Ko Huawei aizliegums nozīmē jūsu Huawei vai Honor tālrunim? (Atjaunināts)

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 20 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Huawei is BACK....But there’s a problem 💀
Video: Huawei is BACK....But there’s a problem 💀

Saturs


Atjauninājums Nr. 1: 2019. gada 20. maijā pulksten 18:00 ET: ASV Tirdzniecības departaments ir izveidojis pagaidu 90 dienu licenci, kas atjauno Huawei spēju nodrošināt programmatūras atjauninājumus esošajiem Huawei tālruņiem. Vairāk lasiet šeit.

Tas nozīmē, ka esošie Huawei tālruņi un planšetdatori līdz augustam joprojām saņems oficiālus Android atjauninājumus un ikmēneša drošības ielāpus. Pēc tam tiek uzskatīts, ka turpmāk izklāstītais scenārijs stāsies spēkā. Tas ir, Google pakalpojumi turpinās darboties esošajās ierīcēs, taču jūs nesaņemsit Android versiju atjauninājumus vai ikmēneša ielāpus.

Nav minēts neviens atsaukums par gaidāmajiem tālruņiem, kas liek domāt, ka šīs ierīces joprojām nepiedāvās Google pakalpojumus, visjaunāko funkciju atjauninājumus un ikmēneša drošības ielāpus.

Oriģinālais raksts: Pirmdien, 20. maijā plkst. 8.34. ET: Huawei ir skāris daudz sliktu ziņu pēc tirdzniecības aizlieguma, ko tai noteikusi ASV valdība. Uzņēmums ir pievienots Tirdzniecības departamenta uzņēmumu sarakstam, kas būtībā ir tirdzniecības melnais saraksts, kas aizliedz ASV uzņēmumiem veikt darījumus ar šīm organizācijām.


Iepriekš esam redzējuši ziņas, ka Google, Intel, Qualcomm un citi ASV uzņēmumi pārtrauks darbību ar Huawei. Bet ko tas nozīmē tā ierīcēm un jums? Mēs esam jūs pārklājuši.

Pašreizējais Huawei tālruņa īpašnieks?

Vai jums jau ir viedtālrunis Huawei vai Honor? Tad jums nekas nedrīkst mainīties, kā apstiprināja Google Android Twitter konts.

“Mēs garantējam jums, kamēr mēs ievērojam visas ASV valdības prasības (sic), tādi pakalpojumi kā Google Play un Google Play Protect drošība turpinās darboties jūsu esošajā Huawei ierīcē,” paziņoja uzņēmums.

Citiem vārdiem sakot, jums joprojām būs pieeja Play veikalam, kas liek domāt, ka citām Google saistītām lietotnēm (piemēram, YouTube, Maps, Gmail) vajadzētu turpināt darboties. Galu galā Play veikalam vispirms ir nepieciešams Google konts.

Kas attiecas uz sistēmas atjauninājumiem? Diemžēl tas nav tik rožaini. Reuters ziņo, ka Huawei zaudēs piekļuvi Android sistēmas atjauninājumiem no Google. Tas nozīmē, ka uzņēmumam būs jāveido versiju atjauninājumi no Android atvērtā pirmkoda projekta (AOSP), nevis jāiegūst visjaunākie atjauninājumi tieši no Google. Tātad labākajā gadījumā varat gaidīt ilgāku sistēmas atjauninājumu laika grafiku.


Huawei paziņojumā presei norādīja, ka tas joprojām piegādās drošības atjauninājumus esošajām ierīcēm (ieskaitot ierīces, kas joprojām atrodas krājumā). Liekas, ka šie labojumi rodas no AOSP, iekšējiem centieniem un / vai partneriem, kas nav ASV. Engadget ziņo, ka ikmēneša Google drošības atjauninājumi pašreizējām un nākamajām ierīcēm nav pieejami. The Verge piebilst, ka Huawei saņems drošības atjauninājumus tikai tad, kad Google būs izvirzījis šos papildinājumus AOSP. Tātad, kamēr firma sola drošības atjauninājumus, šajā ziņā tās darbs noteikti ir smagāks.

Meklēšanas uzņēmums arī šomēnes paziņoja par projektu Mainline - iniciatīvu, kas nodrošina dažus drošības atjauninājumus, izmantojot Play veikalu. Diemžēl tas ir pieejams tikai tālruņiem, kas tiek piegādāti ar Android Q (nevis tālruņiem, kas jaunina no Pie). Tātad Huawei tas nešķiet reāls risinājums.

Kā būs ar nākotnes Huawei tālruņiem?

Ziņas par nākamajiem tālruņiem un planšetdatoriem ir īpaši satraucošas, jo Google vispār nerādīs visjaunākos sistēmas atjauninājumus, ikmēneša drošības atjauninājumus vai Google pakalpojumus. Tas attiecas uz visiem reģioniem, un ne tikai uz cilvēkiem ASV.

