Kameras tālummaiņa paskaidrota: Kā darbojas optiskā, digitālā un hibrīda tālummaiņa

Autors: Lewis Jackson
Radīšanas Datums: 11 Maijs 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Periscope Lens vs Optical vs Digital vs Hybrid ZOOM - Explain & TEST
Video: Periscope Lens vs Optical vs Digital vs Hybrid ZOOM - Explain & TEST

Saturs


Kopš Huawei P30 Pro un Oppo Reno 10x Zoom viedtālruņu izlaišanas sarunas par tālummaiņas tehnoloģiju viedtālruņos ir kļuvušas biežākas. Tie ievieš visus trīs kameru tālummaiņas veidus: optisko, digitālo un hibrīdo. Šādi jēdzieni var mulsināt, ja jūs iepriekš neesat apskatījis tēmu, tāpēc mēs esam šeit, lai novērstu visas šaubas. Tālāk ir norādīts, kas jāzina par kameras tālummaiņu neatkarīgi no tā, vai tā ir optiska, digitāla vai hibrīda.

Kas ir kameras tālummaiņa?

Sāksim ar pamatiem. Fotoattēlā kameras tālummaiņa nozīmē objekta padarīšanu attēlā tuvāk vai tālāk. Tuvināšana ļauj tuvāk aplūkot objektus, savukārt tuvināšana ļauj uztvert plašāku vietu.

Optiskā tālummaiņa

Optiskā tālummaiņa tiek panākta, izmantojot virkni objektīva elementu. Stikls var pārvietoties pa objektīvu, lai tuvinātu vai tālinātu. Optiskā tālummaiņa nodrošina vislabākos rezultātus, un tā ir patiesākā attēla palielinājuma forma. Tā kā jūsu fotoattēla saturs ir palielināts, manipulējot ar gaismas stariem, kas nāk no skatuves, optiskā tālummaiņa nodrošina bezzaudējumu rezultātus.


Optiskā tālummaiņa nodrošina vislabākos rezultātus, un tā ir patiesākā attēla palielinājuma forma.

Edgars Červantess

Optiskajai tālummaiņai būtu jāpiedāvā identiski rezultāti, lai tuvotos objektam. Protams, tas ir teorētiski. Stikla kvalitāte var ietekmēt rezultātus. Atkarībā no objektīva var samazināt arī atvērumu, palielinot fokusa attālumu. Neatkarīgi no negatīvajiem punktiem optiskā tālummaiņa joprojām ir labākais risinājums, ja nevarat fiziski tuvināties objektam.

Viedtālruņos optiskā tālummaiņa ir jauna funkcija. Samsung izgatavoja Galaxy kameru jau 2012. gadā, taču tas ne visai paņēma garu, un arī otrā atkārtojuma nebija. Polaroid un ASUS arī deva ideju šāvienam bez lieliem panākumiem. Bet tie bija nišas produkti, ar kuriem patērētājiem bija maz vai nemaz.

Tikmēr mūsdienu viedtālruņi, piemēram, Huawei P30 Pro un Oppo Reno 10x Zoom, ir ļoti pievilcīgi patērētājiem, un to iekšpusē ir uzstādīti arī tālummaiņas objektīvi. Atšķirībā no DSLR vai fotokameras, ko izmanto, izmantojot objektīvu, objektīvi neizceļas no šīm ierīcēm. Tā vietā šiem tālruņiem ir iestrādāti periskopiem līdzīgi objektīvu iestatījumi, kas nodrošina tādu pašu efektu, neietekmējot izskatu. Šajā gadījumā objektīvi faktiski nepārvietojas, lai sasniegtu optisko tālummaiņu; tā vietā tālrunis nemanāmi pārslēdzas uz kameru ar lielāku palielinājuma koeficientu.


