Huawei aizliegums nav tikai slikts uzņēmumam: tas ir slikts Android kopumā

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 19 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
The Huawei Ban: Explained!
Video: The Huawei Ban: Explained!

Saturs


Kad Google paziņoja par šo Huawei aizliegumu, bija viegli domāt, ka Huawei - nevis Google - ir nonācis nopietnās nepatikšanās. Galu galā Google nepelna daudz naudas no Ķīnas (vismaz ne tieši), jo Google produktu valstī faktiski nav.

Tomēr uzņēmumam Google ir daudz Ķīnā ieguldītu naudas, ieskaitot AI pētniecības iestādi, par kuru tā paziņoja 2017. gada beigās. Projekts Dragonfly - Google it kā aizsegtā ambīcija atgriezt meklēšanu Ķīnā - ir vismaz pierādījums tam, ka uzņēmumam ir savi redzesloki. iestatīts uz valsti.

Tomēr pēc šī Huawei aizlieguma jūs varat saderēt, ka Google nebūs pārāk laipni gaidīta Ķīnā, kas, bez šaubām, ievilks savus finanšu plānus nepatīkamā situācijā.

Ķīnas Googles ambīcijas tagad ir satrauktas pat vairāk nekā iepriekš, un ASV uzņēmumi zaudē daudz naudas.

Intel, Qualcomm, Broadcom, Microsoft un citām ASV organizācijām visiem ir kaut kādā veidā piesaistītas finanses Huawei. Šis Huawei aizliegums nozīmē, ka naudas plūsma kļūst aizrunājusies, un tas visiem kaitēs. Iepriekš šodien mēs arī uzzinājām, ka Arm atceļ visu biznesu no Huawei, kas varētu vēl vairāk kaitēt uzņēmuma ilgtspējai nekā zaudēt Google.


Kaut arī šie uzņēmumi, kas zaudē ienākumus, tieši neietekmē Android pasauli, tas noteikti netieši. Kad uz Android balstītās viedtālruņu nozares pīlāri izjūt finansiālu spiedienu, tas ietekmē visu, parasti sākot ar R&D. Ar mazāk naudas sadedzināšanu mēs redzēsim mazāk jauninājumu, mazāk izlaidumu un augstākas Android produktu cenas.

Vai varētu parādīties jauns Android izaicinātājs?

Mēs jau zinām, ka Huawei darbos ir “plāns B”, kad runa ir par Android operētājsistēmu. Baumas norāda uz Huawei firmas OS, kas savā valstī darbojas Android lietotnēs un gatavojas sākt darbību jau šogad.

Vai šī jaunā operētājsistēma būs kaut kas labs? Droši vien nē, vismaz sākumā. Android ir Huawei desmit gadu ilgs sākumpunkts, nemaz nerunājot par Android atvērtā pirmkoda būtības priekšrocībām (kaut ko tādu Huawei un Ķīna gandrīz noteikti nekad neatbalstītu). Ja jums ir nepieciešams pierādījums par to, cik iespējams, ka Huawei mobilā OS būs diezgan briesmīga, vienkārši paskatieties uz faktu, ka mēs nekad to vēl neesam redzējuši - Huawei gadiem ilgi ir bijusi atkarīga no Android, jo, godīgi sakot, tā, iespējams, ir labākā sistēma darbs.


Cimdi ir nost. Ja šis Huawei aizliegums paliek spēkā, uzņēmumam nebūs citas izvēles, kā iet all-in pēc savas operētājsistēmas. Nav tā, ka Huawei vienkārši pārtrauks viedtālruņu ražošanu.

Ja Huawei nevar izmantot Android, tas izmantos kaut ko citu. Tā viedtālruņu bizness ir pārāk liels, lai to pamestu.

Tas nenotiks vienas nakts laikā, taču Huawei OS galu galā apdraudēs Android dominēšanu. Pat ja tas sākotnēji ir nomināls drauds, šie draudi pieaugs Huawei rūpnieciskā spēka dēļ kopā ar pašas Ķīnas atbalstu. To visu nevar aizmirst: Huawei un Ķīnas valsts ir tik ļoti savstarpēji saistītas, ka cīņa ar vienu vienmēr ir arī cīņa ar otru.

Vai varat iedomāties, kā būtu, ja valsts atbalstīta mobilā operētājsistēma tiktu izstumta Ķīnas aptuveni 1,4 miljardiem pilsoņu? Tā ir milzīga daļa pasaules iedzīvotāju, kuri tagad vairs neizmanto Android. Pat ja OS ir briesmīga, būs tikai laika jautājums, pirms tā būs stabils izaicinātājs Android.

Daži varētu teikt, ka konkurence mobilo operētājsistēmu pasaulē ir apsveicama, jo tā vienkārši uzspiedīs Android būt daudz labākam. Neaizmirstiet, ka pēdējo 20 gadu laikā ir bijis daudz reižu, kad to ir paveikušas daudzas mobilās operētājsistēmas: dažādas Windows sistēmas, BlackBerry OS, Palm OS, Symbian utt. Tagad tās visas ir pazudušas, jo Android redzēja plaša adopcija satraucoši ātrā tempā - tieši tāpat, kā mēs to varētu redzēt ar šo Huawei OS.

