Kas ir aparatūras paātrinājums un kāpēc tam ir nozīme?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 15 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 12 Maijs 2024
Anonim
7. martā noliec monētu zem paklāja pie durvīm, pasaki. Spēcīga aizsardzība pret ļaunu aci un bojāju
Video: 7. martā noliec monētu zem paklāja pie durvīm, pasaki. Spēcīga aizsardzība pret ļaunu aci un bojāju

Saturs


“Aparatūras paātrinājums” ir opcija, kuru, iespējams, pamanījāt dažādu programmu opciju izvēlnē daudzās jūsu ierīcēs, ieskaitot Android viedtālruni. Lai gan lielākajā daļā viedtālruņu lietotņu tā ne vienmēr ir pieejama iespēja, aparatūras paātrinājumu izmanto vairākas populāras Android lietotnes, tostarp YouTube, Chrome, Facebook un citas.

Izmantojiet aparatūras paātrināšanas gadījumus, sākot no efektīvākas video un skaņas renderēšanas, līdz ar teksta izlīdzināšanu un 2D grafikas un UI animāciju paātrināšanu. Īsumā, ja jums ir tāda iespēja, vislabāk ir izmantot aparatūras paātrinājumu, ja vien tas neizraisa kādu kļūdu vai kļūdu.

Ja esat kādreiz domājis, kāds ir aparatūras paātrinājums un vai jums tas būtu jāiespējo, esat nonācis pareizajā vietā.

Kas ir aparatūras paātrinājums?

Nosaukums šeit atceļ spēli - aparatūras paātrināšanā tiek izmantota speciāla aparatūra, lai paātrinātu uzdevumu, lai tas darbotos ātrāk un / vai efektīvāk nekā tikai centrālais procesors. Parasti tas ietver apstrādes izkraušanu grafikas apstrādes blokā (GPU), digitālā signāla procesorā (DSP) vai citā aparatūras blokā, kas ir specializējies noteiktā uzdevumā.


Ja tas viss izklausās mazliet pazīstami neviendabīgajai skaitļošanai, jums būtu taisnība. Tomēr parasti izmantojamos paātrinājuma veidus, izmantojot operētājsistēmu, bieži pakļauj lietotņu izstrādātājiem, nevis paļaujas uz speciālas platformas SDK, lai piekļūtu dažādiem skaitļošanas komponentiem. Ja paātrinājums ir atspējots, CPU joprojām var darbināt nepieciešamo funkciju programmatūrā, kaut arī lēnāk nekā speciālajā aparatūrā.

Aparatūras paātrināšana piesaista specializētu procesoru, lai paātrinātu kopīgus, sarežģītus uzdevumus.

Viens no visbiežāk izmantotajiem aparatūras paātrināšanas gadījumiem ir video kodēšana un dekodēšana. Piemēram, tā vietā, lai atšifrētu video straumi CPU, kas nav īpaši efektīva, grafikas kartes vai cita aparatūra bieži satur īpašus video kodēšanas / dekodēšanas blokus, kas šo uzdevumu var veikt daudz efektīvāk. Tāpat audio faila dekompresēšanu bieži var veikt ātrāk DSP vai skaņas kartē, nevis CPU.

Vēl viena ļoti izplatīta aparatūras paātrinājuma izmantošana ir 2D grafikas paātrinājums. Piemēram, lietotāja saskarnēs ir daudz atveidojamu grafiku, tekstu un animācijas. To var izdarīt ar centrālo procesoru, bet GPU vai displeja procesors šāda veida operācijās ir daudz ātrāks. Uzdevumos varētu ietilpt pretializējoša filtra piemērošana tekstam, lai tas izskatās vienmērīgāks, vai daļēji caurspīdīga pārklājuma slāņa kārtošana virs cita elementa, piemēram, video. Pie citiem uzlabotas grafikas piemēriem pieder fizikas paātrināšana un apgaismojuma izstarošana ar staru palīdzību.


Kāpēc ir svarīgi aparatūras paātrinājums

CPU ir jebkuras datorsistēmas vispārīgs darbarīks. Tas ir paredzēts, lai apstrādātu praktiski visus uzdevumus, kurus var izmest, taču šī elastība nozīmē, ka tas bieži vien nav visefektīvākais veids, kā veikt noteiktus uzdevumus, īpaši tādiem, kuriem ir nepieciešams daudz atkārtotu matemātisko funkciju, piemēram, video dekodēšana vai grafikas atveidošana.

Akumulatora darbības laika, veiktspējas un reaģētspējas uzlabošana ir spēles mērķis.

Aparatūras paātrināšana no CPU izlādē vispārējus uzdevumus uz specializētu aparatūru, kas var ne tikai ātrāk izpildīt uzdevumu, bet arī daudz efektīvāk. Tas nozīmē, ka ierīces darbojas vēsāk un akumulatori kalpo daudz ilgāk. Tātad, izmantojot īpašu videodekodētāja bloku, ar vienu uzlādi varēsit skatīties daudz vairāk augstas kvalitātes videoklipu, salīdzinot ar algoritma izmantošanu CPU. Neaizmirstot, ka tas vienlaikus arī atbrīvo jūsu centrālo procesoru ar citām darbībām, padarot lietotnes jutīgākas.

Kompromiss ir tāds, ka papildu apstrādes aparatūras iekļaušana īpašām funkcijām rada izmaksas, gan attīstības izstrādes, gan silīcija laukuma ziņā. Ir jāpieņem lēmums par to, kuras funkcijas ir vērts atbalstīt ar aparatūru, piemēram, ļoti populārus video kodekus, un kuras ne visai atbilst vēlamajai izmaksu un ieguvumu attiecībai.

Aparatūras paātrinājums ir kļuvis par svarīgu instrumentu datorsistēmās, sākot no augstas veiktspējas personālajiem datoriem un beidzot ar mazjaudas viedtālruņiem. Īpašas aparatūras izmantošanas gadījumu skaits tikai palielinās, ieviešot mašīnmācīšanās programmas. Tomēr aparatūras paātrinājums lielākoties tiek izmantots tikai akumulatora enerģijas ietaupīšanai, straumējot videoklipus no YouTube.

Lasīt tālāk: Kāda ir atšķirība starp CPU un GPU?

Jaunākai oficiālai Bluetooth IG tirgu atjauninājuma ziņojum atur vairāku intereantu fragmentu un prognoze par pieaugošo tāvokli dažādo Bluetooth tirgo, ākot no automobiļiem un beidzot ar jūu viedajām ...

Jaunajā ony WH-1000XM3 kā galveno Bluetooth kodeku izmanto LDAC, taču jū, iepējam, neaņemit labāko, ko viņi var piedāvāt.Iemeli, kāpēc apvērt ony WH-1000XM3:...

Pavadīja Šodien