Izskaidrota sejas atpazīšanas tehnoloģija

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 5 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
How to spot a liar | Pamela Meyer
Video: How to spot a liar | Pamela Meyer

Saturs


Sejas atpazīšanas tehnoloģija tagad ir viedtālruņu drošības pamats, kā arī vecais uzticamības PIN un aizvien sarežģītāki pirkstu nospiedumu skeneri. Lai arī tas nebūt nav drošāks par pirkstu nospiedumu skeneri, tādas biometriskas idejas kā sejas atpazīšana parasti ir ātrākas un ērtākas lietošanā. Tāpēc izpētīsim, kādas iespējas pastāv, kā tās darbojas un ko tās nozīmē drošībai.

Android pamata sejas atpazīšana

Lai gan konkrēti oriģinālo iekārtu ražotāji runā par savām izdomātajām drošības tehnoloģijām, vai jūs zinājāt, ka Android kopš Ice Cream Sandwich ir spējusi atbloķēt jūsu tālruni ar jūsu seju? Gandrīz visi viedtālruņi šodien izmanto šo tehnoloģiju kā alternatīvu tālruņa atbloķēšanai ar PIN vai pirkstu nospiedumu.

Diemžēl veids, kā darbojas šī standarta sejas atpazīšana, nav īpaši drošs. Tas paļaujas tikai uz jūsu kameru, kas vērsta uz priekšu, un 2D sejas atpazīšanas algoritmu, kas padara to lētu un viegli īstenojamu. Šīs divas funkcijas ir visas Android vajadzībām, lai izveidotu jūsu sejas un funkciju attēlu. Tomēr, tā kā tas ir tikai divdimensionāls attēls, pietiek ar vienkāršu jūsu fotogrāfiju, lai simbols apmānītu sistēmu un atbloķētu tālruni.


Šīs tehnikas nodrošinātais ātruma ātruma līmenis ir ļoti atšķirīgs, un daudzi Android oriģinālo ierīču ražotāji gadu gaitā ir strādājuši pie tā uzlabošanas. Priekšējo kameru kvalitāte, tāpat kā sejas detaļu iegūšanai izmantotā algoritma sarežģītība, ir noteicošais faktors. Neironu tīkla aparatūras izmantošana var arī paātrināt drošākus algoritmus augstākās klases viedtālruņos. Kā piemērus skatiet Huawei 360 sejas atbloķēšanu, kas piegādāta kopā ar P20 sēriju un OnePlus ātras unikālās tehnoloģijas. Diemžēl modeļi ar zemākām izmaksām reti ir tikpat uzkrītoši.

Samsung viedais skenēšana

Samsung bija pirmais, kurš iesaiņoja progresīvas sejas atpazīšanas tehnoloģijas augstākā līmeņa flagmanī ar varavīksnenes skenēšanas tehnoloģiju necilā Galaxy Note 7 iekšpusē. Tehnoloģija iestrēdza Galaxy S8 un jaunā Note 8 iekšpusē, kas ir daļa no Samsung drošības komplekta līdzās plašāka sejas atpazīšanas sistēma un pirkstu nospiedumu iespējas.


Samsung varavīksnenes skenēšanas tehnoloģija darbojas, identificējot jūsu varavīksnenes modeļus. Tāpat kā pirkstu nospiedumi, tie ir unikāli katram cilvēkam, padarot tos ļoti grūti atkārtojamus. Lai to izdarītu, Samsung jaunākie flagmaņi ir aprīkoti ar infrasarkano diodi, kas apgaismo acis neatkarīgi no apkārtējiem apgaismojuma apstākļiem. Šo gaismas viļņa garumu nevar noteikt ar parastu uz priekšu vērstu kameru, tāpēc īpaša infrasarkanā šaurā fokusa kamera uztver detalizētu informāciju par varavīksneni. Pēc tam šis attēls tiek glabāts un apstrādāts lokāli ierīcē, nekas netiek nosūtīts caur internetu.

Samsungs varavīksnenes skenēšanas tehnoloģija darbojas, izmantojot infrasarkano skeneri, identificējot jūsu varavīksnenes modeļus. Tāpat kā pirkstu nospiedumi, arī šie ir unikāli katram cilvēkam.

