AMD vs Intel: Kurš ir labāks 2019. gadam un turpmāk?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 14 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Праздник (2019). Новогодняя комедия
Video: Праздник (2019). Новогодняя комедия

Saturs


Jaunie Ryzen 3000 galddatoru procesori ir balstīti uz AMD otrās paaudzes Zen arhitektūru (Zen 2) un TSMC 7nm + procesu tehnoloģiju. Tas ir ievērojams, ņemot vērā Intel 10 nm ledus ezera mikroshēmas, kas neparādīsies līdz 2019. gada beigām. Vēl vairāk, AMD jaunajā sērijā ietilpst gaidāmā Ryzen 9 3950X, 16 kodolu mikroshēma, kuras pulkstenis ir 4,7 GHz par 749 USD. Intel ekvivalents ir Core i9-9960X, kas maksā vismaz 1725 USD. Labi.

Bet pagaidi! Ir vēl kas! AMD jaunā Ryzen 3000 sērija lepojas ar PCI Express 4.0 atbalstu, kamēr pašreizējie Intel produkti to nedara. Īsumā par perifēro komponentu savienojuma ekspresiju, PCI Express ir ātrdarbīga savienojuma standarts starp CPU, grafisko karti, atmiņu un daudz ko citu. PCI-SIG 2017. gada oktobrī apstiprināja PCIe 4.0 specifikāciju, kas ļauj pārsūtīt datus līdz 64 GB sekundē (16GT / s).

Divdesmit mēnešus vēlāk PCI Express 5.0 tagad ir gatavs aparatūras ražotājiem. Līdzīgi kā PCIe 4.0, iespējams, mēs vēl 20 mēnešus neredzēsim ierīces, kas atbalsta šo standartu. Tas sola līdz 128GB sekundē, izmantojot x16 konfigurāciju (32GT / s). AMD, Intel, Nvidia un daudzi citi jau apņēmās pieņemt šo jauno standartu.


Veiktspējas uz vatu formula

Svarīgākais ar Ryzen ir tas, ka AMD mērķis ir veiktspēja uz vatu, nodrošinot vairāk serdeņu un frekvenču par pusi no izmaksām. Entuziastiem AMD piedāvā savus Ryzen Threadripper centrālos procesorus, piemēram, 32 kodolu 2990WX, par USD 1 799. Pašlaik Intel X sērijas centrālo procesoru saimē entuziastu skaits ir visaugstākais, salīdzinot ar 18 ASV dolāriem Core i9-9980XE.

Darbvirsmas telpā AMD tagad ir lieliskā stāvoklī. Uzņēmums nepārslogo savu Ryzen portfeli ar neprātīgu produktu skaitu. Ar Ryzen 2000 sēriju AMD nodrošina astoņus galddatoru procesorus, četrus HEDT procesorus, desmit mobilos APU un divpadsmit darbvirsmas APU. Tikai Intel 9. paaudzes kafijas ezeru atsvaidzināšanas saimē vien uzņēmums pārdod trīsdesmit četrus galddatoru procesorus un deviņus klēpjdatoru procesorus. Mēs sagaidām, ka HEDT mikroshēmas ieradīsies vēlāk šovasar.

Salīdzināsim divas nesenās daļas:

Izmantojot Intel Turbo Boost Technology, Intel mikroshēma var sasniegt 5,0 GHz griestus, izmantojot divus serdeņus. Pastiprinājuma numurs samazinās līdz 4,8 GHz, izmantojot četrus serdeņus, un 4,7 GHz, izmantojot astoņus serdeņus. Tikmēr AMD tehnoloģija Precision Boost 2 palielina jebkura kodolu skaita ātrumu. Palielinājums ir pamatots ar pašreizējās vides analīzi, kas ietver siltuma, elektrības un telpas augstuma izmantošanu. Tas ir tas, ko AMD sauc par “uzticamības trīsstūri”.


Tas nozīmē, ka AMD mikroshēmai ir bāzes ātruma priekšrocības, savukārt Intel mikroshēmai ir augstāki turbo ātruma griesti. Diemžēl mums nav salīdzināmu numuru salīdzināšanai, jo Ryzen 3000 galddatoru daļas netiks piegādātas līdz jūlijam.

Jauns darījums ar Samsung

Pateicoties jaunam darījumam ar Samsung, AMD atjauno plaukstdatoru tirgu. Pēc ATI Technologies iegādes 2006. gadā uzņēmumam bija īsa klātbūtne rokas spēļu tirgū, kas nav azartspēles. Tagad tas ir atkal spēlē, licencējot savu GPU tehnoloģiju Samsung.

