Jā, Apple, viedtālruņu tirgus palēnināšanās ietekmē arī jūs

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 27 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Jā, Apple, viedtālruņu tirgus palēnināšanās ietekmē arī jūs - Tehnoloģijas
Jā, Apple, viedtālruņu tirgus palēnināšanās ietekmē arī jūs - Tehnoloģijas

Saturs


Vakar notika reta lieta: Apple izpilddirektors Tims Kuks parakstīja atklātu vēstuli investoriem, kurā paskaidrots uzņēmuma ieņēmumu prognozes atjauninājums. Pilnu vēstuli var izlasīt šeit, taču pamata būtība ir diezgan vienkārša: iPhone nepārdod tikpat labi, kā Apple teica, ka to darītu, un uzņēmums tagad reaģē uz jaunu stratēģiju.

Pēc tam, kad vēstule parādījās internetā, Apple akcijas ienāca degunā, ienesot deviņus procentus pirmstirdzniecības tirgū. Deviņi procenti var šķist ne tik daudz, bet burtiski miljardiem dolāru.

Apple investorus acīmredzami ļoti pārsteidza Kuka vēstule. Tomēr tas, kas patiešām pārsteidz par vēstuli, nav tajā ietvertā informācija, tas nozīmē, ka Apple bija nepieciešams ilgs laiks, lai atzītu notiekošo.

Viedtālruņu nozarei neveicas tik labi

Pēdējo divu gadu laikā kopējais viedtālruņu pārdošanas apjoms ir samazinājies. 2018. gada februāra beigās parādījās ziņojums, kurā pirmo reizi viedtālruņu nozares vēsturē viedtālruņu pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās no 2016. līdz 2017. gadam.


2016. gada 4. ceturksnī viedtālruņu pārdošanas apjomi bija lielāki par aptuveni 432 miljoniem pārdoto vienību. 2017. gada 4. ceturksnī tika pārdoti tikai aptuveni 408 miljoni vienību - par aptuveni 5,6 procentiem mazāk.

Globālā rūpniecība 2018. gadā nebija daudz labāka. Lai arī salīdzinājumā ar 2017. gadu bija vērojama neliela izaugsme, iespējams, pārdošanas apjomi neatbilst 2016. gada maksimālajam līmenim.

Ignorējot nozares vispārējās tendences, bija daži spilgti punkti. Jo īpaši Huawei un Xiaomi abi atrada neticamu izaugsmi 2018. gadā. OnePlus arī veicās ārkārtīgi labi, 2018. gadā pārdodot vairāk viedtālruņu nekā tas jebkad ir bijis.

Kopumā viedtālruņu nozare cīnās ar dažām lielām pieaugošām sāpēm.

Neskatoties uz šiem veiksmes stāstiem, galvenajiem dalībniekiem bija grūti saglabāt nozares izaugsmi. Kopš Galaxy S7 Samsung flagmaņa Galaxy S sērijas pārdošanas apjomi ir samazinājušies ar katru jaunu atkārtojumu. Atbildot uz to, Samsung uzstāja uz Samsung Galaxy Note 9 izlaišanu, lai mēģinātu palielināt pārdošanas apjomus. Mēs sagaidām, ka Galaxy Note 9 pārdošanas apjomi būs zemāki nekā Galaxy Note 8 pārdošanas apjomi, lai gan Samsung vēl nav publicējuši 2018. gada Q4 finanšu pārskatus.


Kas notiek? Kāpēc vairs netiek pārdoti arī tālruņi?

Iemeslu ir daudz, taču lielākā problēma ir piesātinājums: viedtālrunim pieder gandrīz visi attīstītajās valstīs visā pasaulē. Ja kādam pieder tālrunis, grūtāk ir viņu pārdot, it īpaši, ja tas, kas viņam pieder, darbojas lieliski.

Citiem vārdiem sakot, mēs esam nonākuši krustcelēs, kur viedtālruņu oriģinālo iekārtu ražotājiem tagad ir vairāk jāstratē, kā panākt, lai cilvēki jauninātu savu pašreizējo viedtālruni, nevis nopirktu pirmo. Dažus pēdējos gadus uzņēmumi ir mēģinājuši darīt abus, taču, turpinot darbu, viņiem daudz vairāk jākoncentrējas uz vienu, nevis uz otru.

Kādu iemeslu dēļ Apple domāja, ka tas ir virs sprādziena

Katrā ceturksnī Apple rīko publisko investoru zvanu, kurā Tims Kuks stāsta par to, kas notika ar Apple pārdošanas apjomiem un ieņēmumiem dažos pēdējos mēnešos, un kas notiks nākotnē.

