Es gribu attīstīt Android lietotnes. Kādas valodas man vajadzētu iemācīties?

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 2 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Top 5 Programming Languages in 2020 for Building Mobile Apps
Video: Top 5 Programming Languages in 2020 for Building Mobile Apps

Saturs


Tātad, jūs esat nolēmis, ka vēlaties uzzināt, kā attīstīt Android lietotnes? Lieliski! Diemžēl nodomi līdz šim jūs var nest tikai jūs. Mācīšanās kodēt var būt sarežģīta. Dažreiz pat nav skaidrs, kur sākt. Jums, iespējams, būs vēl daudz jautājumu, uz kuriem vajadzētu atbildēt, pirms jūs pat sākat darbu?

  • Kāda programmēšanas valoda jums jāiemācās?
  • Kur var uzzināt par izvēlēto valodu?
  • Kad esat sapratis pamatus,kur vai jūs pat sākat rakstīt kodu?

Šajā rakstā mēs mēģināsim atbildēt uz šo pirmo jautājumu. Izlemšana, kuru programmēšanas valodu sākt, būs pilnībā atkarīga no tā, ko jūs cerat paveikt. Tiklīdz jūs zināt valodu, varat atrast IDE un atbilstošos rīkus.

Lasīt tālāk:Labākie Android lietotņu veidotāji, lai izveidotu lietotnes un veidotu tās ar nulles kodu

Redzot, kā jūs lasāt vietni ar nosaukumu , droši vien ir droši uzskatīt, ka jūs interesē, kā galvenokārt izveidot Android lietotnes. Un tādā gadījumā jums ir dažas iespējas.


Izvēlieties savu

Ja vēlaties attīstīt Android lietotnes, pirmais solis ir valodas izvēle. Atšķirības starp dažādām Android programmēšanas valodām var būt nedaudz sarežģītas un niansētas. Lai izvēlētos, ar kuru sākt, ir jāsaprot viņu individuālās stiprās un vājās puses.

Bet es arī nevēlos tevi nogremdēt. Šeit atrodams īss katras valodas opcijas sadalījums, kam seko sīkāka informācija. Izvēlieties vienu, kas jums šķiet interesants, un pēc tam pārejiet pie tā.

Valodas, kuras jūs varētu izmantot Android izstrādē, ir šādas:

  • Java - Java ir oficiālā Android attīstības valoda, un to atbalsta Android Studio. Tomēr tai ir strauja mācīšanās līkne.
  • Kotlin - Kotlin nesen tika ieviests kā sekundārā “oficiālā” Java valoda.Tas daudzējādā ziņā ir līdzīgs Java, taču ir nedaudz vieglāk uztvert galvu.
  • C / C ++ - Android Studio atbalsta arī C ++, izmantojot Java NDK. Tas ļauj izmantot vietējās kodēšanas lietojumprogrammas, kuras var noderēt tādām lietām kā spēles. C ++ tomēr ir sarežģītāk.
  • C # - C # ir nedaudz vairāk iesācējiem draudzīga alternatīva C vai C ++, kas aizkavē vairāk koda. To atbalsta daži ļoti noderīgi rīki, piemēram, Unity un Xamarin, kas ir lieliski piemēroti spēļu izstrādei un vairāku platformu izstrādei.
  • BASIC - bonusa iespēja ir iemācīties BASIC un izmēģināt B4A IDE no jebkuras programmatūras. Šis ir viegls, bet jaudīgs rīks, kaut arī noteikti daudz niša!
  • Corona / LLA - vēl viens vairāku platformu rīks, kas balstīts uz LLU. Tas ievērojami vienkāršo lietotņu veidošanas procesu un ļauj jums piezvanīt vietējām bibliotēkām.
  • PhoneGap (HTML, CSS, JavaScript) - ja jūs jau zināt, kā izveidot interaktīvas tīmekļa lapas, tad šīs zināšanas varat izmantot kopā ar PhoneGap, lai izveidotu vienkāršāku starp platformu lietotni.

Java

Kad pienāk laiks attīstīt Android lietotnes, pirmā un vispopulārākā iespēja ir Java. Java ir ierēdnis Android attīstības valoda, kas nozīmē, ka tā ir tā, kurai ir vislielākais Google atbalsts, un tā, ar kuru ir veidota lielākā daļa lietotņu Play veikalā.


