Paziņojumi par Android vs iOS: kurš to dara labāk?

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 16 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Laser cleaning a rusty Range Rover chassis - Edd China’s Workshop Diaries 42
Video: Laser cleaning a rusty Range Rover chassis - Edd China’s Workshop Diaries 42

Saturs


Ja visbiežāk salīdzina Android ar iOS, vispirms parasti izceļ Google mobilo operētājsistēmu, kamēr Apple ir stingra un atrodas sienu dārzā. Lai gan to var argumentēt par un pret, katras operētājsistēmas viens no kritiskajiem aspektiem ir tas, kā tās apstrādā paziņojumus.

Tā kā Apple nesen ieviesa jaunu paziņojumu grupu iOS 12 un Google strādā pie tā, lai Android lietotājiem nodrošinātu lielāku kontroli pār paziņojumiem, apskatīsim katras mobilās operētājsistēmas stiprās un vājās puses.

Paziņojumu grupēšana

Apple kā uzņēmums ir spēris nozīmīgu soli uz priekšu ar iOS 12 un ieviesa funkciju, kuru lietotāji jau gadiem pieprasa: paziņojumu grupēšana. Kad atjauninājums ir instalēts, iPhone un iPad īpašniekiem vairs nav ilgstoša ienākošo paziņojumu saraksta. Tā vietā ir ilgstošs ienākošo paziņojumu saraksts, kas sagrupēti pēc tā, no kura nāk.


Ja šķiet, ka Apple jaunā paziņojumu grupēšanas funkcija joprojām ir sāpju punkts, tas tāpēc, ka tā ir. Tas tiks skarts citā sadaļā.

Google pirmo reizi ieviesa grupētus paziņojumus vai paketes, izlaižot Android Nougat 2016. gadā. Saliekot vai apvienojot visus ienākošos paziņojumus no vienas lietotnes vienā kartē, lietotājiem nevajadzēs uztraukties par pārblīvēto statusa joslu.

Oreo un tagad Pie ir uzlabota saišķu ieviešana, taču šī funkcija kļuva par galveno rezultātu un tika plaši izmantota Android lietotņu ekosistēmā.


Kā jau iepriekš minēts, līdzīga paziņojumu grupēšanas funkcija tika pievienota, izlaižot iOS 12. Katrā no šīm grupām tiek parādīts tās lietotnes nosaukums, kura piegādāja paziņojumu, cik paziņojumu ir skatāma, un tiek parādīts pēdējā paziņojuma priekšskatījums Nāc iekšā.


Es ņemšu vērā, ka ne vienmēr lietotne seko šai praksei pēc noklusējuma. Piemēram, Twitter, paziņojumi tiek grupēti, pamatojoties uz tvīta sūtītāju. Tā vietā, lai katrs paziņojums no sociālā tīkla tiktu parādīts vienā grupā, man ir vairākas grupas, katra no tām balstās uz kontu, kurš kaut ko dalīja platformā. Par laimi to var mainīt lietotnes paziņojumu iestatījumos.

Saistītie: Samsung Galaxy Note 9 vs iPhone XS Max: Kurš ir jūsu 1000 ASV dolāru vērts?

Visbeidzot, Android sakārto paziņojumu grupas pēc svarīguma, nevis visu atstāj hronoloģiskā secībā, piemēram, iOS. Lai gan ir patīkami, ka jaunākais paziņojums ir tieši saraksta augšdaļā, es uzskatu, ka tas ir daudz noderīgāk, kad Android ievieto tekstus un steidzamus priekšpusē un centrā. Tas palīdz man nezaudēt tos citu ienākošo paziņojumu haosā.

Mijiedarbība ar paziņojumiem

Šī ir sadaļa, kurā iOS un Android ir diezgan daudz kakla un kakla, bet Android joprojām saglabā pārsvaru. Lai arī abas operētājsistēmas tiek ieviestas nedaudz atšķirīgos veidos, tās sniedz lietotājam gandrīz identiskas iespējas, mijiedarbojoties ar paziņojumu.

