Google Play mūzikas vs Plex serveris: labais un sliktais

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 13 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Google Play mūzikas vs Plex serveris: labais un sliktais - Tehnoloģijas
Google Play mūzikas vs Plex serveris: labais un sliktais - Tehnoloģijas

Saturs


Par laimi gandrīz 300 GB lielu mūzikas failu pārsūtīšana Plex bija īslaicīga. Tā kā Google Play Music lejupielādēja visu tradicionālajā failu struktūrā (Izpildītājs> Albums> Dziesmas), man viss, kas man bija jādara, bija milzīgā mūzikas faila pārvietošana no mana datora cietā diska uz manu Plex serveri. Pēc tam pārņēma Plex atbilstošo algoritmu.

Mani absolūti pārsteidza, cik labi Plekss visu sakārtoja. Pat dažos man neskaidrajos ierakstos bija ne tikai pareizais dziesmu saraksts un mākslas darbi, bet Plekss pat savienoja mākslinieka attēlus un nelielu biogrāfiju. Rezultāts ir skaisti sakārtots attēlu komplekts, kas tiešām liek justies kā bibliotēka ir jūsu pašu:

Ja man nepatīk kāds no šiem attēliem, es varu viegli augšupielādēt citu attēlu. Es varu augšupielādēt to, kas ir saglabāts manā datorā, vai vienkārši ievadīt saiti uz attēlu, kuru atradu tiešsaistē, un Plex apstrādā pārējo.


Jāatzīst, ka Plex nesaskanēja ar visu - man joprojām bija jāiziet cauri un manuāli jāsaskaņo daži mākslinieki / albumi. Man vajadzēja tikai dažas stundas, lai iegūtu visu, kā es to vēlējos, un tagad man viss, kas man jādara, ir neliela apkope, ja man vajadzētu saskarties ar kaut ko tādu, kas neizskatās pareizi.

Tā kā Plex ir pieejamas lietotnes gandrīz jebkurai platformai - ieskaitot Android, Android TV, Android Auto, iOS, Roku, Windows, PlayStation un vēl daudzām citām -, es varu klausīties savu kolekciju gandrīz jebkur jebkur ierīcē. Google Play mūzika pat visaugstākajā laikā nekad nepiedāvāja tik daudz izvēles iespējas, kā es varu klausīties savu mūziku.

Manas OnePlus 6T Android lietotne ir tā, kā es lielāko daļu savas mūzikas klausos. Android lietotne piedāvā lielāko daļu galvenās darbvirsmas lietotnes funkcionalitātes, ieskaitot atskaņošanu 320 kbps (vai pat atskaņošanu bez zaudējumiem, ja vēlaties), viedo radiostaciju atskaņošanas sarakstus un bezplūsmas pārejas starp ierakstiem. Varat arī nodot mūziku tieši no lietotnes Plex savā Chromecast ierīcē vai viedajā skaļrunī.


Šķietami neierobežotais skaits, kā es varu piekļūt savai Plex bibliotēkai, mani nepārsteidz.

Plex arī integrējas mūzikas pakalpojumā Tidal. Lai gan tas nav nekas, kas mani interesē, tie no jums, kuri vēlas piekļūt pielāgotajai bibliotēkai un maksas straumēšanas pakalpojumam, to visu var iegūt, izmantojot Plex.

Plex atbalsta arī citus audio veidus, piemēram, aplādes un audiogrāmatas. Jūs varat augšupielādēt savas audiogrāmatas tāpat kā mūzika, un tieši Plex lietotnē ir īpašs podkāstu atskaņotājs, kas savieno jūs ar praktiski jebkuru podcast straumi, kādu vien varat iedomāties.

Dažas no iepriekš aprakstītajām funkcijām ir pieejamas tikai tad, ja abonējat Plex premium pakalpojumu, kas pazīstams kā Plex Pass. Šis pakalpojums maksā 4,99 USD mēnesī, taču ir pieejami arī abonementi uz gadu un visu mūžu. Jums tas, iespējams, nav vajadzīgs, bet, manuprāt, tas man darbojas labi, ņemot vērā tā zemo cenu.

Kas man pietrūkst no Google Play mūzikas

Lai arī Plex ir dažas patiesi brīnišķīgas funkcijas, tam nav visa. Noteikti ir dažas Google Play mūzikas funkcijas, kuras man mazliet pietrūkst, kad esmu attālinājies no platformas.

