Android Q izstrādātājiem: viss, kas jums jāzina

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 9 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 2 Jūlijs 2024
Anonim
App Development: Process Overview, From Start to Finish | Udemy instructor, Angela Yu
Video: App Development: Process Overview, From Start to Finish | Udemy instructor, Angela Yu

Saturs


No lietotāja viedokļa jaunā Android versija parasti ir aizraujošs laiks. Ja vien jums nepatīk kāds noteikts lietotāja interfeisa elements, tas parasti nozīmē labāku veiktspēju, lielāku stabilitāti un daudz jaunu iespēju.

Lasīt arī: Populārākās Android Q funkcijas, kuras jums vajadzētu zināt

Izstrādātājiem tāds atjauninājums kā Android Q mēdz radīt vairāk sajaukumu. Šīs jaunās funkcijas joprojām ir labas ziņas, kas, iespējams, ļauj mūsu lietotnēs iegūt daudz interesantāku un jaudīgāku funkcionalitāti. Tajā pašā laikā izmaiņas arī nozīmē lielu darbu, jo mēs steidzamies nodrošināt, ka projekti ne tikai atbalstīs jauno platformu un atbildīs tās specifikācijām, bet arī tiks optimizēti, lai tā nodrošinātu vislabāko iespējamo pieredzi.

Šajā nolūkā šis ieraksts palīdzēs jums sasniegt ātrumu, daloties ar visām svarīgajām izmaiņām un pilnveidošanām, par kurām līdz šim zinām, izstrādātājiem paturot prātā.


Pašlaik tas ietver visas jaunākās izstrādes līdz 6. beta versijai. Visticamāk, ka pēdējo reizi mēs atjaunināsim šo ziņu pirms galīgās izlaišanas!

Android Q izstrādātājiem īsumā - tas, kas jums patiešām jāzina

Lūk, kas jums patiešām jāzina:

  • Būs vajadzīgas jaunas atrašanās vietas atļaujas.
  • Atbalsts daudzkārtējai atsākšanai prasa acīmredzamas izmaiņas.
  • Apjoma krātuve mainīs veidu, kā saglabāt un piekļūt failiem ārējā krātuvē.
  • Lai meklētu atrašanās vietu, tagad ir nepieciešama FINE atrašanās vieta.
  • Tāda informācija kā IMEI tagad ir ierobežota.
  • Fona lietotnes vairs nevar uzsākt priekšplāna darbības.
  • Lai gan tas nav stingri saistīts ar Android Q, tiek ieviestas jaunas lietotņu ikonu specifikācijas.
  • Tāpat šī gada vēlāk izstrādātāji būs spiesti vismaz atbalstīt Android Pie. Brīdinājumi parādīsies lietotnēs, ja tie netiks ievēroti.
  • Un visām lietotnēm līdz gada beigām būs jānodrošina 64 bitu versijas.
  • Jaunas sistēmas navigācijas ar žestu palīdzību var ietekmēt lietotnes saskarni.

Šeit ir dažas lieliskas jaunas funkcijas, kuras jūs varētu interesēt:


  • Vairāku atsākšana ļaus veikt daudz jaudīgākus daudzuzdevumus.
  • Emulatorā veiktās izmaiņas varat pārbaudīt, izmantojot Android 3.5 Canary izlaišanas kanālu.
  • Tagad Devs var piekļūt vairāk datu no dziļuma sensoriem.
  • Devs var izvēlēties atbalstīt tumšo tēmu.
  • Pieejami augstas veiktspējas un zema latentuma WiFi režīmi.
  • TextClassifier ļaus speciālistiem noteikt teksta daļas valodu.
  • MicrophoneDIrection API ierakstīšanas laikā ļaus izvēlēties mikrofona virzienu.
  • Burbuļi ļaus vieglāk veikt daudzuzdevumus un bagātināt paziņojumus.
  • Lielāks atbalsts multivides kodekiem.
  • Kopīgojot saīsnes, būs vieglāk koplietot multividi no lietotnēm.
  • Ātrie iestatījumi ļaus ērti piekļūt iestatījumiem, kas attiecas uz pašreizējo lietotni.
  • Vulkāna atbalsts tiek smagi uzspiests.
  • Vairāk neironu tīkla operāciju.
  • Android izpildlaika uzlabojumi palīdzēs jūsu lietotnēm pusdienot ātrāk (teorētiski).

