Kas jauns ir Android Q izstrādātāju priekšskatījumā?

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 10 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 4 Jūlijs 2024
Anonim
What’s new Android P developer preview 2
Video: What’s new Android P developer preview 2

Saturs


Ja operētājsistēmas navigācijas iestatījumos izvēlaties opciju “Navigācija ar žestu”, operētājsistēmai Android Q beta 6 tiek pievienota jauna opcija “Atpakaļjutība”. Vienkārši noklikšķiniet uz iestatījumu koda opcijas “Žestu navigācija” labajā pusē, un jums tiks parādīts slīdnis ar četriem dažādiem jutības līmeņiem. Noklusējums ir otrais jutības līmenis.

Esmu pārbaudījis visus četrus līmeņus, un noklusējums man ir vislabākais. Pārslēdzot to uz pirmo jutības līmeni, ir pārāk grūti izsaukt muguras žestu, tāpēc šī varētu būt piemērota izvēle, ja vienmēr nejauši aktivizējat muguras žestu. Ceturtais jutības līmenis ir ļoti saudzīgs, kas nozīmē, ka jums vajadzētu izvēlēties šo opciju, ja rodas grūtības izsaukt muguras žestu.

Google palīga ikona Pixel Stand apkārtējā režīmā

Jaunums Android Q beta 6 ir maza, melnbalta Google palīga ikona Pixel Stand apkārtējā displejā (h / t Džastins Duino). Pēc pieskāriena ikona parādīs Google palīga meklēšanu ar balsi.


Šī jaunā ikona ir pieejama tikai Pixel 3 un 3 XL, jo Pixel un Pixel 2 neatbalsta bezvadu uzlādi. Tādējādi viņiem nav piekļuves Pixel Stand apkārtējā režīmam.

Mazāk Google palīgu “apstrādā”

Android Q beta 5 ieviesa Google palīga “rokturus” - mazas izliektas līnijas displeja divos apakšējos stūros, kas pamudināja lietotāju aktivizēt palīgu, pārvelkot no stūriem. Rokturi visu laiku parādījās beta 5, bet beta 6 tie ir daudz smalkāki.

Proti, tie neparādās Pixel vienmēr displejā redzamajā beta 6, bet gan beta 5. Tie ir arī daudz ātrāk pazūd sākuma ekrānā, izmantojot beta 6, salīdzinot ar beta 5.

Sākuma ekrānā vairs nav žestu navigācijas joslas

Operētājsistēmas Android Q beta 6 mazajā žestu navigācijas joslā displeja apakšā vairs netiek parādīts sākuma ekrāns. Iepriekš tas tika parādīts gandrīz katrā ekrānā Android Q beta 5 un vecākā versijā.

Nakts skats tagad ir noklusējuma kameras iestatījums Google kamerā


Tagad nakts režīmā var nokļūt daudz vienkāršāk. Iepriekš, lai sasniegtu nakts režīmu, lietotnē Google kamera bija jāiet uz papildu iestatījumiem. Tagad tas ir vienkāršs vai divas reizes velciet uz galveno kameras interfeisu.

Jauna avārijas ikona barošanas izvēlnē


Šis ir īss un jauks. Pārbaudiet atšķirību iepriekš redzamajos ekrānuzņēmumos.

Android Q Beta 5

Google palīgs “apstrādā”

Kā Google pieminēja Android Q Beta 5 paziņojumā, uzņēmums ir ieviesis to, ko tā sauc par “rokturiem”. Tā kā nav Sākuma pogas, kas ilgi jānospiež, lai iedarbinātu palīgu, vienlaikus izmantojot Android jauno žestu navigācijas sistēmu, Google vajadzēja veidu, kā joprojām dot lietotājiem piekļuvi balss palīgam.

Šis nelielais UI elements parādās uz augšu abos apakšējos displeja stūros, lai jūs zināt, no kurienes jāvelk. Tie parādās tikai uz sekundi, mainot lietotnes vai atverot izvēlni Pēdējie. Displeja apakšā tiks atskaņota daudzkrāsaina animācija, kas norāda, ka tiek palaists Google palīgs.

Navigācijas atvilktne

Patīk vai ienīst, tāpēc Android Q jaunā navigācijas sistēma ir šeit. Lai gan jūs varat pārslēgties uz veco trīs vai divu pogu iestatīšanu, ir skaidrs, ka Google plāno nākotnē pārvilkt operētājsistēmu. Problēma ar šīm izmaiņām ir tāda, ka ar to tiek ieviesta jauna poga Atpakaļ, kas darbojas, pārvelkot no displeja kreisās vai labās malas. Šī jaunā funkcija pārtrauca atbalstu navigācijas izvēlnēm, kas arī paļāvās uz iekšu vilkšanu.