Galvenais veids, kā attīstīt Android lietotnes, ir turpināt darbu un lejupielādēt Android Studio. Šis ir programmatūras gabals, ko sauc par IDE jeb Integrētā attīstības vide. Tas tiks piegādāts kopā ar Android SDK (rīku komplekts, kas īpaši atvieglo Android attīstību), un būtībā tas sniegs visu nepieciešamo vienā vietā, lai piecelties un darbotos.

Oficiālajās apmācībās un Google dokumentācijā būs atsauce uz šo metodi, un jūs atradīsit lielāko bibliotēku skaitu (bezmaksas kods, lai uzlabotu savas lietotnes) un apmācības, kas koncentrējas uz šo metodi.

Pati Java 1995. gadā izlaida Sun Microsystems, un to izmanto plaša spektra programmēšanas lietojumprogrammām. Java kodu pārvalda “virtuālā mašīna”, kas darbojas Android ierīcēs un interpretē kodu.

Lasīt tālāk: Lietotnes anatomija: ievads aktivitātes dzīves ciklā

Diemžēl Java ir arī nedaudz sarežģīta, un tā nav lieliska “pirmā valoda”. Tas patiesībā ir lielākais šķērslis daudziem cilvēkiem, kuri vēlas sākt strādāt ar Android attīstību. Android ir uz objektu orientēta programmēšanas valoda ar mulsinošām tēmām, piemēram, konstruktoriem, nulles rādītāja izņēmumiem, pārbaudītajiem izņēmumiem un daudz ko citu. Tas nav šausmīgi lasāms, un, veicot vienkāršas lietas, jūs izmantosit daudz “katlu plākšņu” koda. Pievienojiet Java SDK, un viss vēl sarežģītāk - pirmo reizi kodētājs var cīnīties, lai uzzinātu, kas ir Java un kas ir Android! Attīstībai, izmantojot šo maršrutu, nepieciešama arī pamatprasme tādu jēdzienu kā Gradle izpratnē, piemēram, Android manifests un iezīmēšanas valodas XML.

Tas nenozīmē, ka Java ir slikta valoda - tālu no tās. Būtu nepareizi saukt jebkuru valodu par “sliktu”, bet arī taisnība, ka lielākā daļa Java neērtību patiesībā ir mūsu pašu labā un veicina tīru kodu. Šī iemesla dēļ daudziem cilvēkiem patīk Java, un tā ir arī viena no daudzpusīgākajām un plaši izmantotajām. Saskaņā ar PYPL (programmēšanas valodu popularitāte) tabulu Java ir darba devēju visvairāk pieprasītā programmēšanas valoda.

Dzīvi padarot daudz vienkāršāku, ir Android Studio, kas pēdējos gados ir gājusi uz priekšu. Tādas funkcijas kā vizuālais noformējums un ieteikumi padara procesu diezgan gludu, savukārt progresīvas, jaudīgas funkcijas tiek pievienotas visu laiku, lai izstrādātājiem nodrošinātu piekļuvi tādām lietām kā mākoņu krātuve ar vieglu ieviešanu. Ir vērts iekāpt uz klāja, pat ja šis straujais progress dažkārt apgrūtina neatkāpšanos.

Kāds ir spriedums? Tiem, kuri vēlas pilnīgu Android attīstības pieredzi, labākā vieta, kur sākt, ir ienirt Java. Tiem, kurus atmet sarežģīts kods, ir iespējams lielākoties sadarboties ar dizaineru un sekot pamācības visam sarežģītākajam. Ja jūs esat iesācējs un tomēr vēlaties izveidot spēli, vai arī jūs vienkārši vēlaties sākt mācīties, lai mācītos, un jūs vēlaties saņemt dažus atalgojošus projektus pie zemes, tad iesaku sākt ar kaut ko vieglāk un atgriezieties pie šī, tiklīdz jums būs mazliet vairāk zemējuma.

Iepazīstieties ar Gerija iepazīstināšanu ar Java šeit.