Lai iegūtu sīkāku informāciju par visām šīm lietām un mazākas izmaiņas, lasiet. Mēs apskatīsim arī to, kā jūs varat sākt savas lietotnes testēšanu Android Q.

Atrašanās vietas atļaujās ir redzamas uzlabotas drošības iespējas

Katra jauna Android atkārtošana rada jaunas funkcijas, kas paredzētas drošākai un privātākai lietošanai lietotājiem. Šoreiz viņi iegūst lielāku kontroli pār informāciju par atrašanās vietu. Iepriekš lietotāji varēja vai nu piešķirt, vai liegt piekļuvi atrašanās vietas datiem vairumtirdzniecībā. Šoreiz viņi varēs izvēlēties trešo iespēju, lai šos datus sniegtu tikai tad, kad lietotne tiek izmantota - kad tā darbojas priekšplānā.

Tas, cerams, nozīmē, ka lietotāji pilnībā neatteiksies instalēt lietotni, jo nevēlas, lai tā tos “skatītos”, lai gan fona atrašanās vietas atļaujā izmantotais formulējums var būt nedaudz saistošs:

“Atļaut lietotnei piekļūt šīs ierīces atrašanās vietai visu laiku?

Labi!

Lai arī kā jūs jūtaties, tas nozīmē, ka jums būs jāveic dažas izmaiņas. Konkrēti, izstrādātājiem, kuru mērķauditorija ir Q, lietotņu manifestā būs jāpievieno šāda rindiņa: android.permission.ACCESS_BACKGROUND_LOCATION.

Ja jums ir vecāka lietotne, tad Android pēc noklusējuma pievienos šo atļauju papildus ACCESS_FINE_LOCATION vai ACCESS_COARSE_LOCATION.

Plašāka informācija par šīs iestatīšanas iespējām no Google ir pieejama šeit.

Apjoma krātuve maina piekļuves veidu ārējiem failiem

Kamēr mēs runājam par privātumu, lietotāji varēs arī kontrolēt piekļuvi koplietotajiem failiem mapē Fotoattēli, Video un Audio ar jaunām izpildlaika atļaujām, kas aizstāj READ_EXTERNAL_STORAGE un WRITE_EXTERNAL_STORAGE. Piekļuve mapei Lejupielādes būs pieejama arī tikai ar sistēmas failu atlasītāju, nodrošinot lietotājiem pilnīgu kontroli pār to, kuri faili ir pieejami.

Lai to iestatītu, būs jāpieprasa jaunas atļaujas, piemēram, READ_MEDIA_IMAGES, un pēc tam piekļūt kolekcijām, izmantojot MediaStore API. Pilnus norādījumus varat atrast šeit.

Lai līdzsvarotu, lietotnēm tagad būs sava “izolēta krātuves smilšu kaste”, kas nodrošina mapi, kas ir ierobežota ar šo lietotni un atrodas ārējā krātuvē. Tas ir paredzēts, lai samazinātu vajadzību pēc atļaujām, vienlaikus cerams, ka tas būs nedaudz elastīgāks nekā pašlaik sniegtā iekšējā krātuve. Jums joprojām būs jāpapildina šie faili, pārvietojot tos uz MediaStore kolekcijām vai izmantojot krātuves piekļuves sistēmu, ja vēlaties, lai tie paliktu pēc lietotnes atinstalēšanas. Tomēr tas neizbēgami radīs šķēršļus dažos unikālos lietošanas gadījumos.

Ja vēlaties piekļūt failiem no citu lietotņu izolētās krātuves smilšu kastēm ārējā krātuvē, tad ir daži brīdinājumi. Tas pēc noklusējuma ir iespējots parastajiem multivides failu tipiem (piemēram, fotoattēliem un mūzikai). Ja tomēr vēlaties piekļūt citiem failiem, kas izveidoti ar atsevišķu lietotni, jums būs jāizmanto ACTION_OPEN_DOCUMENT un ACTION_OPEN_DOCUMENT_TREE nodomi, lai pieprasītu piekļuvi noteiktam failam (kuru lietotājs piešķirs vai atsauks).

