Android Studio apmācība iesācējiem

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 15 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 2 Jūlijs 2024
Anonim
Изучение Android Studio за час в одном видео! Создание погодного приложения с API
Video: Изучение Android Studio за час в одном видео! Создание погодного приложения с API

Saturs


Ir vairāki veidi, kā vērsties pie Android izstrādes, taču oficiāli un jaudīgākais ir izmantot Android Studio. Šī ir oficiālā IDE (integrētā izstrādes vide) Android platformai, kuru izstrādājis Google un ko izmanto, lai izveidotu lielāko daļu lietotņu, kuras jūs, iespējams, izmantojat ikdienā.

Lasīt tālāk: Java apmācība iesācējiem

Android Studio pirmo reizi tika paziņots Google I / O konferencē 2013. gadā, un tā tika publiskota plašākai sabiedrībai 2014. gadā pēc dažādām beta versijām. Pirms tā izlaišanas Android izstrāde galvenokārt tika veikta, izmantojot Eclipse IDE, kas ir vispārīgāks Java IDE, kas atbalsta arī daudzas citas programmēšanas valodas.

Android Studio ievērojami atvieglo dzīvi, salīdzinot ar programmatūru, kas nav specializēta, taču mums vēl ir tāls ceļš ejams, lai varētu apgalvot, ka tā ir pilnīgi intuitīva un vienmērīga pieredze. Pilnīgi iesācējiem šeit ir jāapgūst ļoti daudz un liela daļa pieejamās informācijas - pat caur oficiālajiem kanāliem - ir vai nu novecojusi, vai arī pārāk blīva, lai veidotu galvu.


Šajā rakstā mēs nedaudz sīkāk izskaidrosim Android Studio darbību un apskatīsim pamata funkcionalitāti, kas jums nepieciešama darba sākšanai. Es centīšos saglabāt visu iespējamo un viegli, un, cerams, tas kalpos kā pirmais solis jūsu ceļojumā uz Android attīstību.

Tātad, kas ir Android Studio?

Tiem no jums, kuriem nav iepriekšējas pieredzes kodēšanas jomā, joprojām var precīzi aizdomāties, kāda ir Android Studio loma attīstībā ... kas vienalga ir IDE?

Pēc tam kā IDE Android Studio uzdevums ir nodrošināt saskarni, lai jūs varētu izveidot savas lietotnes un rīkoties ar sarežģīto failu pārvaldību aiz ainas. Programmēšanas valoda, kuru izmantosit, ir Java vai Kotlin. Ja izvēlaties Java, tas jūsu datorā tiks instalēts atsevišķi. Android Studio vienkārši ir vieta, kur jūs rakstīsit, rediģēsit un saglabāsit savus projektus un failus, kas satur minētos projektus.Tajā pašā laikā Android Studio jums ļaus piekļūt Android SDK vai “Software Development Kit”. Padomājiet par to kā Java koda paplašinājumu, kas ļauj tam vienmērīgi darboties Android ierīcēs un izmantot vietējās aparatūras priekšrocības. Programmu rakstīšanai nepieciešama Java, Android SDK ir nepieciešama, lai šīs programmas darbotos operētājsistēmā Android, un Android Studio uzdevums ir visu to apkopot jums. Tajā pašā laikā Android Studio ļauj arī palaist savu kodu, izmantojot emulatoru vai caur aparatūru, kas savienota ar jūsu mašīnu. Pēc tam jūs varēsit arī “atkļūdot” programmu tās palaišanas laikā un saņemt atsauksmes, kas izskaidro avārijas utt., Lai jūs varētu ātrāk atrisināt problēmu.


Android Studio ievērojami atvieglo dzīvi, salīdzinot ar programmatūru, kas nav specializēta, taču mums vēl ir tāls ceļš ejams, lai varētu apgalvot, ka tā ir pilnīgi intuitīva un vienmērīga pieredze.