Vēlreiz izmantojot Twitter kā piemēru, Android ierīcē varat pārvilkt uz leju individuālā paziņojumā un izvēlēties Atbildēt, Retweetēt vai Patīk Tweet. Šīs pašas darbības ir pieejamas operētājsistēmā iOS, taču tas prasa, lai jūs pārvelciet paziņojuma karti pa kreisi vai pa labi, pieskarieties pogai Skatīt un pēc tam, kad darbība ir pabeigta, mijiedarbojieties ar tweet.

Paziņojumu noraidīšana ir daudz vienkāršāka arī operētājsistēmā Android. Vienkārši uzsitot pa labi vai pa kreisi, karte vairs nav redzama. IOS operētājsistēmā jūs slīdat paziņojumu uz sāniem un pēc tam varat pieskarties pogai Notīrīt, lai no tā atbrīvotos.


Paziņojumu grupām process ir gandrīz identisks. Operētājsistēmā Android, pārvelkot grupu vienā vai otrā veidā, tiek atmests viss kopums. Operētājsistēmā iOS, slīdot pa paketi, tiek parādīta poga Notīrīt visu. Turklāt, paplašinot paziņojumu grupu Apple ierīcē, ir X poga, kas var notīrīt visu.

Ja vēlaties tikai izdzēst katru tālruņa paziņojumu vienā grandiozā slaucījumā, abas operētājsistēmas to ļauj.

Atzīšos, ka papildu darbības, kas iOS prasa paziņojumu noraidīšanai, var būt kaitinošas, taču tas pievieno aizsardzības līdzekli, lai jūs nejauši kaut ko nepamestu. Pārāk bieži es kaut kā pārvelku visu paziņojumu grupu Android ierīcēs, kad es gribēju tikai atbrīvoties no viena. Padarot to par divpakāpju procesu operētājsistēmā iOS, tā nav problēma.

Paziņojumu iestatījumi

Pēdējās vairākās Android versijās Google ir pievienojis papildu vadīklas, kas lietotājiem ļauj vairāk pilnvarot lietotņu paziņojumus. Tā vietā, lai pilnībā atļautu vai bloķētu lietotni rādīt paziņojumus, kad vien tā vēlas, tagad lietotājs var atvērt jebkuru lietotni, izmantojot iestatījumus, un pielāgot to, ko viņi dara un ko nevēlas redzēt.

Salīdzinot čivināt pieejamās iespējas abās operētājsistēmās, iOS tomēr sniedz lietotājam daudz lielāku kontroli pār to, kur un kad viņi vēlas redzēt paziņojumus.

Operētājsistēmā Android lietotājs var izvēlēties atspējot visus paziņojumus vai atsevišķi izslēgt paziņojumu veidus. Google izsauc šos kanālus.

Visi šie iestatījumi tiek piedāvāti operētājsistēmā iOS, turklāt vēl tik daudz. IPhone vai iPad ierīcē lietotājs var izlemt, vai viņš vēlas redzēt paziņojumu bloķēšanas ekrānā, paziņojumu centrā kā reklāmkarogu vai jebkuru no trim kombinācijām. Viņi arī kontrolē, vai ienākošajiem paziņojumiem ir jāinformē lietotājs ar skaņu, jāuzrāda nozīmītes un jāparāda brīdinājumu priekšskatījumi.

Lai gan Android pēdējo gadu laikā ir nogājis garu ceļu, iOS piedāvā daudz vairāk paziņojumu pielāgošanas opciju, pamatojoties uz katru lietotni.

Kāpēc Android joprojām ir čempions (manuprāt)


Kā es skaidri norādīju šī salīdzinājuma sākumā, es neesmu ventilators par to, kā iOS apstrādā paziņojumus. Neatkarīgi no tā, vai skatāties bloķēšanas ekrānu vai statusa joslu, operētājsistēmā Android Android vienmēr ir ikonas. Vienmēr ar paziņojumiem priekšā un centrā, operētājsistēma pārliecinās, ka nepalaižat garām informāciju, kas jums varētu būt svarīga.