Vairāk drošības izmaiņu

Pāris citas drošības izmaiņas, kas jāņem vērā:

  • Fona lietotnes vairs nevarēs sākt darbības priekšplānā, jo tas lietotājiem var radīt kaitējumu. Tā vietā, piemēram, ienākošie zvani, jums būs jāizmanto augstas prioritātes paziņojums ar nodomu pilnekrāna režīmā.
  • Pēc noklusējuma ierīcēm būs nejaušinātas MAC adreses dažādos Wi-Fi tīklos (pīrāgā tas nebija obligāts).
  • Tagad būs ierobežota pieeja informācijai, piemēram, ierīces IMEI un sērijas numuram. Vairāk informācijas šeit.
  • Tīkla skenēšanas API tagad būs nepieciešama FINE atrašanās vietas atļauja.
  • Pievienots atbalsts WPA3 un uzlabotajiem atvērtā Wi-Fi standartiem.
  • Šķiet, ka lietotnes vairs nevarēs pārslēgt Wi-Fi, tā vietā tās būs spiestas paļauties uz jauno iestatījumu paneli.

Nākotnes pārbaude - salokāmas ierīces, vairāku atsākšana un neironu tīkli

Arī Android Q veic vairākus pasākumus, lai sagatavotos aparatūras nākotnei. Jūs zināt, ko tas nozīmē: saliekamās! Vai arī, kā tos sauc Google: “novatoriski jauni ekrāni”.

Lielās pārmaiņas ir vietņu onResume un onPause uzlabojumi. Tie tagad atbalstīs “vairāku atsākšanu” un paziņos lietotnei, kad tā pievērsīsies. Vairāku darbību atsākšana ļauj divām lietotnēm darboties vienlaicīgi, bez pārtraukuma (kā tas notiek šobrīd). Tas, iespējams, ietekmēs visas lietotnes vairāku logu režīmā (ne tikai tās, kas atrodas salokāmos displejos), galu galā mūsu tālruņus tuvinot patiesajai darbvirsmai līdzīgajai veiktspējai. Ja vēlaties redzēt, kā tas izskatās šobrīd, varat izmēģināt kaut ko līdzīgu, izmantojot Samsung programmu MultiStar (Good Lock daļa).

Lai arī multi-atsākšana, Android Q redz arī izmaiņas vietnēs onResume un onPause - iespējams, dažas no fundamentālākajām izmaiņām, kuras mēs kādu laiku esam redzējuši.

Tiek mainīts arī maināmā aktivitātes manifesta atribūts, lai palīdzētu tikt galā ar regulāras dubultošanās gadījumiem, kad displeji tiek atvērti.

Tas viss lielākoties ir labas ziņas izstrādātājiem, kuriem tagad mazāk jāuztraucas par to, kā rīkoties, jo viņu lietotnes ir apturētas, bet redzamas. Tomēr tas ievieš vēl vairāk potenciālu lietošanas gadījumu un displeju tipu jau tā sadrumstalotajai platformai. Jautri jautri.

Atkal, lai to visu ieviestu, jums būs jāveic dažas izmaiņas manifestā un īpaši jāiekļauj tags: android.allow_multiple_resumed_activities. Sākot ar 2. un 3. beta versiju, izstrādātāji to varēs izmēģināt paši, izmantojot saliekamo elementu emulatoru, izmantojot AVD.

Nāk arī Neironu tīklu API 1.2, kas ienes 60 jaunas operācijas un uzlabotu funkcionalitāti. Ops ietver ARGMAX, ARGMIN un kvantizēto LSTM patīk, kam būtībā būtu jāļauj labāk noteikt objektus un attēlu segmentēt.

Vairāk multitasking ar burbuļiem

It kā ar patiesu daudzuzdevumu vien nebūtu pietiekami, Android Q ieviesīs arī vēl vienu veidu, kā darīt vairāk nekā vienu lietu vienlaikus: burbuļus. Šie burbuļi faktiski darbojas kā paziņojuma veids, bet sniedz vairāk informācijas un pat parāda visas darbības papildus tam, ko lietotājs šobrīd dara. Tas ļauj ātri piekļūt tādām lietām kā piezīmes, tulkojumi un tērzēšanas. Būtībā tērzēšanas galviņas tad.

burbuļi faktiski darbojas kā paziņojuma forma

Izstrādātāji varēs piekļūt jaunajai funkcijai, izmantojot API, kas izveidota uz pašreizējās paziņošanas sistēmas. Lai nosūtītu burbuļus, jums jāizmanto setBubbleMetadata un pēc tam jānodrošina darbība, kas burbulī tiek parādīta kopā ar ikonu.

