Kas notika ar Android planšetdatoriem septiņus gadus pēc Nexus 7?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 11 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Using the Nexus 7 in 2021! (8 Year Revisit)
Video: Using the Nexus 7 in 2021! (8 Year Revisit)

Saturs


Tabletes ir tik dīvainas. Vai tie ir tikai lieli telefoni? Vai tie ir klēpjdatoru nomaiņas? Kaut kas pavisam savādāks? Es nedomāju, ka ražotāji pat zina atbildi uz šo jautājumu.

Šodien tiek atzīmēta Nexus 7 septiņu gadu jubileja. Šī ierīce tika pamanīta Google planšetdatoru biznesā. Tas dažu nākamo gadu laikā palīdzēja radīt vairākas ierīces, piemēram, Nexus 10, Pixel C un Pixel Slate. Diemžēl kopš tā laika interese par Android planšetdatoriem ir samazinājusies līdz visu laiku zemākajam līmenim. Tik zems, ka faktiski Google nolēma pilnībā aizvērt savu planšetdatoru nodaļu, pārceļot darbiniekus uz darbu pie Chromebook datoriem un citiem projektiem.

Vai kāds no maniem sekotājiem izmanto Android planšetdatoru? Kāpēc? Kas ir labs un kas briesmīgi?

- Deivids ImeI (@DurvidImel), 2019. gada 8. jūlijs

Tas notika vairāku iemeslu dēļ, bet pēc atzinumu iegūšanas no ļoti daudziem Android planšetdatoru lietotājiem es esmu nācis klajā ar dažiem galvenajiem faktoriem.


Google tikai īsi redzēja planšetdatorus kā reālas produktivitātes līdzekļus

2011. gada februārī Google izlaida operētājsistēmu Android 3.0 Honeycomb - operētājsistēmu, kas īpaši izstrādāta planšetdatoriem. Atjauninājumā bija iekļautas tādas lietas kā maināmi logrīki, USB ierīču atbalsts un vairāki pielāgojami sākuma ekrāni - tas viss ir produktivitāte! Pēc tam piegādāja vairākus planšetdatorus ar mērķi iegūt tirgus daļu, izmantojot iPad. Google ātri vien saprata, ka cilvēki iPads nav iegādājušies produktivitātes labad - viņi pērk tos izklaidei. Lielāki ekrāni bija daudz labāki YouTube skatīšanai un ziņu lasīšanai, un tie bija ērtāki nekā drukāšana ap toreiz ietilpīgo klēpjdatoru. Ja jūs gribējāt būt produktīvs, jūs vienkārši izmantojāt “īstu datoru”.

Kad Google pirms septiņiem gadiem izlaida ierīci Nexus 7, tā centās koncentrēties tieši uz to: izklaidi. Tādi pakalpojumi kā Google Play Movies un Google Play Books tika palaisti tikai dažus mēnešus iepriekš, un Google tirgoja Nexus 7 kā vēl vairāk izstrādātu e-skatītāju. Pēkšņi lietotājiem uz visa ekrāna bija pa rokai visa izklaides pasaule. Tas veicināja daudz sākotnējo Nexus 7 pārdošanu.


Telefoni kļuva lieli .. un viņi joprojām kļūst arvien lielāki

Šeit problēma ir tāda, ko Google, šķiet, neapskatīja. Tā kā tālruņi kļuva daudz lielāki un procesori - daudz ātrāki, sāka mazināties vajadzība pēc personālajiem datoriem. Samsung Galaxy Note izveidoja sacensību par izmēru, kas joprojām notiek šodien, un viedtālruņu mikroshēmojumu uzlabojumi instrukcijām par pulksteni (IPC) ir attīstījušies pat ātrāk nekā viņu tradicionālie datoru kolēģi. Tālruņiem tika pievērsta visa uzmanība, un planšetdatori tika uzskatīti par tikai izklaides un izklaides iespēju.

Android planšetdatori vienmēr bija otrās klases pilsoņi

Nexus 7, kas tika palaists ar operētājsistēmas Android 4.1 Jelly Bean operētājsistēmu, bija paredzēta darbam gan mobilajos tālruņos, gan planšetdatoros. Kaut arī tā uzturēja dažas no Honeycomb debitētajām produktivitātes funkcijām, bija skaidrs, ka Google prioritāti atkal piešķir viedtālruņiem. Izklaide bija spēles nosaukums mobilajās ierīcēs, un, ja cilvēki varētu apskatīties savu tālruņu saturu, atrodoties ceļā, un mājās pāriet uz lielāku, ērtāku skatīšanās pieredzi, kāpēc gan viņi to nedarītu? Cilvēkiem joprojām bija galddatori un klēpjdatori “reālam darbam”, tāpēc produktivitāte tika atstāta malā.