Android Q Beta 5 sava veida novērš šo problēmu. Kā šomēnes norādījis Google, programmaparatūra tagad atbalsta “peeking”. Tagad, ja vēlaties piekļūt pārpildes izvēlnei, jums precīzi jānovieto un jāuztur pirksts ekrāna pašā malā uz pilnu sekundi. Lēna vai ātra vilkšana izraisīs darbību atpakaļ.

Šis process nav pats intuitīvākais, tāpēc tas prasīja 9to5Googleun pārējais internets pus dienas laikā izdomā, kā likt tam darboties.

Klusie paziņojumi

Google pavadīja daudz laika I / O 2019, runājot par digitālo labsajūtu un padarot Android mazāk uzmanības novēršanas. Viens veids, kā to izdarīja, bija apklusināt un nerādīt dažus paziņojumus, ka tā uzskatīja par mazāk svarīgu.

Izmantojot Android Q Beta 5, šie klusinātie paziņojumi tagad tiek grupēti. Paziņojumu neredzēsit bloķēšanas ekrānā vai statusa joslā, bet visu redzēsit pievienotā nelielā sadaļā pēc tam, kad būsit pārvilcis paziņojumu apgabalu.

Tumša zābaku animācija


Android Q viss ir saistīts ar tumšo režīmu. Izmantojot jauno beta versiju 5, šī jaunā tēma ļauj nokļūt operētājsistēmas sāknēšanas animācijā. Lai iespējotu šo funkciju, jums tikai jāieslēdz tumšā tēma tālruņa displeja iestatījumos.

Pagaidām šķiet, ka tumšā tēma darbojas tikai Google Pixel 3 un Pixel 3 XL. Vecāki tālruņi, kā arī līnija Pixel 3a, šķiet, pagaidām neatbalsta šo funkciju.

Ekrāna piespraušana ar žestu vadīklām

Kad Google ieviesa žestus Android Q, tas atņēma iespēju piespraust lietotnes. Tā kā pogas Sākums un Atpakaļ turēšana vienlaikus vairs nebija izvēles iespēja, funkcija tika noņemta. Izlaižot Beta 5, Google ir atgriezis ekrāna piespraušanu un atradis veidu, kā padarīt to darbīgu ar žestiem (izmantojot 9to5Google).

Lai izmantotu šo funkciju, jums vispirms jāiespējo ekrāna piespraušana. Lai to izdarītu, dodieties uzIestatījumi> Drošība> Ekrāna piespraušana. Pēc ieslēgšanas atveriet lietotni un pusi velciet uz augšu, lai pārietu uz Recents. Pieskarieties lietotnes ikonai un izvēlieties Piespraust. Kā redzams iepriekš, velkot uz augšu un turot, lietotne tiks atvienota.

Saspiediet, lai runātu

Aktīvā mala ļauj dažiem Pixel īpašniekiem palaist Google palīgu, saspiežot viņu tālruņu malas. Kopā ar animāciju “rokturi” ir jauns dialoglodziņš “Saspiest sarunu”, kas tiek parādīts, izmantojot Active Edge (izmantojot 9to5Google). Vienīgais, kas parādās, kad jūs saspiežat ārkārtīgi lēni.

Piespiedu tumšais režīms ir atpakaļ

Kad Google ieviesa Android Q Beta 3, tajā bija iekļauta funkcija, kas piespiestu tumšo režīmu lietotnēs. Tas bija lieliski piemērots tādām lietotnēm kā Instagram, kuras nav ieviesušas pats savu tēmu mainītāju. Diemžēl funkcionalitāte sabojājās ar Beta 4.

Mēs ar prieku ziņojam, ka ar Android Q Beta 5 viss atkal ir darba kārtībā. Lai iespējotu šo funkciju, izpildiet šo rokasgrāmatu.

Nelielas UI izmaiņas


Visā atjauninājumā ir sauktas nedaudzas gandrīz nepamanītas lietotāja saskarnes izmaiņas. Daži, kurus mēs pamanījām, ietver plānāku bloķēšanas ikonu bloķēšanas ekrānā un nedaudz gaišāku fonu mapēs.