Izmantojot iOS, paziņojumi ir paslēpti un neredzami, gandrīz tā, it kā Apple sagaida, ka meklēsit ienākošos paziņojumus, ja zināt, ka tie varētu būt svarīgi.

Kad iznāca iPhone XS, es uz laiku pārgāju uz iOS. Tās bija apsveicamas izmaiņas (wow, lietotnes ir veidotas tik daudz labākas operētājsistēmai iOS), taču man bija nepārtraukta cīņa ar paziņojumiem. Tā kā lietas tiek izjauktas, es nepārtraukti nokavētu s tikai paklupt tām pāri stundām vēlāk.

Lasīt tālāk: Android fanu zēns pavada apgaismīgu nedēļu, izmantojot iPhone

Tagad, pirms kāds raksta komentāru, jā, iOS piedāvā paziņojumu paziņojuma emblēmas, kas uzsver, cik daudz jums ir nelasītu ziņojumu un brīdinājumu. Tas tikai atbalsta manu argumentu par nepieciešamību medīt un meklēt jūsu paziņojumus.

Var un ir izvirzīts arguments pret Android un tas, kā tas piespiež lietotājus turpināt pārbaudīt un noraidīt paziņojumus, lai viņi ne tikai sēdētu jums sejā. Lai gan tas joprojām ir darbs, Google tomēr izlaida Digital Wellbeing kā veidu, kā pilnībā paslēpt paziņojumus, ja lietotājs to vēlas.

Diemžēl Digital Wellbeing šobrīd ir pieejams tikai Pixel un Android One tālruņiem. Es ceru, ka šī funkcija nākotnē būs pieejama visām Android ierīcēm.

Tāpēc man joprojām Android piedāvā labāku paziņojumu sistēmu, salīdzinot ar iOS. Saņemu daudz paziņojumu, kas nozīmē, ka es pavadu vairāk laika visu brīdinājumu pārvaldīšanai, taču, pārbaudot tos, lai notīrītu tos no savas statusa joslas, es nejūtu, ka man kaut kas pietrūkst.

Pastāv noteikts ieguvums un nepieciešamība laiku pa laikam slēpt paziņojumus, taču iOS to dara tādā veidā, kas man lika nepārtraukti pārbaudīt savu iPhone tikai tāpēc, lai pārliecinātos, ka man kaut kas pietrūkst.

Ja būtu viena lieta, kuru es vēlētos, lai Android kopētu no iOS, tā būs iespēja saglabāt paziņojumus pēc tālruņa restartēšanas. Tas vairs nenotiek bieži, bet, kad Android bija kļūdaināks, reizēm mans tālrunis vienkārši izslēdzās, liekot man pazaudēt nelasītos paziņojumus.

Atkal šī nav nozīmīgākā īpašība pasaulē, taču būtu jauki, ja tāda būtu.

Ko jūs domājat par jauno iOS paziņojumu sistēmu? Vai jūs domājat, ka tas joprojām ir sliktāks nekā Android, vai tas ir nominālā? Paziņojiet mums savas domas komentāru sadaļā zemāk!

Pa to laiku pārbaudiet, ko mēs teicām uz aplādes

Laipni lūdzam mūu Android 8.0 Oreo atjauninājumu izekotājā. Pēc publikā izlaišana 2017. gada augutā Oreo tabili atrod ceļu uz arvien vairāk Android viedtālruņiem....

Viena no daudzajām Android lietām ir tā, ka jū varat viegli kopēt un ielīmēt failu uz galddatoru vai klēpjdatoru, vienkārši avienojot tālruni ar UB. Diemžēl vi nav tik vienkārši, ja jum ir Android tāl...

Mēs Rekomendējam