Huawei apsūdzēts, Ķīna reaģē, kas tālāk par nemierīgo tālruni?

Autors: Peter Berry
Radīšanas Datums: 20 Augusts 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Did Huawei ever invent anything?
Video: Did Huawei ever invent anything?

Saturs


ASV Huawei ar smagā svara boksa spēka palīdzību noķēra tieši mutē. Tieslietu departaments šonedēļ iesniedza uzņēmumam apsūdzības, apgalvojot, ka tas nozaga komercnoslēpumus, pārkāpa tirdzniecības sankcijas pret Irānu un veica krāpšanu. Visi zināja, ka trāpījums tuvojas, taču tas neliedz to izmantot.

Apsūdzības ir daļa no ASV ilggadīgas kampaņas, kuras mērķis ir samazināt Huawei sasniedzamību telekomunikāciju tirgū pār to, kas, pēc tās teiktā, ir likumīgas drošības problēmas. Daži uzskata, ka Ķīnas valdībai ir aizmugure Huawei telekomunikāciju aprīkojumā, ko varētu izmantot spiegošanai. Uzņēmums jau sen ir noliedzis jebkādu pārkāpumu un pēc pēdējās darbības vēlreiz apstiprinājis šīs prasības.

“Huawei ir sarūgtināts, uzzinot par uzņēmumam izvirzītajām apsūdzībām,” šodien teikts uzņēmuma paziņojumā. Apsūdzības ir vērstas uz Huawei CFO Wanzhou Meng, kuru pagājušajā gadā arestēja Kanādā. ASV cer izdot Mengu un piespiest viņu (un Huawei) stāties tiesas priekšā. Huawei saka, ka tā sazinājās ar ASV pēc Menga aresta, bet tika noraidīta. "Uzņēmums… nezina par Mengas kundzes pieļautajiem pārkāpumiem un uzskata, ka ASV tiesas galu galā nonāks pie tāda paša secinājuma."


Ķīnas ārlietu ministrija arī izlīdzināja jaunu sūdzību pret DoJ. "Mēs ļoti mudinām Amerikas Savienotās Valstis pārtraukt nepamatoto apspiešanu pret Ķīnas uzņēmumiem, tostarp Huawei," teikts Ārlietu ministrijas preses sekretāra Dženga Šuanga paziņojumā. Ministrija arī mudināja ASV “nekavējoties atsaukt apcietināšanas orderi” un “pārtraukt šāda veida izdošanas pieprasījumu iesniegšanu”.

Maksas

Huawei vienlaikus jāspēlē gan īsa, gan gara spēle, kā arī prasmīgi jāvirzās, ja tā vēlas sevi atbrīvot no šiem arvien pieaugošajiem draudiem.

ASV lieta koncentrējas uz dažiem diezgan specifiskiem incidentiem. Tajā apgalvots, ka Honkongas meitasuzņēmums Skycom rīkojās kā Huawei aktivitāšu priekšnieks Irānā. Skycom Irānas birojos strādāja vietējie iedzīvotāji, taču viņi rīkojās pēc Huawei lūguma veikt darījumus, pārkāpjot spēkā esošās starptautiskās tirdzniecības sankcijas pret Irānu. Ar šo maksu tiek iekasēta banku krāpšana. Menga tika ieslodzīta sakarā ar viņas kā galvenā finanšu direktores amatu, kas būtu ļāvusi viņai pārraudzīt šādu rīcību.


ASV arī saka, ka Huawei inženieri ASV mēģināja nozagt komercnoslēpumus no T-Mobile. Šajā gadījumā pirms kāda laika tika nokārtots testēšanas robots ar nosaukumu Tappy. Žūrija jau ir piešķīrusi T-Mobile USD 4,8 miljonus.

Huawei apgalvo, ka darbinieki rīkojās paši (vientuļa vilka aizsardzība), savukārt ASV apgalvo, ka tas var pierādīt, ka darbinieki rīkojušies uzņēmuma vārdā.