Android Q Beta 4

Jaunas akcentu krāsas

Pirmais Android Q izstrādātāja priekšskatījums, kas tika palaists ar ierobežotu skaitu motīvu iespēju. Papildus Pixel noklusējuma zilajai akcenta krāsai lietotāji varēja pārslēgties starp melnu, zaļu un purpursarkanu. Ar Beta 4 Google ir pievienojis vēl četras krāsu opcijas (izmantojot 9to5Google).

Kā redzams zemāk, jaunajās akcentu krāsās ietilpst kanēlis, okeāns, kosmoss un orhideja.


Jaunām krāsu opcijām varat piekļūt, dodoties uz Izstrādātāja opcijas> Akcentējošā krāsa.

Sejas autentifikācija

Android jau labu laiku ir sejas atpazīšanas pamatforma, kas ir iebūvēta operētājsistēmā. Tas nav visdrošākais, tāpēc oriģinālo iekārtu ražotāji parasti izstrādāja sistēmas atsevišķām ierīcēm.

Pateicoties kaut kādai snoopšanai, ko veica9to5Google, šķiet, ka Google ir tuvu jaunas sejas autentifikācijas funkcijas pabeigšanai. Informācija joprojām ir ierobežota, taču zemāk redzamais ekrānuzņēmums parāda, ka, kad opcija ir pabeigta, lietotājiem vajadzētu būt iespējai izmantot savu seju, lai atbloķētu klausuli, pierakstītos lietotnēs un daudz ko citu.

9to5Google arī jaunajā lietotnē Iestatījumi atrada pierādījumus, kas norāda uz iespēju dzēst sejas datus.

Bloķēšanas ekrāna ikonas atrašanās vieta

Šīs ir nelielas izmaiņas, taču Google pārvietoja bloķēšanas ikonu no Android bloķēšanas ekrāna uz ekrāna augšdaļu. Kā redzat, ikona iepriekš atradās displeja apakšdaļā tieši virs apgabala, kurā jūs velciet uz augšu, lai atbloķētu ierīci.

Interesanti, ka Apple veica līdzīgas izmaiņas ne pārāk sen. IOS ierīcēm ikona ekrāna augšdaļā bija jēga, jo Face ID tehnoloģija atrodas ierīces augšpusē. Ja Google strādā, lai Android ierīcēs nodrošinātu stingrāku sejas autentifikāciju (skat. Iepriekš), šīm izmaiņām ir jēga.

Uzlabota muguras žesta ikona

Kad ir iespējota operētājsistēmas Android Q jaunā žestu sistēma, vilkšana uz iekšu no displeja kreisās vai labās puses darbojas kā atpakaļ poga. Kad ir ceturtā beta versija, Google ir uzlabojusi žesta ikonu.

Pirmkārt, bultiņa mainās starp baltu un melnu, pamatojoties uz fonu. Otrkārt, ikonai ir veselīga animācija, kad tā tiek izmantota. Šīs divas izmaiņas kombinācijā ļauj daudz vieglāk noteikt, kas notiek, pārvelkot uz iekšu.

Paziņojumus var vilkt prom no jebkura virziena

Pirmais Android Q izstrādātāja priekšskatījums to padarīja tā, ka lietotāji varēja tikai pārvilkt paziņojumus no viena virziena. Vēlāk Google pievienoja iespēju lietotājiem pielāgot, kurā virzienā viņi vēlas vilkt preces. Pat ar iespēju izvēlēties zvēliena virzienu, pretējais joprojām parādīja Android Q paziņojumu izvēlni.

Ar ceturto beta versiju lietas ir mainījušās uz to, kā tās darbojas Android Pie. Neko nemainot, lietotāji var atkal vilkt paziņojumu no jebkura virziena. Paziņojumu izvēlne joprojām ir pieejama, bet tagad - ilgi nospiežot.

9to5Googlenorāda, ka šīs izmaiņas varētu būt īslaicīgas. Saskaņā ar publikāciju, Beta 4 izvēlnē Iestatījumi joprojām ir pārslēgs “Pārvelk darbības”. Tas nozīmē, ka nākamais izstrādātāja priekšskatījums varētu atgriezt darbības ar vienu zvēlienu.

Man ir sakrustoti pirksti, ka galīgā Android Q versija ļauj lietotājiem izvēlēties opciju, kas saglabā pašreizējo konfigurāciju.

Turklāt beta versija rada iespēju atlikt paziņojumus noteiktā laika posmā.