Šīs problēmas nozīmē, ka Huawei gaidāmajās Android ierīcēs būs spiests instalēt pats savu operētājsistēmu. Jau vairākus gadus ir zināms, ka firma izstrādā savu operētājsistēmu, taču nav skaidrs, vai tās pamatā ir AOSP. Izmantojot Android bāzi, piemēram, AOSP, kā pamatu nozīmē, ka Android lietotnes atbalsts joprojām būs pieejams.

Nav zināms, vai pašas Huaweis mobilā platforma ir balstīta uz Android, taču Android lietotņu atbalsts būs obligāts.

Android Pie ir jaunākā Android versija, kas pieejama, izmantojot AOSP, un projekta vietnē ir arī aprakstītas funkcijas, kuras jūs saņemat ar šo laidienu. AOSP pīrāga garša nodrošina displeja izgriezuma atbalstu, pagriešanas ieteikumus, vairāku kameru atbalstu, eSIM iespējas un daudz ko citu. Tāpēc mēs varam pamatoti gaidīt, ka šīs funkcijas tiek veiktas Huawei veidotajā OS, izmantojot projektu kā pamatu, bet visas Android funkcijas, kas nav pievienotas projektam, vienkārši neparādīsies. Kā būtu ar Google pakalpojumu iegūšanu šajās ierīcēs?

Iepriekš ražotājiem bija iespējams nosūtīt tālruni, kurā darbojas operētājsistēma Android, bez Google pakalpojumiem, pēc tam ļaujot lietotājiem instalēt šos pakalpojumus trešās puses lietotņu veikalā. Mountain View uzņēmums pagājušajā gadā ir novērsis šo rīcību, aktīvi bloķējot Google pakalpojumu instalēšanu nesertificētās ierīcēs. Dažām trešo pušu lietotnēm, piemēram, Snapchat, arī nepieciešama šī ietvara darbība. Vienkārši sakot, negaidiet, ka šīs lietotnes darbosies, neizmantojot neoficiālas alternatīvas, piemēram, microG.

Vai mēs pat redzēsim jaunus tālruņus?

Pat ja Huawei šajā sakarā piešķir pienācīgu operētājsistēmu, joprojām pastāv jautājums par viedtālruņu izveidi. Uzņēmumam ir savs mikroshēmu ražotājs HiSilicon, kas ražo mikroshēmas saviem flagmaniem un vidējas klases ierīcēm. Pašlaik firma paļaujas uz Taivānas MediaTek un San Diego's Qualcomm zemāka līmeņa tālruņiem, taču mēs varētu iedomāties, ka gaidāmajām ierīcēm tā pāries uz MediaTek, kā arī uz HiSilicon.

Kas attiecas uz citiem galvenajiem viedtālruņu komponentiem, uzņēmums flagmaņa tālruņos neizmanto daudz ASV detaļu. Tā augstāka līmeņa ierīcēs izmanto Sony kameru sensorus, SK Hynix atmiņas moduļus, LG un BOE ekrānus un Goodix displejā ievietotos pirkstu nospiedumu sensorus. Tradicionālajiem pirkstu nospiedumu skeneriem tiek izmantotas arī Zviedrijas pirkstu nospiedumu kartes.

Kā ir ar detaļām, kuras tā prasa no ASV uzņēmumiem? Ziņu vietne ziņo, ka Huawei ir šo daļu krājums ar Bloomberg ziņošana par šo krājumu ilgs vismaz trīs mēnešus. Tikmēr Dienvidķīnas Rīta pasts un Haitong Securities ziņo, ka zīmola aparatūras krājumi to varētu saglabāt pat gadu.

Turklāt HiSilicon pagājušajā nedēļā paziņoja, ka spēj nodrošināt pastāvīgu piegādi un “stratēģisko drošību” lielākajai daļai. Tiek strādāts arī pie šī scenārija rezerves izstrādājumiem, taču nav ne vārda, vai šie produkti ir gatavi masveida ražošanai tālruņos. Un, ja šis aizliegums ilgst ilgāk nekā firmas rezerves daļas, HiSilicon un Huawei meitasuzņēmumi, bez šaubām, tiks aicināti piegādāt kāda veida aizstājējkomponentus. Tikai laiks rādīs, vai šīs firmas spēs reāli izpildīt šo aicinājumu.

aturu jum piedāvā MNML lieta, paaule viiecienītāko tālruņu lietu veidotāji. Ietaupiet 25% no Pixel 4 vai Pixel 4 XL korpua, izmantojot atlaide kodu AAPixel4....

Atjauninājum, 2019. gada 11. novembri (plkt. 10:25 ET):Tālāk apraktītā Pixel 4 baltā balana problēma, šķiet, ir novērta ar novembra drošība plākteri. Turpinot fotografēt, jum vajadzētu būt iepējai fot...

Skaties