Dažu nākamo gadu laikā cilvēku vajadzības strauji mainījās no “vairāk izklaides veidu” uz “vairāk produktīviem veidiem”. Spēles, piemēram, Angry Birds, joprojām tika lejupielādētas, taču produktivitātes lietotnes, piemēram, Slack un Todoist, sāka darboties globālā mērogā. . Cilvēki saprata, ka mobilās ierīces ļauj viņiem strādāt ne tikai birojā, bet arī darba laikā. Papildu pamata uzdevumu veikšanai, piemēram, organizēšanai, plānošanai un saziņai, viedtālruņi darbojās lieliski, taču tie palika mazāk efektīvi intensīvākiem uzdevumiem, piemēram, rakstīšanai un video rediģēšanai. Cilvēki vēlējās vairāk ekrāna nekustamo īpašumu un ierīci, kas varētu sekot līdzi.

Acīmredzamā vieta, kur meklēt vairāk ekrāna, ir klēpjdators, taču pasaule vairāk nekā jebkad agrāk bija apsēsta ar pārvietojamību. “Plāns un viegls” bija pārņēmis gandrīz katru tehnoloģiju segmentu. Nākamais loģiskais solis bija planšetdatori.

Kamēr Android planšetdatori bija lēti un nepietiekami darbināmi, iOS izstrādātāji sāka skatīties uz iPad kā nopietnu produktivitātes darba zirgu.Izstrādātāji ātri izmantoja priekšrocības, un lietotāji bija izsalkuši pavisam izmest savus klēpjdatorus.

Android planšetdatoru ražotāji tradicionāli izmanto lētas mikroshēmas, lai saglabātu zemas izmaksas, jo, godīgi sakot, video un rakstītā satura patēriņš nav precīzi enerģijas ietilpīgs, taču Apple vienmēr uzturēja iPad kā galveno ierīci. Pat tad, kad tā galvenā lietojuma lieta bija izklaide, iPad sportiski izmantoja tādu pašu vadošo procesoru kā tā iPhone. Tā kā iPhone kļuva ātrāks un jaudīgāks, tāpat arī iPad, un izstrādātāji ātri to kompensēja.

Android lietotņu izstrādātājiem nebija stimula

Google atļāva izstrādātājiem optimizēt savas lietotnes gan tālruņiem, gan planšetdatoriem, taču Android tālruņi tika galā ar planšetdatoriem, un planšetdatoriem nebija nekādas reālas vērtības, salīdzinot ar iepriekšējo satura patēriņu. Lietotnes optimizēšana vēl vienai ierīcei šķita bezjēdzīga. Ļaut Android dabiski mērogot jūsu lietotni bija visvienkāršākā iespēja, taču lietotnēm bieži tika atstāts nesamērīgs atstarpes un neglītu saskarņu daudzums.

Tikai daži uzņēmumi - īpaši Samsung un Huawei - faktiski ir pielikuši zināmas pūles, lai Android planšetdatori kļūtu par reāliem iPad konkurentiem. Samsung izmantoja vadošos procesorus un izveidoja pildspalvu, tastatūru un tādus pakalpojumus kā Dex, lai jūsu planšetdatoru padarītu vairāk kā darbvirsmu. Tomēr pagātnes Android 3.0 šūnveida versijā Android nekad netika patiesi optimizēta, lai atbalstītu planšetdatoru saskarnes. Tas ir redzams mūsu Samsung Galaxy Tab S4 pārskatā. Lai gan es atzinīgi vērtēju Samsung centienus padarīt Android par izmantojamu planšetdatora saskarni, slikta izstrādātāju veiktā lietotņu optimizācija gandrīz jebkuru Android planšetdatoru padara par grūti pārdotu.

Google to zina, tāpēc pārstāja attīstīt pirmās puses planšetdatorus ar Android. Pixel Slate darbojas operētājsistēma Chrome OS, kas ir kļuvusi par jauno Google mobilo sakaru prioritāti. Ja viss ir tīmekļa lietotne un kā opciju varat palaist arī Android lietotnes, lietotņu problēmai teorētiski vajadzētu atrisināties pašai. Diemžēl Chrome OS nekad nav īsti izveidots skārienjūtīgam interfeisam.

Pikseļu šīferis Google šķita kā pēdējais grāvja pūlis. Pēc tam, kad tas lielākoties kritās, Google nolēma pagaidām pilnībā izvilkt no planšetdatora vietas.

