Android OS vēsture: nosaukums, izcelsme un daudz kas cits

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 15 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
The Great Gildersleeve: Gildy’s New Car / Leroy Has the Flu / Gildy Needs a Hobby
Video: The Great Gildersleeve: Gildy’s New Car / Leroy Has the Flu / Gildy Needs a Hobby

Saturs


Dažreiz šķiet, ka mūžīgi mēs Android ierīcēs izmantojam Google mobilo operētājsistēmu. Tomēr patiesībā ir pagājuši mazāk nekā 10 gadi kopš brīža, kad pirmais oficiālais Android tālrunis debitēja patērētājus par pirkumiem veikalos. Google lēmums padarīt Android par atvērtā koda operētājsistēmu ļāva tai kļūt ļoti populārai trešo personu tālruņu veidotāju vidū.

Tikai dažus gadus pēc operētājsistēmas Android 1.0 palaišanas visur atradās viedtālruņi, kuros bija instalēta operētājsistēma. Tagad tā ir kļuvusi par populārāko mobilo OS pasaulē, pieveicot daudzos konkurentus, piemēram, Symbian, BlackBerry, Palm OS, webOS un Windows Phone. Apple iOS ir vienīgā platforma, kas joprojām ir nopietns konkurents Android, un šī situācija neizskatās, ka tā drīz mainīsies.

Android dibināšana

2003. gada oktobrī, krietni pirms termina “viedtālrunis” izmantošanas lielākajā daļā sabiedrības, un vairākus gadus pirms Apple paziņoja par savu pirmo iPhone un tā iOS, uzņēmums Android Inc tika dibināts Palo Alto, Kalifornijā. Tās četri dibinātāji bija Rich Miner, Nick Sears, Chris White un Andy Rubin. Publiskās dibināšanas laikā Rubin tika citēts, ka Android Inc gatavojas attīstīt “viedākas mobilās ierīces, kas labāk zina tā īpašnieka atrašanās vietu un izvēli”.


Kaut arī tas izklausās pēc viedtālruņa pamatnoteikumiem, Rubīns 2013. gada runā Tokijā atklāja, ka Android OS sākotnēji bija paredzēts digitālo kameru operētājsistēmu uzlabošanai, kā ziņo PC World. Uzņēmums 2004. gadā ieguldītājiem izveidoja pičus, kas parādīja, kā Android, uzstādīta uz kameras, bezvadu savienojumu izveidos ar datoru. Šis dators pēc tam izveidos savienojumu ar “Android Datacenter”, kur kameru īpašnieki savus fotoattēlus tiešsaistē varēja uzglabāt mākoņa serverī.

Acīmredzot Android komanda sākumā nedomāja par tādas OS izveidi, kas kalpotu par pilnīgas mobilās skaitļošanas sistēmas pamatu. Bet pat toreiz patstāvīgo digitālo fotokameru tirgus kritās, un dažus mēnešus vēlāk Android Inc nolēma pārslēgt pārnesumus uz operētājsistēmas izmantošanu mobilajos tālruņos. Kā 2013. gadā sacīja Rubins: “Tieši tā pati platforma, tieši tāda pati operētājsistēma, ko mēs izveidojām kamerām, kas kļuva par Android mobilajiem tālruņiem.”


2005. gadā, kad sākotnējo uzņēmumu iegādājās Google, tika izdarīta nākamā lielā Android vēstures nodaļa. Rubīns un citi dibinātāji turpināja operētājsistēmas attīstību pie saviem jaunajiem īpašniekiem. Tika pieņemts lēmums par operētājsistēmas Android OS bāzi izmantot Linux, un tas arī nozīmēja, ka pašu Android trešo personu mobilo tālruņu ražotājiem var piedāvāt bez maksas. Google un Android komanda uzskatīja, ka uzņēmums var nopelnīt naudu, piedāvājot citus pakalpojumus, kas izmantoja OS, ieskaitot lietotnes.

Rubīns palika Google kā Android komandas vadītājs līdz 2013. gadam, kad Google paziņoja, ka pametīs šo nodaļu. 2014. gada beigās Rubins pavisam aizgāja no Google un izveidoja jaundibinātu biznesa inkubatoru. Iepriekš 2017. gadā Rubins oficiāli atklāja atgriešanos viedtālruņu nozarē ar sava uzņēmuma paziņojumu par Android balstītu tālruni Essential.