Kopīgošanas saīsnes un iestatījumu panelis

Google vēlas lietotājiem atvieglot satura kopīgošanu no lietotnēm, un tādējādi tas ieviesīs “Kopīgošanas saīsnes”, lai lietotāji varētu tieši pāriet uz citu lietotni. Izstrādātāji varēs publicēt “kopīgošanas mērķus”, lai sāktu īpašas darbības ar pievienoto saturu, un tās lietotājiem tiks parādītas, izmantojot saskarni. Sākot ar 2. beta versiju, tagad varat sniegt koplietoto datu priekšskatījumu.

Tas darbosies līdzīgi lietotņu saīsnēm, tāpēc būs pieejams caur ShortcutInfo API. Būs arī jauna ShareTarget AndroidX bibliotēka, kas darbosies ierīcēs, kurās nedarbojas Q. Google ir kopīgojusi lietotnes paraugu tiem, kas vēlas pārbaudīt, kā tas viss darbojas.

Liekas, ka lietas ātrāka padarīšana ir spēles nosaukums kopumā, turklāt Android Q arī atvieglo sistēmas iestatījumu mainīšanu pašreiz darbojošās lietotnes kontekstā. Tas būs pieejams dev, izmantojot iestatījumu paneļa API.

Lai parādītu iestatījumu paneli, jums vienkārši jālieto tāds nodoms kā ACTION_VOLUME, izmantojot iestatījumu paneļa darbību.

Savienojamības uzlabojumi

Wi-Fi kaudze ir pārveidota operētājsistēmā Android Q, lai uzlabotu privātumu un veiktspēju, kā arī atvieglotu tādas lietas kā IoT ierīču pārvaldīšana vai interneta savienojumu ieteikšana, neprasot atrašanās vietas atļauju.

Interesantāks tomēr ir tas, ka devs varēs piekļūt augstas veiktspējas un zema latentuma režīmiem. Pēdējais būs īpaši noderīgs spēlēm (un spēļu straumēšanai!).

Šiem var piekļūt, zvanot uz WiFiManager.WiFiLock.creatWifiLock () un izmantojot WIFI_MODE_FULL_LOW_LATENCY vai WIFI_MODE_FULL_HIGH_PERF.

Jaunas multivides iespējas - kodeka atbalsts un dziļuma dati

Tagad Devs varēs izmantot šīs dziļuma noteikšanas kameras. Var pieprasīt dinamiskā dziļuma attēlus, un tie saturēs JPG, XMP metadatus, kas apraksta dziļuma elementus, un dziļuma ticamības karti.

Tas varētu būt noderīgi kameru lietotnēm un attēlu rediģēšanas lietotnēm, taču varbūt aizraujošāks ir AR lietojumprogrammu potenciāls. Google sadarbojas ar oriģinālo iekārtu ražotājiem, lai nodrošinātu, ka tas ir pieejams visās Q atbalstošajās ierīcēs.

Android Q atbalstīs arī atvērtā koda video kodeku AV1, kas ļauj veikt augstas kvalitātes straumēšanu ar zemākām joslas platuma prasībām. Pieejama arī audio kodēšana, izmantojot Opus. Izmantojot MediaCodecInfo API, tagad būs arī vieglāk saskatīt attiecīgajā ierīcē pieejamās renderēšanas iespējas.

Vietējā MIDI API arī ļaus sazināties ar MIDI ierīcēm, izmantojot NDK. Jaunā MicrophoneDirection API ļaus izstrādātājiem iestatīt mikrofona virzienu audio ierakstīšanas laikā. Tas arī standartizēs kontrolējamu mikrofonu kontroli.

Vēl viena jauna funkcija ir iespēja ierakstīt audio no citām lietotnēm. Tas būs noderīgi tādās lietās kā spēļu straumēšana, parakstīšana un tulkošana.

Jaunināts veiktspēja - Vulkan un Android Runtime

Spēļu devumiem vajadzētu gūt labumu no uzlabota Vulkan atbalsta visā pasaulē. Google paziņotais mērķis ir nodrošināt, ka API tiek atbalstīts visās 64 bitu ierīcēs, kurās darbojas operētājsistēma Android Q. Uzņēmums strādā arī ar standarta un atjaunināmu OpenGL draiveri ierīcēm, kas veidotas uz Vulkan. Android Q pievienos arī eksperimentālu atbalstu ANGLE - abstrakcijas slānim, kam būtu jāļauj spēlēm, kurās tiek izmantots OpenGL ES, izmantot Vulkan sniegumu un stabilitāti. OpenGL ES 2.0 tiks atbalstīts arī Q, drīzumā pēc tam tiks atbalstīts 3.0.