Ja jūs klausītos šos zvanus pēdējā gada laikā un nepētītu sīkāk, jūs domājat, ka viss ir satriecoši.

“Mēs priecājamies paziņot par vēl vienu rekordlielu ceturksni, kas apņem milzīgu fiskālo 2018. gadu - gadu, kurā mēs piegādājām savu 2 miljardus iOS ierīces, svinējām App Store 10. gadadienu un guvām vislielākos ieņēmumus un ieņēmumus Apple vēsturē, ”Sacīja Kuks, kurš ir pēdējais investoru aicinājums šā gada novembrī.

Zvana laikā Kuks un viņa komanda 2019. gada pirmajam fiskālajam ceturksnim izteica šādas prognozes:

  • Ieņēmumi no 89 līdz 93 miljardiem ASV dolāru
  • Bruto starpība no 38 procentiem līdz 38,5 procentiem
  • Darbības izdevumi no USD 8,7 līdz 8,8 miljardiem
  • Citi ienākumi / (izdevumi) USD 300 miljonu apmērā
  • Nodokļa likme aptuveni 16,5 procenti pirms atsevišķām precēm

Apple pirms šī zvana izteica ceturkšņa ieņēmumus 62,9 miljardu ASV dolāru apmērā, kas nozīmē, ka uzņēmumam nākamajā ceturksnī bija paredzēts nopelnīt līdz USD 30 miljardiem vairāk - vismaz līdz vakardienas vēstulei.

Apple iesaistījās iPhone XS, iPhone XS Max un it īpaši iPhone XR izlaišanā, lai ienestu šo papildu naudu. Uzņēmums, iespējams, pieņēma, ka šīs ierīces brīvdienās pārdos kā karstas kūkas, palielinot ieņēmumus vēl vienā rekordlielā ceturksnī.

Tomēr Vasa vakardienas vēstule pierāda, ka Apple nesatiks šīs cēlās prognozes, un investori nepavisam nav priecīgi.

Atvainojiet, Apple, bet jūs neesat imūns

Man nav iekšējās informācijas par Apple, taču visa šī situācija liek domāt, ka uzņēmums sevi uzskata par tādu, kas eksistē ārpus “parastās” viedtālruņu nozares. Tā noteikti nav.

Apple varētu būt viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem nozares spēlētājiem, taču tas joprojām spēlē to pašu spēli kā visi citi uzņēmumi.

Varbūt Apple domāja, ka tā aizsargā savus ieguldītājus, neizskatot visu nepieciešamo informāciju. Varbūt tas bija nervozs par krājumu uzpildīšanu un gribēja pagaidīt līdz pēdējam iespējamajam brīdim. Neatkarīgi no argumentācijas, raksts bija uz sienas, un Apple tikai vakar atzina, ka tas tiks ietekmēts, kas acīmredzami ir patiešām slikts biznesa solis.

Iepriekš bija daudz informācijas, kas liecināja par to, ka iPhone pārdošanas apjomi neveicās. Protams, ja iPhone nepārdod labi, tas joprojām tiek pārdots vairāk nekā gandrīz jebkurš cits viedtālrunis, taču populāro investīciju ekspertu prognozes uzrādīja drūmu attēlu. Arī uzņēmumu, kas ražo iPhone detaļas, pārskatiem vajadzēja nedaudz uzacis.

Pierādījums tam, ka iPhone nebija labi pārdots, tur bija viss - jums vienkārši bija jāmeklē.

Piemēram, investīciju analītiķis Ming-Chi Kuo sākotnēji noteica, ka iPhone XR ir liels pārdevējs. Tomēr pēc tam viņš mainīja savu skaņu, samazinot pārvadājuma aprēķinus par 30 procentiem.

Iespējams, ka Apple arī lika iPhone daļu piegādātājiem samazināt plānotos pasūtījumus, kas attiecas uz jaunākajiem modeļiem, turpinot kurināt spekulācijas Apple zināja, ka jaunākie iPhone modeļi cīnās, lai izpildītu aprēķinus.

Iespējams, ka lielākās pazīmes, kas nebija tik labas ar Apple, bija tas investīciju zvans, kuru es jau minēju iepriekš. Tas bija pirmais zvans iPhone vēsturē, kad uzņēmums nedeva precīzus ierīces pārdošanas numurus.