Gatavošanās Android 1.0 palaišanai

2007. gadā Apple izlaida pirmo iPhone un sāka jaunu laikmetu mobilajā skaitļošanā. Tajā laikā Google joprojām slepeni strādāja ar Android, bet tā gada novembrī uzņēmums lēnām sāka atklāt savus plānus apkarot Apple un citas mobilās platformas. Tas izmantoja tā saucamās atvērtās klausules alianses izveidošanu, kurā ietilpa tādu tālruņu veidotāji kā HTC un Motorola, mikroshēmu ražotāji, piemēram, Qualcomm un Texas Instruments, kā arī mobilo sakaru operatori, ieskaitot T-Mobile.

Pēc tam tika citēts Google priekšsēdētājs un izpilddirektors Ēriks Šmits, sakot: “Šodienas paziņojums ir daudz vērienīgāks nekā jebkurš cits“ Google Phone ”, par kuru prese ir spekulējusi pēdējo nedēļu laikā. Mēs redzam, ka mūsu atklātā jaudīgā platforma ļaus darboties tūkstošiem dažādu tālruņu modeļu. ”

Tiek ziņots, ka uzņēmumam Google tika izlaistas vismaz divas Android versiju alfa versijas, kas tika izlaistas iekšēji, pirms uzņēmums uzsāka izstrādātāju publiskās versijas 1.0 versiju izstrādātājiem 2007. gada 5. novembrī, aptuveni tajā pašā laikā, kad tā paziņoja par atvērto klausules aliansi. Tā arī izstrādāja savu iekšējo atsauces klausuli ar koda nosaukumu “Sooner”, kas nekad netika publiskota.Vairākus gadus vēlāk izstrādātājs Stīvens Troughtons-Smits dabūja rokas uz vienu no šiem agrīnajiem uzziņu tālruņiem un ievietoja attēlus un savus iespaidus par “Agrāk”. Kā redzat, šī tālruņa kopējais izskats vairāk atgādināja BlackBerry tālruņus, nevis iPhone. , laikā, kad daudzi cilvēki skeptiski vērtēja “tikai skārienekrāna” ierīces.

2008. gada septembrī tika paziņots par pirmo Android viedtālruni - T-Mobile G1, kas citur pasaulē pazīstams arī kā HTC Dream. Tas nonāca pārdošanā tā gada ASV oktobrī. Telefons ar uznirstošo 3,2 collu skārienekrānu apvienojumā ar QWERTY fizisko tastatūru nebija precīzi dizaina brīnums. Patiešām, tālrunis kopumā saņēma sliktas atsauksmes no tehnoloģiju plašsaziņas līdzekļiem. Ierīcei pat nebija standarta 3,5 mm austiņu ligzdas, kas atšķirībā no mūsdienām bija Android tālruņa de facto iezīme.

Tomēr operētājsistēmas Android 1.0 operētājsistēmā jau bija Google OS biznesa plāna preču zīmes. Tajā tika integrēti vairāki citi uzņēmuma produkti un pakalpojumi, tostarp Google Maps, YouTube un HTML pārlūks (pirms Chrome), kas, protams, izmantoja Google meklēšanas pakalpojumus. Tam bija arī pirmā Android Market versija, lietotņu veikals, ko Google ar lepnumu apgalvoja, ka tajā būs “desmitiem unikālu, savdabīgu Android lietojumprogrammu”. Visas šīs funkcijas tagad izklausās diezgan primitīvi, taču tas bija tikai sākums no Android pieauguma mobilo ierīču tirgū.

Kā ir ar šiem saldajiem kodu nosaukumiem?

Lai gan lielākajā daļā Android izlaidumu ir konfekšu vai desertu stila kodu nosaukumi, OS pirmajai versijai (1.0), kas tika publiski izlaista 2008. gada septembrī, nebija iekšēja vai publiska koda nosaukuma, saskaņā ar Android inženiera Žana teikto -Baptiste Queru teica Android policija 2012. gadā operētājsistēmai Android 1.1, kas izlaista 2009. gada februārī, nebija publiska koda nosaukuma. Tomēr, kā ziņots, tas izmantoja iekšējo nosaukumu “Petit four”, kamēr tas bija Google izstrādes stadijā. Nosaukums attiecas uz franču desertu.