Pirms iegādes ATI nodrošināja divus SoC (mikroshēmā esošus sistēmu jeb all-in-one procesorus). Ksilona paātrināta video dekompresija apraides tīkliem. Imageon integrēja grafiku portatīvajām mobilajām ierīcēm, kas atbalsta 2D un 3D grafikas atveidošanu.

Pēc iegādes AMD mikroshēmas pārdēvēja par AMD Imageon un AMD Xilleon. Divus gadus vēlāk AMD nolēma koncentrēties galvenokārt uz x86 bāzes procesoriem un grafikas mikroshēmām. Tas nozīmēja, ka 2008. gadā tika pārtraukta tā ražošanas darbība kā GlobalFoundries un tika pārdotas ar ATI saistītās SoC nodaļas, un Qualcomm nopirka Imageon tehnoloģiju un pārdēvēja to par Adreno, savukārt Broadcom nopirka Xilleon tehnoloģiju.

Jaunais darījums ar Samsung sniedz AMD Radeon grafikas pamattehnoloģiju Samsung Exynos mikroshēmām, kuras izmanto viedtālruņos un planšetdatoros. Samsung parasti izmanto savas Exynos mikroshēmas ierīcēs, kuras pārdod starptautiski, turpretī tas paļaujas uz Qualcomm Snapdragon mikroshēmām Ziemeļamerikā.

Jauns darījums ar Google

Samsung nav vienīgais uzņēmums, kas meklē AMD GPU tehnoloģiju. Uzņēmums martā paziņoja, ka Google gaidāmais spēļu straumēšanas pakalpojums Stadia izmantos pielāgotos Radeon zīmola GPU, kas izveidoti datu centriem. Balstoties uz AMD daudzlietotāju GPU tehnoloģiju, kas ieviesta 2015. gadā, šie GPU satur 56 skaitļošanas vienības (3584 straumes procesorus) un speciālu HBM2 atmiņu, lai iegūtu 10,7 teraflopus grafikas apstrādes jaudas.

Liels nepareizs priekšstats GDC 2019 laikā bija tāds, ka AMD nodrošinās pielāgotu APU, tāpat kā tas tiek darīts ar konsolēm. Tas tā nav. AMD skaidri norāda, ka Google izmantos GPU, kas paredzēts datu centriem. Nav pieminēti APU vai AMD izgatavoti CPU kodoli. Jādomā, ka tos pēc pasūtījuma veidos Intel ar 2,7 GHz frekvenci.

Varētu būt, ka Google datu centri jau ir piepildīti ar Intel bāzes procesoriem. Iespējams, ka uzņēmums noslēdza vienošanos ar AMD, lai instalētu Radeon datacenter GPU (ja to vēl nav). AMD Opteron APU bāzes sistēmu iegāde var nebūt ideāla zirgspēka dēļ, kas nepieciešams vairāku virtuālo mašīnu palaišanai un straumēšanai. Turklāt AMD servera APU ir paredzēti maziem uzņēmumiem, kuri vēlas sasniegt augstu veiktspēju ar zemu enerģijas patēriņu.

Tomēr Google Stadia ir liels ieguvums gan AMD un Intel. Pat vairāk, ņemot vērā to, ka konsoļu spēles jau ir paredzētas pielāgotajiem APU, nav nekādu funkciju kompromisu, jo spēles darbojas uz AMD GCN arhitektūru. Vienīgais reālais lielais zaudētājs šajā scenārijā ir Nvidia.

Intel stāvoklis

Intel tiešām nav nepieciešama aizmugure. Durvis tika atvērtas kā N M Electronics 1968. gadā un pēc tam tika nomainītas uz Intel - īsi par integrēto elektroniku - mēnesi vēlāk. Uz x86 balstītā procesora ēra sākās ar Intel 8086 mikroshēmu, kas tika izmantota IBM jaunajā personālo datoru saimē, kas tika izlaista 1981. gadā. Pēc tam sekoja Intel 80286, 80386 un 80486 mikroprocesori.

Intel sāka izmantot ērču ražošanas modeli 2007. gadā. “Tock” atspoguļoja izmaiņas CPU mikroarhitektūrā, kamēr “ērce” pārveidoja versiju par mazāku mikroshēmas izkārtojumu. Piemēram, Intel izmantoja savu 22 nm ceturtās paaudzes “Haswell” mikroarhitektūru procesoros, kas tika palaisti 2013. gadā. Intel piektās paaudzes “Broadwell” CPU ieradās nākamajā gadā, pamatojoties uz “Haswell” 14 nm versiju.