Faktiskā Tappy noslēpumu zādzība nav tik svarīga, atzīmēja Tims Kulpāns, a Bloomberg līdzautors, izmantojot Twitter. Svarīgāk ir uzzināt, vai uzņēmuma vadība bija daļa no zemes gabala un vai tā vientuļo vilku aizsardzība ir likumīga. Tas galu galā nodibinās vai iznīcinās uzticību Huawei vadībai.

Ietekme uz patērētājiem

Vai Huawei var to jēgpilni novērst, un kāda varētu būt ietekme uz patērētājiem?

Kaut arī ASV telekomunikāciju rīki ASV kādu laiku ir aizliegti, Vašingtonai tikai nesen izdevās panākt, ka citas valstis apšauba Huawei. Piemēram, Vodafone Eiropā teica, ka tas pārtrauks Huawei aprīkojuma iegādi, kamēr tas pārvērtēs savas attiecības ar uzņēmumu. Vodafone ir viens no lielākajiem pārvadātājiem visā kontinentā.

Tas parāda, ka Huawei tālrunis biz sāk virzīties uz dienvidiem.

Ja pārvadātāji sāktu iegādāties aprīkojumu no Huawei konkurentiem, tas galu galā ietekmēs globālo 5G izbūvi. Pārvadātājiem ir paredzēts sākt nopietni izvietot 5G nākamo sešu līdz 18 mēnešu laikā. Zaudējot galveno piegādātāju, lietas varētu palēnināties. Tas nav sliktākais iespējamais iznākums.

Tad ir arī cits Huawei bizness: mobilie tālruņi. Joprojām ir laiks, lai uzņēmums pasargātu savus tālruņus no nokrišņiem.

“Huawei patiešām ir jānošķir savu ierīču bizness no telekomunikāciju infrastruktūras,” iesaka Avi Grīngarts, GlobalData pētījumu direktors, patērētāju platformas un ierīces.

Huawei pagājušajā gadā ir kļuvis par otro lielāko mobilo tālruņu piegādātāju pasaulē. Tas ietver tās Honor firmas ierīces. Huawei atrodas starp Samsung pirmo numuru un Apple trešo numuru. Tā varētu apsvērt iespēju pilnībā nodalīt biznesu. Varbūt visu tālruņu biznesu pārdēvējiet Honor lietussargā vai nāciet klajā ar jaunu zīmolu. Ielieciet skaidru iekšējo sienu, lai telekomunikāciju biznesu atdalītu no tālruņu biznesa. Šādi rīkojoties, daži var nonākt prātā un ļaut Huawei tālruņu blokam turpināt ieviest jauninājumus.

Jauninājumi ir galvenais. Tā kā 5G atrodas ap stūri, tālruņi atkal kļūst aizraujoši. Būtu kauns redzēt spēlētāju numuru 2, kurš pēdējā gada laikā piegādāja dažus no pārliecinošākajiem tālruņiem, notriekt.

Huawei ceļš uz priekšu ir nedaudz drūms. Vispirms tam ir jānovērš Menga izdošana ASV. Ja tas nav iespējams, tam ir jāievieš veiksmīga vientuļa vilka aizsardzība tiem, kas apsūdzēti likuma pārkāpšanā. Ja Huawei pilnībā zaudēs lietu, tā reputācija nopietni cietīs, un tā telefona bizness var būt tiešā briesmā. Pagaidām patērētājiem nav pārāk jāuztraucas.

Elektrikie tranportlīdzekļi neapšaubāmi iegūt tvaiku kā daudzu autobraucēju izvēlēt tranportlīdzekli, taču vien no galvenajiem negatīvajiem punktiem ir uzlāde laik. Ta nozīmē, ka ceļojuma laikā jū var...

Atjauninājum, 2019. gada 1. novembri (plkt. 2:00 ET): Google kluu āka eptembrī pārbaudīt inkognito režīmu pakalpojumā Google Map. Par laimi gaidīšana ir beiguie, jo meklēšana gigant ir paziņoji, ka ta...

Mūsu Publikācijas