Tikai pēc Android 1.5 palaišanas, tikai dažus mēnešus vēlāk, 2009. gada aprīlī, OS versija ieguva savu pirmo publisko koda nosaukumu: “Cupcake”. Kredīts Android versiju nosaukšanai pēc saldajām konfektēm un desertiem tradicionāli ir aizgājis Google menedžeris Raiens Gibsons, taču viņa īpašie iemesli šāda vārda izmantošanai joprojām nav zināmi. Kad Google izlaida Android 4.4 KitKat, tas piedāvāja “oficiālu” paziņojumu par viņu dažādajiem OS versiju kodu nosaukumiem, sakot: “Tā kā šīs ierīces padara mūsu dzīvi tik jauku, katra Android versija tiek nosaukta pēc deserta.”

Android logotips

Tagad pazīstamo Android OS logotipu, kas izskatās kā robota un zaļas kļūdas kombinācija, izveidoja Irina Bloka, kamēr viņa bija nodarbināta Google. Sarunā ar The New York Times 2013. gadā Bloka sacīja, ka vienīgā direktīva, ko viņas dizaina komandai piešķīra Google, bija panākt, lai logotips izskatās kā robots. Viņa apgalvo, ka galīgais noformējums daļēji tika iedvesmots, aplūkojot pazīstamos tualetes logotipus, kas pārstāv “Vīrieši” un “Sievietes”.

Viena lieta, ko Bloks un Google nolēma darīt, bija padarīt pašu Android robotu par atvērtā koda projektu. Gandrīz katrs otrais milzīgais uzņēmums aizsargātu šādu logotipu vai talismanu no tā, lai citi tos pārveidotu un izmantotu. Tomēr Android robots tagad ir modificēts un izmantots daudziem cilvēkiem, viss tāpēc, ka Google atļauj šādas izmaiņas saskaņā ar Creative Commons 3.0 attiecināšanas licenci.

Kāpēc izmantot statujas, lai simbolizētu jaunos Android laidienus?

Kā jau teicām iepriekš, Cupcake bija pirmā Android versija ar publiskā koda vārdu “garšīgs cienasts”. Kad Google katru gadu beidzot atklāj savu koda vārdu, tas arī ievieto jaunu statuju ar šo koda nosaukumu zālienā uzņēmuma apmeklētāju centra ēkas priekšā Mountain View, Kalifornijā.

2015. gadā YouTube un Nat kanālu kanāls atklāja, ka neliela mākslas komanda Ņūdžersijā izveidoja pirmo Android statuju, kurā attēlots galvenais talismans, kā arī visas citas statujas, kas attēlo dažādas Android versijas no Cupcake līdz pašreizējai versijai, Oreo. Pašas statujas ir izgatavotas no putuplasta un pēc tam tiek skulpturētas, tām tiek uzlikts ciets plastmasas pārklājums, un pēc tam tās tiek krāsotas, pirms tās tiek nosūtītas 3000 jūdzes uz Kaliforniju oficiālai atklāšanai.

Android 1.5 Cupcake

Pirmais oficiālais Android nosaukums tika parādīts līdz versijai 1.5 Cupcake tika izlaista 2009. gada aprīlī. Tas pievienoja diezgan daudz jaunu iespēju un uzlabojumu salīdzinājumā ar pirmajām divām publiskajām versijām, ieskaitot lietas, kuras mēs tagad uzskatām par pašsaprotamām, piemēram, Iespēja augšupielādēt videoklipus YouTube, veids, kā tālruņa ekrāns automātiski pagriežas pareizajās pozīcijās, un trešo pušu tastatūru atbalsts.

Dažos tālruņos, kas tika izlaisti ar Cupcake, kas uzstādīta ārpus kastes, bija pirmais Samsung Galaxy tālrunis kopā ar HTC Hero.

Android 1.6 virtulis

Google ātri uzsāka operētājsistēmas Android 1.6 Donut tirdzniecību 2009. gada septembrī. Jaunajās funkcijās tika atbalstīts pārvadātājs, kas izmantoja CDMA balstītus tīklus. Tas ļāva Android tālruņus pārdot visiem pārvadātājiem visā pasaulē.

Citas funkcijas ietvēra ātrās meklēšanas lodziņa ieviešanu un ātru pārslēgšanos starp kameru, videokameru un galeriju, lai pilnveidotu multivides uztveršanas pieredzi. Donuts ieviesa arī logrīku Power Control, kas paredzēts Wi-Fi, Bluetooth, GPS utt. Pārvaldībai.

Viens no tālruņiem, kas tika pārdots ar instalētu Donut, bija nelāga Dell Streak, kurai bija milzīgs (tajā laikā) 5 collu ekrāns, un tolaik mūsu pašu vietnē tika aprakstīts kā “viedtālrunis / planšetdators”. Mūsdienās 5 collu displejs tiek uzskatīts par vidējo viedtālruņa izmēru.