Tick ​​Toka nāve

Pāreja uz 14nm procesu tehnoloģiju efektīvi iznīcināja Intel Tick-Tock modeli un ieviesa jaunu Intel zvanu modeli Procesa-arhitektūras-optimizācija. Ar savu 14nm process mezgls jau ir izveidots un darbojas, Intel izstrādāja jaunu mikroarhitektūra ar nosaukumu Skylake. Šis dizains kalpoja par pamatu tās piektās līdz devītās paaudzes procesoru saimei. Intel oficiāli nogalināja savu ērču modeli, uzsākot septītās paaudzes “Kaby Lake” procesoru ražošanu.

Kaby Lake paļaujas uz pirmo optimizācija Intel 14nm procesu tehnoloģijas (sauktas par 14nm +) apjomā 2016. gadā. Intel 2017. gadā atsvaidzināja Kaby Lake ar astotās paaudzes mobilo procesoru pirmo vilni, izmantojot to pašu procesa mezglu. Šis atjauninātais dizains palielināja enerģijas efektivitāti un pievienoja četrus kodolus Intel Core i5 CPU saimei. Astotā paaudze patiešām nebija sākusies, kamēr Intel otro Skylake optimizāciju * ​​14nm ++) sauca par “Coffee Lake”.

Pēc tam mēs redzējām trešo optimizāciju 2018. gadā (14 nm +++) ar “Whiskey Lake”, Kaby Lake Refresh pēcteci, kas ir tikai mobilais tālrunis. Mēs redzējām arī filmas “Amber Lake”, kas ir tikai mobilais Kaby Lake pēctecis, debiju.

Visu laiku Intel ķircināja jaunu procesoru, kura pamatā bija 10nm procesu tehnoloģija, saukta par Cannon Lake. Astošās paaudzes mikroshēma, kas joprojām balstās uz Skylake, parādījās, taču tā netika plaši izplatīta. Kāds lielgabalu ezers izdarīja paveiktais tika restartēts Intel process-arhitektūra-optimizācijas dzinējs.

Kofeīns un ledaini ūdeņi

Tas mūs iepazīstina ar Intel jaunākajiem procesoriem. Sākotnēji tika palaista 2018. gada oktobrī, devītās paaudzes ģimene ir Kafijas ezera atsvaidzināšana 14nm ++ procesa mezglā. Trīs galddatoru CPU ieradās oktobrī, seši bija janvārī CES 2019 laikā un vēl divdesmit četri aprīlī. Šajā ieviešanas numurā nav pat mobilo, serveru un HEDT produktu.

Neapstājoties tur, Intel iepazīstināja ar savas desmitās paaudzes “Ice Lake” saimi Computex 2019 laikā, pamatojoties uz jauno “Sunny Cove” arhitektūru. Tas ir arhitektūra Intel procesa procesa arhitektūras optimizācijas modeļa daļa. Pirmie vienpadsmit žetoni ir domāti mobilajām sportiskajām “U” (īpaši mazjaudas) un “Y” (ārkārtīgi mazjaudas) piedēkļiem. Jūs redzēsit līdz četriem kodoliem un astoņiem pavedieniem, ar ātrumu līdz 4,1 GHz un GPU līdz 1,1 GHz.

Diemžēl mēs neko nezinām par šīm mikroshēmām, izņemot mazos sīkumus, ko nodrošina Intel. Viņiem ir pārstrādāta integrētā GPU arhitektūra (Gen11), kas sola vienmērīgus kadru ātrumus kaujas laukā V ar 1080p. Viņi atbalsta arī DDR4 atmiņu ar ātrumu 3200MHz. Intel 300 sērijas mikroshēmojumi nodrošina Wi-Fi 6 savienojumu un Intel Optane Memory atbalstu.

Ledus ezera CPU un mikroshēmojumu kompleksi, domājams, tagad tiek piegādāti oriģinālo datoru ražotājiem klēpjdatoriem, kas ierodas 2019. gada svētku sezonā.

Demonstrācija AMD vs Intel

Katrā ziņā AMD vs Intel cīņā tika iegūtas trešās paaudzes Ryzen “Zen 2” mikroshēmas pret Intel devītās paaudzes “Coffee Lake” produktiem. Bet kā mēs jau iepriekš teicām, Ryzen 3000 netiek piegādāts līdz jūlijam, tāpēc mums nav salīdzināšanas etalonu.

