Google Pixel 4 neironu kodols: kas tas ir? Ko tas var darīt?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 12 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
The Google Pixel 4 Neural Core could potentially be awesome!
Video: The Google Pixel 4 Neural Core could potentially be awesome!

Saturs


Google Pixel 4 un Pixel 4 XL lepojas ar visu laiku labāko uzņēmuma programmatūras funkcijām un kameru iespējām, kas daļēji ir iespējamas, pateicoties Pixel Neural Core iekļaušanai. Šī mazā mikroshēma atrodas blakus Pixel 4 galvenajam procesoram, lai efektīvi vadītu Google jaudīgo mašīnmācības darba slodzi. Tās variē no attēlu apstrādes līdz balss atpazīšanas un transkripcijas iespējām.

Neironu kodols tomēr nav Google pirmais plaisa pie viedtālruņu iekšējā mašīnmācīšanās procesora. Pikseļi 2 un 3 piegādāti kopā ar Pixel Visual Core, kas paredzēti tādu attēlu apstrādes uzdevumu izkraušanai kā HDR +, lai uzlabotu veiktspēju un energoefektivitāti. Pixel 4 neironu kodols ir veidots uz šī pamata ar uzlabotām iespējām un jaunu lietošanas gadījumu izvēli.

Nepalaid garām: lūk, ko var dot Pixel 4 Astro režīms

Kā darbojas pikseļa neironu kodols?

Google vēl nav dalījies ar informāciju par to, kas notiek tā neironu kodolā. Tomēr mēs zinām, kā darbojas tās iepriekšējās paaudzes Visual Core un kādus paņēmienus parasti izmanto mašīnmācīšanās (ML) procesoros.


Atšķirībā no tradicionālā CPU, kas izveidots, lai apstrādātu plašu skaitļošanas uzdevumu spektru, mašīnmācīšanās procesori (NPU), tāpat kā Neironu kodols, ir optimizēti dažiem specifiskiem sarežģītiem matemātiskiem uzdevumiem. Tas padara tos līdzīgākus digitālo signālu procesoriem (DSP) vai grafikas apstrādes blokiem (GPU), bet ir optimizēti specifiskām darbībām, kuras izmanto mašīnu apguves algoritmi.

Sakausēts reizināšanas un uzkrāšanas režīms ir ļoti izplatīta attēlveidošanas un balss ML operācija, kurai CPU neatradīsit plaša mēroga atbalstu. Atšķirībā no mūsdienu 32 un 64 bitu CPU, šīs operācijas tiek veiktas ar datu izmēriem tikai 16, 8 un pat 4 bitiem. Lai atbalstītu šīs operācijas ar maksimālu efektivitāti, ir nepieciešami pielāgoti aparatūras bloki.

Neironu kodols paātrina attēlu un balss algoritmus, kas CPU vai GPU darbojas mazāk efektīvi.

Neironu kodols iebūvē īpašas aritmētiskās loģikas vienības aparatūrā, lai ātri izpildītu šīs instrukcijas un ar minimālu enerģijas patēriņu, nevis uzņemtu vairākus CPU ciklus. Mikroshēmā, visticamāk, ir simtiem šo ALU vairākos kodolos ar dalītu vietējo atmiņu un mikroprocesoru, kas pārrauga uzdevumu plānošanu.


Google gandrīz noteikti būs optimizējis savu jaunāko aparatūras dizainu, izmantojot savus palīga, balss un attēlveidošanas programmatūras algoritmus. Atkarība no Neural Core ALU iespējām ir iemesls, kāpēc Pixel 4 jaunākās fotografēšanas iespējas neaizkavēs vecāku tālruņu lietošanu.

Ko var darīt neironu kodols?

Neironu kodols, šķiet, ir galvenā sastāvdaļa daudzās jaunās funkcijās, kas iesaiņotas Google Pixel 4 un Pixel 4 XL. Šie uzlabojumi galvenokārt koncentrējas uz attēlu un balss apstrādi.

Fotogrāfijas pusē sarakstā ir dubultā ekspozīcijas vadība, astrofotografēšanas režīms, tiešraides HDR + priekšskatījumi un Night Sight. Google Pixel 4 reāllaikā veic divkāršas ekspozīcijas pielāgošanu un HDR +, lai lietotāji varētu redzēt savu attēlu rezultātus pirms aizspiešanas. Tas norāda uz būtisku attēlu skaitļošanas jaudas pieaugumu, salīdzinot ar Pixel 3.

Turklāt šie tālruņi kameru sistēmā ievieš uz mācībām balstītu baltā balansu, kas nosaka dzeltenās nokrāsas, kas bieži saistītas ar slikta apgaismojuma attēliem. Astro Night Sight režīmā tiek izmantoti vairāki ekspozīcijas attēli, debesu noteikšana un attēlu kombinācija, kas prasa dūšīgu daudzumu apstrādes un attēlu noteikšanas. Visbeidzot, Pixel 4 funkcija Frequent Faces identificē un iesaka labākus fotoattēlus cilvēkiem, kurus bieži fotografējat.

Pixel 4 lepojas arī ar atjauninātu palīgu, sportiski uzlabotiem valodu modeļiem, kas tagad var darboties vietējā ierīcē, nevis mākonī. Pie jaunām balss funkcijām pieder arī turpinātas sarunas, audio transkripcija, izmantojot lietotni Recorder, un uzlabota runas atpazīšana. Neironu serdei, iespējams, ir nozīme arī tālruņa 3D sejas atbloķēšanas tehnoloģijā.

Nākotnes vilnis

Google Neural Core ir vēl visspēcīgākais uzņēmuma viedtālruņa silīcija elements, kas ļauj efektīvāk reāllaika attēlu rediģēt nekā iepriekš. Google lepojas ar savām nozarē vadošajām mašīnmācīšanās tehnoloģijām, un Pixel 4 lielākie pārdošanas punkti ir atkarīgi no šo ieguldījumu augļiem.

Tomēr Pixel 4 nav vienīgais viedtālrunis, kas darbojas ar jaudīgu mašīnmācīšanās procesoru. Visi viedtālruņi, ko darbina Snapdragon 855, piedāvā īpašu mašīnmācīšanās aparatūru. Lai gan Google acīmredzami ir atšķirīgas vajadzības un, iespējams, vēl jaudīgākas prasības saviem viedtālruņiem. Tāpat Huawei's Kirin 990 lepojas ar dubultiem iekšējiem NPU, kas ir pietiekami jaudīgi reālā laika bokeh video efektiem un daudz ko citu.

Mašīnmācīšanās aparatūra strauji kļūst par viedtālruņu attēlu, video un AI iespēju stūrakmeni. Google ar savu Pixel 4 un Neural Core atrodas tieši pie iepakojuma augšdaļas.

Nākamais: Google Pixel kameras nemaz nemēģina būt kameras

Gandrīz 50 uzņēmumi un organizācija ir paraktījuša atklātu vētuli, kurā kritizēt ieroināšana priekšlikum.Lielbritānija GCHQ izlūkošana aģentūra priekšlikumā īki apraktīt veid, kā vara ietāde piegot tē...

Šobrīd tiek parādīt jaun Google Gboard atjauninājum, ka atur daža jauna funkcija. Vien no tiem neatroda pārmaiņu žurnālā, bet ir īpaši jauk: krāām atbiltoša navigācija jola, ka mainā atkarībā no jūu G...

Jauni Raksti