Ko iPad izdarīja pareizi?

Jūnijā Apple iepazīstināja ar iPadOS, atjauninājumu, kas gandrīz pilnībā bija vērsts uz produktivitāti. Cilvēki arvien vairāk vēlas panākt, lai vairāk darbu tiktu paveikts ar “mobilajām” ierīcēm. Vietās, kur tālruņi to joprojām nevar samazināt, piemēram, sliktas mašīnrakstīšanas pieredzes un mazā ekrāna dēļ, iPad aizpilda tukšumu. Tas ir vairāk pārnēsājams nekā klēpjdators, bet vairāk orientēts uz produktivitāti nekā viedtālrunis, un Apple tam liekas.

Honeycomb bija priekšā savam laikam.

Apple tikai tagad pievieno funkcijas, kas Android Honeycomb debitēja pirms astoņiem gadiem, taču tagad pasaule ir atšķirīga. Piekļuve ārējiem USB datu nesējiem, piespraustiem darbvirsmas logrīkiem un sadalīta ekrāna funkcionalitātei ir visas produktivitātes funkcijas. Cilvēki labprāt tos gremdē 2019. gadā. IPad vairs neuzskata par ierīci, kas paredzēta tikai saturam - daudzi cilvēki tos izmanto kā savus primāros datorus. Pieredzējušie fotogrāfi Teds Forbes un Braiens Matiašs katru dienu izmanto savus iPads augstas klases video un fotoattēlu rediģēšanai, galvenokārt pateicoties izstrādātāju lietotņu atbalstam.

Vēl viens iPad panākumu iemesls ir nepārtraukts paša Apple sniegtais atbalsts un uzlabojumi. Izstrādātāju API, piemēram, Metal, padara lietotnes daudz labākas ar Apple aparatūru. Izstrādātāji var ātri izmantot šo jaudu savās produktivitātes lietotnēs. Kaut arī Google ir paveicis lielu darbu, paplašinot valodas iespējas, ir grūti noliegt Apple spēju padarīt tā aparatūru ienesīgu izstrādātājiem.

Patērētājiem liels iemesls turpināt iPad pirkšanu ir konsekvence. Kopš paša pirmā modeļa iPad ir izturējies kā iPad. Ja jūs to iegādājaties, jūs zināt, par ko jūs nokļūstat. Android planšetdatoru tirgus labākajā gadījumā ir totāls.

Google Pixel ir viens no vienīgajiem Google produktiem, kuram ir bijusi konsekventa, iteratīva dizaina shēma. Ja Google rīkotos tāpat kā ar planšetdatoriem, mēs varētu redzēt uzlabojumus, kas beidzot varētu pārliecināt cilvēkus mainīt.

Ko tālāk?

Pagaidām pirmās puses Android planšetdatori ir tikpat labi kā miruši. Samsung un Huawei turpinās mēģināt atbrīvoties, taču, ja Google neiegulda savas programmatūras izstrādē, ir grūti redzēt Android planšetdatorus, kas atstāj nozīmīgu iespaidu uz plašāku tirgu.

Es joprojām sēroju par Nexus 7. Man šķiet, ka pirmais Google mēģinājums jutās maģisks, varbūt tāpēc, ka tirgus vēl bija svaigs un planšetdatoru iespējas vēl bija jāizpēta. Dienas beigās Android planšetdatoriem nekad nebija mērķtiecīga redzējuma. Pagaidām Chromebook datori izskatās uzņēmuma nākotne. Iespējams, labu laiku mēs neredzēsim nevienu Google planšetdatoru, bet kādu dienu es ceru, ka tas redz gaismu un atkal padara patiesu iPad konkurentu. Tirgus tas ir vajadzīgs.

Kas ir C tipa USB?

Randy Alexander

Jūlijs 2024

Ja pēdējo pāri gadu laikā eat iegādājie jaunu viedtālruni, iepējam, ka tam ir jaun port, ko izmanto uzlādēšanai, un, iepējam, pat audio. Jauno portu oficiāli auc par C tipa UB, un, kā jū, iepējam, pam...

Kāpēc nav redzams Verizon MVNO?

Randy Alexander

Jūlijs 2024

Šī nedēļa ākumā mē ievietojām raktu par jaunu mobilo pakalpojumu ar noaukumu Viible, ka niedz jum neierobežotu datu, aruna un tektu Verizon tīklā tikai par 40 UD mēneī. Pašlaik pakalpojum ir ākuma tad...

Mēs Iesakām Jūs Redzēt