Vai jums vajadzētu iegādāties tālruni HDR?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 15 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Kā šodien iegūt uzturēšanās atļauju Ziemeļkiprā Dzīve jūrā Dzīve Kipras ziemeļos
Video: Kā šodien iegūt uzturēšanās atļauju Ziemeļkiprā Dzīve jūrā Dzīve Kipras ziemeļos

Saturs


Augsts dinamiskais diapazons (HDR) ir viens no lielākajiem displeja tehnoloģijas uzmundrinājumiem. Jūs to atradīsit modernākajos televizoros un augstākās klases viedtālruņos, kas izlaisti dažu pēdējo gadu laikā. Daudzsološas uzlabotas krāsas, augstāks kontrasts un labāka skatīšanās pieredze nekā standarta Dynamic Range (SDR) ekvivalenti, kas nepatīk?

Arvien vairāk video straumēšanas pakalpojumu atbalsta arī HDR saturu, un videoklipi un spēles ir paredzētas vizuālai lēcienai. Arvien vairāk satura sāk parādīties, bet vai HDR vajadzētu būt nozīmīgam faktoram nākamajā viedtālruņa iegādē?

Viesistaba vs ceļā

Mājās audiovizuālie entuziasti labprāt pavadīs laiku, izveidojot perfektu skatīšanās vidi savam jaunajam HDR televizoram - uzmanīgi pielāgojot telpas apgaismojumu, kalibrējot to komplektu ideālam krāsu līdzsvaram un pārliecinoties, ka viņi ir perfekti skatāmi leņķi.

Parasti viedtālruņu lietošanas gadījums ir tālu no šī ideāla, jo skatītāji izņem savas ierīces un pārvietojas apkārt, pārvietojas starp dažādām apgaismojuma vidēm vai vēro dīvainā leņķī, guļot gultā. Apvienojumā ar 4G datu pārsūtīšanas ātrumu un neizmantojot mobilos tālruņus, lietotāji negūs ideālu HDR skatīšanās pieredzi.


Starp āra ekrāna atspīdumu, ierobežotu akumulatora darbības laiku un tā saucamo datu ātrumu mobilie lietotāji vienmēr ir gatavi vislabākajai HDR pieredzei.

Tas nenozīmē, ka HDR mobilās formas faktorā ir bezjēdzīgs. Mazie ekrāni ir laipni gaidīti arī viesistabā, un tiem var būt noderīgs 10 bitu saturs. Augsta dinamiskā diapazona paneļi pēc definīcijas nodrošina augstu kontrasta attiecību, plašāku krāsu gammu un lielāku pīķa spilgtumu nekā SDR paneļi. Pat SDR saturs var izskatīties spilgtāks un gaišāks, izvēloties tālruni, kas ir gatavs ar HDR.

AMOLED paneļi, piemēram, Samsung, piedāvāja šos pašus raksturlielumus ilgi pirms virziena uz augsta dinamiskā diapazona saturu. Arvien vairāk tālruņu, kurus katru gadu pārbaudām, cenšas panākt DCI-P3 krāsu telpu. Tas ir ievērojami plašāks nekā standarta SRGB vieta, kas saistīta ar SDR saturu, un ir labāk piemērota HDR.

Spilgtuma problēma

Akumulatora darbības laiks viedtālruņu lietotājiem rada pastāvīgas bažas, tomēr HDR ir nepieciešams augstāks maksimālais spilgtums nekā jebkad agrāk, lai palielinātu kontrasta attiecību un maksimāli izmantotu papildu 10 bitu krāsu datus.


Viedtālruņi spēj pārsniegt 540 sekundes maksimālā spilgtuma, bet tikai tad, ja to panelis ir ierobežots un izlādējas vairāk akumulatora.

Lai ātri atgūtu UHD alianses mobilo HDR sertifikātu, tālruņiem jāspēj izvadīt maksimālā spilgtuma 540 niti un vismaz 0,0005 niti. Mūsu pārbaude atklāja, ka vairāki viedtālruņi var atbilst šiem kritērijiem. Pat vecāks Samsung Galaxy Note 8 spēj pārspēt 1200 nitus, ievērojami pārsniedzot šo minimālo prasību.

Tomēr, lai sasniegtu šo maksimālo spilgtumu, panelis jāpadara tuvu maksimālajām iespējām. Tas diemžēl nedaudz samazina paneļa attēla kvalitāti. Lielāks spilgtums patērē arī daudz vairāk akumulatora nekā parasti, samazinot laiku, ko lietotāji var skatīties HDR saturu, atrodoties ceļā.

Ir arī vērts salīdzināt šo mobilā HDR sertifikātu ar televizora ekvivalentu, lai izlemtu, vai mobilie klienti patiešām saņem visu HDR pieredzi. UHD alianse, kas izsniedz Mobile HDR sertifikātu, pārrauga arī Ultra HD Premium standartu. Šī specifikācija pieprasa, lai 4K LCD televizori piedāvātu vairāk nekā 1000 nitru maksimālo spilgtumu un mazāku par 0,05 nitēm, ja melni, vai tādus pašus 0,0005 līdz 540 nitus OLED. Specifikācija prasa arī tos pašus 90 procentus no DCI-P3 krāsu telpas lielākas reproducēšanas.