Digitālā tālummaiņa

Digitālā tālummaiņa panāk līdzīgu efektu kā optiskā tālummaiņa bez mehāniskā darba vai stikla elementiem. Tas būtībā nošķirs apgabalus ap ainu, liekot šķist, ka esat tuvāk objektam. Atlikušā attēla daļa tiek palielināta, izmantojot algoritmus, līdz ar to nosaukums digitālais. Atšķirībā no optiskās tālummaiņas, digitālā tālummaiņa nav bez zudumiem, tas nozīmē, ka procesa laikā daļa no skatuves tiek izmesta. Algoritmi pievienos pikseļus, lai palielinātajā attēlā saglabātu detaļas, taču šis process ir nepilnīgs. Tāpēc digitāli tuvināti attēli bieži izskatīsies izplūduši un izplūduši.

Digitālā tālummaiņa ir laba, lai to lietotu, ja nepieciešams labāk sacerēt attēlu un nevar fiziski tuvināties tuvāk, taču, atcerieties, attēla kvalitāte pasliktināsies, tuvojoties.

Digitālā tālummaiņa ir līdzvērtīga attēla apgriešanai.

Edgars Červantess

Digitālā tālummaiņa ir līdzvērtīga attēla apgriešanai. Tāpēc es iesaku fotografēt ar sākotnējo fokusa attālumu, ja paļaujaties uz digitālo tālummaiņu. Jūs vienmēr varat apgriezt vēlāk, ja jums tas ir nepieciešams, un rezultāti būtu tādi paši.

Digitālā tālummaiņa ir tā, ko izmanto vairums viedtālruņu, taču viņi mēdz saņemt palīdzību no lietu programmatūras puses.

Hibrīda tālummaiņa

5x digitālā tālummaiņa 5x hibrīda tālummaiņa

Hibrīda tālummaiņa ir diezgan jauna koncepcija, ko izmanto noteiktos viedtālruņos, piemēram, Huawei P30 Pro. Tajā tiek izmantotas optiskās tālummaiņas, digitālās tuvināšanas un programmatūras priekšrocības, lai iegūtu labākus rezultātus, pietuvinot tālāk nekā objektīva fiziskās iespējas.

Mūsdienu tālruņiem ar optisko tālummaiņu ir objektīvi ar 3x vai 5x optisko tālummaiņu. Mēģinot tuvināt kameru tālāk, varētu zaudēt kvalitāti, jo tad jūs tehniski izmantotu digitālo tālummaiņu. Šajā gadījumā glābšanai tiek izmantota hibrīda tālummaiņa.

Kamēr katra ražotāja izmantotie algoritmi un paņēmieni atšķiras, vispārējā koncepcija ir universāla. Hibrīda tālummaiņā tiek izmantoti programmatūras uzlabojumi un skaitļošanas fotogrāfija, lai no vairākiem fotoattēliem izveidotu labāku attēlu. Tas ir līdzīgs nakts režīmam un HDR, taču ar detalizētu fokusu, nevis ekspozīciju.

Izgatavotājs var izmantot tālruņu dažādo sensoru un fokusa attālumu priekšrocības, lai vienlaikus iegūtu datus no vairākām kamerām. Visu šo informāciju pēc tam var izmantot, lai saprātīgi uzlabotu digitāli tuvinātu fotoattēlu. Tas noteikti nav īstas optiskās tālummaiņas līmenī, bet tas ir daudz jaudīgāks nekā pamata digitālā tālummaiņa, lai saglabātu sīkas detaļas no attāluma.

Tur jums tas ir: īss pārskats par galvenajām kameru tālummaiņas metodēm: optiskā tālummaiņa, digitālā tālummaiņa un hibrīda tālummaiņa. Dziļāka šo tālummaiņas tehnoloģiju izpratne palīdzēs jums pieņemt labākus lēmumus, iegādājoties jaunu tālruni.

Par bezvadu Bluetooth autiņa, jum nav jāmakā vairāk nekā UD 100 par AirPod. To ir daudz lielika alternatīva, un jū neredzēit daudz lielāku ietaupījumu nekā Trndlab Bluetooth 5.0 AirTap....

Jum nav jābūt audiofīlam, lai apratu, ka kaešu lente bija vien no liktākajiem audio formātiem iepriekš ieraktīta mūzika vēturē. Pat ar amatieru auīm nav iepējam palait garām nemitīgu lente šņākšanu, m...

Jaunas Ziņas