Labākie vidējās klases viedtālruņu procesori 2019. gadā

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 22 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Snapdragon 712 VS Exynos 9611 | Best Midrange SmartPhone Processor in 2019 | Samsung | 9611 vs 712
Video: Snapdragon 712 VS Exynos 9611 | Best Midrange SmartPhone Processor in 2019 | Samsung | 9611 vs 712

Saturs


Katru gadu notiek karsta cīņa par labākā viedtālruņu procesora titulu, taču tikai nedaudzi pievērš lielu uzmanību tikpat svarīgajam izmaksu ziņā efektīvajam viedtālruņu tirgum. Izdarīsim šīs tiesības, sadalot to, kas ir pieejams mikroshēmu ražotājiem zem 500 USD un USD 250 iekavās.

Ieviešot rentablus tālruņus, kas iesaiņo flagmaņa klases SoC, piemēram, Xiaomi's Pocophone F1, ir sajukusi, kā mēs tradicionāli skatāmies uz lētu viedtālruņu veiktspējas potenciālu. Es nerunāšu par Snapdragon 845. Mēs to esam apskatījuši citur, un tas noteikti neparādās daudzos vidējas klases viedtālruņos. Tā vietā mēs aplūkojam mikroshēmas, kas šajos cenu segmentos jau parādās biežāk.

Labākās mikroshēmas tālruņos, kuru cena nepārsniedz 500 USD

Lielākajai daļai vidējo vidējās klases viedtālruņu tirgū ir 2017. gada Qualcomm Snapdragon 660. Visi tie tālruņi, piemēram, Nokia 7 Plus, Samsung Galaxy A9, Oppo R11, to izmanto, tāpat kā lētāki telefoni, piemēram, Xiaomi Mi A2. Jaunākais Snapdragon 675, iespējams, galu galā nomainīs 660 vidēja līmeņa izstrādājumos visā 2019. gadā, piemēram, HiSense U30.


Tuvākais konkurents šajā telpā ir Huawei uzņēmums Kirin 970. Mikroshēma, kas tika palaista klajā 2017. gadā kā flagmanis, bet ātri nonāca pie rentablākiem Honor tālruņiem, piemēram, Honor 10 un Honor View 10. Tomēr šie modeļi parasti nekonkurē. diezgan labi, kā arī Huawei vadošie telefoni salīdzinošajā testā, taču joprojām piedāvā pienācīgu veiktspēju lētākiem tālruņiem. Samsung ražo arī procesorus, kas lieliski iekļaujas šajā kategorijā. Exynos 7885 nodrošina savu Galaxy A8 tālruņu sēriju, un Exynos 9610 drīz to nomainīs.

Visiem šiem pašreizējās paaudzes procesoriem ir jaudīgu Cortex-A73 vai līdzīgu augstas veiktspējas procesoru kombinācija, kas savienota pārī ar četriem zemākas jaudas Cortex-A53 kodoliem. Vienīgais izlaidums ir grafikas nodaļā, it īpaši ar Samsung Exynos mikroshēmu. Divu kodolu Mali-G71 dizains to negrasās samazināt 3D spēlēm.

Šīs kategorijas Qualcomm, MediaTek un Huawei mikroshēmas jau ir iekļautas AI apstrādes iespējās, kaut kas nav atrodams Samsung vidēja līmeņa Exynos izstrādājumos. Huawei vadošā mikroshēma ved laukumu ar labāku modemu, taču pārējie šajā ziņā būtībā ir salīdzināmi. Visticamāk, jūs, iespējams, meklējat Qualcomm vai Huawei mikroshēmu šajā segmentā, lai iegūtu labākos daudznozīmīgus dalībniekus.


Gaidāmās mikroshēmas

Nākamās paaudzes produkti, izņemot Samsung vidējās klases Exynos 9610, pārslēdzas uz Arm kodolu dizainparaugiem, kas ir saderīgi ar DynamIQ klasteru konfigurācijām. Šī tehnoloģija iepriekš tika rezervēta augstākās klases SoC, un tā padarīs tos efektīvākus daudzuzdevumu veicējiem.

Qualcomm Snapdragon 675 un MediaTek Helio P90 pāriet uz 2 + 6 kodolu konfigurācijām, taču nevajadzētu gaidīt, ka būtu vērojams būtisks veiktspējas kritums. Diviem Cortex-A75 vai A76 kodoliem ir daudz enerģijas, lai veiktu lielāko daļu smago pacelšanas darbu, ko var gaidīt viedtālrunis. Viņu uzlabotā kešatmiņa un ciešā kopu konstrukcija nozīmē, ka mikroshēmas efektīvāk nekā iepriekš var tikt galā ar šo uzdevumu tipu eksplozijas raksturu.

Vēl viens ievērojams uzlabojums dažām no šīm mikroshēmām ir AI / mašīnmācīšanās aparatūrā. Qualcomm turpina palielināt savas DSP iespējas salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi. Tomēr MediaTek Helio P90 iepazīstina ar īpašu Inference Engine, kas izstrādāts mājā, kopā ar esošo Dens no Tensilica. Papīrs izskatās, ka P90 ir reāls spēks mašīnmācīšanās nodaļā.

Atkal Samsung Exynos mikroshēmai trūkst konkurences GPU jaudas. Pārvietojoties uz Mali-G72 MP3 modeli Exynos 9610, veiktspēja ir neliela, taču tas nenovērsīs trūkumus. Kopumā tam nebūs daudz vairāk kā tikai neliela GPU priekšrocība salīdzinājumā ar uz budžetu orientēto Exynos 7904 (vairāk par šo mikroshēmu vēlāk).