Google ir paveicis daudz darba, lai padarītu Android Studio pēc iespējas jaudīgāku un noderīgāku. Tā piedāvā tiešus padomus, piemēram, kodējot, un bieži ierosina nepieciešamās izmaiņas, kas var novērst kļūdas vai padarīt jūsu kodu efektīvāku. Ja mainīgais, piemēram, netiek izmantots, tas tiks izcelts pelēkā krāsā. Un, ja jūs sākat rakstīt koda rindu, Android Studio sniegs automātiskās pabeigšanas ieteikumu sarakstu, lai palīdzētu to pabeigt; lieliski, ja nevarat precīzi atcerēties pareizo sintakse vai vēlaties ietaupīt laiku!

Uzstādīt

Android Studio iestatīšana ir diezgan vienkārša, un tā ir vienkāršāka nekā jebkad, pateicoties gandrīz visu apvienošanai vienā instalētājā. Lejupielādējiet to šeit, un iegūsit ne tikai Android Studio, bet arī Android SDK, SDK pārvaldnieku un daudz ko citu. Vienīgais, kas jums būs nepieciešams, ir Java attīstības komplekts, kuru varat lejupielādēt šeit. Atcerieties: Android Studio patiesībā ir tikai jūsu logs Java! Piezīme: Android Studio un SDK ir diezgan lieli, tāpēc pirms darba sākšanas pārliecinieties, vai C: diskā ir pietiekami daudz vietas.

Instalēšanas laikā izpildiet vienkāršos norādījumus, un tajā vajadzētu arī iestatīt Android platformu, kuru varēsit arī attīstīt. Noteikti atzīmējiet izvēles rūtiņu, lai instalētājam pateiktu, ka vēlaties arī Android SDK, un pierakstiet, kur atrodas pati Android Studio un tiek instalēts SDK. Šīs ir noklusējuma vērtības, kuras tā izvēlējās manai instalēšanai:

Izvēlieties SDK direktoriju, kurā nav atstarpju. Ņemiet vērā, ka AppData mape, kuru šeit izvēlējusies Android Studio, ir slēpta mape Windows. Tas nozīmē, ka jums vajadzēs atlasīt Rādīt slēptās mapes, ja vēlaties to pārlūkot, izmantojot pārlūku.

Sākot jaunu projektu

Kad operētājsistēma Android Studio ir izveidota un darbojas, jūs vēlaties ienirt un izveidot jaunu projektu. To var izdarīt, palaižot Android Studio un pēc tam atlasot Jauns projekts, vai arī no paša IDE jebkurā laikā varat izvēlēties File> New> New Project.

Pēc tam jums būs iespēja izvēlēties no vairākiem dažādiem darbības veidiem. Darbības faktiski ir “ekrāni” lietotnē. Dažos gadījumos tā būs visa lietotne, vai citos gadījumos jūsu lietotne var pāriet no viena ekrāna uz nākamo. Jūs varat brīvi sākt jaunu projektu, neveicot nekādas aktivitātes (tādā gadījumā jūs izvēlētos “Pievienot bez aktivitātēm”), taču gandrīz vienmēr to vēlēsities, tāpēc ir vieglāk ļaut Android Studio iestatīt jums kaut ko tādu, kas atgādina tukšu lietotnes veidne, ar kuru sākt.

Bieži vien jūs izvēlaties pamatdarbību, kas ir noklusējuma izskats un darbība jaunai Android lietotnei. Tajā būs izvēlne augšējā labajā stūrī, kā arī FAB poga - peldošā darbības poga - kas ir dizaina izvēle, kuru Google mēģina mudināt. “Tukša darbība” ir tā pati lieta, bet bez pievienotā hroma.

Izvēlieties opciju, kas vislabāk piemērota lietotnei, kuru jūs domājat izveidot, un tas ietekmēs failus, kas jums tiek parādīti, kad jūs pirmo reizi sākat darbu. Šajā brīdī jūs arī varēsit izvēlēties savas lietotnes nosaukumu, minimālo Android SDK, kuru vēlaties atbalstīt, un paketes nosaukumu. Paketes nosaukums ir galīgais faila nosaukums, kas lietotnei būs, kad to augšupielādēsit Play veikalā - lietotnes nosaukuma kombinācija kopā ar izstrādātāja vārdu.

Kādi ir visi šie faili?