Piezīme:

Tomēr Java ir iespējams izmantot arī ar Unity. Es apspriedīšu Vienotību sadaļā C #, bet tikai ņemiet vērā, ka dodoties šajā maršrutā, jūs varētu izvēlēties nedaudz sarežģītāku Java valodu un pēc tam to izmantot, lai vieglāk pārietu uz attīstību ar Android Studio.

Kotlin

Kotlin nesen parādījās uz skatuves kā “cita” oficiālā valoda Android izstrādei. Dažas spekulācijas liek domāt, ka tas, iespējams, paaugstinās valodas profilu un ka tā, iespējams, varētu kļūt par nākamo Swift.

Tāpat kā Java, Kotlins darbojas Java virtuālajā mašīnā. Tas ir arī pilnībā sadarbspējīgs ar Java un neizraisa faila lieluma palēnināšanos vai palielināšanos. Atšķirība ir tāda, ka Kotlinam ir nepieciešams mazāks “katlu plākšņu” kods, kas nozīmē, ka tā ir vienkāršāka un viegli lasāma sistēma. Tas novērš arī tādas kļūdas kā nulles punkta izņēmumi un pat attaisno jūs pārtraukt katru rindu ar semikolu. Īsāk sakot, ir lieliski, ja jūs tikai pirmo reizi mācāties attīstīt Android lietotnes.

Tātad Kotlin noteikti ir vieglāks sākumpunkts iesācējiem, un tas, ka jūs joprojām varat izmantot Android Studio, ir liels plus. Tomēr to joprojām nav tik vienkārši uzņemt, kā teikt C # ar Vienotību, un kopienas atbalsts ir tikai sākuma stadijā. Patiesībā jums šobrīd ir jālejupielādē Android Studio beta versija, lai iegūtu atbalstu no komplekta.

Tomēr Kotlinam noteikti vajadzētu atrasties uz jūsu radara un varētu piedāvāt vieglāku piekļuves punktu “pareizai” Android izstrādei. Iespējams, ka iemesls, kāpēc Google to ieviesa.

Uzziniet, kāpēc jums vajadzētu izmēģināt Kotlinu šeit.

C / C ++

Ir taisnīgi teikt, ka lielākajai daļai cilvēku, kas to lasa, nevajadzētu izvēlēties šo ceļu, lai izstrādātu Android lietotnes. Android Studio piedāvā C / C ++ koda atbalstu, izmantojot Android NDK (vietējās attīstības komplektu). Tas nozīmē, ka jūs rakstīsit kodu, kas nedarbosies Java virtuālajā mašīnā, bet gan darbosies vietējā ierīcē un dod jums lielāku kontroli pār tādām lietām kā atmiņa. Intensīvām lietojumprogrammām, piemēram, 3D spēlēm, tas ļauj jums no Android ierīces samazināt veiktspēju. Tas arī nozīmē, ka varēsit izmantot bibliotēkas, kas rakstītas C vai C ++.

Tomēr to mēdz arī būt daudz grūtāk iestatīt, tas ievieš vairāk kļūdu un ir mazāk elastīgs. Un, ja jūs vēlētos izveidot datorspēli, jūs, iespējams, labāk izmantotu gatavu spēles motoru

C #

C # būtībā ir vienkāršāka, tīri objektorientēta C un C ++ versija, ko izstrādājusi Microsoft. Tā mērķis bija piesaistīt C ++ jaudu un Visual Basic vienkāršību, un tas lasīja mazliet kā vienkāršota Java versija. Tāpat kā Java, C # ir savākti atkritumi, kas nozīmē, ka jums nav jāuztraucas par tādām lietām kā atmiņas noplūde un atmiņas atbrīvošana no sevis. Tomēr tajā pašā laikā C # ir modernāks nekā Java ar tīrāku sintakse - lai gan tas, iespējams, ir tikai mans aizspriedums, kas rodas. Labākā valoda Android lietotņu izstrādei bieži vien rodas pēc garšas.