Pēdējā laikā Samsung iepazīstināja ar savu intelektuālo sejas atpazīšanas sistēmu Galaxy S9. Viedā skenēšana ir iekļauta arī Galaxy Note 9. Tas solās būt grūtāk apmuļķojams nekā Galaxy S8 tehnoloģija, kuru varētu pievilināt ar fotogrāfijām un kontaktlēcām.

Šī tehnoloģija apvieno varavīksnenes un sejas skenēšanas paņēmienus, lai uzlabotu precizitāti un drošību. Tas pat labāk darbojas vājā apgaismojumā. Sejas skenēšanas tehnoloģija vienkārši veido jūsu sejas 2D attēlu karti, kas ir kopīga visiem Android tālruņiem. Galvenais ir apvienot infrasarkanās varavīksnenes skenēšanas daļu ar šo 2D attēlu, lai dubultosies drošības slāņos.

Galu galā Samsung tehnoloģija ir tikai tik droša. Uzņēmums nepieļauj sejas skenēšanas biometrijas izmantošanu īpaši jutīgām drošības problēmām, piemēram, maksājumu veikšanai. Tā vietā tos joprojām var izgatavot, izmantojot drošāku pirkstu nospiedumu skeneri.

Sejas atbloķēšana ar infrasarkano staru palīdzību

Vēl viena drošāka iespēja ir seju noteikšanai izmantot infrasarkanās kameras, nevis tikai parastu kameru, kas darbojas redzamā spektrā. Tam nepieciešama papildu aparatūra IR izstarotāja un kameras formā, kas spēj noteikt IR gaismu, taču tam nav jābūt dārgi.

Šī metode ir tāda pati kā 2D attēla uzņemšana, bet IR spektrā.Tas padara daudz grūtāk izvilināt vienkāršu attēlu. IR izmantošana arī nodrošina, ka funkcija darbojas konsekventi neatkarīgi no apgaismojuma apstākļiem. Tā ir līdzīga idejai kā Samsung iris Scanner, taču tajā ir jāaplūko visa lietotāja seja. Tas noteikti ir ātrāks, bet ne vienmēr drošāks.

2D IR sejas atpazīšana nav īpaši izplatīta, taču tā ir lētāka alternatīva augstākās klases 3D sejas atbloķēšanas tehnoloģijām. Jūs to varat atrast Poco F1 un parastā Xiaomi Mi 8 tehnoloģijā.

Apple Face ID un 3D skenēšana

Apple iepazīstināja ar jauno Face ID tehnoloģiju kā daļu no sava iPhone X izlaišanas - pirmās 3D sejas skenēšanas tehnoloģijas viedtālrunī. Atšķirībā no iepriekšminētajām pamata IR tehnoloģijām, 3D skenēšana ir paredzēta, lai ļoti drošā veidā kartētu lietotāja visu seju. Tas nav atkarīgs tikai no tālrunim pazīstamās kameras, kas vērsta uz priekšu, patiesībā ir daudz sensoru, kas augšpusē ir piestiprināti šai joslai.

IPhone X ir aprīkots ar sensoru klāstu, kas paredzēts jūsu sejas detaļu uztveršanai. Iesācējiem tas izmanto infrasarkano staru gaismu, lai apgaismotu jūsu seju, un tā darbosies neatkarīgi no apkārtējiem apgaismojuma apstākļiem, jo ​​tā atrodas ārpus redzamā spektra. Pēc tam tiek izstarota sekundārā 30 000 punktu infrasarkanā lāzera matrica, kas atstaro no plūdu gaismas. Tā vietā, lai uzņemtu šīs infrasarkanās gaismas attēlu, īpaša infrasarkanā kamera uztver smalkas izmaiņas matricas punkta atstarojumos, kad jūsu seja veic minūtes kustības, kas ļauj kamerai uztvert ļoti precīzus 3D dziļuma datus.

Face ID skenēšanai izmanto arī infrasarkano savienojumu, bet, izmantojot 30 000 punktu punktu matricu, veido visas jūsu sejas 3D dziļuma karti. Tas arī ļauj Apple izveidot dažus interesantus / nepāra programmatūras bitus, piemēram, Animoji.

Tomēr Apple nav vienīgais uzņēmums, kas 3D sejas kartēšanai izmanto infrasarkano sensoru. Līdzīgas tehnoloģijas atrodamas gan Xiaomi Mi Explorer Edition, gan Oppo Find X, gan Huawei’s Mate 20 Pro.