Viens acīmredzams Plex izlaidums ir komponistu metadati dziesmām. Izmantojot Google Play mūziku, es varētu ar peles labo pogu noklikšķināt uz celiņa un iegūt informāciju par šo dziesmu, ieskaitot to, kas to rakstīja. Plex izlaiž šo informāciju. Tas ne tikai neizvelk informāciju par komponistu, izmantojot atbilstošo sistēmu, bet nav arī veids, kā jūs pats to manuāli ievadāt: to vienkārši nav kur ievietot.

Tajā pašā piezīmē nav arī iespēju atsevišķām dziesmām pievienot žanra tagus - tas man ļoti patika, izmantojot pakalpojumu Google Play mūzika. Izmantosim filmas The Matrix skaņu celiņu kā piemēru tam, ko es domāju. Šajā albumā ir daudz dažādu mākslinieku, kas izpilda dažādu žanru dziesmas, ieskaitot deju (Propellerheads), hard rock (Deftones), Neue Deutsche härte (Rammstein) un rap-rock (Rage Against The Machine). Es varu pievienot visus šos žanra tagus pašam albumam, bet nepievienot katru žanru atsevišķiem ierakstiem.

Plex ir ļoti spēcīgs, taču joprojām ir daudz funkciju un funkciju, kuras Google Play mūzika to nedara.

Kāpēc tā varētu būt problēma? Nu, teiksim, es gribēju izveidot tūlītēju hard rock atskaņošanas sarakstu. Ja es atskaņošanas sarakstam atlasītu tagu “hard rock”, Plex varētu dziesmas izvilkt noveselaThe Matrix skaņu celiņš, kas varētu izraisīt Propellerheads vai The Prodigy parādīšanos šajā atskaņošanas sarakstā - kaut arī šie mākslinieki veido deju dziesmas. Acīmredzot tas nav ideāli. Spēja piemērot žanra tagu atsevišķai dziesmai ir nepieciešama, un dīvaina lieta, ka Plekss to neatbalsta.

Cik vērts, Plex domā, ka tas izdara mums labvēlību, tā vietā katram celiņam piestiprinot “noskaņas”. Piemēram, Marilyn Manson no The Matrix skaņu celiņa “Rock Is Dead” noskaņojums ir “smagi triumfējošs”. Tātad teorētiski es varētu izveidot tūlītēju atskaņošanas sarakstu ar smagu triumfējošu noskaņu, un “Rock Is Dead” tur parādītos. Tomēr es nekad to nedarītu. Es vēlos, lai “hard rock” atskaņošanas saraksts Plex neizvēlētos garastāvokļa etiķetes.

Man pietrūkst arī fakta, ka pakalpojumā Google Play mūzika ir viena lieta: mūzika. Lai gan ir satriecoši, ka es varu patērēt visus man piederošos multivides materiālus, izmantojot Plex, tas tomēr kaitina, kad kaut ko meklēju un rezultātos, ko es saņemu, ir filmas, TV, audiogrāmatas utt., Nevis tikai mūzika.

Piemēram, šeit ir meklēts “svešzemnieks”:

Es novērtēju to, ka Plex gūst rezultātus, kas ietver tādus vārdus kā “atsvešināšanās” un “citplanētieši”, bet tas acīmredzami velk arī filmas “Svešie” un “Aliens” (netiek rādītas: TV epizodes ar vārdu “svešs” tajās). Plex man nav veids, kā meklēt tikai manos mūzikas failos. Pat izmantojot Android lietotni, meklēšanas vienumi visos medijos parādīsies dažādi.

Tomēr viena no lietām, kuras man visvairāk pietrūkst saistībā ar Google Play mūziku, ir Google. Tā kā mani mūzikas faili tika mitināti, iespējams, lielākajos, visspēcīgākajos komerciālajos serveros pasaulē, mana mūzikas straume vienmēr bija ātra un uzticama. Tagad, kad neesmu mājās un man mūzika ir straumējama attālināti, viss nevirzās tik ātri.

Piemēram, kad es pirmo reizi uzvilktu Plex tālrunī, tas izveidos savienojumu ar manu serveri, kas var aizņemt no vienas līdz desmit sekundēm. Kad savienojums ir izveidots, es meklēju to, ko gribu klausīties, un nospiežu “Atskaņot”. Kad tas izdarīts, šī ieraksta sākums var aizņemt no piecām sekundēm līdz pat piecām minūtēm atkarībā no tā, cik spēcīgs ir mans datu savienojums. lai kur es atrastos.