Tātad analītiķi prognozēja iPhone pārdošanas apjomu kritumu, ražotāji palēnināja ražošanu, un Apple noslēpumaini kavēja to, cik daudz iPhone tika pārdots iepriekšējā ceturksnī.

Šķiet, ka Apple investori to visu nav salikuši kopā - un kāpēc gan viņi to darītu? Pēc pēdējā investoru zvana Apple sacīja, ka bizness ir varens, un nākamie mēneši būs spēcīgi.

Tagad mēs zinām, kas īsti notiek, jo Apple beidzot to atzina - mēnešus vēlāk, nekā tam vajadzētu būt.

Apple ir jāmaina spēles plāns, tāpat kā visi pārējie

Samsung nācās pārskatīt savu Samsung Galaxy Note 9 stratēģiju, reaģējot uz lēnāku, nekā gaidīts, Samsung Galaxy S9 tirdzniecību. Aptuveni tajā pašā laikā uzņēmums arī atklāja, ka tas pārskatīs savus vidējās klases produktus, lai piedāvātu progresīvākas funkcijas, krasi mainītu Samsung Galaxy S10 izlaišanas stratēģiju un vairāk koncentrētos uz pārdošanas veicināšanu jaunattīstības tirgos, piemēram, Indijā un Ķīnā.

Samsung to visu dara, jo tā pārdošanas apjomi samazinās, un, lai paliktu uz augšu, tai jāmaina kurss. Tam ir pilnīga jēga - pat ja uzņēmums arī lēnām apzinās šīs tendences (bet tas ir pavisam cits raksts).

Oriģinālās ierīces OEM pārskata savas stratēģijas, reaģējot uz lēno tirgu, un Apple nevar atļauties sekot šim piemēram.

Ja Apple vēlas palikt virsū, tai ir jāizmet arī vecā likumu grāmata. Lai pārliecinātu klientus veikt jauninājumus, tā nākamajiem iPhones ir vajadzīgas jaunas, vilinošas funkcijas, nevis katru otro gadu izlaist nedaudz mainītas versijas. Tam ir jāpiedāvā dažāda veida tālruņi dažādos cenu punktos, lai piesaistītu Android lietotājus, kuri nevar atļauties īpaši izcilu iPhone. Tai jāpārtrauc ignorēt jaunattīstības pasaules tirgus, kur to sagrauj mazāki spēlētāji, piemēram, Xiaomi un OnePlus.

Citiem vārdiem sakot, Apple būs jādaratieši to, ko dara katrs cits uzņēmums.

Kuka vēstule bija modināšanas zvans

Populārs apgalvojums ir tāds, ka Android fani ienīst Apple, un Apple fani nemaz nedomā par Android. Lai gan dažos gadījumos tas varētu būt taisnība, viedtālruņu nozare kopumā atrodas karstā ūdenī, un katram uzņēmumam ir smagi jāstrādā, lai sevi izrautu.

Paturot to prātā, Apple būs jāsāk pievērst vairāk uzmanības tam, kas notiek ar pārējo nozari - tas nozīmē, ka jāpievērš uzmanība Android. No otras puses, arī Android OEM ir jāpievērš uzmanība Apple. Šis nesenais notikumu pavērsiens precīzi parāda, kas notiks, ja viedtālruņu uzņēmums ignorēs tirgu un uzņemsies problēmas, kas skar uzņēmumu A, neietekmē uzņēmumu B.

Apple labāk ir kaut kas diezgan monumentāls, kas atrodas piedurknē 2019. gada septembrim, kad tas, visticamāk, laidīs klajā nākamo iPhones komplektu. IPhone XS ir mazsvarīgs jauninājums salīdzinājumā ar iPhone X, kas, iespējams, ir liels iemesls, kāpēc klienti neiepērkas tik daudz, kā gaidīts. Ja uzņēmums šogad mēģinās virzīt nedaudz modernizētu XS versiju, iespējams, ka viss neizdosies.

Fotoattēli ir mūu vērtīgo atmiņu glabātāji. Mum viiem ir bibliotēka, ka piepildīta ar attēliem, ka katr ir tūktoš vārdu vērtībā. Problēma ir tā, ka nepilnība kaitē daudziem no šiem nozīmīgajiem iemūži...

Mozilla šodien paziņoja, ka Firefox Lockbox tagad ir pieejam Android. Iepriekš lietotne bija pieejama tikai operētājitēmā iO.Firefox Lockbox ir Mozilla bezmaka paroļu pārvaldniek, ka ļauj jum apkatīt,...

Svaigi Raksti