Visu šo uzņēmumu piedāvātā tehnoloģija ir ļoti līdzīga. Visi trīs izmanto infrasarkanās gaismas masīvu, lai izveidotu detalizētu sejas dziļuma karti. Kartes izšķirtspēja ir atkarīga no infrasarkanās matricas masīva lieluma. Huawei izmanto 30 000 punktu tāpat kā Apple, bet Oppo to samazina uz pusi ar 15 000 punktiem. Vivo ir vēl viens risinājums, kas izmanto tikai līdz 1000 punktiem.

Lai arī pastāv atšķirības starp ieviešanas precizitāti, vienīgais veids, kā konsekventi apmānīt šo tehnoloģiju, ir ļoti precīza protezēšana. Vai arī jums ir identisks dvīnis, kurš vēlas snaust jūsu tālrunī.

ZTE Eyeprint ID un Hawkeye

Lai arī tas nekad nelika tirgū, ZTE Project CSX (vai Hawkeye) bija intriģējošs izredzes, jo tas lepojās ar dažām interesantām biometriskām drošības un programmatūras tehnoloģijām. Varavīksnenes skenēšanas tehnoloģija, visticamāk, tika balstīta uz uzņēmuma agrāko Eyeprint ID, kuru izstrādāja EyeVerify un kas tika parādīts uzņēmuma vecākajā Grand S3, Blade S6 un oriģinālajā Axon viedtālrunī.

ZTE tālrunis ar kopīgu finansējumu strādāja pie kādas interesantas programmatūras, bet uz selfiju kameru balstītās atpazīšanas sistēmas nav tik drošas kā jauna infrasarkanā tehnoloģija.

Atšķirībā no Samsung infrasarkanās tehnoloģijas, Eyeprint ID izmantoja tālruņa augstas izšķirtspējas priekšējo kameru, lai skenētu lietotāja aci, identificējot asinsvadu modeļus, kas ir unikāli katram indivīdam. Lai gan tas ir lielisks veids, kā ietaupīt izmaksas, tas ir vairāk pakļauts muļķībai nekā mūsdienu infrasarkano staru ieviešana.

Papildus drošības leņķim ZTE Hawkeye tehnoloģija arī būtu ļāvusi lietotājiem kontrolēt Android, izmantojot acu kustības. Varētu būt izveidoti saderīgi Android programmatūras elementi, lai ritinātu uz augšu, uz leju, pa kreisi un pa labi, izmantojot tikai acu kustības.

Tā ir jauna ideja, taču, iespējams, tā nekad vairs netiks izmantota viedtālrunī, kad IR tehnoloģija ir arvien izplatītāka.

Visdrošākais ir…

3D IR dziļuma kartēšana ir līdz šim visdrošākā sejas atpazīšanas tehnoloģijas metode, kāda šobrīd ir tirgū. Atšķirībā no pamata risinājumiem, kas balstīti uz kameru, 3D IR tehnoloģijas nevar apmānīt ar fotogrāfijām, un tās ir ātrākas un uzticamākas nekā tādas idejas kā varavīksnenes skenēšana. Jebkura IR ieviešana ir labāka nekā parastā kameras atbloķēšana, ko mēs neieteiktu izmantot, ja jums ir stingra drošība.

Pašlaik 3D sejas atbloķēšana ir vienīgā pašlaik tirgū esošā sejas skenēšanas tehnoloģija, kas ir pietiekami droša, lai to izmantotu kā mobilo maksājumu autentifikāciju. Tomēr uzticamā parole vai PIN joprojām ir visdrošākā iespēja, jo šīs ir drošības funkcijas, kuras ir visgrūtāk salauzt.

Vivo tikko aizvilka aizkaru Vivo V15 Pro, ka ir turpinājum V11, ka tika palait pagājušā gada eptembrī. Vivo ir ieaiņoji jauno V15 Pro vēl vairāk triku, iekaitot uznirtošo kameru, ka aizgūta no augtāka...

Vivo bija vien no pirmajiem viedtālruņu zīmoliem, ka āka virzītie uz uznirtošo pašbilde kameru darbību, līdz ar Vivo NEX izlaišanu 2018. gadā. Šķiet, ka uzņēmum vēla ieviet galveno koncepciju līdz ar ...

Skatīt Vairāk