Kas ir Harmony OS? Huawei "Android konkurents" paskaidroja!

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 20 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Maijs 2024
Anonim
Kas ir Harmony OS? Huawei "Android konkurents" paskaidroja! - Tehnoloģijas
Kas ir Harmony OS? Huawei "Android konkurents" paskaidroja! - Tehnoloģijas

Saturs


Tas ir pārāk vilinoši gleznot Harmony OS, jo Huawei steidzīgi izstrādāja “plānu B” savam viedtālruņu biznesam. Pagaidām nav noslēpums, ka sarežģītais ģeopolitisko verbālo spridzināšanas un tiesvedības tīkls, kas traucē Huawei spējai tirgoties ar pasaules lielāko ekonomiku, varētu piespiest to atvadīties no Google atbalstītās Android versijas. Atrisinājums? Harmony OS - Huawei gatavs rezerves plāns, ja tas viss iet uz dienvidiem.

Izņemot to, ka Harmony OS patiesībā ir tā.

Ķīnas behemots visu savu spīdīgo jauno operētājsistēmu veltīja visam notikumam Huawei izstrādātāju konferencē 2019. gadā. Starp mūsu braucienu uz Huawei HQ, nesenajiem jautājumiem un atbildēm ar Huawei vecāko produktu mārketinga vadītāju Pēteri Gaudenu un strīdīgajiem apstākļiem, kas saistīti ar Huawei Mate 30 sērijas atklāšana, mēs beidzot sākam iegūt pilnīgu Harmony OS filozofijas, dizaina un nākotnes ainu.

Kas patiesībā ir Harmony OS?


Huawei ir mēģinājis destilēt Harmony OS būtību vienā tabulā: “Uz mikrokodolu balstīta, sadalīta OS visiem scenārijiem.” Vienkārši aizvelc mēli, vai ne?

Drīz mēs nedaudz iedziļināsimies tehniskajā pusē, bet lielāka bilde sākas ar daļu “visiem scenārijiem”. Savā sirdī Harmony OS nepavisam nav Android konkurents - tas ir konkurents katrai viedajai OS, par kuru jūs, iespējams, domājat.

Huawei runā par Harmony OS kā nākamo soli gala lietotāja pieslēgšanā nepārtraukti mainīgajai digitālajai pasaulei. Huawei uzskata, ka lielākās izmaiņas notiek tieši ap stūri, kad sākoties 5G rītausmai, pieaugošajai mākoņu tehnoloģijas un mākslīgā intelekta izplatībai un topošajam lietu interneta tirgum.

Huawei vēlas atlaist jauna veida OS.

Tas viss apvienojas, lai veidotu to, ko Huawei ir nodēvējis par “bezšuvju AI dzīvi” - nākamā paaudzes tehnoloģijas konverģenci, kas, pēc tās domām, aptvers visas mūsu mājas mājās un ceļā nākamajām desmitgadēm. Problēma, Huawei saka, ir tā, ka liela daļa viedo tehnoloģiju, ko mēs ikdienā izmantojam, atsakās labi spēlēt kopā, nemaz nerunājot par nemanāmu darbību.


Tā nekādā veidā nav jauna problēma. Daudzas OS tiek iznīcinātas ražotāju konkurences dēļ (domāju, ka Apple draņķīgais “sienu dārzs”) vai aparatūras nepieciešamības dēļ, un pat ļoti universālas, atvērtā koda platformas, piemēram, Linux, kavē tās pirmsākumi kā personālo datoru / klēpjdatoru sistēma.

Mēs to gadiem ilgi esam redzējuši arī ar Android. Google ir konsekventi centies atgūt to pašu burvību savām valkājamajām un TV platformām. Fakts, ka Chromecast, iespējams, meklēšanas giganta vislabāk pārdotais fiziskais produkts, ir veidots uz Cast, nevis Android TV.

Tā vietā, lai pārpublicētu OS ”, atjaunotu tās pašas lietotnes un iestiprinātu vairāk kvadrātveida tagus apaļās caurumos, Huawei vēlas atlaist jauna veida OS - un saka, ka tā strādā pie tās gandrīz 10 gadus.