Android 2.0-2.1 Eclair

Apmēram gadu pēc operētājsistēmas Android 1.0 ieviešanas 2009. gada oktobrī Google izlaida OS versiju 2.0 ar oficiālo koda nosaukumu Eclair. Šī versija bija pirmā, kas pievienoja atbalstu teksta runā runāšanai, kā arī daudzu citu jaunu funkciju un uzlabojumu ietvaros ieviesa arī dzīvos fona attēlus, vairāku kontu atbalstu un Google Maps navigāciju.

Motorola Droid bija pirmais tālrunis, kurā Android 2.0 bija iekļauts komplektācijā. Šis tālrunis bija arī pirmais uz Android balstītais tālrunis, kuru pārdeva Verizon Wireless. Kaut arī Google varēja droši izmantot Android kā savas operētājsistēmas nosaukumu, terminu “Droid” tajā laikā Lucasfilm apzīmēja ar preču zīmi, atsaucoties uz Zvaigžņu kari franšīze. Motorolai bija jāsaņem atļauja un jāiemaksā nauda Lucasfilm, lai izmantotu Droid kā sava tālruņa vārdu. Motorola turpināja lietot Droid zīmolu daudziem saviem tālruņiem jau 2016. gadā.

Android 2.2 Froyo

Operētājsistēma Android 2.2 Froyo (saīsināts “saldēts jogurts”) tika uzsākta 2010. gada maijā. Viedtālruņi ar instalētu Froyo varētu izmantot vairāku jaunu iespēju priekšrocības, tostarp Wi-Fi mobilā tīklāja funkcijas, push paziņojumus, izmantojot Android Cloud, uz ierīču ziņojumapmaiņas (C2DM) pakalpojumu, flash atbalstu un daudz ko citu.

Pirmais viedtālrunis, kas nodrošināja Google zīmola Nexus zīmolu, Nexus One, kas 2010. gadā tika palaists ar operētājsistēmas Android 2.1 versiju, bet vēlāk tajā pašā gadā ātri saņēma bezvadu atjauninājumu Froyo. Tas iezīmēja jaunu pieeju Google, uzņēmumam strādājot ciešāk nekā jebkad agrāk ar aparatūras ražotāju HTC, lai demonstrētu tīru Android.

Android 2.3 piparkūkas

Operētājsistēma Android 2.3 Gingerbread, kas tika uzsākta 2010. gada septembrī, pašlaik ir OS vecākā versija, kuru Google joprojām uzskaita savā ikmēneša platformas versijas atjaunināšanas lapā. Sākot ar 2017. gada 13. septembri, Google norādīja, ka tikai 0,6 procenti no visām Android ierīcēm pašlaik izmanto kādu Piparkūku versiju.

OS saņēma lietotāja interfeisa atsvaidzināšanu sadaļā Gingerbread. Tas pievienoja atbalstu gandrīz lauka sakaru (NFC) funkciju izmantošanai viedtālruņos, kuriem bija nepieciešamā aparatūra. Pirmais tālrunis, kurā tika pievienota gan Piparkūku, gan NFC aparatūra, bija Nexus S, kuru kopīgi izstrādāja Google un Samsung. Piparkūkas arī izveidoja pamatu pašbildei, pievienojot atbalstu vairākām kamerām un video tērzēšanas atbalstu pakalpojumā Google Talk.

Android 3.0 šūnveida

Šī OS versija, iespējams, ir ķekara oddbols. Honeycomb Google izlaida, lai instalētu tikai planšetdatoros un citās mobilajās ierīcēs ar lielākiem displejiem nekā pašreizējie viedtālruņi. Pirmoreiz tā tika ieviesta 2011. gada februārī kopā ar pirmo Motorola Xoom planšetdatoru, un tajā bija iekļautas tādas funkcijas kā pārveidots interfeiss, kas īpaši paredzēts lieliem ekrāniem, kā arī paziņojumu josla, kas novietota planšetdatora displeja apakšdaļā.

