Izskaidrota piespiedu apturēšana un kešatmiņas notīrīšana

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 6 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
How to Clear RAM Cache Memory | OFFICIAL
Video: How to Clear RAM Cache Memory | OFFICIAL

Saturs


Ja jums ir problēmas ar kādu Android viedtālruņa lietotni, iespējams, esat lasījis, ka, lai to labotu, jums vajadzētu veikt “Force Stop” un pēc tam “Clear Cache”. Un patiesībā tas varētu būt tieši tas, kas jums jādara. Bet kāpēc tas palīdz? Ko dara “Force stop” un kas ir kešatmiņa? Ļauj man paskaidrot.

Piespiedu apturēšana

Android centrā ir Linux kodols, tas ir komponents, kas atbild par atmiņas un procesu pārvaldību kopā ar veselu virkni citu resursu. Ikreiz, kad startējat lietotni, jūs faktiski sākat Linux procesu.

Process ir loģisks programmas (lietotnes) konteiners. To sāk kodola un to izmanto kā veidu, kā dalīties ar sistēmas resursiem (ieskaitot atmiņu un CPU laiku) starp visām darbojošajām lietotnēm. Katram procesam ir ID, kas pazīstams kā PID (Procesa ID); prioritāte, cik tā ir svarīga; sava adreses telpa, kā arī saistītās fiziskās atmiņas lapas; un dažu informāciju par stāvokli: darbojas (vai palaista), guļ, apstājas un tiek zombēta.


Kodola uzdevums ir ieplānot CPU laiku un atvēlēt procesam procesu tā, lai tas varētu darboties. Darbības veids ir tāds, ka kodols katram procesoram piešķir CPU laika šķēles. Ja process miega (jo tas gaida kaut ko līdzīgu datiem no tīkla), tas nesaņem CPU laiku. Šī procesu žonglēšana notiek milisekundēs, ļoti ātri, un tāpat kā karikatūras kadriem, jūs iegūstat gludumu un vienlaikus darbojas vairākas programmas.

Visbeidzot, kad lietotne iziet, kodols iztīrīs visus lietotnes izmantotos resursus (piemēram, atvērtos failus, piešķirto atmiņu utt.) Un galu galā izdzēsīs šai lietotnei izveidoto procesu.

Katra lietotne var būt vienā no vairākiem dažādiem stāvokļiem: darbojas, apturēta vai apturēta. Tie atšķiras no procesa stāvokļiem, kā tos definējis Linux, un apzīmē “Darbības dzīves ciklu”, kā to nosaka Android. Google to uzskata šādi: “kad lietotājs pārvietojas pa jūsu lietotni, no tās un atpakaļ uz to, darbības gadījumi jūsu lietotnē tiek mainīti caur dažādiem stāvokļiem viņu dzīves ciklā”.


Interesanti, ka Android lietotne nekad tieši nenogalina. Tā vietā tas nogalina procesu, kurā darbība notiek, iznīcinot ne tikai darbību, bet arī visu pārējo, kas darbojas šajā procesā. Tas varētu tikt izdarīts, ja nepieciešams atbrīvot RAM vai lietotājs var nogalināt procesu, izmantojot lietojumprogrammu pārvaldniekā Force Stop.

Kad viss darbojas nevainojami, lietotne pāriet no viena darbības stāvokļa uz otru un Android to galu galā iznīcina (pēc pārejas uz apturēto stāvokli) vai arī tā vienkārši karājas fonā, līdz lietotājs to izvirza priekšplānā atkal. Tomēr, ja lietas sāk iet nepareizi, lietotne var darboties nepareizi. Tas var pārstāt reaģēt uz noteiktiem notikumiem, tas var iestrēgt kāda veida cilpā vai tas var vienkārši sākt darīt neparedzamas lietas.

Šādos gadījumos lietotne, iespējams, būs jāiznīcina un pēc tam jārestartē. Tas ir tas, kam paredzēta Force Stop, tas būtībā iznīcina Linux lietotnes procesu un attīra putru!

Iemesls, kāpēc Force Stop lietošana ir ieteicama, mēģinot labot nepareizi darbojošos lietotni, ir 1) tas iznīcina šīs lietotnes pašreizējo darbības gadījumu un 2) tas nozīmē, ka lietotne vairs nepiekļūs nevienam no saviem kešatmiņas failiem, kā rezultātā mūs līdz 2. solim: notīriet kešatmiņu.

Iztīrīt kešatmiņu

Pēc lietotnes iznīcināšanas nākamais solis ir izdzēst datus kešatmiņas direktorijā. Ja lietojumprogrammai ir nepieciešams pagaidu fails, iepriekš apstrādāts fails vai ja tā vēlas saglabāt no interneta lejupielādēta faila vietējo kopiju, tā tiks ievietota lietotnes kešatmiņas direktorijā. Katrai lietotnei ir savs direktorijs, kurā tā var ievietot darba failus.