Es atceros, ka mana pirmā reize, kad izmantoja Android Studio (labi, Eclipse), bija diezgan biedējoša, salīdzinot ar iepriekšējo programmēšanas pieredzi. Man programmēšana nozīmēja rakstīt vienā skriptā un pēc tam palaist šo skriptu. Tomēr Android izstrāde ir diezgan atšķirīga, un tajā ir iesaistīti daudz dažādu failu un resursu, kas jāveido konkrētā veidā. Android Studio atklāj šo faktu, padarot grūti zināt, kur sākt!

Galvenais “kods” būs Java fails ar tādu pašu vārdu kā jūsu darbībai. Pēc noklusējuma tā ir MainActivity.Java, taču jūs, iespējams, esat to mainījis, kad pirmo reizi iestatījāt projektu. Šeit ievadīsit Java skriptu un definēsit savu lietotņu darbību.

Tomēr faktiskais izkārtojums no jūsu lietotnes pilnībā tiek apstrādāts citā koda gabalā. Šis kods ir fails ar nosaukumu activity_main.xml. XML ir iezīmēšanas valoda, kas nosaka dokumenta izkārtojumu - līdzīgi kā HTML, ko izmanto vietņu izveidošanai. Tas nav īsti “programmēšana”, bet tas ir sava veida kods.

Tātad, ja vēlaties izveidot jaunu pogu, jūs to izdarītu, rediģējot activity_main.xml un ja vēlaties aprakstīt, kas notiek, kad kāds klikšķi uz šīs pogas jūs, iespējams, ievietosit to vietnē MainActivity.Java. Tomēr, lai padarītu lietas nedaudz sarežģītākas, jūs faktiski to varat izmantot jebkura XML fails, lai definētu jebkura Java skripts (ko sauc par klasi). Tas ir iestatīts tieši jūsu Java koda augšdaļā ar rindiņu:

setContentView (R.layout.aktivitāte_main);

Tas vienkārši stāsta Android Studio, ka šim skriptam būs izkārtojums komplekts autors aktivitāte_main.xml. Tas nozīmē arī to, ka teorētiski jūs varētu izmantot to pašu XML failu, lai iestatītu izkārtojumus divām dažādām Java klasēm.

Un dažos gadījumos jums faktiski ir vairāk nekā viens XML fails, kas apraksta atšķirīgus aspektiem no jūsu aktivitātes izkārtojuma. Ja, piemēram, “Tukša aktivitāte” vietā izvēlaties “pamatdarbība”, jums būs aktivitāte_main.xml kas noteiktu FAB un citu UI elementu stāvokli un saturs_main.xml kurā atradīsies saturs, kuru vēlaties pievienot ekrāna vidum. Jūs, iespējams, pievienosit “skatus” (tādus elementus kā pogas, tekstlodziņus un sarakstus), un daži no tiem varētu raksturot arī savus XML izkārtojumus!

Atrodiet savu ceļu apkārt

Kā jūs varat redzēt, Android lietotne faktiski sastāv no vairākiem failiem, un Android Studio pienākums ir glabāt tos visus vienuviet. Galvenais logs ekrāna labajā pusē ļaus jums apskatīt atsevišķus skriptus un failus, savukārt cilnes augšpusē šeit ļauj pārslēgties starp to, kas ir atvērts jebkurā brīdī.

Jauna tukša aktivitāte, es mīlu iespēju smaržu no rīta!

Ja vēlaties atvērt kaut ko jaunu, to varēsit izdarīt, izmantojot failu hierarhiju kreisajā pusē. Šeit atradīsit visas mapes un tajās esošās mapes. Jūsu Java faili atrodas java, un pēc tam - jūsu lietotnes pakotnes nosaukums. Veiciet dubultklikšķi uz MainActivity.Java (pieņemot, ka izmantojat Java), un labajā logā tas tiks izvirzīts priekšplānā.

Rediģējot XML failus, apakšā, iespējams, pamanīsit divas cilnes. Tie ļauj pārslēgties starp skatu “Teksts” uz “Dizains”. Skatā Teksts jūs varat veikt izmaiņas XML kodā tieši, pievienojot un rediģējot līnijas. Skatā Dizains varēsit pievienot, noņemt un vilkt atsevišķus elementus ap ekrānu un redzēt, kā tie izskatīsies. Teksta skatam ir arī priekšskatījuma logs, lai arī jūsu vizualizēšanai, ko jūs izveidojat - ja vien jūsu monitors ir pietiekami plašs!