Lai gan Plex ir satriecošs, mans mājas serveris neatbilst Googles serveru jaudai.

Piešķirts, ka es varētu pazemināt savas mūzikas straumēšanas kvalitāti un tā vietā klausīties ar ātrumu 256 kbps vai pat 192 kbps, kas paātrinātu šo procesu. Tomēr es nevēlos to darīt, jo es gribu, lai mana mūzika būtu ar visaugstāko ātrumu, ko varu iegūt, un esmu pieradusi ātri iegūt lietas no Google ar augstas kvalitātes likmēm.

Visbeidzot, lieta, kas man ļoti pietrūkst no Google Play mūzikas, ir automātiskā kešatmiņas saglabāšana. Izmantojot Google Play mūziku, ja es atskaņotu albumu, tas tiktu saglabāts kešatmiņā mana tālruņa SD kartē. Nākamreiz, kad es gribētu atskaņot šo albumu, dati nāks no SD kartes, nevis no mākoņa. Šis automātiskais process ļāva klausīties kešatmiņā saglabāto mūziku, ja es negaidīti nonācu situācijā, kad man nav piekļuves datiem.

Plex ir funkcija, ko tā sauc par sinhronizāciju, kas ļauj saglabāt lietas attālajā ierīcē un atskaņot, izlaist, novērtēt utt., Sinhronizējoties ar serveri, kad tiek izveidots datu savienojums. Tomēr jums manuāli jāizvēlas, ko sinhronizēt - tas nenotiek automātiski, kad dodaties. Šī būtu mana vispieprasītākā funkcija, ko Plex varētu piedāvāt.

Apakšējā līnija

Es tiešām rakņājos Plex mūzikas iezīmes un man patīk, kā es tagad pilnībā kontrolēju savu mūzikas bibliotēku. Es mīlu, cik viegli ir piekļūt manam serverim no jebkuras ierīces gandrīz jebkurā vietā un kā man, iespējams, nekad nav jāuztraucas par migrēšanu uz citu pakalpojumu vēlreiz.

Tomēr vienīgais iemesls, kāpēc es visu pārcēlos uz Plex, ir tas, ka Google Play mūzika galu galā tiks pārtraukta. Lai gan Plex man piedāvā daudz, tajā trūkst dažas diezgan pamatfunkcijas, ko piedāvā Google Play mūzika. Ja es zinātu, ka Google negrasās galu galā demontēt pakalpojumu, es vienkārši būtu pieturējies pie Google Play mūzikas.

Citiem vārdiem sakot, es esmu apmierināts ar Plex, jo tas ir labākais risinājums, kāds man šobrīd ir, taču, ja es varētu uz visiem laikiem saglabāt Google Play mūziku, tas man būtu darbojies labāk.

Plex ir labākā izvēle, kas man ir, bet es būtu aizrāvies ar Google Play mūziku, ja zinātu, ka tā ilgs.

Jāpiemin, ka ir arī citas iespējas, kā pašmāju uzņemt savu mūzikas bibliotēku. Es izvēlējos Plex, jo es to jau izmantoju cita veida multividei, bet, ja jūs sākat sākt darbu, varat doties uz citām platformām, piemēram, Funkwhale vai Airsonic. Lielākajai daļai Plex alternatīvu būs noteiktas lietas, kas Plex neeksistē (piemēram, atvērtā koda platforma), vienlaikus trūkstot dažām lietām, kādas tam ir (piemēram, dažādu attālās piekļuves lietotņu pārpilnība). Jums būs jāveic iepirkšanās.

Vai plānojat migrēt no Google Play mūzikas uz Plex? Uzdodiet visus jautājumus, kas jums varētu rasties zemāk esošajos komentāros, un es darīšu visu iespējamo, lai atbildētu!

£ 469Pērciet vietnē AmazonPoitiveLielika cena un kvalitāte attiecība Performance Ātra un pulēta kābekļa O Akumulatora darbība laikNegatīviNav dizaina jauninājumu likti mednieki Nav IP reitinga...

Valodu apguve ir ilg, grūt proce. Daudzi tūriti tiek galā ar pamata vārdnīcu. Ta viņiem palīdz iemācītie vienkāršu aziņu. Par laimi jum vair nav jāpērk fiziku frāžu grāmata vai vārdnīca. Ir daudz mob...

Vislielākais Lasījums