Kā izskatīsies nākotnes viedtālruņi? Šeit ir 6 trakas prognozes

Autors: Laura McKinney
Radīšanas Datums: 6 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 2 Jūlijs 2024
Anonim
Летний  Ламповый стрим. Отвечаем на вопросы.
Video: Летний Ламповый стрим. Отвечаем на вопросы.

Saturs


Mans pirmais mobilais tālrunis bija Ericsson A1018s. Es to nopirku benzīntankā 1999. gadā, kad man bija 11 gadu. Dažas no tās lielākajām funkcijām bija zvana signāla (bija 12 iespējas) un zvanītāja ID maiņa - iespaidīgs, es zinu. Jūs varētu arī pielāgot ierīci, iegūstot tastatūras plāksni ar citu krāsu.

Lasīt tālāk: Kā izskatīsies nākotnes viedtālruņi? Šeit ir 6 (traks) prognozes

Kopš tā laika tehnoloģija ir nogājusi garu ceļu. Mūsdienu viedtālruņos ir lieli skārienekrānu displeji, iespaidīgas kameras un augsto tehnoloģiju funkcijas, piemēram, 3D sejas atpazīšana. Lai gan tālruņi galvenokārt tika izmantoti zvaniem dienas laikā, tagad tos izmantojam tādām lietām kā mūzikas klausīšanās, tīmekļa pārlūkošana, spēļu spēlēšana un kaķu video skatīšanās vietnē YouTube.

Ja jūs man pateiktu 1999. gadā, ko šīs ierīces būtu spējīgas aptuveni 20 gadu laikā, es jūs sauktu par traku - un es nebūtu viena. Toreiz neviens nevarēja paredzēt, kā tālruņi ietekmēs mūsu dzīvi. Tas būtu izklausījies pēc zinātniskās fantastikas.


Tas man lika aizdomāties: kā izskatīsies nākotnes viedtālruņi? Kādas funkcijas šīm ierīcēm būs 20, 30 vai pat 50 gadu laikā, kas mūsdienās šķiet kā zinātniskā fantastika? Lūk, ko es esmu nācis klajā.

Prāta kontrole

Dienas laikā galvenais tālruņa lietošanas veids bija fiziska tastatūra. Tas galu galā tika aizstāts ar skārienekrāniem, kurus mēs šodien izmantojam. Izmantojot tādus pakalpojumus kā Google palīgs un Samsung Bixby, tagad mēs varam mijiedarboties ar mūsu ierīcēm, vienkārši izmantojot savas balsis.

Es domāju, ka nākamais solis šajā evolūcijā ir prāta kontrole. Šī tehnoloģija ļaus jums veikt katru uzdevumu, ko varat veikt, izmantojot pieskārienu vai balsi. Jūs varētu atvērt izvēlēto lietotni, atskaņot konkrētu videoklipu kādā futūristiskā YouTube versijā un pat rediģēt attēlus ar savām domām. Varat arī nosūtīt tekstu, kontrolēt ekrāna spilgtumu vai izveidot filmu no uzņemtajiem videoklipiem - jūs saņemat attēlu.


Izmantojot viedtālruņus, prāta kontrole būtu daudz ātrāka. Jums vairs nebūs jāmeklē lietotne, lai to atvērtu, vai izstieptu pirkstu līdz ekrāna augšdaļai, lai tai piespiestos. Sirdsdarbības laikā jūs varētu veikt jebkuru uzdevumu.

Mēs joprojām esam tālu, tālu no tā, lai kaut kas tāds kļūtu par realitāti, taču zinātnieki šajā jomā gūst panākumus. Kā mēs ziņojām 2017. gadā, Facebook 8. ēkas nodaļa izstrādā tehnoloģiju, kas ļauj cilvēkiem rakstīt ar prātu. Mērķtiecīgais mašīnrakstīšanas ātrums ir 100 vārdi minūtē, kas ir apmēram piecas reizes ātrāk, salīdzinot ar mašīnrakstīšanu mūsu viedtālruņos.

MIT zinātnieki strādā arī pie kaut kā līdzīga ar ierīci ar nosaukumu AlterEgo, kas ļauj lietotājam sarunāties ar mašīnām tikai ar viņu domām. Es ceru, ka jebkura šāda tehnoloģija nākotnē nenozīmē, ka, lai to lietotu, jums ir jāuzliek dīvaini kontracepcijas uz galvas.