“1 + 8 + N”

Huawei vīzija par Harmony OS ekosistēmu sākas ar to, ko tā dēvē par “1 + 8 + N” stratēģiju. Šajā iestatījumā “1” ir ierīce, kuru ikviens, lasot to, jau būs cieši pazīstams: tālruni. Viedtālruņi ir mūsu pastāvīgie pavadoņi un savieno mūs ar draugiem, ģimeni un ārpus tās jebkurā laikā un (gandrīz) jebkur pasaulē, tāpēc ir jēga to izmantot kā sākumpunktu.

“8” apzīmē vienlīdz pazīstamas savienotās ierīces, piemēram, klēpjdatorus, planšetdatorus, viedpulksteņus, galddatorus, viedos skaļruņus un citas. Visbeidzot, “N” ir mulsinošs purvs, kas ir plašāka IoT produktu kategorija - nozari, kuru Huawei vismaz pagaidām ir diezgan priecīgi atstāt trešo pušu ražotājiem - ieskaitot viedo apgaismojumu, kameras, ledusskapjus un daudz, daudz vairāk.

Panākt, lai visi šie produkti jauki spēlējas savā starpā, jau ir sarežģīti, pat ja jūs skaitīsit tikai Huawei produktus. Tā tālruņi darbojas ar operētājsistēmu Android, tā klēpjdatori izmanto Windows, savukārt viedpulksteņi tagad izmanto Lite OS. Trešo personu viedās mājas ierīču durvju atvēršana ir vēl lielāks solis nesaderības pilsētā.

Huawei risinājums principā ir vienkāršs: izveidojiet drošu OS, kas tika atdalīta no aparatūras, kas varētu darboties visās šajās ierīcēs. Tomēr šīs koncepcijas īstenošana nebūt nav vienkārša. Mūsu pastāvīgais eksperts par visu, kas ir Gerijs Simss, ļoti drīz pārbaudīs visas dziļā niršanas videoklipa tehniskās iespējas, taču TL; DR versija mūs atkal pieved pie šī smagnējā sakārtojuma.

Viedās OS projektēšana

Harmony OS ir veidota uz viena kodola, vienas lietotnes ietvara un izmanto tos pašus pamatpakalpojumus neatkarīgi no aparatūras. Huawei saka, ka, noņemot lieko kodu un pieņemot efektīvāku plānošanas modeli, kura pamatā ir reāllaika “Deterministic Latency Engine”, kas resursus pārdala reālā laikā, Harmony OS ir solis virs monolītās un hibrīda kodola arhitektūras, piemēram, attiecīgi Linux un Android. .

Huawei saka, ka tas izskatīja ne tikai atsevišķas ierīces un izolētas aparatūras funkcijas, bet tā vietā noteica apvienoto iespēju un īpašību kopumu, lai izveidotu virtualizētu aparatūras līmeni. Šis kopīgais resursu fonds aptver plašākas īpašības, piemēram, displejus, kameras, skaļruņus un mikrofonus - elementus, kas atkārtojas dažādās viedierīcēs. Pēc Huawei teiktā, Harmony OS ir mājās tālrunī vai klēpjdatorā ar 12 GB RAM, kā tas ir viedtālruņa spuldzē, kurai ir tikai kilobaiti atmiņas.

Uz mikrokodolu balstīta, izplatīta OS visiem scenārijiem.

Potenciālie ieguvumi ir daudz, taču Huawei piedāvātais piemērs ir pārslēgšanās no vienas ierīces uz otru, vienlaikus izmantojot vienu lietotni bez dīkstāves. Zvana veikšana pa tālruni? Kāpēc to nepiestiprināt pie automašīnas domuzīmes, kamēr braucat, vai planšetdatoru vai televizoru, kad esat mājās. Padomājiet Star Trek, bet mazāk spandeksu.

Vēl viens ieguvums ir tas, ka Harmony OS lietotnes kādreiz būs jāraksta tikai vienai platformai, pateicoties Huawei ARK kompilatoram, kurš atbalsta vairākas valodas (Huawei uzskaitītas C / C ++, Java, JS un Kotlin). Tas ne tikai saīsinās izstrādes laiku, bet arī piedāvās savietojamību vairākās ierīcēs ar papildu slodzi.

Tas ir milzīgs aplikācija lietotņu izstrādātājiem, saka Huawei, un tas varētu izbeigt tos kairinoši ilgos gaidījumus, kad šķietami identiskas lietotnes sasniegs vairākas platformas. Runājot par Android lietotnēm, pastāstīja Huawei pārstāvis Pīters Gaudens ka viņi nedarbosies savlaicīgi Harmony OS, bet kompilators tos spēs relatīvi viegli pārveidot par Harmony OS.