UHD alianses mobilais HDR sertifikāts ir identisks TV ekvivalentam, tikai nepieprasot 4K izšķirtspēju. Šīs ir lieliskas ziņas, jo sertificētie viedtālruņi nesaņem pārī savienotu pieredzi.

Skatot HDR saturu, Samsung palielina displeja spilgtumu, tāpēc laika gaitā būs mazāk ekrāna, salīdzinot ar SDR.

HDR pakalpojumi un tālruņi

Kaut arī sertificēts panelis ir labs veids, kā zināt, ka jūs saņemat laba izskata displeju pat SDR, abonēšana pakalpojumam, kas piedāvā saturu ar lielu dinamisko diapazonu, patiešām displejam spīd. Šeit ir daži no populārākajiem straumēšanas pakalpojumiem, kas piedāvā HDR satura izvēli:

  • YouTube
  • Netflix
  • Vudu
  • Amazon Prime Video
  • Google Play filmas

Ja jūs meklējat 4K HDR saturu tradicionālajā TV apraidē, tas šobrīd nav iespējams. Hybrid Log Gamma (HGL) formātu pakāpeniski pieņem dažas raidorganizācijas, taču šobrīd tikai BBC iPlayer piedāvā nelielu satura daudzumu. Turklāt viedtālruņi atbalsta HDR10 un Dolby Vision failu tipus, kurus izmanto lielākā daļa straumēšanas pakalpojumu.

Ja jums ir prātā kāds pakalpojums, arvien vairāk ir tādu viedtālruņu, kas atbalsta HDR failu tipus un piedāvā piemērotus displejus. Mūsdienās HDR atbalsts nav paredzēts tikai un vienīgi superdārgiem viedtālruņiem. Tālāk ir uzskaitītas vairākas atbalstītās ierīces.

  • Samsung Galaxy S10, S9 un S8
  • Samsung Galaxy Note 10, 9. piezīme un 8. piezīme
  • Asus ROG tālrunis 2
  • LG G8, G7 un G6
  • LG V50, V40, V35 un V30
  • Google Pixel 3, 3 XL un vecāki modeļi
  • Huawei P30 Pro, P30, P20 Pro un P20
  • Huawei Mate 20 Pro, Mate 20 X un Mate 20
  • Nokia 9 Pureview, 8.1 un 7.1
  • Razer telefons 2
  • Sony Xperia XZ2, XZ2 Compact, XZ1 un XZ Premium
  • Xiaomi Mi 9 un Mi Mix 3

Vai jums vajadzētu iegādāties tālruni tikai HDR?

Augsta dinamiskā diapazona displeju un viedtālruņu satura ieviešana ir apsveicama, taču tas nav bez kompromisiem. Tas, kā jūs vēlaties skatīties savus videoklipus, būs galvenais faktors, kas nosaka, vai HDR ir vērts ieguldīt.

Ja kustībā skatāties daudz video gaišā dienasgaismā - varbūt braucot uz darbu un atpakaļ, jūs varētu secināt, ka lēni dati un kompromitēts ekrāna spilgtums samazina priekšrocības. Ir jāņem vērā arī akumulatora problēma - lietotāji neredzēs daudz stundu ekrāna, ja viņi skatīsies HDR saturu, atrodoties ceļā.

Video noskatīšanās ir galvenais faktors, lai noskaidrotu, vai HDR ir vērts tajā ieguldīt.

Tomēr tie, kas vēlas veikt iecienītos šovus no viesistabas televizora līdz virtuvei, guļamistabai vai citur, viedtālruņi ar HDR iespējām nodrošina vizuālās kvalitātes uzlabojumu. Es, iespējams, nemeklētu HDR straumēšanas abonementu, lai tikai skatītos mobilajā ierīcē. Bet, ja jums jau ir HDR televizors, HDR viedtālrunis nodrošina jauku pārnēsājamu alternatīvu. Pat ja jūs vēl neesat gatavs veikt pilnīgu pāreju, HDR sertificēts displejs ir labs veids, kā zināt, ka iegūsit lieliska izskata disku jebkuram skatāmajam saturam.

Vai jūs redzat HDR tendenci? Vai jūs esat pārsteigts par tā attēla kvalitāti? Skaņa izslēgta zemāk esošajos komentāros.

Laipni lūdzam mūu Android 8.0 Oreo atjauninājumu izekotājā. Pēc publikā izlaišana 2017. gada augutā Oreo tabili atrod ceļu uz arvien vairāk Android viedtālruņiem....

Viena no daudzajām Android lietām ir tā, ka jū varat viegli kopēt un ielīmēt failu uz galddatoru vai klēpjdatoru, vienkārši avienojot tālruni ar UB. Diemžēl vi nav tik vienkārši, ja jum ir Android tāl...

Padomju