Vairāk failu veidu

Vēl viena noderīga mape ir mape “res”. Tas ir saīsināts no “resursiem” un ietver “draiverus” (attēlus, kurus jūs ievietosit savā lietotnē), kā arī “izkārtojumu”, kur nonāk jūsu XML faili. Resursu mapē visam jābūt ar mazajiem burtiem, tāpēc pasvītrojums tiek daudz izmantots, lai failu nosaukumus sadalītu lasāmos nosaukumos, ja nav kamieļu burta.

“Vērtības” ir arī noderīga mape, kurā izklaidēties. Tajā ir vairāk XML failu, kas satur mainīgo vērtības - tādas kā lietotņu nosaukumi un krāsu vērtības.

AndroidManifest.xml ir vēl viens ļoti svarīgs fails, kas atrodams mapē “manifesti”. Tās uzdevums ir noteikt svarīgus faktus par jūsu lietotni, piemēram, kādas aktivitātes tiks iekļautas, lietotnes nosaukums, kādu to redzēs lietotāji, lietotnes atļaujas utt.

Jebkurā brīdī varat izveidot papildu Java klases, XML failus vai visas darbības, lai savai lietotnei pievienotu vairāk funkcionalitātes. Vienkārši noklikšķiniet ar peles labo taustiņu uz attiecīgā direktorija un pēc tam izvēlieties “Jauns” un pēc tam visu, ko vēlaties pievienot. Varat arī atvērt sava projekta direktoriju, ar peles labo pogu noklikšķinot un izvēloties “Rādīt pārlūkprogrammā”. Tas ir parocīgi, ja vēlaties rediģēt, piemēram, attēlu.

Iepazīstieties ar Gradle

Android Studio cenšas lietotājiem saglabāt lietas jaukas un vienkāršas, nodrošinot visus nepieciešamos rīkus un funkcijas vienuviet. Lietas kļūst sarežģītākas tikai tad, kad jums ir jāsadarbojas ar dažiem no šiem citiem elementiem.

Piemēram, jūs varētu pamanīt, ka Android Studio reizēm piemin “Gradle”. Tas ir “būvēšanas automatizācijas rīks”, kas galvenokārt palīdz Android Studio visus šos dažādos failus pārvērst vienā APK. Jums vajadzētu būt iespējai atstāt Gradle lielāko daļu laika, lai veiktu savu darbību, taču reizēm jums vajadzēs pāriet uz build.gradle failiem, ja vēlaties pievienot jaunu “atkarību”, kas jūsu lietotnei ļauj uzlabot funkcijas. Dažreiz, ja lietas pārstāj darboties, varat izvēlēties Veidot> Tīrīt projektu, un tas būtībā vēlreiz apstiprina, kur atrodas visi faili un kāda ir to loma. Parasti būs divi no šiem Gradle būvēšanas failiem, viens visam projektam, otrs - modulim (lietotnei).

Atkļūdošana, virtuālās ierīces un SDK pārvaldnieks

Kad esat gatavs pārbaudīt savu lietotni, jums ir divas iespējas. Viens no tiem ir palaist to savā fiziskajā ierīcē, bet otrs ir izveidot virtuālu ierīci (emulatoru), lai to pārbaudītu.

Darbināt to ierīcē ir vienkārši. Vienkārši pievienojiet to caur USB, pārliecinieties, vai tālruņa iestatījumos esat atļāvis atkļūdošanu un instalēšanu no nezināmiem avotiem un pēc tam noklikšķiniet uz zaļās atskaņošanas pogas augšpusē vai “Palaist> Palaist lietotni”.

Jūs redzēsit paziņojumu, ka darbojas Gradle būvēšana (t.i., jūsu kods tiek pārveidots par pilnu lietotni), un pēc tam jūsu ierīcē tam vajadzētu darboties. Pateicoties tūlītējas palaišanas funkcijai, tas ir ātrāk nekā jebkad.