Konteksta pagriešanas poga nodrošina atgriešanos

Google ieviesa konteksta pagriešanas pogu ar Android Pie, kas parādīsies, ja automātiskā pagriešana tiks izslēgta. Šķiet, ka šī funkcija pazuda ar Android Q, bet tagad tā ir atjaunota.

Līdzīgi kā iepriekš, kad automātiskā pagriešana ir izslēgta, augšējā poga parādīsies, kad klausuli pārvieto uz ainavas orientāciju. Pieskaroties tam, ekrāns var apgriezties, neļaujot iestatīt visas sistēmas automātisko pagriešanu.

Priekšskatījuma poga uz dzīvajiem fona attēliem

Ja viedtālrunī izmantosit dzīvus fona attēlus, tagad redzēsit nelielu priekšskatījuma lodziņu. Kā redzams no zemāk redzamajiem ekrānuzņēmumiem, atzīmējot rūtiņu, teksts, kas apraksta attēlu, tiks paslēpts.


Google Pay barošanas izvēlnē

Google Pay joprojām nedarbojas ceturtajā Android Q beta versijā, bet9to5Google atrada pierādījumus tam, ka mobilos maksājumus drīz varētu integrēt mobilās operētājsistēmas barošanas izvēlnē. Kā redzat no iepriekšējās animācijas, pašreizējās barošanas pogas tiks pārvietotas displeja apakšā, bet augšpusē tiek parādīta Pay karšu karuselis.

Šī funkcija ir ļoti līdzīga tam, kā Apple apstrādā mobilos maksājumus iPhone. Neatkarīgi no tā, vai tas kopē vai nē, tas tomēr parāda, ka Google pieliek pūles, lai cilvēki izmantotu Android kā mobilo maku.

Smart Lock varētu tikt pārveidots par “Pixel Presence”


9to5Google saņēma padomu no Pixel lietotāja, kurš bija atjauninājis operētājsistēmu Android Q Beta 4, un pamanīja, ka viņu tālrunis “Smart Lock” ir aizstājis ar “Pixel Presence”. Pēc nelielas rakšanas vietne atklāja, ka lietotājiem ārpus ASV tiek parādīts jauns zīmols, kamēr tie, kas ir mūsu štatā, pagaidām saglabās Smart Lock vārdu.

Nav skaidrs, kāpēc Google šķietami nolēma pārdēvēt Smart Lock zīmējumus Pixel viedtālruņos. Es ceru, ka uzņēmums nenolemj pieturēties pie šīm izmaiņām.

Nelieli lietotāja interfeisa tweaks

Google ir pilnveidojis Android Q tumšo režīmu un ar beta 4 papildus nedaudzām citām lietotāja saskarnes korekcijām. Jūs, iespējams, pamanīsit divpadsmit vai vairāk izmaiņu, ritinot cauri atjauninājumam, taču dažas atšķirības, kas mūs pamanīja, ir tumša meklēšanas josla sākuma ekrānā, nedaudz drosmīgāks teksts logrīkā “Vienā mirklī”, krāsainas ikonas paziņojumā ēnā un pārklājumos, kas tagad ir tumši pelēki, nevis melni.


Android Q Beta 3

Sistēmas mēroga tumšā tēma

Google pievienoja visas sistēmas tumšo tēmu Android Q!

To var ieslēgt vai izslēgt iestatījumu izvēlnē vai pieskaroties ātrajam iestatījumam Dark Theme. To darot, jūsu paziņojumu palete, lietotņu atvilktne, sākuma ekrāna mapes, iestatījumu izvēlne un vēl daudz vairāk kļūs gandrīz pilnīgi melna.

Dažās lietotnēs tiks ievērota Android Q tumšā tēma, citās - ne. Ja vēlaties, lai visu laiku viss būtu tumšs, ir veids, kā to izdarīt.

Pilnīgi jauna žestu sistēma

Google vēlreiz pārskatīja žestus operētājsistēmā Android Q. Tagad Android žesti darbojas nedaudz vairāk kā iOS žesti. Šeit ir īss pārskats par jauno žestu darbību.