Ja tomēr vēlaties īpaši vieglu un viesmīlīgu ievadu Android lietotņu izstrādē, tad iesaku C # un Unity kombināciju. Unity ir “spēles dzinējs” (kas nozīmē, ka tas nodrošina tādas lietas kā fizikas aprēķini un 3D grafikas atveidošana) un IDE, piemēram, Android Studio. Šis ir bezmaksas rīks, kas ļauj neticami viegli izveidot savas spēles - tikai ar dažām koda rindiņām mazāk nekā stundas laikā varat izveidot pamata platformas spēli. Nepārspīlē. Un tas ir arī pilnīgi jaudīgs, jo ir rīks, ko izmanto lielākā daļa spēļu studiju Google Play veikalā. Un tas ir arī daudzplatforms. Turklāt attīstīšana šādā veidā nodrošina ļoti praktisku veidu, kā apgūt uz objektu orientētu kodēšanu (jo objekti šajā gadījumā faktiski ir objekti lielāko daļu laika).

Ierobežojums? Vienotība ir noderīga spēļu radīšanai, bet apakšvērtība - standarta Android lietotņu izveidei, īpaši, ja vēlaties ievērot Google materiāla noformējuma valodu. Ja vēlaties kļūt par profesionālu Android izstrādātāju, tad šis nestandarta ceļš ierobežos jūsu nodarbinātības iespējas - ja vien jūsu mērķis nav kļūt par spēles izstrādātāju, tādā gadījumā tas ir pilnīgi atbilstošs un profesionāls pamats.

Vai nevēlaties Vienotību? Tad jūs varētu apsvērt iespēju Unreal (labāka grafika, mazāk piemērota mobilajām ierīcēm) vai vienkāršotu spēļu veidotājus, piemēram, GameMaker Studio.

C # var izmantot arī kopā ar Xamarin, izmantojot Visual Studio. Tas vairāk līdzinās tradicionālajai Android izstrādei ar priekšrocību, ka tā ir vairāku platformu versija (viena kodola bāze Android un iOS). Pilnvērtīgam iesācējam šis ceļš atkal ir nedaudz acīmredzams ieejas punkts Android attīstībā, taču mazam uzņēmumam, kurš vēlas izveidot lietotni operētājsistēmai iOS un Android, ir jēga, un tur ir daudz atbalsta un informācijas, kas jums palīdzēs. .

PAMATA

Atcerieties, kā es teicu, ka C # ir mēģinājums piedāvāt C spēku ar Visual BASIC vieglumu? Tas ir tāpēc, ka BASIC (iesācēju universālā simbola instrukciju kods) ir neticami patīkami lietojams un absolūti ideāls, lai iemācītos kodēt.

Diemžēl to oficiāli neatbalsta Android Studio, un to nevar izmantot arī Vienotībā vai Xamarin. Labā ziņa ir tā, ka ir mazāk zināma opcija Android lietotņu izstrādei BASIC ar nosaukumu B4A no Anywhere Software. Šis ir “BASIC 4 Android” akronīms, un, kā jūs varētu gaidīt, tas ļauj kodēt Android lietotnes ar BASIC. Tā noteikti nav pirmā izvēle lielākajai daļai programmētāju, kuri vēlas attīstīt Android lietotnes, taču vienmēr ir patīkami, ja ir vairāk iespēju.

B4A ir veidota kā RAD jeb Rapid Application Development vide. Ir daudz citu gudra dizaina lēmumu, kas atvieglo dzīvi, un, ja jums ir kādi jautājumi, ir ļoti atbalstoša kopiena.

Tas ir lielisks veids, kā iemācīties kodēt, un, izmantojot šo metodi, jūs varat izveidot dažas jaudīgas lietotnes. Tas nav ideāli piemērots augstākās klases spēļu veidošanai, un atkal cieš no tā, ka tā ir “neoficiāla” opcija - tāpēc ir grūtāk izveidot kaut ko tādu, kas precīzi atbilst materiāla dizaina specifikācijām, un jums būs grūtāk strādāt kā profesionālam izstrādātājam, kuram ir tikai BASIC . Otrs lielais trūkums ir tas, ka šī ir vienīgā saraksta opcija, kas nav brīva.

Korona

Corona piedāvā vēl vienu ievērojami vienkāršāku iespēju Android lietotņu izstrādei, vienlaikus nodrošinot jums diezgan daudz enerģijas un vadības. Jūs kodēsit LLU, kas jau ir daudz vienkāršāka nekā Java, un papildus tam Corona SDK (programmatūras izstrādes komplekts) padarīs lietas vēl vienkāršākas. Tas atbalsta visas vietējās bibliotēkas, ļauj publicēt vairākās platformās. To lielākoties izmanto spēļu radīšanai, bet arī daudzos citos veidos. Lai ievadītu kodu, būs jāizmanto teksta redaktors, piemēram, Notepad ++, un jūs varat šo kodu palaist emulatorā, pat vispirms to neveicot. Kad esat gatavs izveidot APK un izvietot to, to varēsit izdarīt, izmantojot tiešsaistes rīku.