Ideja bija tāda, ka Honeycomb piedāvās īpašas funkcijas, kuras nevarētu rīkoties ar mazākajiem displejiem, kas tajā laikā tika atrasti viedtālruņos. Tā bija arī Google un tās trešo pušu partneru atbilde uz Apple iPad 2010. gada izlaidumu. Kaut arī Honeycomb bija pieejams, dažas planšetdatorus joprojām izlaida kopā ar viedtālruņu Android 2.x versijām. Galu galā Honeycomb kļuva par Android versiju, kas patiesībā nebija vajadzīga, jo Google nolēma lielāko daļu savu funkciju integrēt nākamajā lielākajā 4.0 versijā - Ice Cream Sandwich.

Android 4.0 saldējuma sviestmaize

Android Ice Cream Sandwich versija, kas izlaista 2011. gada oktobrī, lietotājiem piedāvāja vairākas jaunas funkcijas. Tas apvienoja daudzas tikai planšetdatoriem paredzētās Honeycomb versijas iespējas un viedtālruņiem paredzētās Piparkūkas. Sākuma ekrānā tajā bija arī “izlases tekne”, kā arī pirmais atbalsts tālruņa atbloķēšanai, izmantojot kameru, lai nofotografētu tā īpašnieka seju. Kopš tā laika šāda veida biometriskās pierakstīšanās atbalsts ir ievērojami attīstījies un uzlabojies.

Sākot ar 6. jūliju, Google norāda, ka 0,7 procenti no visām Android ierīcēm pašlaik izmanto kādu operētājsistēmas Android 4.0 versiju, kas ir tikai nedaudz vairāk nekā Piparkūku.

Citas ievērojamas izmaiņas, izmantojot ICS, ietvēra atbalstu visām ekrāna pogām, velciet žestus, lai noraidītu paziņojumus un pārlūka cilnes, kā arī iespēju pārraudzīt datu izmantošanu mobilajā un Wi-Fi tīklā.

Android 4.1–4.3 Jelly Bean

Android Jelly Bean ēra sākās 2012. gada jūnijā ar Android 4.1 izlaišanu. Google ātri izlaida versijas 4.2 un 4.3, abas ar Jelly Bean etiķeti, attiecīgi 2012. gada oktobrī un 2013. gada jūlijā.

Dažas no šīm programmatūras atjauninājumu jaunajām funkcijām ietvēra jaunas paziņošanas funkcijas, kas parādīja vairāk satura vai darbību pogu, kā arī pilnīgu Google Chrome tīmekļa pārlūka Android versijas atbalstu, kas tika iekļauts operētājsistēmas Android 4.2 versijā. Google tagad parādījās arī kā daļa no meklēšanas un tika ieviests “Project Butter”, lai paātrinātu animācijas un uzlabotu Android spēju reaģēt uz skārienjutīgumu. Atbalstu ieguva arī ārējie displeji un Miracast, tāpat kā HDR fotografēšana.

Ja 2012. gadā apmeklējāt Google I / O, iespējams, iegādājāties uzņēmuma Nexus 7 planšetdatoru ar Android 4.1 Jelly Bean kā dāvanu. Jelly Bean versijas joprojām ir ļoti aktīvas daudzos Android tālruņos un ierīcēs. Pašlaik aptuveni 6,9 procenti no visiem Android produktiem izmanto Jelly Bean.

Android 4.4 KitKat

Android 4.4 nosaukums ir operētājsistēmas pirmā versija, kurā konfekšu gabalam faktiski tiek izmantots iepriekš nosaukts nosaukums. Pirms oficiālas darbības uzsākšanas 2013. gada septembrī uzņēmums savā Google I / O konferencē, kā arī citās vietās izlaida mājienus, ka Android 4.4 koda nosaukums faktiski būtu “Key Lime Pie”. Patiešām, vairums Google Android komanda domāja, ka tas notiks arī šajā gadījumā.

Kā izrādījās, Google Android globālo partnerību direktors Džons Lagerlings domāja, ka “Key Lime Pie” nebūs pietiekami pazīstams nosaukums, lai to varētu lietot operētājsistēmā Android 4.4 visā pasaulē. Tā vietā viņš nolēma rīkoties citādi. Viņš sazinājās ar Nestle, KitKat joslas veidotājiem, un pajautāja, vai viņi varētu izmantot Android 4.4 vārdu. Nestle piekrita un pat izlaida sava KitKat stieņa versijas, kas veidotas kā Android robotu talismans, kā daļu no kopīga zīmola līguma ar Google. Tas bija mārketinga eksperiments, kuru Google neatjaunoja līdz jaunākajai Oreo izlaišanai.