  • Iet mājās: Velciet uz augšu navigācijas joslā
  • Lai atgrieztos: Velciet no jebkuras vietas ekrāna abās pusēs
  • Lai palaistu lietotņu pārslēdzēju: Pārvelciet uz augšu (piemēram, jūs dodaties uz sākuma ekrānu) un pauzējiet
  • Lai ātri pārslēgtos starp lietotnēm: Velciet pa kreisi vai pa labi navigācijas joslā
  • Lai palaistu lietotņu atvilktni: Sākuma ekrānā velciet uz augšu navigācijas joslā

Ja tas jums izklausās absolūti briesmīgi, varat izvēlēties citu žestu sistēmu.Divu pogu žestu izkārtojums joprojām ir pieejams, un Google pat pievienoja vecās skolas trīs pogu navigācijas sistēmu atpakaļ Android Q Beta 3.

Vairs nav paziņojumu, kas atliek

Google atcēla iespēju atlikt paziņojumus operētājsistēmas Android Q Beta 3 versijās. Tomēr, velkot uz paziņojumu, tagad ir redzamas divas paziņojumu iespējas: pārtraucoša un maiga.

Pārtrauktie paziņojumi izklausās, kad tos saņemat, un tie parādās lietotņu atvilktnē un bloķēšanas ekrānā. Maigi paziņojumi klusē, un tie neparādās nekur, izņemot paziņojumu toni.

Kad tālrunis ir uzlādēts, akumulatora enerģijas taupītājs izslēdzas

Android iebūvētais akumulatora jaudas taupīšanas režīms jau automātiski ieslēdzas, kad tālrunis izlādē līdz noteiktam procentam. Operētājsistēmā Android Q Google pievienoja pārslēgu, lai izslēgtu Battery Saver, kad tas uzlādē līdz noteiktam procentam.

Tā ir maza, bet noderīga īpašība. Agrāk, ja akumulatora jaudas taupīšanas režīms bija ieslēgts un tālrunis tika uzlādēts, akumulatora taupītājs automātiski neizslēdzas - tas jums jādara manuāli. Kad tālrunis būs uzlādēts līdz 90 procentiem, akumulatora jaudas taupīšana automātiski izslēgsies, kad tālruni noņemsit no lādētāja.

Informācija par avārijas situāciju saņem atjauninājumu

Informācija par ārkārtas situācijām ir vizuāli atjaunināta, izmantojot jauno Google materiāla tēmu. Atkal mazs atjauninājums, bet laipni gaidīts.

Vienmēr ieslēgtā displeja akumulatora procentuālais daudzums tiek samazināts


Iepriekšējās Android Q versijās akumulatora procentuālais sastāvs vienmēr ieslēgtajā displejā atradās ekrāna augšējā labajā stūrī. Es neesmu pārliecināts, kāpēc, bet es nevarēju pierast pie šīm izmaiņām.

Tagad akumulatora procentuālais daudzums tiek pārvietots atpakaļ uz leju displeja centrā, lai arī tas ir nedaudz lielāks nekā iepriekš.

Wi-Fi paroles tagad parādītas vienkāršā tekstā

Android Q jau atvieglo pievienošanos Wi-Fi tīkliem, bet ko darīt, ja nevēlaties skenēt QR kodu, lai to izdarītu? Tagad, kad jūs kopīgojat savu Wi-Fi QR kodu ar kādu citu, Android Q tagad parādīs jūsu paroli vienkāršā tekstā. Tas nozīmē, ka varat to viegli nokopēt tālruņa starpliktuvē un nosūtīt īsziņu personai, kura mēģina pievienoties tīklam.

Android Q apstiprinātās funkcijas, kuras mēs neesam spējuši pārbaudīt

  • Viedā atbilde, tāpat kā, tiek izmantota visās ziņojumapmaiņas lietotnēs
  • Digitālās labklājības jaunais fokusa režīms neļaus jums atvērt laika tērēšanas lietotnes.
  • Pateicoties Google jaunajiem projekta Mainline centieniem, drošības un konfidencialitātes atjauninājumi tiks ieviesti Play veikalā.
  • Ar tiešajiem parakstiem tiks nodrošināti paraksti gandrīz visos jūsu tālruņa multivides veidos, neatkarīgi no tā, vai tas ir video, apraide vai pat Google Duo zvans.
  • Inkognito režīms tiek atvērts pakalpojumā Google Maps, kā arī daudz vienkāršāks veids, kā pārslēgt savus kontus.
  • Android Q ļaus lietotnēm un spēlēm rīkoties, kad tālrunis kļūst pārāk karsts.
  • Google pievieno platformas atbalstu 5G operētājsistēmā Android Q.