Pat ja ideja par viedtālruņa izmantošanu savās domās šobrīd šķiet traka, tas vienkārši var kļūt par lietu gadu desmitiem ilgi. Turēšu īkšķus!

Gaisa uzlādēšana

Pieņemsim, ka tā: vidējā viedtālruņa akumulatora darbības laiks ir zems. Pat ja jums ir augstākās klases tālrunis, piemēram, Mate 20 Pro, ar tā milzīgo 4200 mAh akumulatoru, jūs joprojām skatāties tikai aptuveni divas dienas no vidējās lietošanas. Tiklīdz ierīcei beidzas sula, jums tā vai nu ir jāpieslēdz pāris stundām, vai arī jāievieto bezvadu uzlādes blokā, ja tālrunis to atbalsta.

Nākotnē lietas varētu būt pavisam savādākas. Uzņēmums ar nosaukumu Energous izstrādā tehnoloģiju ierīču uzlādēšanai no gaisa. Novietojiet tālruni trīs pēdu attālumā no WattUp Mid Field raidītāja, un tas tūlīt sāks uzlādēt. Es mīlu šo ideju, bet pieņemsim to soli tālāk.

Ja uzlādējat gaisu, jums nekad nav jāuztraucas par sulas izsīkšanu.

Iedomājieties nākotni, kurā šie raidītāji ir daudz jaudīgāki un var uzlādēt ierīces lielā attālumā no gaisa. Tos varētu izvietot dažādās valstīs, tāpat kā mūsdienās mobilo tālruņu torņos, un tie nepārtraukti uzlādēs jūsu viedtālruni no tālienes, pārliecinoties, ka tas nekad neizsīkst. Šie lādēšanas raidītāji būtu tik jaudīgi, ka visu laiku jūsu viedtālruņa akumulators būtu 100% liels. Jums nekad vairs nevajadzēs uztraukties par akumulatora darbības laiku un par labu atbrīvosities no visiem nepatīkamajiem uzlādes kabeļiem.

Šī tehnoloģija nebūtu ekskluzīva arī viedtālruņiem. Tas pastāvīgi uzlādēs visus jūsu sīkrīkus, sākot no Chromebook datoriem, beidzot ar Bluetooth austiņām un viedpulksteņiem. Tas pat varētu uzlādēt jūsu elektrisko automašīnu, ar ko mēs droši vien visi nākotnē brauksim.

Stiepjami telefoni

Nākamā nozīmīgā parādīšanas tehnoloģiju lieta tuvākajā nākotnē šķiet elastīgi displeji. Mēs jau esam redzējuši dažus salokāmus tālruņus, ieskaitot Royole FlexPai, Samsung Galaxy Fold un Huawei Mate X.

Kad es domāju par nākamo tehnoloģisko sasniegumu šajā jomā - gadu desmitu attālumā -, es iedomājos izstieptus tālruņus. Tā vietā, lai atvērtu tālruni vairāk ekrāna, piemēram, kā ar FlexPai, jūs to izstiept, lai palielinātu tā izmēru, it kā gumijas joslu. Viss, kas jums jādara, ir pavelciet tālruni no diviem tā stūriem pa diagonāli.

Salokāmi telefoni ar elastīgiem displejiem - šeit ir tie, par kuriem mēs līdz šim zinām

Šāda veida dizains ļaus jums ātri palielināt ierīces izmēru, skatoties video, un padarīt to mazāku, lai ietilptu jūsu kabatā. Lai tas darbotos, lielākajai daļai komponentu jābūt izstiepjamiem, ne tikai displejam.

Acīmredzot būtu ierobežots, cik tālu jūs varat izstiept ierīci. Ja šis ierobežojums, piemēram, būtu 50 procenti no tālruņa lieluma, tas nozīmētu, ka jūs varat pārveidot 6 collu displeju par 9 collu displeju.