Kaut arī neliels 10 nm FinFET process ir neliels ieguvums, Samsung vidējā līmeņa mikroshēmas atpaliek no galvenajiem rādītājiem. Exynos 9610 izmanto vecākus CPU serdeņus, daudz vājāku GPU konfigurāciju, un izlaiž garām AI tehnoloģijas, kas arvien vairāk izplatītas citās platformās.

Kopumā Qualcomm turpina piedāvāt ļoti labi noapaļotus iepakojumus vidēja līmeņa viedtālruņu tirgum. MediaTek jaunākie Helio P produkti joprojām ir interesantas un jaudīgas alternatīvas, taču ierīces ar tām bieži ir nedaudz grūtāk atrast. Kas attiecas uz Samsung Exynos, es nākamajos ~ 400 USD vērtībā meklētu alternatīvas mikroshēmas.

Vislabākie soC ar zemu cenu 250 USD

Apšaubāmi, zemas veiktspējas soCs kādu laiku ir nomoka zemu USD 250 segmentu. Daudzi izmantoja astoņus mazjaudas Cortex-A53 centrālā procesora serdeņus, kuriem nav pietiekami smagas smagāku uzdevumu veikšanas, piemēram, spēļu. Pie populārām mikroshēmojumiem šajā kategorijā pieder Huawei’s Kirin 650, Qualcomm Snapdragon 450, Exynos 7870 un milzīgs MediaTek astoņkodolu mikroshēmu klāsts.

Tālruņi, kas sportizē šīs mikroshēmas, joprojām ir tirgū, taču mēs iesakām šajās dienās no tām izvairīties, ja iespējams. Jaunākie lēto procesoru paziņojumi sola ievērojamu veiktspējas uzlabojumu, jo jaunākajos SoC ir pieņemti lielāki jaudīgi Cortex-A73 serdeņi.

Šajā cenu segmentā funkcijas joprojām tiek samazinātas, taču nesenie Exynos 7904 un Snapdragon 636 piedāvā lielāko daļu no jums nepieciešamā - lai arī negaidiet, ka būs kādas modes AI funkcijas. Modema specifikācijām var būt arī lēnā puse, un dažos izstrādājumos joprojām saglabājas LPDDR3 operatīvā atmiņa, tāpēc sekojiet šīm specifikāciju lapām.

Exynos 7904 jauninājums uz tā RAM, GPU un LTE modemu, izmantojot pēdējā gen 7872, dubultojot Mali-G72 kodolu skaitu līdz diviem. Tam vajadzētu kļūt daudz konkurētspējīgākam, kas spēj samērā nevainojami izturēt dažas spēles. Kā redzat no pirmās tabulas, 7904 ir daudz līdzību ar veco Exynos 7885, kas ir atrasts virs 250 ASV dolāru cenu iekavās. Exynos 7904 debitēja Samsung Galaxy M20 zem 200 USD vērtībā, taču mums būs jāredz, vai mikroshēma parādās ārpus Indijas.

Kirin 710 darbina vairākus budžetam draudzīgus Honor tālruņus un mazina plaisu ar vidējas klases SoC, piemēram, Snapdragon 636, līdzīgi kā Exynos 7904. Mikroshēmas LPDD4X atmiņas opcijas dod vājo, šķiet, Mali-G52 MP4 GPU komponentu. līdz joslas platumam, kas palīdz tai nedaudz pārspēt savu svaru ar spēlēm, taču diez vai tas ir augstas klases izpildītājs. Lieliskais 4G LTE modems ir arī daudz citu produktu šajā diapazonā. Ir iemesls, kāpēc Goda tālruņi ir diezgan pievilcīgi par zemām cenām.

Snapdragon 632 ir Qualcomm jaunākais produkts, kas paredzēts budžeta tirgum, aizstājot Snapdragon 450. Tomēr vecākam Snapdragon 636 faktiski ir labāka LPDDR4 operatīvā atmiņa, jaudīgāks Adreno 509 GPU un 600Mbps saderīgs LTE modems. Izskatās, ka tas ir labāks konkurents jauniem Samsung un Huawei produktiem, un tas jau ir izplatīts zemo cenu tālruņos. Es ieteiktu 636, nevis 632.

Šajā cenu diapazonā ietilpst daudz konkurējošu mikroshēmu, dažas jaunākas un dažas vecākas. Kopumā mērķim uz Snapdragon 600 sēriju, Kirin 710, Exynos 7904 vai pat pārejai uz MediaTek Helio P60 būtu jānodrošina pienācīga budžeta veiktspēja.

Kopumā ir dažas labas SoC izvēles, ja jums ir budžets, pat tālruņos, kuru cena ir mazāka par 250 USD. Tomēr jums arvien vairāk jāuzmanās, kuru mikroshēmu jūs izvēlaties, jo cena kļūst zemāka.

Ir svarīgi ņemt vērā visu paketi, ne tikai aplūkot lielus procesora kodolus un lielu pulksteņa ātrumu. Samsung budžeta Exynos mikroshēmas ir izcili piemēri tam. Viņi piedāvā pienācīgas CPU specifikācijas, bet ne daudz ko citu. Spēļu, AI un kameru prasības pēdējā laikā ir kļuvušas pamanāmākas, un tās ir lietas, kas jāpatur prātā, it īpaši šajos cenu punktos.

2015. gadā Microoft pirmo reizi paziņoja par revolucionārām autiņām HoloLen, ka apvienoja virtuālā realitāte tehnoloģija un papildināja realitāti tajā, ko uzņēmum auca par jauktu realitāti. Nēājot aut...

Viena no kaitajām lietām, ka aitīta ar Chromebook datoriem, ir tāda, ka tā galvenokārt ir baltīta uz mākoņiem. Ta nozīmē, ka jum nav jāaizpilda cietai dik ar failu pēc faila. Tā vietā jū varat darīt g...

Mūsu Izvēle