. Augstākas frekvences mmWave tehnoloģijas joprojām nesasniedz jonizējošo viļņu garumu, un šī tehnoloģija patiesībā sniedzas tālāk no cilvēka maksimālā RF absorbcijas frekvences - aptuveni 70MHz.

MmWave lielākoties izklāsta spektrā no 24 līdz 29GHz, kas cieš no ļoti augstiem atstarošanas ātrumiem. Tāpēc enerģijas absorbcija tiek ierobežota ar ādas virskārtām, nevis dziļākiem audiem, uz kuriem pieskaras zemākas frekvences. Kaulu vai galvaskausa iespiešanās ir ārpus jautājuma, tāpēc jūs varat izmest šos smadzeņu audzēja argumentus.

mmWave 5G ierīcēm ir saistoši tie paši drošības standarti kā esošajiem 4G LTE, Bluetooth un WiFi izstrādājumiem

FCC FR drošības noteikumi tiek pilnībā piemēroti līdz 100GHz, tāpēc mmWave 5G ierīcēm ir jāievēro tie paši drošības standarti un enerģijas ierobežojumi kā esošajiem 4G LTE, Bluetooth un Wi-Fi izstrādājumiem. Saskaņā ar pētījumiem 60 GHz mmWave, kas izdod milzīgu 50 W / m2 jaudu (kas nebūtu tuvu FCC noteikumu pieņemšanai), paaugstina ādas temperatūru tikai par 0,8 grādiem pēc Celsija, kas ir zemāka par IEEE standartu temperatūras slieksni 1 Celsija pēc mmWave. radiācijas vadlīnijas.

Šķiet, ka tehnoloģija ir droša, un pašreizējie FCC un globālie noteikumi jau attiecas uz šīm frekvencēm. Neskatoties uz to, 180 zinātnieki no visas pasaules 2017. gada septembrī parakstīja petīciju, kurā pieprasīja atlikt 5G tīkla izvēršanu Eiropas Savienībā, kamēr netiks detalizētāk izpētīta ietekme uz veselību. Vairāk eksperimentu, kas īpaši vērsti uz 5G, protams, būtu apsveicami.

Vai mobilie tālruņi var padarīt mani sterilu?

Ja mobilie tīkli neizraisa vēzi, kā ir ar citām veselības problēmām? Neauglība, iespējams, ir otrs lielākais nobiedēšanas stāsts, kas tiek piedēvēts mobilajiem telefoniem, un daži pētījumi to apstiprina.

Bet vai jūs zināt, ko rada mobilie tālruņi, kas saistīts ar zemāku spermatozoīdu skaitu? Karstums.

Vairākos pētījumos tika konstatēts zemāks spermatozoīdu skaits, pamatojoties uz mobilo tālruņu lietošanu, bet vienīgā saistītā daļa bija telefona radītais siltums. Ir ļoti grūti pārbaudīt faktisko vienību starojuma iedarbību, jo paaugstināta siltuma klātbūtne šeit ir mulsinošs faktors, it īpaši, ja tas ir tieši saistīts ar zemāku spermatozoīdu skaitu.

Zems spermatozoīdu skaits nav pastāvīgs. Ja jūs uztraucaties par bērnu piedzimšanu īsā laikā, vai nu tik daudz nepārkarsiet tālruni vai vienkārši valkājiet brīvāku apakšveļu. Ja nopietni, tas ir tik vienkārši.

Joprojām neesat pārliecināts?

Biedējošie stāsti rada populārus virsrakstus, taču realitāte ir tāda, ka nelieli iespējamie pierādījumi bieži vien tiek ātri izpludināti. Populārāk citētajos pētījumos par šo tēmu ir būtiskas kļūdas. Daudzos ilgtermiņa augstas kvalitātes pētījumos, piemēram, Dānijas Stratēģisko pētījumu padomē, Taivānas Nacionālajā zinātnes padomē un Japānas Iekšlietu un komunikāciju ministrijā nav saiknes starp mobilajiem telefoniem un vēzi.

Fona radiācijas radiācijas līmenis pat mūsdienu blīvajos LTE tīklos ir krietni zem normatīvo un zinātniski pārbaudīto drošo robežu. Visiem viedtālruņiem pirms to pārdošanas ir jāpierāda, ka tie nepārsniegs šos ierobežojumus, pat sliktākajā gadījumā. Turklāt uz gaidāmajiem 5G un mmWave viļņu garumiem jau attiecas vienādi aizsardzības līmeņi. Tomēr ASV noteikumi stājās spēkā 1990. gadā, un pārskats noteikti nevarēja kaitēt, parādoties jaunām tehnoloģijām.

Nobeigumā es gribu teikt, ka tas nenozīmē, ka radiofrekvenču starojuma iespējamās ietekmes izpēte nav svarīga, vai arī to vajadzētu tieši ignorēt. Mēs vienmēr varam kandidēt, lai uzzinātu vairāk, piemēram, kā mobilā telefona starojums ietekmē auglību vai vai pastāv paaugstināts risks bērniem. Ja nav zināmi riski, mēs noteikti vēlamies uzzināt par tiem.

Tomēr, ņemot vērā pašreizējos pierādījumus, nav neviena pārliecinoša gadījuma, kurā teiktu, ka viedtālruņi vai ar tiem saistītie radiosignāli ir nedroši publiskai lietošanai.

Oppo paziņo R15 Pro Indijā

Louise Ward

Jūlijs 2024

Oppo, ka ir kļuvi par vienu no labākajiem viedtālruņu ražotājiem Indijā, šodien šodien paziņoja par R15 Pro. Tālruni nedrīkt ajaukt ar augtākā klae brālēnu R17 Pro....

90Hz diplej būtībā nozīmē vienmērīgāku ritināšanu un animācija, ja ta ir avienot pārī ar labo proceoru. Dipleji ar 90 Hz atvaidze intenitāti attēlu atveido 90 reize ekundē, nodrošinot lielāku kutību u...

Lasītāju Izvēle