KitKat nebija milzīgs skaits jaunu funkciju, taču tai bija viena lieta, kas patiešām palīdzēja paplašināt kopējo Android tirgu. Tas tika optimizēts darbam ar viedtālruņiem, kuriem bija tikai 512 MB RAM. Tas ļāva tālruņu ražotājiem iegūt jaunāko Android versiju un to instalēt daudz lētākos tālruņos.

Pirmais Google viedtālrunis Nexus 5 bija operētājsistēmas Android 4.4 iepriekš instalēts. Lai arī KitKat sāka darboties gandrīz pirms četriem gadiem, joprojām ir daudz ierīču, kuras to joprojām izmanto. Google pašreizējā platformas versijas atjaunināšanas lapā teikts, ka 15,1 procents no visām Android ierīcēm izmanto dažas Android 4.4 KitKat versijas.

Android 5.0 konfekte

Android 5.0 Lollipop, kas pirmo reizi tika palaists 2014. gada rudenī, bija būtisks operētājsistēmas vispārējā izskata satricinājums. Tā bija pirmā OS versija, kurā tika izmantota Google jaunā materiāla dizaina valoda, kas cita starpā liberāli izmantoja apgaismojuma un ēnu efektus, lai modelētu Android lietotāja saskarnes papīra veida izskatu. Lietotāja saskarne ieguva arī dažas citas Lollipop izmaiņas, tostarp atjauninātu navigācijas joslu, bagātīgus paziņojumus par bloķēšanas ekrānu un daudz ko citu.

Sekojošais Android 5.1 atjauninājums veica vēl dažas izmaiņas, kas ir zem skata. Tas ietvēra oficiālu atbalstu divējāda SIM, HD balss zvaniem un ierīces aizsardzībai, lai zagļi netiktu izmantoti tālrunī pat pēc rūpnīcas atiestatīšanas.

Google viedtālrunis Nexus 6 kopā ar planšetdatoru bija pirmās ierīces, kurās Lollipop bija iepriekš instalēts. Saskaņā ar Google platformas versijas statistiku Android 5.0 Lollipop ir instalēts un tiek izmantots aptuveni 29 procentiem no visām aktīvajām Android ierīcēm. Jautrs fakts: Google izmantoja koda nosaukumu “Lemon Meringue Pie”, izstrādājot operētājsistēmu Android 5.0 pirms apmešanās uz konfektes Lollipop kā oficiālo OS nosaukumu.

Android 6.0 Marshmallow

Izlaists 2015. gada rudenī, operētājsistēma Android 6.0 Marshmallow kā galveno simbolu izmantoja saldo cienastu, ko iecienījuši kemperi. Iekšēji Google izmantoja “Macadamia Nut Cookie”, lai aprakstītu Android 6.0 pirms oficiālā Marshmallow paziņojuma. Tajā bija iekļautas šādas jaunas vertikāli ritinošas lietotņu atvilktnes, kā arī vietne Google tagad uz krāna, vietējais atbalsts viedtālruņa pirkstu nospiedumu biometriskai atbloķēšanai, C tipa USB atbalsts, Android Pay ieviešana un vēl daudz vairāk.

Pirmās ierīces, kas piegādātas ar iepriekš instalētu Marshmallow, bija Google un Nexus 5X viedtālruņi, kā arī tā planšetdators Pixel C. Pašreizējie statistikas dati par Android platformas izmantošanu liecina, ka Marshmallow ir tikai nedaudz pārspējis Lollipop kā visinstalētāko OS versiju, kas veido 32,2 procentus no visām Android balstītajām ierīcēm.

Android 7.0 Nuga

Google mobilās operētājsistēmas 7.0 versija tika uzsākta 2016. gada rudenī. Pirms Nougat atklāšanas Google uz “Android N” iekšēji atsaucās kā uz “New York Cheesecake”. Nougat daudzajās jaunajās funkcijās ietilpa labākas daudzuzdevumu funkcijas pieaugošajam skaitam viedtālruņi, kuriem ir lielāki displeji, piemēram, dalītā ekrāna režīms, kā arī ātra pārslēgšanās starp lietotnēm.

Arī Google aizkulisēs veica vairākas lielas izmaiņas, piemēram, pārslēdzās uz jaunu JIT kompilatoru, lai paātrinātu lietotnes, atbalstīja Vulkan API ātrākai 3D renderēšanai un ļāva oriģinālo iekārtu ražotājiem atbalstīt tās DayDream virtuālās realitātes platformu.