Android Q Beta 2

Labāki skaļuma iestatījumi


Android Pie ierīcē, nospiežot skaļuma regulēšanas pogas, tiks koriģēts trokšņa līmenis neatkarīgi no tā, kas bija redzams tālrunī. Lai gan Android Q beta 2 gadījumā šis aspekts nemainās, Google uzlaboja citu tālruņa vienumu pielāgošanas vieglumu.

Iepriekš, kad izvēlējāties noklikšķināt uz pielāgošanas pogas, kas atrodas skaļuma joslas apakšā, jūs nonāksit ierīces iestatījumu izvēlnē. Tagad, kā redzat no otrā fotoattēla, ekrānā tiks ielādēta apjoma karte. Šīs izmaiņas ir draudzīgākas lietotājam, un tās neizņem jūs no visa, ko jūs jau darījāt.

Atbalsts virziena, tuvināmajiem mikrofoniem

Otrā Android Q beta versija nodrošina ievērojamu audio papildinājumu, atbalstot mikrofona virzības funkcionalitāti, izmantojot jaunu API. Šī funkcija ļauj lietotnēm noteikt mikrofonu fokusa virzienu, piemēram, uz priekšu vērstu mikrofonu, kad tiek filmēti pašbildes videoklipi (vai aizmugurējo mikrofonu, kad tiek filmēts tiešraidē).

API arī ļauj atbalstīt audio tuvināšanu, līdzīgi kā HTC Sonic Zoom. Šī funkcionalitāte ļauj jums koncentrēt mikrofonus uz noteiktu objektu vai diapazonu, piemēram, uz vienu cilvēku trokšņainā vidē. Citiem vārdiem sakot, lietotnes, kas izmanto šo API, var būt diezgan parocīgas žurnālistiem un žurnālistiem.

Ekrānuzņēmumos vairs nav iecirtuma


Viena no pretrunīgi vērtētajām izmaiņām, kas tika atrasta pirmajā Android Q beta versijā, bija fakts, ka ekrānuzņēmumos tika iekļautas ekrāna līknes un displeja iegriezumi. Mēs ar prieku ziņojam, ka šis lēmums tika ātri atsaukts, izmantojot otro beta versiju.

iOS līdzīgi lietotņu pārslēgšanas žesti

Nebija nekāds noslēpums, ka vairums cilvēku nebija cienītāji par Google ar navigāciju, kas balstīta uz žestiem, kas ieviesta operētājsistēmā Android Pie. Lai tos labotu, šķiet, ka meklēšanas gigants strādā, lai kopētu iOS.

Kā redzat no iepriekš redzamā GIF, operētājsistēmā Android Q tagad varat pārvelciet pa kreisi vai pa labi uz pogas Sākums, lai pārvietotos starp lietotnēm. Šī uzvedība ļoti atgādina žestu vadīklas, kas atrodamas modernajos iPhone un jaunākajos iPad Pros.

Ja tas neatgādina, ja pietiek ar Apple rīcību, tika konstatēts, ka Google, iespējams, cenšas pilnībā noņemt pogu Sākums. Nedaudz strādājot ar adb, Android Q faktiski aizvieto pašreizējo navigācijas joslu ar garu un plānu, kas ir gandrīz identiska joslai, kas tiek izmantota iOS.

Multivides atskaņošanas progresa josla paziņojumos

Android vienmēr ir padarījis paziņojumu centru par operētājsistēmas izmantošanas galveno elementu. Ar otro Android Q beta versiju tiek pilnveidots multivides atskaņošanas logrīks, lai papildus atskaņošanas vadīklām tiktu parādīta arī progresa josla.

Izvēlieties savus paziņojuma vilkšanas norādījumus

Pirmajā Android Q beta versijā Google ieviesa jaunu paziņojumu vilkšanas veidu. Tā vietā, lai varētu kaut ko vilkt prom abos virzienos, OS padarīja tā, lai paziņojumi pazustu, pārvelkot pa labi, un parādītu izvēlni, pārvelkot pa kreisi.

Izmantojot otro Android Q beta versiju, Google ļauj lietotājiem kontrolēt, kādā veidā viņi vēlētos vilkt paziņojumus. Kā redzat no iepriekš redzamā fotoattēla, tagad varat izlemt, vai vēlaties noraidīt paziņojumus pa kreisi vai pa labi.

Lai mainītu paziņojumu vilkšanas darbību, vienkārši dodieties uzIestatījumi> Lietotnes un paziņojumi> Paziņojumi> Papildu> Pārvelciet darbības

Facebook Messenger stila “tērzēšanas galvas” burbuļi

Ja esat kādreiz izmantojis Facebook Messenger operētājsistēmā Android, jums vajadzētu būt pazīstamam ar lietotnes “tērzēšanas galviņām”. Būtībā, kad saņemat jaunu, pārējā tālrunī parādīsies apļveida ikona. Šķiet, ka Google aizņemas šo funkciju ar Android Q.

