Ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneris: kā tas darbojas?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 16 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
20 товаров для автомобиля с Алиэкспресс, автотовары №37
Video: 20 товаров для автомобиля с Алиэкспресс, автотовары №37

Saturs


Pēc dažiem gadiem aizmugurē esošajiem prototipiem un dažu ātri aizmirsto telefonu iekšpusē ultraskaņas pirkstu nospiedumu sensori ir gatavi darbam. Šī tehnoloģija ir iebūvēta Samsung vadošajos modeļos Galaxy S10 un Galaxy S10 Plus, padarot tehnoloģiju gandrīz garantētu, ka tā gada beigās nodrošinās miljoniem īkšķu nospiedumu.

2018. gada decembrī Qualcomm paziņoja par savu 3D ultraskaņas displejā esošo pirkstu nospiedumu sensoru. Šī tehnoloģija ir iespējota ierīcēs, kuras kā opciju izmanto uzņēmuma platformu Snapdragon 855, ja ražotājs vēlas iekļaut papildu aparatūru. Ultraskaņas pirkstu nospiedumu tehnoloģijai ir savi plusi un mīnusi salīdzinājumā ar tradicionālajiem kapacitatīvajiem skeneriem un pat citiem displejā redzamajiem pirkstu nospiedumu dizainiem. Šeit ir viss, kas jums jāzina.

Kā darbojas ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneri

Qualcomm 3D displejā redzamais ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneris ir balstīts uz to, ko agrāk sauca par Sense ID. Ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneri, nevis esošie fotogrāfiskie vai ietilpīgie pirkstu nospiedumu skeneri, izmanto ļoti augstas frekvences ultraskaņas skaņu. Jūs to nevarat dzirdēt, taču šie viļņi tiek izmantoti, lai kartētu sīkāku informāciju par lietotāja pirkstu nospiedumiem. Par laimi nav jāpārvelk, vienkārši pieskarieties sensoram ar pirkstu, piemēram, līnijas augšpusē ietilpīgajiem pirkstu nospiedumu skeneriem.


Lai faktiski iegūtu pirkstu nospiedumu detaļas, aparatūra sastāv gan no raidītāja, gan uztvērēja. Ultraskaņas impulss tiek pārraidīts pret pirkstu, kas tiek novietots virs skenera. Daļa no šī impulsa spiediena tiek absorbēta, un daļa no tā tiek atgriezta atpakaļ uz sensoru, atkarībā no grēdām, porām un citām detaļām, kas raksturīgas tikai katram pirkstu nospiedumam.

Nav mikrofona, kas klausītos šos atgriešanās signālus. Tā vietā, lai aprēķinātu atgriezeniskā ultraskaņas impulsa intensitāti dažādos skenera punktos, tiek izmantots sensors, kas var noteikt mehānisko spriegumu. Skenēšana ilgāku laiku ļauj iegūt papildu dziļuma datus, kā rezultātā skenētā pirksta nospiedums tiek reprezentēts ļoti detalizēti 3D formātā.

Qualcomm atzīmē, ka atbloķēšanai ir aptuveni 250 milisekunžu latentums, kas aptuveni atbilst ekvivalentam pirkstu nospiedumu skeneru kapacitīvajam skenerim. Sensoram ir aptuveni 1 procenta kļūdu līmenis, kas atkal ir diezgan salīdzināms ar citiem skeneriem.


Ultraskaņas pirkstu nospiedumu un kapacitatīvo skeneru priekšrocības

Ultraskaņas pirkstu nospiedumu tehnoloģija darbojas ļoti atšķirīgi no kapacitatīvajiem pirkstu nospiedumu skeneriem, kuri spēj reproducēt tikai 2D attēlus. 3D detaļas ir daudz grūtāk viltot vai apmānīt nekā 2D attēlu, padarot ultraskaņas sistēmu daudz drošāku. Pats par sevi saprotams, ka ultraskaņa ir arī daudz drošāka nekā optiskie pirkstu nospiedumu skeneri, kuriem visi ir labvēlīgi.

Displejā redzamie skeneri, piemēram, OnePlus 6T un Huawei Mate 20 Pro, ir optiski, nevis ultraskaņas.

Vēl viens šīs ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneru tehnoloģijas papildinājums ir tas, ka tas ļauj pirkstu nospiedumu skenerim joprojām darboties caur plāniem materiāliem, piemēram, stiklu, alumīniju vai plastmasu. Sensors ir tikai 0,15 milimetru biezs un spēj noskenēt līdz 800 μm stikla un līdz 650 μm alumīnija. Tāpēc skeneri var iegult zem korpusa vai zem displeja, kā mēs to redzam Samsung Galaxy S10, ļaujot iegūt diskrētāku izskatu un plānākas rāmjus.

Tā kā sensors izmanto ultraskaņas viļņus, sensors var dubultot arī kā veselības izsekotājs, kas var reģistrēt sirdsdarbības ātrumu un asins plūsmu. Turklāt ir mazāka iespēja sabojāt sensoru vai pakļaut to ārējai manipulācijai, un sviedri vai mitrums uz pirksta arī netraucēs skenēšanas procesu.

Skenēšana ir tikai puse no procesa

Protams, ar šiem pirkstu nospiedumu datiem vēl ir daudz darāmā, un to drošība ir vienlīdz svarīga sistēmas sastāvdaļa.

Tāpat kā visas biometriskās drošības sistēmas, galvenā loma ir ļoti jutīgas personas informācijas apstrādei un drošībai. Qualcomm procesori ir veidoti, izmantojot īpašus drošības rīkus, ieskaitot kriptogrāfijas paātrinātājus, atslēgu nodrošināšanas drošību un uzticamas izpildes vidi. Tas nodrošina, ka sensitīvu datu apstrāde un glabāšana tiek turēta labi prom no ļaunprātīgām lietojumprogrammām. Citi procesori, kuru pamatā ir Arm, piedāvā TrustZone aparatūras izolāciju līdzīga līmeņa aizsardzībai.

Qualcomm iestatīšana ir izstrādāta arī, lai atbalstītu ātrās identitātes tiešsaistes (FIDO) alianses protokolus, kurus var izmantot tiešsaistes autentifikācijai bez parolēm. FIDO to dara, nepārsūtot jebkādu konfidenciālu informāciju par pirkstu nospiedumiem uz mākoni vai caur tīkliem, kas varētu tikt apdraudēti.

Ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneriem noteikti ir vairākas esošo kapacitīvo ieviešanu priekšrocības, ņemot vērā Qualcomm procesoru pārsvaru mobilajos izstrādājumos. 3D ultraskaņas pirkstu nospiedumu skeneri tagad ir gatavi pirmajam laikam, un iespējams, ka mēs redzēsim, ka daudz vairāk ražotāju izmantos šo tehnoloģiju visā 2019. gadā.

Ar viām ziņām par jaunākajām un labākajām pēlēm, ka šonedēļ parādījā E3, mē vēlējāmie kaut ko piedāvāt tur eošajiem retro pēlētājiem. Klaiko NE vai Game Boy Color RPG faniem Tartarša bruņinieki ir tie...

Ārā ir aukti, un jū nevēlatie, lai, lietojot ava ierīce, pirkti alt. Šajā nolūkā šeit ir vienošanā par dažiem pecializētiem kārienekrāna cimdiem lai ziemā jūu dūraiņi būtu ilti....

Populārs Vietnē