Vairāk par Huawei: Video: 2 stundas pavadīju kopā ar Huawei Mate X IFA 2019!

Tas viss un uzlabotā drošība, ko ierīcēs nodrošina mikrokodolu vide, rada vilinošu priekšstatu lietotājiem, izstrādātājiem un, kas ir pats svarīgākais, arī pašai Huawei kā uzņēmumam, kas vēlas vadīt maksu šajā jaunajā savienoto laikmetā tech.

Gaudens raksturoja Harmoniju kā “nākotnes OS”, atzīmējot, ka, kamēr šis ceļojums jau bija sācies, vēl ir tāls ceļš ejams. Protams, ar progresīvu OS nākamajiem gadiem ir labi un labi, taču neviens OS neizmanto patstāvīgi. Jums ir vajadzīgas ierīces.

Tātad, kā ir ar Harmony OS ierīcēm?

Liela daļa Huawei uzticības rodas no pārliecības, ka tas ir viens no nedaudzajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kura infrastruktūra jau ir izveidota, lai atbilstu tās ambīcijām - un ir grūti apgalvot, ka tas tā nav.

Huawei jau ražo savu Kirin silīciju, tam ir milzīgas investīcijas mākoņu tehnoloģijā, un tas ir 5G centrā visā pasaulē (neatkarīgi no tā, vai valdībām tas patīk vai nē). Tai ir arī plaukstošs ierīču bizness, kas aptver tālruņus, valkājamos materiālus, planšetdatorus, klēpjdatorus un daudz ko citu, un tas kaut kā ir spējis noturēt neseno vētru salīdzinoši neskartu.

Huawei nebaidās izmantot šo plašo portfeli kā tramplīnu savai jaunajai OS, sākot ar pirmo Harmony OS darbināmo, patērētājam gatavu produktu, Huawei Vision viedo televizoru. Televīzija, kas izlaista kā Honor Vision Ķīnā, demonstrē dažus no AI vadītajiem Harmony OS solījumiem, jo ​​komplekts dublējas kā HiLink vadības centrs vairāk nekā 900 IoT ierīcēm. Jūs varēsit arī ērti koplietot un pārraidīt saturu no sava tālruņa tieši televizorā.

Līdz šim šie ir vienīgie oficiālie Harmony OS produkti, ko mēs esam redzējuši savvaļā, bet Huawei jau kaitina pārējo savu redzējumu.

Balstoties uz HDC parādīto ceļvedi, Harmony OS ieviešana 2020. gadā patiešām sākas ar viedpulksteņiem un viedajām joslām, transportlīdzekļu galviņām un personālajiem datoriem. 2021. gadā Huawei saka, ka tas varētu attiekties arī uz skaļruņiem un citām audio ierīcēm, un pēc 2022. gada mēs nonākam VR brilles pasaulē un ārpus tās.

Viedpulksteņi ir īpaši interesants gadījums, jo Huawei jau iznīcināja WearOS savai Lite OS valkājamai programmatūrai Huawei Watch GT. Kaut arī daudz mazākā, mazāk ambiciozā mērogā, tas parāda, ka Huawei ir vismaz daži ciltsraksti programmatūras likmēs. Gauden arī atzīmēja, ka Harmony OS ir savietojams ar atpakaļejošu spēku, tāpēc esošie valkājamie materiāli, piemēram, Watch GT, teorētiski varētu pāriet no Lite OS uz jauno platformu.

Tomēr telpā ir masīvs, drūms zilonis, jo ir viena produktu kategorija, kas Harmony OS ceļvedī vēl nebija redzama: viedtālrunis.

Valkājamie materiāli, planšetdatori, klēpjdatori, bet kur ir tālruņi?

Kaut arī ir izskanējušas diezgan plašas baumas par to, ka darbos ir paredzēts budžeta Harmony OS tālrunis, Huawei ir nelokāms savā acīmredzamajā vēlmē pieturēties pie Android sava viedtālruņu biznesa labā.