Kā redzat no fotoattēla, otrā Android Q beta versija ievieš kaut ko tādu, ko Google sauc par “Burbuļiem”. Šis jaunais paziņojuma veids darbojas identiski tērzēšanas galvām, taču ir funkcija, kuru varēs ieviest jebkura ziņojumapmaiņas lietotne.

Google konta integrācija iestatījumos


Android Q beta 2 pievieno jaunu Google konta elementu iestatījumu izvēlnei (izmantojot 9to5Google). Kā redzat no pirmā fotoattēla, jūsu iemiesojuma fotoattēls tiek pievienots meklēšanas joslai.

Vēl interesantāk ir tas, kas parādās, pieskaroties attēlam. Pareizajā fotoattēlā varat ātri pārvaldīt savu Google kontu, atrast informāciju par ierīci, rediģēt ārkārtas informāciju un daudz ko citu.

Android Q Beta 1

Akcentu krāsas un to papildināšanas iespējas


Ir pagājis ilgs laiks, bet Android Q beidzot (beidzot!) Atbalsta dažādas akcentu krāsas. Izstrādātāja iestatījumos pašā apakšā jūs atradīsit jaunu sadaļu “mainīšana” ar trim iespējām: akcenta krāsa, virsraksta / pamatteksts un ikonas forma.

Tagad jums ir iespēja izvēlēties starp četrām akcentu krāsām: noklusējuma zilā, zaļā, melnā un purpursarkanā.

Izvēloties opciju Headline / Body font iestatījumu izvēlnē, jūs varēsit izvēlēties starp ierīces noklusējuma fontu (tas, kas parādīts iepriekš redzamajos attēlos) un Noto Serif / Source Sans Pro. Tas izskatās šādi:

Visbeidzot, ikonas formas opcija izskatīsies diezgan pazīstama. Šeit jūs varat mainīt visas lietotņu ikonas uz ierīces noklusējuma (apļa), asaras, apļa vai noapaļota taisnstūra palīdzību.

Akumulatora ikona vienmēr ieslēgtajā displejā

Google ir pārvietojusi akumulatora ikonu no tās apakšējā centra stāvokļa uz vienmēr ieslēgtā displeja augšējo labo stūri.

Paredzētais akumulators ātrajos iestatījumos

Android Q ātro iestatījumu izvēlne tagad parādīs, cik ilgi paredzēts akumulators.

Koplietošanas izvēlnes uzlabojumi

Google veic dažus tik nepieciešamus uzlabojumus Android koplietošanas izvēlnē. Kopīgošanas izvēlne ne tikai izskatās nedaudz savādāk nekā agrāk, bet visa izvēlne tiek parādīta daudz ātrāk nekā iepriekšējās Android versijās. Apskatiet šeit pievienoto GIF, lai redzētu, ko es domāju.

Zīmes un noapaļoti stūri ekrānuzņēmumos

Iepriekšējās Android versijās sistēma aizpildīs nepilnības, ja pamanīs griezuma izgriezumu vai noapaļotas ekrāna malas. Vairs ne! Apskatiet šo krāšņo Pixel 3 XL ekrānuzņēmumu, lai redzētu, ko es domāju.

Pavelciet pa labi paziņojumos


Paziņojumus vairs nevarat vilkt tikpat kā bez traucējumiem. Ātri velkot pa labi, paziņojumi tiks notīrīti, savukārt, velkot pa kreisi, parādīsies konteksta izvēlne - kaut kas tāds, ko jūs varētu parādīt tikai ar pusi zvēlienu iepriekšējās Android versijās. Vilkšana pa kreisi sniegs paziņojuma atlikšanas vai izslēgšanas iespējas, savukārt, paplašinot to, jūs saņemsiet vēl citas iespējas, piemēram, “bloķēt”, “rādīt klusu” vai “turpināt brīdināt”.

Android Q nakts režīms vairs nav pieejams, taču neuztraucieties!