Tas prasa kodēšanas pamatiemaņas, taču tas piedāvā jauku un maigu ievadu programmēšanas pasaulē. Tomēr tajā pašā laikā tas noteikti ir zināmā mērā ierobežots un ir daži soļi, kas nepieciešami, lai nokļūtu “lietotņu veidotāja” teritorijā. Tas ir noderīgāk personām, kuras vēlas izveidot kaut ko samērā vienkāršu un neuztraucas par savu kodēšanas prasmju attīstīšanu vai kļūšanu par profesionāli. Ja vēlaties izmantot tādas funkcijas kā pirkšana lietotnē, jums būs jāmaksā nodeva. Tas pats attiecas uz vietējo Android API izmantošanu.

PhoneGap

Visbeidzot, pēdējā galvenā “vienkāršotā” iespēja, pie kuras varat vērsties, lai izstrādātu Android lietotnes, ir PhoneGap, ja vien nevēlaties vērsties pie lietotņu veidotāja programmas. PhoneGap darbina Apache Cordova, un tas būtībā ļauj jums izveidot lietotnes, izmantojot to pašu kodu, kuru parasti izmantojat vietnes izveidošanai: HTML, CSS un JavaScript. Pēc tam tas tiek parādīts caur WebView, bet tiek iesaiņots kā lietotne. Pēc tam PhoneGap darbojas kā tilts, ļaujot izstrādātājiem piekļūt dažām tālruņa vai planšetdatora vietējām pamatīpašībām, piemēram, akselerometram vai kamerai.

Tomēr šī nav īsta “Android” izstrāde, un vienīgā reālā programmēšana būs JavaScript. Daudziem pamata uzdevumiem tas noderēs, taču, ja vēlaties apgalvot patiesu “Android lietotnes izstrādes laiku” (tā ir lieta), jums vajadzētu drosmīgi izvēlēties vienu no pārējām izvēlēm šajā sarakstā.

Secinājums

Tāpēc izvēlies! Es vēlētos, lai būtu veids, kā attīstīt Android lietotnes (viegli) ar Python, taču pretējā gadījumā jums tur ir plašs dažādu iespēju klāsts Android lietotņu izstrādei: sākot no Java un Kotlin, līdz C, C # un BASIC! Jūs pat varat izmantot HTML un CSS, lai padarītu kaut ko vienkāršu, izmantojot PhoneGap.

Pareizā izvēle būs atkarīga no jūsu jūtām un mērķiem, taču neatkarīgi no tā, ko izlemjat, jūs atradīsit, ka iemācīties kodēt ir fantastiski izdevīga pieredze un tā, kas jums paver daudz iespēju. Un iemācīšanās kodēt, izmantojot Android, ir lieliska vieta, kur sākt. Cerams, ka tagad jūs vismaz tagad mazliet vairāk par to, kā attīstīt Android lietotnes, taču, ja jums ir kādi jautājumi, kliedziet tos komentāros, un mūsu komanda - un mūsu lasītāji - darīs visu iespējamo, lai uz tiem atbildētu. Veiksmi!

Lasīt tālāk: Ievads Java sintaksē Android izstrādei | API patērēšana: darba sākšana ar Retrofit operētājsistēmā Android

AT&T šonedēļ pievēra vienlīdz lielu uzmanību patērētājiem un konkurentiem, kad ta āka mainīt 4G ikona atevišķo viedtālruņo uz viltotu 5G ikonu. Tā auktā “5G E” ikona apzīmē “5G evolūciju”, bet pār...

AT&T aizdedzināja dikuiju vētru pirm vairākām nedēļām pēc tam, kad tā āka izplatīt viltota 5G ikona, lai avā tīklā izvēlēto Android viedtālruņu. Tagad šķiet, ka pārvadātāj avu māklīgo 5G tīkla ind...

Mūsu Izvēle