Ko mēs var tas ir salīdzināt otrās paaudzes AMD Ryzen mikroshēmu ar līdzīgu devītās paaudzes Intel CPU. Mēs iedziļinājāmies Geekbench, lai atrastu viņu vērtējumu par vienu un vairākiem kodoliem:

Kā liecina rezultāti, pat ja Ryzen 7 2700X ir nedaudz lielāks bāzes ātrums par samazinātām izmaksām, tas joprojām neizmanto Intel Core i9-9900K daļu. Tas ir milzīgs arguments diskusijās par AMD un Intel: Intel CPU kodols vienkārši labāk izpilda instrukcijas ciklā.

Bet, pateicoties AMD jaunajam Zen 2 dizainam, Ryzen 3000 centrālie procesori redzēs jauku veiktspējas uzlabojumu salīdzinājumā ar otrās paaudzes Ryzen darbvirsmas detaļām. Izpilddirektore Lisa Su sacīja Computex laikā, ka AMD dubulto peldošo punktu, lai radošās darba slodzes ātrāk sasniegtu. AMD arī dubultoja kešatmiņas lielumu un sasniedza 15 procentu norādījumu par pulksteni (IPC) palielinājumu salīdzinājumā ar iepriekšējo Zen + dizainu.

Darīsim vēl vienu klēpjdatoru salīdzinājumu:

Šeit mēs redzam, ka AMD otrās paaudzes APU atpaliek no Intel astotās paaudzes klēpjdatora CPU viena kodola Geekbench testā. Daļēji zemākā maksimālā ātruma dēļ tas atpaliek daudzkodolu testā.

Saskaņā ar Intel biznesa vienības teikto, “ne visi serdeņi tiek izveidoti vienādi, un vairāk serdeņu ne vienmēr ir līdzvērtīgi labākam kopējam sniegumam”.

Intel saka, ka veiktspēja ir atkarīga arī no atmiņas un arhitektūras optimizācijām. Uzņēmums to skaidri pateica pēc tam, kad AMD salīdzināja savu jauno otrās paaudzes 64 kodolu Epyc “Rome” centrālo procesoru ar Intel otrās paaudzes 28 kodolu Xeon Platinum 8280 “Cascade Lake” mērogojamu centrālo procesoru serveriem. AMD demonstrēja savu mikroshēmu, kas darbojas 2x ātrāk nekā Xeon etalonā. Intel sacīja, ka AMD nav pareizi konfigurējis testa sistēmu, iegūstot zemāku rezultātu nekā parasti no Xeon mikroshēmas.

Navi vs Xe 2020. gadā

Vēl viena problēma, ar kuru saskaras AMD, ir Intel gaidāmā ienākšana pievienojumprogrammu grafisko karšu tirgū. Bijušais AMD Radeon galvenais arhitekts Raja Koduri pievienojās Intel 2017. gada beigās, lai kalpotu par galvenā pamata un vizuālās skaitļošanas grupas galveno arhitektu un vecāko viceprezidentu. Viņa pirmais uzdevums: līdz 2020. gadam izsvītrot diskrētu grafisko karti. Darījums arī parādīja, ka Radeon serdeņi ir integrēti Intel balstītos moduļos, kas satur Kaby Lake procesora kodolus un HBM2 video atmiņu.

Intel jaunie diskrētie GPU balstīsies uz tā pielāgojamo “Xe” arhitektūru. Jūs redzēsit datu centra, entuziastu galddatoru un piezīmjdatoru risinājumus. Jūs redzēsit paralēlu skaitļošanu, kā arī aparatūras līmeņa reāllaika izsekošanu, konkurējot ar Nvidia tikko uzsākto RTX 20 sērijas GPU saimi. Nvidia GTX 10 sērija atbalsta tikai staru izsekošanu, izmantojot GPGPU paātrinājumu vai programmatūru.

Tas ir liels jaunums, it īpaši procesora uzņēmumam, kas atkārtoti ienāk diskrētajā GPU tirgū. Staru izsekošana uz darbvirsmas darbvirsmas jebkurā gadījumā ir liels lēciens, kas sola fotoattēlu reālistisku atveidošanu bez šausmīgiem gaidīšanas laikiem. Tā ir jaunā lieta spēlē, ko aizdedzina Nvidia RTX 20 saime galddatoriem un klēpjdatoriem.