Kā mēs redzējām ar Mate 30 sēriju, Huawei šobrīd paļaujas uz Android atvērtā koda versiju, kuras augšpusē ir EMUI, bet kurai nav vietējās piekļuves Google mobilajiem pakalpojumiem vai Google lietotnēm. Mate 30 pircēji varēs novirzīt (vai potenciāli izmantot citu trešo pušu veikalu) Gmail, Maps un citas Google lietotnes, taču Google Play veikala kā tūlītēju vārtu miljoniem populāru lietotņu zaudēšana ir milzīga, un Huawei to zina.

Neskatoties uz bullish paziņojumu, ka Huawei plāno pārdot vairāk nekā 20 miljonus Mate 30 tālruņu, pat izpilddirektors Ričards Ju nespēja noslēpt sāpes, ko izjūt uzņēmums, ņemot vērā, ka Google lietotnes un pakalpojumi ir saplēsti no tā saprašanas, atzīmējot, ka “mums nav citas izvēles”.

Tas ir dīvains paziņojums, ņemot vērā Harmony OS paziņojumu. Galu galā viens no 1 + 8 + N ir tālrunis, un pirmie piemēri, ko Huawei sniedza par nemanāmu lietotņu pārslēgšanu starp Harmony OS ierīcēm, viss sākās ar viedtālruni. Ja Harmony OS ir tik daudz labāks nekā Android galvenā dizaina, drošības un pielāgojamības ziņā, kā apgalvo Huawei, kāpēc gan tā nemaz necer uz maiņu?

Viss, kas jums bija jāsaka, bija tas, ka Harmony OS bija “tikai līdz nākamajam gadam.” Neatkarīgi no tā, vai paziņojums par nodomu vai atkāpšanās no amata, ir vērts atzīmēt, ka Huawei pilnībā negaida līdz 2020. gadam, lai izmantotu Harmony OS iespējas savos tālruņos, jo Mate 30 sērija izmanto savas Harmony OS mikro kodola priekšrocības biometriskās drošības nodrošināšanai.

Kaut arī tas tika īsi pieminēts Mate 30 atklāšanā Minhenē, Vācijā, citur un aiz slēgtām durvīm, Huawei arī izmanto Harmony OS atvērtā koda raksturu, lai izveidotu platformu. “Mēs neesam īpašnieks, mēs esam Harmony OS iniciators,” apaļā galda diskusijā sacīja Gaudens. Skaidrs: Huawei vēlas, lai citi oriģinālo iekārtu ražotāji nestu Harmony OS kabatas lukturīti ne tikai viedās mājas, bet arī mobilo sakaru tirgū.

Nākotnes izaicinājumi

Ideja par to, ka lielākie viedtālruņu oriģinālās programmatūras ražotāji varētu attālināties no Android - acīmredzami populārākās OS pēc tirgus daļas - Huawei lolojumdzīvnieku projektam izklausās pīrāgs debesīs, taču tas, iespējams, saņems zināmu atbalstu no saviem draugiem Ķīnā.

Vadu atzīmē, ka Ķīnas “lielo tehnoloģiju” firmas pilnībā atbalsta Huawei ASV tirdzniecības karā. No reģiona ir arī neapstiprināti ziņojumi, ka Xiaomi, Oppo, Vivo un Tencent visi ir pārbaudījuši Harmony OS.

Tomēr šobrīd joprojām ir grūti saskatīt tikai politisku solidaritāti, kas šos uzņēmumus attālina no Google OS un ar to saistīto gandrīz neaizskaramo globālo reputāciju un popularitāti. Huawei arī neizveido Harmony OS kā filantropisku vingrinājumu. Vai tas ir atvērts avots, vai ne, tas ir seismisks spēka paņēmiens no Šenzenas firmas, jo izskatās, ka tas sevi nodēvē par de facto mobilās aparatūras, programmatūras un infrastruktūras firmu Ķīnā. Xiaomi un BBK kontingents nav pietiekami stulbi, lai nepamanītu, ka Huawei ir konkurējoši produkti gandrīz katrā Harmony OS ceļa kartes kategorijā.

Saistīts: Kas ir EMUI? Tuvāk aplūkojiet Huawei Android ādu

Tomēr Huawei ir jāpārliecina ne tikai uzņēmumi. Harmony OS ir neticami grūts piedāvājums patērētājiem pašreizējā stāvoklī. Nepietiek tikai ar tehnisko žargonu un neskaidrajiem solījumiem par labāku veiktspēju un funkcionalitāti. Svarīgi komponenti, piemēram, Huawei plāni par Harmony OS lietotņu veikalu, joprojām ir pilnīgs noslēpums, un, neskatoties uz iespēju nemanāmi pārslēgt ierīces, vienlaikus izmantojot to pašu lietotni, mēs neesam redzējuši citas praktiskas, virsrakstu satveršanas funkcijas.