Jūs varat arī gaidīt, ka uzlabosies vispārējā veiktspēja visās jūsu lietotnēs. Daļēji to var panākt, uzlabojot Android izpildlaiku, kas ļaus lietotnēm startēt ātrāk un patērēt mazāk atmiņas (lai gan Gerijs savā Speed ​​Test G to neatrada, izmantojot vecāku ierīci).

Cenšoties uzlabot stabilitāti, Google ierobežos arī piekļuvi privātajām API. Šeit atrodams to personu saraksts, kuras tiek iekļautas pelēkajā sarakstā. Google apņemas, ka publiskās alternatīvas visos gadījumos būs pieejamas.

UI izmaiņas - navigācija un tumšs režīms

Sākot ar 3. beta versiju, tagad ierīces var izvēlēties atbalstīt “tumšo motīvu”, paplašinot viņu motīvu no “Theme.AppCompat.DayNight” vai materiāla komponentiem. Pēc tam jūs varat iestatīt savus nakts motīvu noklusējuma iestatījumus. Pārliecinieties, ka lietotājiem ir iespēja mainīt tēmas pēc viņu vēlmēm, un padomājiet par savu izkārtojumu un redzamību.

Tāpat Android Q atbalstīs navigāciju ar žestiem, tāpat kā gandrīz katru Android Skin, kas lietotājiem ieviesīs jaunus lietotāja saskarnes apsvērumus. Piemēram: apsveriet, vai žesti, kas ievietoti jūsu lietotnes unikālajā lietotāja saskarnē, lietotājiem rada neskaidrības. Šādos gadījumos izstrādātāji var izvēlēties, vai izmantot “žestu izslēgšanas taisnstūrus”, lai ignorētu sistēmas žestus, vai vienkārši mainītu veidu, kādā lietotāji mijiedarbojas ar viņu lietotnēm. Tāpat padomājiet par to, kā vairāk izmantot šo papildu ekrāna nekustamo īpašumu, ko nodrošina pogu zaudēšana.

Klase TextClassifier ļaus izstrādātājiem noteikt teksta daļas valodu. Visbeidzot, viedas darbības paziņojumos ar loģiskām iespējām aizpildīs ātrās reaģēšanas laukus. Tas samazinās dažus papildu izdevumus tiem dev, kuriem vairs nevajadzēs kodēt šo funkcionalitāti no jauna.

Reaģējot uz atsauksmēm, pēdējās Beta 5 izmaiņās ir pievienota opcija “palūrēt” lietotnēm, kuras izmanto navigācijas zīmējumu, un ātrs saīsne piekļuvei palīgam. Beta 6 parādīja muguras žesta jutības iestatījumu, kā arī 200 dp vertikālu lietotnes izslēgšanas ierobežojumu.

Kā to panākt

Ja tas viss ir rosinājis jūsu iztēli (vai licis jums tikai nedaudz uztraukties), ir daži veidi, kā varat dot Android Q griešanos.

Android Q Beta varat ielādēt Pixel ierīcē. Ja tomēr nenotiek tā, ka pikselis atrodas apkārt vai ja nevēlaties instalēt beta operētājsistēmu ikdienas draiverī, tā vietā varat izvēlēties vienkāršāku tā iestatīšanas veidu, izmantojot AVD pārvaldnieku.Vienkārši atveriet SDK pārvaldnieku un pēc tam jums vajadzētu būt iespējai izvēlēties sistēmas attēlu operētājsistēmas Android Q Beta lejupielādei.

Sākot ar Android Q Beta 4 un jaunākām versijām, tagad ir pieejamas visas API, lai sāktu lietotņu testēšanu, un Google jau pieņem tos, kuru mērķauditorija tiek atlasīta API 29 Play veikalā.

Ko jūs domājat par šīm izmaiņām? Vai jūs domājat par kādām jaunām funkcijām, kuras varēsit izmantot jūsu projektos? Vai arī jums tagad ir daudz jāstrādā, lai apietu drošības atjauninājumus?

Par bezvadu Bluetooth autiņa, jum nav jāmakā vairāk nekā UD 100 par AirPod. To ir daudz lielika alternatīva, un jū neredzēit daudz lielāku ietaupījumu nekā Trndlab Bluetooth 5.0 AirTap....

Jum nav jābūt audiofīlam, lai apratu, ka kaešu lente bija vien no liktākajiem audio formātiem iepriekš ieraktīta mūzika vēturē. Pat ar amatieru auīm nav iepējam palait garām nemitīgu lente šņākšanu, m...

Svaigi Raksti