Papildinātā realitāte vs virtuālā realitāte: kāda ir atšķirība?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 16 Maijs 2024
Anonim
Interaktīvs kultūras maršruts ar papildinātās realitātes elementiem "Blokmāju stāsti"
Video: Interaktīvs kultūras maršruts ar papildinātās realitātes elementiem "Blokmāju stāsti"

Saturs


Izmantojot Oculus Rift S, ar operētājsistēmu Android darbināmo Oculus Quest, Vive Cosmos un daudz ko citu, kas drīzumā notiks, virtuālā realitāte, iespējams, gūs prieku no kaut kā otra atnākšanas - iespējams, beidzot izjauks vispārējo tirgu. Neskatoties uz naysayers, VR noteikti nav “miris”.

Tomēr ne tikai VR rada viļņus. Tikpat aizraujoši un, iespējams, vēl jo vairāk, ir tādu salīdzināmu tehnoloģiju kā AR un MR ienākšana. AR ir “paplašinātā realitāte”, savukārt MR ir “jauktā realitāte”. Abas šīs iespējas rada kaut ko atšķirīgu, bet līdzīgu tabulai un ir vienlīdz nozīmīgas savā veidā. Visu šo jēdzienu žonglēšana var nedaudz mulsināt neziņā, tāpēc apskatīsim precīzi, kā darbojas katra no šīm tehnoloģijām un kā tās atšķiras. Tas ir AR vs VR, demonstrācija, kas noteiks mūsu nākotni!

AR vs VR: paplašinātā realitāte vai virtuālā realitāte?

Papildinātā realitāte vs virtuālā realitāte. Pamatā mums ir divas līdzīgas tehnoloģijas, taču ir dažas galvenās atšķirības. Vienkāršākā atšķirība starp papildināto realitāti un virtuālo realitāti ir tā, ka virtuālā realitāte jūs iegremdē entipaļauties virtuālajā pasaulē, turpretī paplašinātā realitāte vienkārši pārklāj virtuālos elementus ar reālo pasauli. Jūs zināt, reālā realitāte (RR?).


Virtuālās realitātes austiņās parasti tiek izmantots viens vai divi ekrāni, kas tiek turēti tuvu sejai un tiek skatīti caur objektīviem. Pēc tam tā izmanto dažādus sensorus, lai izsekotu lietotāja galvai un potenciāli viņa ķermenim, pārvietojoties pa kosmosu. Izmantojot šo informāciju, tas rada atbilstošus attēlus, lai radītu ilūziju, ka lietotājs pārvietojas pilnīgi svešā vidē.

Tādas ierīces gadījumā kā HTC Vive vai pat vairāk ikdienišķu sīkrīku, piemēram, Google Daydream, lietotāji var brīvi aplūkot šo virtuālo realitāti un dažādās pakāpēs ar to mijiedarboties (atkarībā no vadības iespējām). Jaudīgākas ar datoru darbināmas austiņas un gaidāmās savrupās ierīces turklāt nodrošina “sešas kustības pakāpes”, kas nozīmē, ka jūs faktiski varat piecelties un apstaigāt, vienlaikus cenšoties netraucēt lietas reālajā pasaulē.


No otras puses, papildinātajā realitātē parasti tiks izmantotas vai nu brilles, vai caurlaides kamera, lai lietotājs reālajā laikā varētu redzēt apkārtējo reālo pasauli. Pēc tam digitālie elementi tiks projicēti uz stikla vai parādīti ekrānā virs kameras padeves. Starp AR un VR šeit ir lielas līdzības: abi, visticamāk, izmantos kaut kādas austiņas (kaut arī ne vienmēr), un abi parasti izmantos žiroskopus un citus sensorus, lai sekotu lietotāja kustībām. Tomēr AR parasti būs nepieciešama nedaudz mazāka apstrādes jauda, ​​salīdzinot ar VR, redzot, jo tam nav jāveido visa aina. Dinozauru atveidošanai ir nepieciešami mazāk daudzstūru, salīdzinot ar visu Jurassic skatu.

Tas tomēr prasa zināmu “datora redzes” pakāpi. Šī ir datorzinātnes joma, kas ļauj ierīcei izprast apkārtējo pasauli, lai digitālos elementus varētu pareizi novietot. Tieši šī tehnoloģija ļauj izsekot pozicionēšanai no iekšpuses, bez bākām, lai noteiktu lietotāja stāvokli, un šī pati tehnoloģija ļaus tādām ierīcēm kā Android darbināms Oculus Quest ļaut pilnīgu pārvietošanās brīvību, neizmantojot ārējie sensori. Tomēr daudzās AR lietojumprogrammās nepieciešamais datorizētās redzamības daudzums ir ievērojami mazāks; daudzas ierīces var iegūt, vienkārši saprotot konkrētus objektus un atskaites punktus pasaulē.

Au ROG Phone 2 cena ir atklāta Ķīnā, jo tā priekšpaūtījumi tiek publicēti vietnē JD.com (h / t īkrīki360). Uz pēlēm vērto klauuli var rezervēt pāri garšā, iekaitot intriģējošu Tencent veriju, pirm tā ...

Atjauninājum, 2019. gada 1. novembri (plkt. 11:07 ET): Mē atjauninājām raktu ar vēl vairāk pēlēm, ka tagad atbalta 120Hz dipleju Au ROG Phone 2. No šī arakta mē arī noņemām ky Force Reloaded, jo ta va...

Populārs Vietnē