Mēs zinām, ka arī Android lietotnes nav tieši savietojamas. Vai Huawei spēs pārliecināt visus vadošos lietotņu veidotājus atkārtot viņu izstrādājumus vēl vienai platformai?

Vēlreiz šeit lielu interesi rada scenārijs, kas ieskauj Mate 30. Ar Play Store pilnīgu bezceļojumu - vismaz pagaidām - Huawei pievēršas savai lietotņu galerijai, kurā ir mitināti vairāk nekā 45 000 lietotņu un kurai ir 390 miljoni ikmēneša aktīvo lietotāju. Tas ir tālu no Play veikala vairāk nekā divu miljonu lietotņu, taču Huawei cer nedaudz izlīdzināt spēles noteikumus ar nesen izziņotā Huawei mobilo pakalpojumu (HMS) komplekta lietotņu izstrādes fondu, kura kopsumma ir milzīgs USD 1 miljards.

Kaut arī HMS īsā demonstrācija Minhenē gandrīz šķita par vāju rokas vilni saistībā ar Google lietotņu trūkumu tālrunī, kas pārsniedz USD 1000, ir ļoti iespējams, ka centieni piesaistīt izstrādātājus HMS ekosistēmai ir arī pamats, kad Harmony OS sāk darboties. Facebook lietotnes, piemēram, WhatsApp, Instagram, un pati Facebook jau ir apstiprināta Mate 30, izmantojot App Gallery, un par citām, bez šaubām, drīz tiks paziņots. Ja daudzsološais ARK kompilators var viegli tulkot Android lietotnes Harmony OS lietotnēs, iedomājieties, cik pilnveidots process, visticamāk, būs izstrādātājiem, kuri App Gallery galerijas pārslēdz uz Huawei jauno OS.

Huaweis jaunā OS atrodas sadursmes kursā ar Android.

Tomēr pat tad, ja šīs pasaules grāmatu veikals pāriet uz Harmony OS, visas Google lietotņu izmaiņas joprojām netiks veiktas, ja tirdzniecības aizliegums tiks ievērots. Google var pat izvēlēties ierobežot piekļuvi savai ārkārtīgi populārajai lietotņu saimei, mēģinot vājināt potenciālo konkurentu, ja Huawei pilnībā atsakās no Android.

Harmony OS ir daudz vienkāršāk pārdot lietu interneta tirgum, kur sadrumstalotība ir izplatīta. IoT ierīcēm nav visuresošu OS, un Huawei ir milzīga iespēja nostiprināt savu vietu galda galvgalī. Bet Huawei ir pretrunā ar saviem ziņojumapmaiņas veidiem, tik dedzīgi darbojoties ar Android. Kāpēc mums vajadzētu iegādāties šo “nākotnes OS” visām mūsu ierīcēm, kad Huawei nav pilnībā apņēmies?

Ja salīdzina ar Samsung izklaidi ar Tizenu vai Microsoft miljardiem sadedzinot ar nelojālo Windows Mobile, Huawei lēmums ne tikai viedtālruņos ir neapšaubāmi prātīgs solis, bet patērētāju tehnoloģiju jomā tālrunis ir, citējot šo slaveno Avengers nelietis, neizbēgams. .

Neatkarīgi no tā, vai tas notiek ar spēku vai pēc izvēles, Huawei jaunā OS vienā vai otrā veidā atrodas sadursmes kursā ar Android.

Tas ir viss, ko līdz šim zinām par Harmony OS. Vai jūs domājat, ka tas būs veiksmīgs?

Ar labiem cilvēkiem notiek likta lieta. Tā ta ir biji viā cilvēce vēturē, un ta ilgi nemainīie nākotnē. Doma un lūgšana ir patīkama, taču tā nepalīdz ārkārta ituācijā. No otra pue, jūu viedtālruni va...

Arābu valoda ir diezgan izaicinoša. Ta ir arī vien no vecākajiem. Tā ir galvenā arābu paaule valoda. Turklāt daudza cita valoda no tā aizņēmā daudz vārdu. Arābu valodu jū varat atrat viur. Tomēr jopr...

Ieteicams