Darbs jau tiek veikts elastīgo displeju jomā, taču mēs esam tālu no tā, lai pilnībā izstieptie telefoni kļūtu par realitāti. Samsung 2017. gadā paziņoja par izstiepjama displeja prototipu, kuru var nolaist līdz 12 mm, neradot bojājumus - parādīts attēlā iepriekš. Šis displejs tikai atgūst savu sākotnējo plakano formu - līdzīgi kā batuts - tāpēc tas nav īsti tas, kas man ir prātā nākotnē.

Mičiganas štata universitātes inženieru pētnieki ir izstrādājuši arī pirmo izstiepjamo integrālo shēmu un redz izstiepjamās elektronikas nākotni.

"Mūsu darbs drīz varētu novest pie drukātiem displejiem, kurus var viegli pielāgot lielākiem izmēriem, kā arī valkājamām elektronikas un mīksto robotikas lietojumprogrammām," paziņojumos par skolu sacīja Mičiganas štata universitātes profesora vietnieks Chuan Wang.

Papildus tam, ka tālruņi tiek palielināti vai mazāki, izstiepjamie displeji arī pievienotu jaunu dimensiju tādām lietām kā spēles un video skatīšanās. Iedomājieties, ka spēlējat pirmās personas šāvēja spēli un displeju izliekoties, kamēr kāds uz jums šauj - šī pieredze var būt daudz iespaidīgāka.

Krāsu maiņa

Telefoni ir dažādās krāsās, un vislabākā izvēle bieži var būt grūta. Melna, sudraba un balta krāsa piešķir klasiskāku atmosfēru, taču tās ir arī garlaicīgas. Sarkanie, zaļie vai purpursarkanie krāsu toņi izceļas vairāk, bet var dot ierīcēm rotaļīgu un mazāk profesionālu izskatu. Izmantojot nākotnes viedtālruņus, jums vairs nevajadzēs izvēlēties.

Iedomājieties tālruni ar pilnīgi caurspīdīgu aizmuguri, kas izgatavots no stiklam līdzīga materiāla, kas pilnībā absorbē gaismu. Ierīces iekšpusē būtu viens vai vairāki LED lukturi, kuru krāsu jūs varētu mainīt tālruņa iestatījumos (vai varbūt ar prātu!). Izvēloties oranžu krāsu, viss aizmugurējais vāks pilnībā absorbētu gaismas krāsu un izskatās tieši tāds pats, it kā uz tā būtu uzkrāsots.

Jūs varētu mainīt viedtālruņa krāsu tik bieži, cik vēlaties.

Šī tehnoloģija ļaus jums pārslēgties starp dažādām krāsām tik bieži, cik vēlaties. Funkcijai varētu būt arī režīms, lai katru dienu automātiski mainītu krāsu. Izmantojot dažus LED lukturus, kas atrodas pareizi novietoti, jūs varētu izveidot arī gradienta krāsas, piemēram, tādas, kādas ir Huawei P30 Pro.

Šis jaunais, stiklam līdzīgais materiāls (kā arī displejs) arī praktiski nav salaužams, tāpēc, pametot tālruni, jums nav jāuztraucas par tā plaisāšanu. Atšķirībā no stikla tālruņiem mūsdienās tas būtu izturīgs arī pret pirkstu nospiedumiem.

OLED un E-ink vienā

OLED displeji ir lieliski piemēroti video skatīšanai un spēļu spēlēšanai, taču tie nav vislabākie lasīšanai. E-tintes displeji, piemēram, tie, kas ir Amazon's Kindle e-lasītājos, ir daudz labāks risinājums. Es jau vairākus gadus izmantoju Kindle Paperwhite un patīk tas, ka manas acis pēc dažu stundu ilgas lasīšanas nenogurst. Tas ļauj man lasīt arī ārā, tiešos saules staros.

Tas ir vairāk vai mazāk neiespējami ar OLED displejiem. Protams, tādas funkcijas kā nakts režīms izfiltrē zilo gaismu un var pat pārvērst ekrānu vienkrāsainā krāsā, taču pat ja iespējoti OLED displeji lasīšanas komforta ziņā joprojām nav tuvu pie atbilstošās e-tintes tehnoloģijas.

