Viss, ko mēs zinām par Oak OS, Huawei plānu B mobilajam tālrunim

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 22 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 19 Maijs 2024
Anonim
Huawei is replacing Android.
Video: Huawei is replacing Android.

Saturs


Atjauninājums, 2019. gada 13. jūnijs (plkst. 11:15 ET): Saskaņā ar ziņojumu, kas publicēts 7. jūnijā, Huawei Android alternatīva Ķīnā sauksies par “HongMeng OS” un citos tirgos “Oak OS”. Iespējams, OS tiks instalēta gaidāmajos tālruņos Google Android OS vietā.

Aizdodot ticību šīm baumām, mēs tagad zinām, ka Huawei ir iesniedzis preču zīmes reģistrācijas pieteikumu HongMeng vismaz deviņās valstīs, kā arī Eiropā (izmantojot Reuters). Nav skaidrs, vai tas nozīmē, ka HongMeng būs vārds visā pasaulē vai arī Oak OS to ieņems. Jādomā, ka Huawei mēģina preču zīmi HongMeng globāli izmantot tikai tāpēc, ka citi zīmoli to neizmanto, bet Oak OS būs globālais nosaukums.

Lai uzzinātu vairāk par to, skatiet mūsu rakstu par Ozola OS.

Oriģinālais raksts, 2019. gada 20. maijs (plkst. 10:41 ET): Huawei ir bijušas aptuvenas dažas dienas.

Pagājušajā nedēļā prezidents Trumps parakstīja izpildrakstu, kas ierobežo ASV biznesa darījumus ar ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumiem, kas, domājams, rada nacionālās drošības risku. Lai gan Huawei netika nosaukts, tas viennozīmīgi ir viens no mērķiem. Tajā pašā laikā Huawei tika pievienots Tirdzniecības departamenta entītiju sarakstam, stingri ierobežojot tā piekļuvi ASV komponentiem.


Apvienojot šos gājienus, varētu būt liela ietekme uz Huawei.

Google tagad ir ieviesis jaunus ierobežojumus Ķīnas oriģinālo iekārtu ražotājiem atbilstoši valdības veiktajiem pasākumiem. Huawei Android licence ir atsaukta, kas nozīmē, ka tā palaiž garām kritiskos pakalpojumus, var tikt bloķēta tā ierīču jaunināšana uz Android Q, un nākamie Huawei tālruņi var netikt piegādāti kopā ar Google lietotnēm.

Lai arī Huawei tas nav tālu no labajām ziņām, tās attiecības ar ASV kādu laiku ir saspīlētas; uzņēmums ir plānojis iespēju zaudēt piekļuvi ASV komponentiem un Android pakalpojumiem. Faktiski to plāno jau daudzus gadus.

Lūk, ko mēs jau zinām par Huawei plānu B mobilajām ierīcēm.

Huawei Android alternatīva

Tiek uzskatīts, ka Huawei 2012. gadā ir uzsācis savas mobilās operētājsistēmas izstrādi. Šī iniciatīva acīmredzot sākās pēc tam, kad ASV veica izmeklēšanu par uzņēmumu un ZTE 2012. gadā. Pat toreiz Huawei redzēja reālu iespēju, ka ASV un Ķīnas tirdzniecības karš varētu saasināties. tā bizness.


Par Huawei OS ir maz zināms, taču tās attīstības komanda atrodas - vai vismaz bija 2016. gadā -, kas atrodas Skandināvijā, un tajā ir bijušie Nokia darbinieki, liecina Informācija (taksometrs).

2018. gada aprīlī, Dienvidķīnas Rīta pasts atsaucās uz nelielu informāciju par OS, atsaucoties uz anonīmām personām, kuras pārzina šo lietu. An SCMP avots sacīja, ka platformai vēl nebija daudz trešo pušu lietotņu un ka tā nebija tik laba kā Android - neviena no tām nav obligāti pārsteidzoša.

OS joprojām tika strādāts 2018. gadā, un, visticamāk, tā bija nepārtraukti attīstīta līdz mūsdienām. Huawei starptautiskie apstākļi ir pasliktinājušies tikai starpsezonos, tāpēc tā plāns B ir ne mazāk nepieciešams kā tas jebkad bija.

Ja Huawei pie sistēmas strādā kopš 2012. gada un kopš tā laika iepludina naudu, tā var būt samērā sarežģīta. Huawei jau bija viens no lielākajiem globālajiem tērētājiem pētniecībā un attīstībā, un pagājušajā gadā tā paziņoja, ka palielinās savu pētniecības un attīstības budžetu no 15 līdz 20 miljardiem dolāru. Turklāt seši vai septiņi gadi ir ilgs laiks, lai izstrādātu vienu tehnoloģiju projektu - Samsung 2012. gadā izlaida Galaxy S3, palaižot toreizējo Android versiju - Ice Cream Sandwich. Kopš tām dienām mobilās tehnoloģijas ir ievērojami uzlabojušās.