Ideja ir šāda. Ja lietotne lejupielādēs failus vai datus no interneta, tad joslas platuma un laika izšķiešana būtu vienreizēja faila lejupielāde katru reizi, kad tiek palaista lietotne. Tā vietā visus failus, kas jāielādē no interneta, var lejupielādēt vienreiz un pēc tam saglabāt kešatmiņā. Laiku pa laikam lietotne var pārbaudīt, vai šīs pagaidu kopijas joprojām ir derīgas, un, ja nepieciešams, atsvaidzināt kešatmiņu.

Cits piemērs būtu, ja lietotnei būtu jāapstrādā fails, iespējams, jāveic datu atkodēšana vai atšifrēšana. Tā vietā, lai veiktu šo atšifrēšanu vai atšifrēšanu katru reizi, kad tiek palaista lietotne, kas izmantotu daudz CPU ciklu, lietotne to var izdarīt vienreiz un pēc tam rezultātu saglabāt kešatmiņā. Atkal lietotne varēja pārbaudīt apstrādātā faila derīgumu un, ja nepieciešams, atsvaidzināt kešatmiņu.

Pagaidu failu iemesls ir tas, ka lietotnei nevajadzētu paļauties, ka šie faili atrodas, jo Android var tos izdzēst, ja ierīces krātuvē ir maz vietas. Šādos gadījumos lietotne vienkārši no jauna lejupielādē datus vai no jauna apstrādā failus un kešatmiņā izveido jaunus.

Lietotnes var arī ilgāk saglabāt failus, izmantojot lietotņu datu direktoriju. Tas atšķiras no kešatmiņas direktorijas un ir paredzēts noturīgiem failiem, kas pieder lietotnei. Tā kā Android spēj izdzēst failus kešatmiņas direktorijā, par to nepaziņojot lietotnei, lietotājiem ir arī droši izdzēst šos failus, izmantojot pogu “Notīrīt kešatmiņu”!

Tas var palīdzēt novērst nepareizi darbojošās lietotnes, jo tas iztīra pagaidu failu kopu un liek lietotnei tos atjaunot, tādējādi nodrošinot lietotnei jaunu iesākumu. Tas bieži var novērst problēmu, jo kļūda radās pagaidu vai kešatmiņā saglabāta faila apstrādē.

Kešatmiņas notīrīšanas papildu ieguvums ir tas, ka tā atbrīvo atmiņas vietu. Tātad, ja jums trūkst iekšējās atmiņas, tad var palīdzēt kešatmiņā saglabāto datu notīrīšana visām lietotnēm.

Satīt

Pēc dažiem eksperimentiem Android P beta versijas laikā jaunākajā Google versijā Android tiek saglabātas tās pašas pogas un funkcijas, kas paredzētas Force Stop un Clear Cache, kā iepriekšējās versijās. Jūs joprojām atradīsit abus lietotņu iestatījumu izvēlnē.

Lai arī Android 9.0 Pie ir ieviests kaut kas jauns - automātiska nereaģējošu lietotņu aizvēršana. Tas nozīmē, ka, cerams, nevajadzēs piespiest aizvērt lietotnes, kas vairs nereaģēs, sistēmai viss jātiek galā automātiski. Patiešām, lietotāji neredzēs dialoglodziņu “lietotne neatbild” (ANR), lai brīdinātu viņus par nereaģējošu lietotni, ja viņi darbojas ar Pie. Tomēr, ja kāda iemesla dēļ lietotne pārstāj reaģēt uz Pie lietotājiem, joprojām jāmēģina pogas Piespiest apturēt un Notīrīt kešatmiņu, lai nogalinātu lietotni un pēc tam to restartētu.


Ja jums ir nepieciešami norādījumi par lietotnes kešatmiņas notīrīšanu, ir vairākas lieliskas rokasgrāmatas, kā iekļaut lietotnes datu un kešatmiņas tīrīšanu operētājsistēmas Android 6.0 Marshmallow un to, kā atgūt krātuves vietu, iztīrot kešatmiņu Android ierīcē. Force Stop lietošana ir ļoti līdzīga, vienkārši izpildiet pievienotajās rokasgrāmatās sniegtos norādījumus, bet pieskarieties “Force Stop”, nevis “Clear Cache”.

Kāda ir jūsu pieredze ar Force Stop un Clear Cache? Vai ir kādas lietotnes, kuras, jūsuprāt, daudz izmanto kešatmiņā saglabātu failu glabāšanas vietu? Lūdzu, dariet man to zināmu zemāk esošajos komentāros.

Gadu gaitā ir bijuši vairāki mēģinājumi izgatavot klēpjdatoru un klēpjdatoru apvalku ar atšķirīgiem panākumiem. Tagad komanda, ka ir aiz 2016. gada NexDock, atgrieža ar Kicktarter turpinājumu, auktu p...

Jaun bumba čaula ziņojum no Informācija (paywall - īki apraktīji arī C cott Brown plkt ) ir pievienoji Huawei PR nepatikšana.Ziņojumā atpoguļoti šķietami Amerika avienoto Valtu Tielietu departamenta (...

Svaigi Raksti