Nākotnes viedtālruņi, kurus es iedomājos, apvienos OLED un e-tintes tehnoloģiju vienā, iespējams, nogalinot veltītus e-lasītājus. Ar vienkāršu pieskārienu iestatījumos jūs varētu pārveidot OLED displeju par e-tintes ekrānu grāmatu, rakstu un dažādu dokumentu lasīšanai, kamēr gaismā nespīd seja. E-tintes displejs ir arī daudz mazāk izsalcis enerģijas, kas varētu nozīmēt ilgāku akumulatora darbības laiku.

Diemžēl kaut kas līdzīgs šajā brīdī nav iespējams. Apple līdzīga ideja radās 2011. gadā, kad tā iesniedza pieteikumu patenta saņemšanai attiecībā uz hibrīda e-tintes / OLED displeju, taču mēs vēl neesam redzējuši, ka šī tehnoloģija nonāk tirgū. Mūsdienās ir pieejami tālruņi ar abām displeja tehnoloģijām, taču tie tos neapvieno vienā.

YotaPhone 3 priekšpusē ir AMOLED displejs un aizmugurē e-tintes displejs. Mobvoi ir valkājams TicWatch Pro, kas lietotājiem ļauj pārslēgties starp LCD un OLED displeju, lai uzlabotu akumulatora darbības laiku, taču pat tas nav pilnīgi tāds, kāds futūristiska hibrīda displeja tehnoloģija, kādu mēs varētu redzēt nākamajās desmitgadēs.

Vai nākotnē būs pat viedtālruņi?

Nākotnes viedtālruņi var nebūt viedtālruņi. Šīs ierīces, iespējams, iegūst pilnīgi jaunu formas faktoru, kas ļaus mums veikt tos pašus uzdevumus, ko šodien veic viedtālruņi, un vēl vairāk.

Es redzu nākotni, kurā viedtālruņi to pašreizējā formā tiek aizstāti ar to, kas izskatās pēc parastajām brillēm. Jā, es zinu, ka mēs jau esam redzējuši tādas ierīces kā Google Glass, kuras neveiksmīgi cieta neveiksmes. Bet produkts, kas man ir prātā, pārsniedz Google mājdzīvnieku projektu. Tas ir kā Google Glass par steroīdiem.

Mana futūristisko brilles versija ļaus jums veikt zvanus, skatīties video, klausīties mūziku ...

Mana futūristisko brilles versija ļaus jums veikt un saņemt zvanus. Kad kāds jūs zvana, jūs redzēsit viņa vārdu / attēlu acīs. Atbildot uz zvanu, jūs tūlīt dzirdējāt zvanītāju, neizmantojot austiņas. Brillēs tiktu izmantota kaulu vadīšanas tehnoloģija vai kaut kas vēl augstākstāvošs. Viņi arī varēs atskaņot mūziku, piedāvāt navigāciju pēc kārtas un lasīt saņemtos e-pastus un tekstus. Visas šīs lietas var arī parādīt jūsu acu priekšā, izmantojot AR tehnoloģiju.

Protams, uz brillēm būtu kamera uz kuģa. Kad vēlaties fotografēt, jūsu acu priekšā parādīsies rāmis, precīzi parādot, ko kamera uzņems. Sakiet galvā vārdu “Snap”, un attēls tiks uzņemts.

Pateicoties AR tehnoloģijai, brilles projicēs ekrānu / attēlu priekšā no jums, ļaujot jums skatīties iecienītākās izrādes, spēlēt spēles, redzēt ar kameru uzņemtos attēlus un pārlūkot tīmekli. Tas nozīmē, ka jums nevajadzēs iegādāties speciālu televizoru, kas ietaupītu gan naudu, gan vietu jūsu mājās.

Izmantojot šīs brilles, jūs varētu redzēt arī cilvēku 3D hologrammas. Iedomājieties, ka sēdēsit savā viesistabā un vērojat, kā Marilyn Monroe dzied jums daudz laimes dzimšanas dienā, prezidenta kungs. Vai arī Fik-Shun dejas. Vai porno. Pieredze būtu ārkārtīgi iespaidīga.