Tagad es nekādā gadījumā nesaku, ka šī Huawei OS iznīcinās Android. Es tikai uzsveru, ka šī Huawei OS, iespējams, nav tāda veida konkurence, kas padarīs Android vēl labāku.

Huawei ir pārāk liels, lai izgāztos

Atcerieties vēlreiz pie tā, ko es teicu iepriekš, par to, kā Huawei un Ķīna ir tik savstarpēji saistītas, ka tās ir gandrīz savstarpēji aizstājamas. Tas, protams, ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šis aizliegums faktiski ir spēkā.

Huawei jau ir otrs lielākais viedtālruņu ražotājs pasaulē. Tas jau ir arī lielākais telekomunikāciju uzņēmums pasaulē. Kad jūs apvienojat šāda veida ciltsrakstus ar mūžīgi lojālo Ķīnas valdības atbalstu, jums ir definīcija “pārāk liels, lai izgāztos”.

Ķīnai un ASV jau sen ir bijušas salnas attiecības. Tas to tikai pasliktinās.

Ir pārliecināts, ka šis Huawei aizliegums būs sākums kaut kam, kas līdzinās aukstajam karam. Ķīna jau ir uzskatījusi ASV par ienaidnieku - varbūt ne kara ienaidnieku, bet noteikti kā draudu. Tas šo dinamiku vēl vairāk izstumj.

Ķīna cīnīsies ar zobiem un nagiem, lai aizstāvētu Huawei, ka daudz kas ir skaidrs. Vai ASV valdība darīs to pašu, kad runa ir par uzņēmumiem, piemēram, Google vai Qualcomm? Noteikti nē, vismaz ne tajā pašā līmenī. Šis Huawei aizliegums attiecas uz ASV valdību un Ķīnu, un tas ASV uzņēmumiem ir ļoti iebiedējošs. Ja nedomājat, ka tas ietekmēs Android pasauli, jūs sagaidāt šķebinošs pārsteigums.

Vai tas būs tā vērts?

Par Huawei ir ļoti viegli iegūt pretrunīgus viedokļus. Es domāju, ka uzņēmums ražo dažus patiesi izcilus viedtālruņus, bet arī zina, ka tā vēsturē ir bijušas dažas neticami ēnas biznesa prakses. Es cenšos nedot savu naudu uzņēmumiem ar tik sliktu ētisko stāvokli, bet es atzīšu, ka daži to produkti ir diezgan vilinoši.

Paturot to prātā, es daļēji uzskatu, ka ar šo Huawei aizliegumu ir jūtams, ka Amerikas Savienotās Valstis nostājas pret pārējo pasauli un saka: „Nē, jūs vairs nevarat no tā izvairīties, Huawei.” Šajā ziņā es esmu aizlieguma atbalstītājs.

Šajā cīņā ir grūti iesaistīties, taču nav grūti cerēt, ka ar to tiks nodarīts pārāk daudz papildu nodrošinājuma.

No otras puses, arī Amerikas Savienotajām Valstīm - un tajās esošajiem uzņēmumiem, ieskaitot Google - nav tīrākās vēstures. Nav grūti redzēt liekulību, aizliedzot Huawei par darbībām, kuras ASV ignorē, ja tās izdarījusi kāda no tām.

Ja šī Huawei aizlieguma ētiskā nostāja labākajā gadījumā ir neskaidra, rodas jautājums, vai tas būs tā vērts. Mums būs jāgaida un jāredz, kā Huawei rīkojas, lai uzzinātu atbildi uz šo jautājumu.

Vai Huawei izdarīs zināmas piekāpšanās un mainīs lietas, kā mēs nesen redzējām ar ZTE? Vai Huavejs piešķirs ASV metaforisko pirkstu un ies savu ceļu, aizdedzinot tirdzniecības un tehnoloģiju karus? Vai ASV sapratīs situācijas nopietnību un izdarīs savas piekrišanas, lai saglabātu mieru? Pagaidām mēs to nezinām, bet mēs varam cerēt, ka Android tikmēr netiks neatgriezeniski bojāts.

Labā lieta par Google Pixel late ir proceora izvēle iepēja - UD 599 ļauj jum nokļūt durvī ar Celeron proceoru, bet, tērējot vairāk, jū iegūit lielāku pārtrādātāju. liktā ziņa ir tā, ka Celeron variant...

Ja atrodatie Chrome O planšetdatora tirgū, pakalpojumā Google Expre pašlaik ir pieejam Google Pixel late ar atlaidi 200 UD.Atlaide amazina Core M3 modeli līdz 599 UD. Tikmēr Core i5 un Core i7 modeļi ...

Noteikti Izskatās