Kamēr darbojas jūsu lietotne, tiešraides pārskatus varēsit iegūt, izmantojot Android Monitor cilni Logcat, kas atrodas ekrāna apakšējā pusē. Ja kaut kas noiet greizi, kas izraisa jūsu lietotnes avāriju vai nereaģēšanu, tiek parādīts sarkans teksts, kas parādīs problēmu. Varētu secināt, ka tas attiecas tikai uz aizmirstām atļaujām vai kaut ko citu, ko ir viegli labot. Tas būtībā ietaupa a tonnu laika pretstatā akli mēģinot uzminēt, kas nogāja greizi. Pārliecinieties, ka šeit filtrējat to veidu tipus, kurus vēlaties redzēt.

Varat arī pārslēgties uz cilni Monitori un redzēt noderīgu informāciju, piemēram, par procesora izmantošanu utt. Android ierīces monitors veic šo uzraudzību vēl vienu soli un ļauj jums visu pārraudzīt uzreiz, izmantojot ērtu lietotāja saskarni.

AVD vadītājs

Maz ticams, ka jūs kādreiz vēlaties attīstīt operētājsistēmu Android, ja jūsu rīcībā nav kāda veida Android ierīce. Tomēr viens no lielākajiem Android ierīču izaicinājumiem ir sadrumstalotība. Citiem vārdiem sakot, tas nav pietiekami labi, ka jūsu lietotne darbojas tavs ierīcei, tai jādarbojas arī ar 10 ″ un 15 ″ ierīcēm. Un tam ir jādarbojas ierīcēs, kurās darbojas vecākas Android versijas vai kurām ir ļoti maz enerģijas.

Šeit tiek parādīta Android virtuālā ierīce. Tas būtībā ir emulators, kuru varat izmantot, lai atdarinātu jebkuras citas Android ierīces izskatu un veiktspēju, iestatot tādas lietas kā ekrāna izmērs, jauda un Android versija.

Tomēr, lai izmantotu virtuālo ierīci, vispirms tā ir jāveido, lejupielādējot nepieciešamos komponentus un iestatot specifikācijas, kā vēlaties. Lai to izdarītu, dodieties uz Rīki> Android> AVD pārvaldnieks.

Pēc tam jūs izvēlēsities aparatūru un Android platformu, kuru vēlaties darbināt. Ja Android versija, kuru vēlaties palaist, vēl nav lejupielādēta, opcija tiks parādīta blakus tai.

Kad esat iestatījis dažas izmantojamās ierīces, jūs varēsit izvēlēties vienu no šīm ierīcēm, palaižot lietotni, un atkļūdot tieši tāpat kā fiziskā ierīcē. Tomēr ņemiet vērā, ka jums tas būs vajadzīgs godīgi pienācīgas specs, lai palaistu virtuālo ierīci. Es nevaru panākt, lai tas darbotos, piemēram, ar Surface Pro 3, bet manā MSI GT72VR 6RE to var palaist paātrinātā režīmā, kas ir diezgan ātrs. Tiem, kuriem rodas jautājums, varat izturēties pret to tāpat kā ar jebkuru citu emulatoru un pat piekļūt Play veikalam, lai lejupielādētu savas lietotnes. Ja jums ir aparatūra, tas ir reāls veids, kā palaist dažas lietotnes Windows PC!

SDK pārvaldnieks

Ja vēlaties atlasīt noteiktu Android versiju vai vēlaties izveidot virtuālu ierīci, kurā darbojas konkrēta versija, jums būs jālejupielādē nepieciešamā platforma un SDK rīki. To var izdarīt, izmantojot SDK pārvaldnieku, ko atradīsit, atlasot Rīki> SDK pārvaldnieks. Šeit jūs varēsit atrast arī papildu resursus, piemēram, Google Glass attīstības komplektu vai Android krātuvi, kas nodrošina jums papildu funkcionalitāti, ko izmantot jūsu lietotnē.

Vienkārši atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus visam, ko vēlaties lejupielādēt, un pēc tam noklikšķiniet uz Labi. Android Studio arī laiku pa laikam brīdinās, kad ir laiks atjaunināt pašu IDE vai kādu no šiem elementiem. Pārliecinieties, ka esat atjaunināts!