Daudzi uzņēmumi jau strādā viedo un savienoto brilles jomā. Papildus Google Intel šogad parādīja arī pāris viedo brilles, kas jūsu priekšā projicē informācijas straumi (norādes, paziņojumi…). Bet diemžēl uzņēmums jau ir atteicies no tehnoloģijas. Amazones atbalstīts uzņēmums ar nosaukumu North strādā pie līdzīgas idejas ar to brillēm ar nosaukumu Focals, kuras paredzēts pārdot pārdošanā līdz šī gada beigām. Tad ir jauktas realitātes austiņas, piemēram, Microsoft HoloLens, kas jūsu acu priekšā rada hologrammas - skatiet, kā tas darbojas zemāk esošajā videoklipā.

Tātad brilles, kas man ir prātā, apvienotu viedtālruņa iespējas ar hologrammām un citām mūsdienu viedo brilles piedāvātajām funkcijām. Tā ir interesanta ideja, taču ļaujieties trakajam un paņemsim to soli tālāk. Iedomājieties, ka šīs futūristiskās brilles tiek aizstātas ar mazu datoru, kas ievietots jūsu smadzenēs. Jūs varētu saņemt zvanus, dzirdot zvanītāja balsi galvā, tāpat kā jūsu domas. Jūs klausītos mūziku tāpat, dzirdētu GPS virzienu un daudz ko citu.

Turklāt jūs varēsit fotografēt, skatīties video, spēlēt spēles un redzēt hologrammas. Bet tā vietā, lai attēlus projicētu jūsu priekšā ar brillēm, jūsu galvas dators tos projicē caur acīm. Būtībā šis dators būtu spējīgs veikt tieši tādas pašas darbības kā nākotnes viedās brilles, taču tas būtu mazāk uzmācīgs. Nu, tāda veida. Tas būtu jāievieto jūsu smadzenēs, bet vismaz jums to nevajadzēs likt un izslēgt ik pēc piecām minūtēm. Arī to pazaudēt vai kādam nozagt nebūtu iespējams.

Tas viss izklausās pēc zinātniskās fantastikas. Kaut ko tādu, ko jūs varētu gaidīt redzēt multfilmā, piemēram, The Jetsons. Bet hey, iespējams, nākotnē tā kļūs par īstu lietu. Galu galā darbs šajā jomā jau tiek veikts.

Elons Musks 2017. gadā nodibināja uzņēmumu ar nosaukumu Neuralink, kas darbojas “neironu mežģīņu” tehnoloģijas jomā. Ideja ir mazu smadzeņu implantēšana cilvēka smadzenēs, lai viņi varētu tieši sazināties ar mašīnām. Šī tehnoloģija arī ļaus jums nopietni augšupielādēt un lejupielādēt savas domas. Paturot to prātā, es jūtu, ka nākotnē kaut kas ir iespējams. Tomēr pašreizējā tehnoloģijas attīstība joprojām tālu atpaliek no manas mežonīgās iztēles.

Es redzu nākotni, kurā viss ir savienots, un mūsu viedtālruņi - vai tas, kas to aizstāj - var nemanāmi sazināties ar gandrīz katru ierīci. Kamēr jums tas būs ar jums, jūsu ārdurvis tiks atvērtas, kad būsit tai tuvu, jūs varēsit atbloķēt savu automašīnu un iedarbināt motoru, kā arī pat iziet cauri mehāniskiem vārtiem metro un lidostā, ja biļete ir saglabāts jūsu tālrunī. Tas būtu fantastiski - vismaz līdz brīdim, kad tālrunis tiek nozagts.

Nepalaid garām: eSIM: Plusi un mīnusi jaunajam savienojuma veidam

Tā tas ir manām domām par to, ko es vēlētos redzēt no mobilajām ierīcēm nākotnē. Tagad ir tava kārta. Padomājiet par to, kādas funkcijas nākotnē varētu piedāvāt viedtālruņi, un kopīgojiet tos ar mums zemāk esošajos komentāros!

Jaunai ZTE Axon 10 Pro gudri ienāk pārpildītajā tirgū, izceļotie ar funkcijām, ka varētu konkurēt ar viaugtākajiem viedtālruņiem bez augtākā cenu zīme....

Au atklāja daudz jaunu ierīču Computex 2019 Taivānā. Tajo ietilpt jauni klēpjdatori, ka porta nevi ar vienu, bet gan diviem diplejiem, daži peciāla izdevuma produkti kā daļa no uzņēmuma 30. gadadiena ...

Jaunas Publikācijas