Google arī izmantoja izlaidumu, lai drosmīgi virzītos uz premium viedtālruņu tirgu. Uzņēmuma pašu ražotie viedtālruņi Pixel un Pixel XL kopā ar LG V20 tika pirmie, kas tika izlaisti ar iepriekš instalētu Nougat.

Android 8.0 Oreo

2017. gada martā Google oficiāli paziņoja un izlaida pirmo izstrādātāja priekšskatījumu Android O, kas pazīstams arī kā Android 8.0. Pat pirms šīs izlaišanas Hiroshi Lockheimer, Google Android vecākais viceprezidents, savā Twitter kontā 2017. gada februārī ievietoja Oreo kūkas GIF. Tas bija pirmais pamatīgais mājiens, ka Oreo - populārais sīkfails, kas izgatavots no diviem šokolādes vafelēm. ar krēma aizpildīšanu starp tām, patiešām būtu oficiālais Android 8.0 koda nosaukums.

Augustā Google apstiprināja, ka Oreo patiešām būs Android 8.0 publiskais nosaukums. Tā ir otrā reize, kad Google izvēlējās preču zīmi Android (Oreo pieder Nabisco). Pārtraukumā no savas tradīcijas Google pirmo reizi parādīja Android Oreo talismana statuju preses pasākumā Ņujorkā, nevis vispirms parādīja statuju savā Googleplex galvenajā mītnē. Statuja arī attēlo pašu Android talismanu kā lidojošu supervaroni, kas komplektā ar apmetni. Otra statuja tika uzstādīta Google galvenajā mītnē vēlāk tajā pašā dienā

Ciktāl tas attiecas uz funkcijām, Android Oreo piedāvā daudz vizuālu izmaiņu izvēlnē Iestatījumi, kā arī vietējo atbalstu attēla attēlā režīmā, paziņojumu kanālus, jaunas automātiskās aizpildes API, lai labāk pārvaldītu paroles un aizpildīšanas datus, un vēl daudz ko citu. Android Oreo ir pieejams lejupielādei, izmantojot Google Android atvērtā pirmkoda projektu, kā arī ir pieejams kā tiešraides atjauninājums Google vecākajām (un atbalstītajām) Nexus un Pixel ierīcēm, kā arī atjauninājums daudziem vecākiem Android tālruņiem. Android Oreo tiek piegādāts arī ar pašu Google Pixel 2 modeļiem, kā arī daudziem citiem jaunākiem tālruņiem, kas ir sasnieguši tirgu.

Android 9.0 Pie

Pirmo izstrādātāja priekšskatījumu nākamajam lielākajam Android atjauninājumam, Android 9.0 P, Google Google sāka 2018. gada 7. martā. 2018. gada 6. augustā uzņēmums oficiāli atklāja Android 9.0 galīgo versiju un piešķīra tam oficiālo koda nosaukumu “Pie. Tajā bija iekļautas vairākas nozīmīgas jaunas funkcijas un izmaiņas. Viens no tiem grāvja tradicionālās navigācijas pogas par labu vienai iegarenai pogai centrā, kas ir jaunā mājas poga. Nospiežot uz augšu no šīs pogas, tiek parādīts kopsavilkums, kurā apakšā ir jūsu pēdējās lietotās lietotnes, meklēšanas josla un pieci lietotņu ieteikumi. Varat vilkt pa kreisi, lai redzētu visas nesen atvērtās lietotnes, vai arī velciet sākuma pogu pa labi, lai ātri ritinātu savas lietotnes.

  • Lasīt: Android 9.0 Pie pārskats

Android 9.0 Pie arī tika iekļautas dažas jaunas funkcijas, kas izstrādātas, lai palīdzētu paildzināt viedtālruņa akumulatora darbības laiku, tostarp ierīces iekšējās mācīšanās izmantošana, lai paredzētu, kuras lietotnes jūs tagad izmantosit, un kuras lietotnes jūs neizmantojat tikai vēlāk. Pīrāgam ir arī Shush, funkcija, kas automātiski liek tālrunim netraucēt režīmu, pagriežot tālruņa ekrānu uz līdzenas virsmas. Ir arī sadaļas Slices, kas nodrošina mazāku instalētās lietotnes versiju Google meklēšanā, piedāvājot noteiktas lietotnes funkcijas, neatverot pilnu lietojumprogrammu

Kā parasti, operētājsistēma Android 9.0 Pie pirmo reizi oficiāli bija pieejama Google tālruņiem, taču vienlaikus tika palaista arī Essential Phone. Kopš tā ieviešanas pēdējos mēnešos tas ir atjaunināts daudziem citiem Android tālruņiem, un daudzos jaunos Android tālruņos tas ir pieejams ārpus komplekta.