Pat ja Huawei ir pieejama izmantojama Android alternatīva, tas nenozīmē, ka tā vēlas to palaist. Intervijā ar Welt.de 2019. gada martā Huawei Patērētāju biznesa grupas izpilddirektors Ričards Ju apstiprināja Huawei darbu pie OS, norādot: “Mēs esam sagatavojuši savu operētājsistēmu. Ja kādreiz notiktu tā, ka mēs vairs nevarētu izmantot šīs sistēmas, mēs būtu gatavi. Tāds ir mūsu plāns B. Bet, protams, mēs dodam priekšroku darbam ar Google un Microsoft ekosistēmām. ”

Sastāvdaļas iespējamība

Līdztekus programmatūras satraukumam Huawei produkcija gūs ievērojamu triecienu. Kā pasaules otrais lielākais viedtālruņu ražotājs tas saviem tīkla un mobilajiem produktiem piegādā daudzus komponentus no ASV uzņēmumiem - tostarp mikroshēmas no Qualcomm, Intel, Xilinx un Broadcom.

Tas varētu radīt zināmu ilgtermiņa kaitējumu Huawei, taču tas, iespējams, īstermiņā varētu novērst ievērojamus triecienus. Saskaņā ar Bloomberg, tiek uzskatīts, ka uzņēmumam ir vismaz trīs mēnešus ilgs “sastāvdaļu krājums”, lai turpinātu darbu.

Trīs mēnešu aparatūras nav daudz, bet tas ir arī konservatīvs aprēķins. Nikkei Asian Review (caur CNBC) ieteica: “Huawei dažiem piegādātājiem pirms sešiem mēnešiem teica, ka vēlas izveidot gada vērtīgus komponentus, lai sagatavotos visiem jautājumiem, kas saistīti ar ASV un Ķīnas tirdzniecības karu.”

Arī Huawei pagājušajā gadā sāka ražot alternatīvas mikroshēmas tiem, ko tā iegūst no ASV. Tikmēr pagājušajā nedēļā uzņēmuma HiSilicon mikroshēmu nodaļa, kas ir atbildīga par centrālo procesoru galvenajās ierīcēs, paziņoja, ka tā spēj nodrošināt vienmērīgu piegādi un “stratēģisko drošību” lielākajai daļai.

"Uzņēmums ir zinājis, ka tā varētu būt iespējama daudzus gadus," lasīja nesenais darbinieks no Kena Hu, Huawei priekšsēdētāja vietnieka, kuru citēja Bloomberg. "Mēs esam ieguldījuši lielus ieguldījumus un veikuši pilnīgu sagatavošanos dažādās jomās, ieskaitot pētniecību un attīstību un uzņēmējdarbības nepārtrauktību, kas nodrošinās, ka mūsu biznesa operācijas netiks skartas pat ārkārtējos apstākļos."

Tātad Huawei situācija nav drausmīga, taču, ņemot vērā ziņojumus, kas liek domāt, ka Huawei avoti ir pat 25 procenti no tā komponentiem no ASV, aizliegums noteikti galu galā sasniegs Huawei.

Vai Huawei plāns B kādreiz stāsies spēkā?

Kas dažos Android viedtālruņu veidotājos būtu kataklizmiska problēma, Huawei var izrādīties grūts ceļš. Uzņēmums gadiem ilgi strādā pie aizsardzības pret šo tirdzniecības rindu. Ja vien tā nav par zemu novērtējusi situācijas nopietnību vai nokļuvusi noteiktā termiņā, tā, iespējams, spēs sevi noturēt dažus mēnešus, līdz ASV un Ķīnas tirdzniecības situācija uzlabosies.

Huawei vēlēsies izvairīties no tik drastiskas situācijas kā operētājsistēmas palaišana. IOS un Android konkurentu attīstīšana būtu milzīgs izaicinājums, un bez Google lietotņu atbalsta tas Rietumu tirgos neradītu iespēju. Neviens negrasās atdot savu iPhone vai Android tālruni Huawei ierīcei, kurai nav Gmail, Maps vai YouTube lietotņu.

OS varētu maksāt labāk kontinentālajā Ķīnā, kur lielākā daļa Google lietotņu un pakalpojumu ir bloķēta, taču man ir aizdomas, ka Huawei tā vietā cerēs uz risinājumu ar ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunu palīdzību vai arī meklēs veidu, kā atgūt pilnu Android licenci un pakalpojumus ( piemēram, solījums nespiegot). Huawei varētu būt plāns B, taču varat derēt, ka tas nevēlas to atsaukties.

Vai šī pieredze var atbilt mārketinga hiperbolam? Mē eam šeit, lai patātītu jum mūu Verizon Wirele 5G praktikajā darbībā.Pirm mē eam pieraduši pie šoka un bijība par neaptrādātu 5G ātrumu, ir daži pam...

Ja meklējat jauna līnija pievienošanu vai jum ir nepieciešam ģimene plān, ka neapdraud jūu maku, gan Verizon, gan Kriket piedāvā lieliku piedāvājumu, kuru cena mēneī nepārniedz 100 UD. ...

Populārs Portālā