Parakstītu APK izveidošana

Visbeidzot, kad esat pabeidzis lietotnes pārbaudi un esat gatavs to laist plašajā plašajā pasaulē, vēlēsities atlasīt Veidot> Ģenerēt parakstītu APK. Tas jums dos failu, kas jums būs jāaugšupielādē Google Play, un kurā būs visiem no dažādiem failiem, resursiem un daudz ko citu.

Jums tiks piedāvāts izveidot vai ienākt atslēgu veikalu. Šis ir sava veida “autentiskuma sertifikāts”, kas pierāda, ka augšupielādējamais APK ir lietotne, par kuru jūs sakāt. Tas neļauj kādam uzlauzt jūsu Google Play kontu un pēc tam augšupielādēt ļaunprātīgu APK kā jūsu lietotnes “atjauninājumu”! Šis fails būs jāglabā drošībā, jo, kad tas ir pazaudēts, lietotni vairs nav iespējams atjaunināt! Kā veidošanas veidu izvēlieties “atbrīvot”, ja vēlaties izveidot kaut ko tādu, ko varat atbrīvot, un pēc tam noklikšķiniet uz “Pabeigt”.

Ceļojums tikai sākas ...

Varētu domāt, ka tas ir daudz jāņem vērā, bet patiesībā mēs tikai noskrambājam to, ko varat darīt ar Android Studio, un, uzņemoties vērienīgākus projektus, jums būs jāapzinās daudz kas cits. .

Piemēram, ja vēlaties izveidot mākoni iespējotas lietotnes, jums būs jāsāk iepazīties ar Firebase. Google to ir atvieglojis, izveidojot atbalstu pašā IDE. Vienkārši izvēlieties Rīki> Firebase un pēc tam varat sākt iestatīt mākoņa funkcionalitāti. Tāpat var šķist, ka jums ir jāizmanto GitHub, kas ļauj tiešsaistē izveidot lietotņu dublējumkopiju un nodrošina versiju kontroli, lai pilnveidotu sadarbību. Tālāk ir pieejams Android NDK (vietējās attīstības komplekts) izstrādei C / C ++. Protams, jums būs arī jāiepazīstas ar Java un / vai Kotlin, ja jūs vispār darīsit kaut ko noderīgu! Jums būs arī jāiemācās izmantot ārējās bibliotēkas.

Google arī visu laiku atjaunina Android Studio un platformai ienes jaunas funkcijas un funkcionalitāti, kurai var būt grūti sekot. Rakstīšanas laikā jaunākā versija ir Android Studio 3.3, un jaunās koncepcijas, ar kurām apvilkt galvu, ietver tūlītējas lietotnes un lietotņu paketes. Pēc tam ir jauni komponenti, kas ieviesti kā daļa no Android Jetpack, piemēram, navigācijas arhitektūras komponents un šķēles. Tas nekad nebeidzas.

Lai gan tas viss varētu šķist kā galvassāpes, Google veic milzīgus soļus, lai padarītu šos procesus pēc iespējas vienkāršākus. Šī apmācība būtu bijusi daudz mulsinošāks pirms dažiem gadiem, pat tikai uzstādīšanas posms! Un daudz par to jums nevajadzēs uztraukties, kamēr jums tas nebūs vajadzīgs (kas, iespējams, nekad nebūs atkarīgs no tā, ko jūs veidojat). Vislabākā stratēģija ir iestrēgt vienkāršā lietotņu projektā un apgūt sarežģītākas funkcijas tikai pēc nepieciešamības. Veikt to vienu soli vienlaicīgi un jūs redzēsit, ka Android Studio patiesībā ir ievērojams un ļoti noderīgs rīks.

2. E-veikal nav draudzīg lietotnēm. Jum ta bū jādara veikt meklēšanu.3. Ieraktiet Hulu meklēšana laukā, izmantojot avu Joy-Con vai Pro kontrolieri....

1. Ritiniet pa kreii uz lente, lai piekļūtu Playtation tore.2. Ritiniet uz leju līdz Lietotne kotēšana Veikalu izvēlne. 3. Ritiniet pa labi, lai izvērtu izvēlni laīšanai Izpētīt....

Mūsu Izvēle