Android Pie Google displeja iestatījumu izvēlnē ieviesa sadaļu “ierīces motīvs”. Šeit jūs vienmēr varēsiet ieslēgt Android tumšo režīmu vai arī tikai tad, kad iestatāt tumšu fonu. Tagad šī opcija vairs nav, ja vien, iespējot tumšo motīvu, kad instalējāt Android Q. Ja to izdarījāt, jums vajadzētu būt iespējai ieslēgt visas sistēmas tumšo motīvu, kas pat izvēršas iestatījumu izvēlnē.

Ir divi risinājumi, lai iespējotētu tumšo režīmu, vai nu pārslēdzot opciju Battery Saver, vai izmantojot ADB komandas. Neskatoties uz to, tas ir aļoti Android Q agrīnā versijā, un Google visu laiku pievieno un noņem lietas no izstrādātāju priekšskatījumiem. Tātad ir liela iespējamība, ka nākotnē nākotnē tumšais režīms atgriezīsies bez nepieciešamības pēc risinājumiem.

Zvans blakus paziņojumu laika zīmogiem

Vai esat kādreiz domājis, kurš no jūsu paziņojumiem lika tālrunim reāli zvana? Google to noskaidro operētājsistēmā Android Q. Tagad, ja jūsu tālrunis zvana no paziņojuma, blakus paziņojuma laika zīmolam jūs redzēsit nelielu paziņojumu zvanu. Tās ir nelielas izmaiņas, taču noteikti tās ir gaidītas.

Wi-Fi koplietošana ar QR kodiem

Ja nejauši vēlaties dalīties savā Wi-Fi tīklā ar draugu, tagad varat to darīt, izmantojot QR kodu. Vienkārši atlasiet tīklu, kuru vēlaties koplietot, noklikšķiniet uzDalies un pārbaudiet sava tālruņa piekļuves kodu. Parādīsies unikāls QR kods, kuru jūsu draugs var izmantot, lai viegli skenētu un pievienotos Wi-Fi tīklam.

Avārijas poga barošanas izvēlnē

Operētājsistēmā Android Q, ilgi nospiežot barošanas pogu, parādīsies jauna avārijas ikona. Pieskarieties šai ikonai, un jums būs ātra piekļuve ārkārtas zvanītājam.

Iestatījumu sadaļa Konfidencialitāte


Privātums ir Android Q priekšpusē un centrā, un tas sākas ar jaunu sadaļu iestatījumu izvēlnē. Šajā jaunajā konfidencialitātes sadaļā varēsit piekļūt lietotņu atļaujām, bloķēšanas ekrāna satura iestatījumiem, vēlamajam automātiskās aizpildes pakalpojumam, atrašanās vietu vēsturei, kā arī lietošanas un diagnostikas iestatījumiem.

Pārskatīta materiāla tēma visā OS


Google ir pilnveidojis daudzas jomas, kas dažās Android ierīču izvēlnēs izskatījās “izslēgtas”. Operētājsistēmā Android Q tādas lietas kā lietotnes fona attēli, lietotņu informācijas lapas un citas ir pielāgotas Google jaunajai materiāla tēmai.

Slepens darbvirsmas režīms

Google ir sekojis Huawei un Samsung pēdām, Android piedāvājot darbvirsmas režīmu. Kad tālruni pievienosit ārējam displejam, tas nodrošinās datora stila saskarni. Jums, iespējams, nāksies rakt, lai atrastu šo funkciju.

Tā tas ir pagaidām. Mēs atjaunināsim šo sarakstu, kad Android Q atradīsim vairāk izmaiņu. Vai esat atradis tādas, kas šeit nav uzskaitītas? Paziņojiet mums komentāros un apskatiet vēl vairāk Android Q pārklājuma zemāk:

  • Visas jaunās API, kas ieviestas operētājsistēmā Android Q
  • Pilns Android Q atjaunināšanas laika grafiks
  • Katrs ar Android Q Beta 3 saderīgs tālrunis
  • Kā instalēt Android Q Beta 3 tālrunī, kas nav Pixel
  • Google Android izplatīšanas diagrammā gaidāmas lielas izmaiņas

Kodējot ava lietotne, iztrādātāji akara ar atriecošu daudzveidību. Vairāki demiti tālruņu ražotāju katru gadu izlaiž imtiem tālruņu, kuriem ir “Android, ka zina” variantu. Iztrādātājiem, ka izveido li...

OnePlu tālruņi ir apžilbinājuši ava tapete gandrīz kopš paša ākuma, un ta lielā mērā pateicotie vienam vīrietim: zviedru dizainerim Hampuam Olonam. Šodien tviterī Olon atklāja avu jauno fona tapete l...

Dalīties