AMD izpilddirektore Liza Su janvārī runāja par aparatūras un programmatūras balstītu staru izsekošanu, bet jūnija E3 2019 uzstāšanās laikā neko nepieminēja par staru izsekošanu. Tā vietā viņa atklāja jaunās “Navi” kartes, kas ieradīsies 2019. gada 7. jūlijā:

Kad Intel ienāks diskrētajā GPU telpā, AMD un Nvidia nebūs vienīgie pretendenti, kas cīnīsies par jūsu dolāriem. Intel var būt grūti iekļūt tirgū, ņemot vērā AMD un Nvidia milzīgo, specializēto klientu bāzi. Aparatūras līmeņa izsekošana šķiet kā dūzis caurumā un lieliska alternatīva Nvidia RTX 20 sērijai. Diemžēl AMD jaunajā Radeon RX 5700 Series nav iekļauts atbalsts aparatūras līmenī.

Kas uzvar šajā karā?

AMD vs Intel galddatoros

Cīņā par galddatoriem AMD vs Intel Intel pārskatāmā nākotnē vajadzētu turpināt dominēt. Tomēr AMD rada nopietnus draudus, it īpaši, ja Ryzen 3000 ģimene ierodas jūlijā.

AMD lielais pamatskaitlis un zemās cenas ir pievilcīgs pārdošanas punkts. Klienti var iegūt 12 kodolu centrālo procesoru no AMD par 499 ASV dolāriem, kamēr pašlaik nav Intel 12 pārdotu 12 kodolu mikroshēmas. 2019. gada otrajā pusē vajadzētu izlaist AMD trešās paaudzes Ryzen 3 mikroshēmas. Var pat redzēt jaunas Threadripper HEDT daļas.

Tikmēr Intel var ieviest jaunus X sērijas HEDT procesorus, lai konkurētu ar jaunajiem Threadrippers. Ņemot vērā, ka Ice Lake CPU netiks piegādāti līdz 2019. gada beigām, Computex var būt pēdējais, ko dzirdam no Intel patērētāju procesora telpā. Līdz tam Project Athena, visticamāk, radīs lielu daudzumu buzz pirms Ice Lake debijas: Ultrabook pēctecis, pamatojoties uz Intel 10nm CPU.

AMD vs Intel klēpjdatoros

AMD vs Intel klēpjdatoru varā Intel tendencēm vajadzētu turpināt dominēt.

AMD APU parasti dzīvoja budžetam draudzīgos klēpjdatoros līdz Ryzen ienākšanai 2017. gadā. Intel joprojām pārspēj AMD klēpjdatoros, taču jūs varat atrast lieliskus risinājumus, piemēram, Acer Predator Helios 500 un Aspire 3. Asus priekšpusē ROG Zephyrus un VivoBook sport Ryzen. arī zīmolu APU.

Diemžēl AMD joprojām nepiedāvā astoņu kodolu mobilo mikroshēmu, neraugoties uz visu kodināšanu, ko tā dara darbvirsmas telpā. Tā vietā Intel pašlaik uzņemas vadību ar saviem astoņu kodolu i9-9980HK un i9-9880H klēpjdatoru CPU. Jūs tos, visticamāk, atradīsit spēļu klēpjdatoros, kas savienoti pārī ar diskrētu Nvidia GeForce grafikas mikroshēmu. Heck, Intel pārdod arī sešu kodolu klēpjdatoru procesorus.

AMD vs Intel - ārpus datora

Neskatoties uz cīņu ar Intel trīs galvenajos tirgos, AMD turpinās dominēt konsoļu arēnā. AMD ciešā saikne ar konsoli un personālo datoru partneriem ļauj to sasniegt spēles priekšgalā aparatūras un izstrādātāju galā. Izmantojot PlayStation 5 un Project Scarlet, izmantojot AMD komponentus, šī dominēšana, visticamāk, nemainīsies vēl piecus gadus. Tikmēr Nvidia ir Nintendo.

15 labākās puzzle spēles Android!

Lewis Jackson

Jūlijs 2024

Puzle pēle kādreiz bija vienkārš žanr ar vienkāršu ideju. Jū riināt mīkla par laika nogalināšana baudījumu. Tomēr žanr lielā mērā balonēja mobilajā telefonā. Faktiki ta ir vien no populārākajiem žanr...

11 bitu tudija ekrānuzņēmum ar filmu Beat Cop.Retro pēlēm vienmēr ir biji noteikt šarm. Viņi atauca uz notalģiju un liek aizdomātie par vecajiem laikiem, kad grafikai nebija tik liela nozīme kā tagad....

Aizraujoši Raksti