Zīmola atjaunošana: Android 10

Android ir nogājis garu ceļu no tā pazemīgajiem pirmsākumiem, jo ​​tas ir maza darbības uzsākšanas produkts, līdz tam laikam kļūstot par vadošo mobilo operētājsistēmu visā pasaulē. Ir mājieni, ka Google ir sākumposmā, lai izstrādātu pilnīgi jaunu OS, ko sauc par Fuksiju, kas varētu atbalstīt visu, sākot no viedtālruņiem un beidzot ar planšetdatoriem un pat piezīmjdatoriem un galddatoriem. Tomēr uzņēmums gandrīz neko nav teicis par saviem plāniem par Fuksiju, un ir vairāk nekā iespējams, ka tas var atcelt tā attīstību.

Tas tikai parāda, ka Google joprojām ir ārkārtīgi apņēmusies turpināt attīstīt Android, un ir pat mēģinājusi paplašināt mobilo un planšetdatoru OS citās ierīcēs, ieskaitot, un. Atkarībā no tā, kuru pētījumu firmu jūs ticat, Android viedtālruņu tirgus daļa pasaulē pašlaik ir no 85 līdz 86 procentiem, iOS attālajai sekundei - no 14 līdz 15 procentiem. Visām citām mobilajām operētājsistēmām (Windows Phone / Windows 10 Mobile, BlackBerry, Tizen un pārējām) tagad ir mazāk nekā 0,1 procents no tālruņu tirgus. 2017. gada maijā Google I / O laikā uzņēmums paziņoja, ka tagad ir vairāk nekā divi miljardi aktīvo ierīču, kurās darbojas kāda Android operētājsistēmas versija.

Viens izaicinājums Android ierīču īpašniekiem, kas ir bijis aktuāls OS operētājsistēmas pastāvēšanas laikā kopš tās palaišanas, ir tās atjaunināšana ar jaunākajiem drošības ielāpiem, nemaz nerunājot par OS galveno funkciju atjauninājumu pārraidi ēterā. Google atbalstītās Nexus un Pixel ierīces regulāri saņem ikmēneša drošības atjauninājumus un OS jaunāko versiju. Trešo pušu tālruņi ir daudz vairāk pakļauti un pietrūkst, izmantojot jaunus drošības ielāpus, un bieži vien ātri pamet jaunus OS atjauninājumus. Daži tālruņi, it īpaši atbloķēti, kas ietilpst budžeta kategorijā, iespējams, nesaņems atjauninājumus. Google ieviestajam projektam Treble operētājsistēmā Android Oreo vajadzētu atvieglot tālruņu ražotājiem iespēju ātrāk atjaunināt ierīces, taču tas vēl ir redzams, vai šie centieni būs efektīvi ilgtermiņā.

Secinājums

Ja vien Apple nenolemj sākt pārdot jaunus iPhone, kas ir daudz lētāki nekā tā pašreizējie modeļi, šķiet pamatoti paredzēt, ka Android arī turpmāk dominēs mobilo OS tirgū, pat ja tās problēmas nodrošina ātru atjaunināšanu. OS tiek instalēta tālruņos, kas tiek pārdoti par daudz mazāk nekā 100 ASV dolāriem, līdz pat tādām dārgām flagmaņu ierīcēm kā pašreizējais čempions: Samsung Galaxy S10 Plus. Šī elastība apvienojumā ar ikgadējiem atjauninājumiem nodrošinās, ka Android turpmākajos gados joprojām būs līderis šajā nozarē.

Vai vēlaties, lai Google turpinātu lietot saldās konfektes un traktējumus kā oficiālos kodu nosaukumus jaunākajām Android versijām? Vai arī jūs labprātāk gribētu, lai viņi pārslēdzas uz kādu citu ēdienu veidu? Paziņojiet mums, ko jūs domājat komentāros!

Laipni lūdzam mūu Android 8.0 Oreo atjauninājumu izekotājā. Pēc publikā izlaišana 2017. gada augutā Oreo tabili atrod ceļu uz arvien vairāk Android viedtālruņiem....

Viena no daudzajām Android lietām ir tā, ka jū varat viegli kopēt un ielīmēt failu uz galddatoru vai klēpjdatoru, vienkārši avienojot tālruni ar UB. Diemžēl vi nav tik vienkārši, ja jum ir Android tāl...

Populārs