Vai ir mēmi, ka viss ir "gudri"?

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 23 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Vai ir mēmi, ka viss ir "gudri"? - Progr
Vai ir mēmi, ka viss ir "gudri"? - Progr

Saturs


Izstādes sniedz iespēju pat trakākajām idejām iegūt acis, finansējumu.

Kas mūs virza uz viedajām tehnoloģijām. Viedierīču kā mazā biznesa vilinājumu ir diezgan grūti ignorēt, jo tās paver visa veida iespējas monetizācijai. Pat ja jūs ciešat neveiksmes, dažreiz jūs varat pārdot pietiekami daudz lietotāju datu, reklāmu vai pat intelektuālā īpašuma, lai segtu rēķinus, tāpēc viedās tehnoloģijas dažiem cilvēkiem tiek uzskatītas par pienācīgu ieguldījumu. Tomēr tas sašaurina abus virzienus: investoru vēlme atbalstīt nepierādītas tehnoloģijas nozīmē, ka šī bieži ir kategorija ar vairāk pelavām nekā kviešiem.

Ir instrumenti, kas atvieglo mūsu dzīvi

Viegli seko viens no maniem iecienītākajiem čivināt ir @internetofshit. Ja jums ir kārtība ar nepatīkamo valodu, varat pārlūkot neskaitāmos piemērus, kā monumentāli moroniski realizēt “gudros” produktus, kas aktīvi sabojā sākotnējos mērķus, kuriem tie kalpoja. Varat lasīt par WiFi pieslēgtiem sprūgiem, kuru dēļ īpašnieki tiek bloķēti ārpus mājas, kamēr tiek atjaunināta programmaparatūra, gaismiņas, kuras bez iemesla nevar izslēgt naktī, un ledusskapji, kurus nevar labot, jo santehniķi parasti nezina, kā kodēt. Liekas, ka, pieprasot savienojumu ar internetu, ražotāji ir radījuši neierobežotas jaunas iespējas kļūmēm.


Tas jums var šķist nedaudz muļķīgi, un tas tāpēc, ka tā ir. Bet visi šie notikumi patiešām notiek, un tie ir biežāk nekā jūs varētu domāt. Tad kāpēc uz zemes cilvēki turpina pirkt šīs lietas? Tam jābūt lielākam otrādi, vai ne? Nu, iespējams, nē.

Ceru, ka programmaparatūra neatjaunināsies!

Es jau sen esmu izteikts mēmu viedo ierīču kritiķis, bet tas, kas mani šogad galīgi salauza, bija Kohlera otrā viedā tualete. Nav tā, ka es risinātu problēmas ar mīkstu apgaismojumu, saprātīgu ūdens izmantošanu vai pat ar sēdekļu sildītāju - tas ir tas, ka es patiešām nevaru noticēt, ka mēs esam nonākuši vietā, kur otro reizi pārklājam interneta pieslēgumu. Kaut arī liela daļa no tā pārklājuma ir vērsta uz to, ka “japā ir Alexa”, patiesība ir tāda, ka produkts, iespējams, būtu izcils luksusa priekšmets, ja vien jums tas nebūtu jākontrolē ar Google palīgu vai Alexa.

Ikdienas uzdevumu pagarināšana nav prātīga

Apsveriet viena Marka Ritmena stāstu. Šis kungs nopirka “viedo tējkannu”, lai uzlabotu tējas dzeršanu. Diemžēl viņa viedā tējkanna nedarbojās tik labi no lodziņa un atteicās sildīt ūdeni. Lai arī galu galā viņš sāka darboties pēc apmēram 11 cīņu stundām, viņš varēja baudīt tēju minūtes vai divu laikā, ja viņš būtu vienkārši iestrēdzis ar modeli, kuram ir viena slēdzis. Viņa stāsts ir kopīgs ikvienam, kurš ir mēģinājis izveidot viedu māju, un brīdinājums mums visiem.


“Vai man tas vajadzīgs?” Ir diezgan augsta latiņa, lai to notīrītu, taču tas ir labs rādītājs, lai apsvērtu jaunu produktu lietderību. Vai produkts piedāvā kaut ko tādu, kas atvieglo jūsu dzīvi, vai arī kādu uzdevumu veic labāk nekā tā priekšgājējs? Vai tas maina veidu, kā jūs mijiedarbojaties ar saviem instrumentiem, vai tos efektīvāk aizstāj? Dažreiz viedās mājas ierīces to dara, neskatoties uz manu grumbling un nevēlēšanos to atzīt. Citreiz ierīces vienkārši padara lietas nedaudz sarežģītākas vai lēnākas, izmantojot lietotni, balss komandas vai platformu.

Manas zobu sukas programmaparatūras atjaunināšana. AMA pic.twitter.com/IuMCX3s7bK

- Endrjū Krovs (@AndrewCrow), 2018. gada 17. decembris

Kā jūs varētu gaidīt, liela daļa produktu, kas tiek demonstrēti izstādēs, piemēram, CES, ir ļoti pamata preces ar dažiem sensoriem un antenām, kas tajās ievietotas. Lielākā daļa pat strādā tikpat labi, ja tajā nav “viedo” lietu. Piemēram: strupceļš ir jādarbina tikai tad, kad esat fiziskiplkst durvis, tad kāpēc gan uztraukties, lai tās būtu uzņēmīgas pret tālvadības pults kļūmēm? Protams, ir dažas situācijas, kad būtu jauki, ja varētu to aizslēgt no tālienes, bet vai tas ir absolūti nepieciešams?

Ja jūsu rīks nedarbojas, tas ir nevēlams. Es nedomāju, ka šī ir ļoti pretrunīga nostāja, ņemot vērā, ka, pērkot kaut ko, ko jūs domājat, ka tā darīs to, kas tai bija paredzēts, vai ne? Tātad, ja jūs nevēlaties dot pastāvīgu piekļuvi zobu sukai ar atrašanās vietu vai ja tualete netiks aizskalota, ja vien jūs nepieņemat tās EULA, tas ir saprotams, ka šie ir viltīgi izstrādājumi vairāk nekā vienā veidā. Dažām lietām nav jābūt saprātīgām, un centieni panākt lielāku efektivitāti ikdienas dzīvē, šķiet, dažos veidos to sarežģī.

Varbūt kādu dienu būs punkts, kurā visi mūsu parastie uzdevumi tiek automatizēti, taču, kamēr parasts āmurs nav tik efektīvs kā kaut kas ar iestrēgušu WiFi, ņemiet vērā, ka jums varbūt labāk padosies nauda ietaupīt nevis iegūt dārgo.

Neparedzētas sekas

Kaut arī tā šobrīd ir nedaudz mazāk problēmu, neprātīgā svītra, kas pārpludina tirgu ar internetu savienotām lietām, ir novedusi pie dažām katastrofām, no kurām var izvairīties. Piemēram, tik daudz jaunu kosmosa ražotāju ir noveduši pie ētikas un drošības spēku zaudēšanas. Nav godīgi nevienu uzņēmumu pārspēt vairāk nekā citus, taču fakts joprojām ir tāds, ka viedierīces var pakļaut jūsu personisko informāciju briesmām, ja uzņēmums vienkārši nonāk zem viedtālruņa. Pievienotās ierīces ir jauna robeža, un to ieviešanā ir tik daudz sarežģītu problēmu, ka pārraudzība ir nomācoši daudz biežāka, nekā jūs varētu saprast.

Tāpat kā visās citās produktu kategorijās, kurās ietilpst viedās tehnoloģijas, arī austiņām ir bijusi ievērojama daļa drošības problēmu.

Kā jau teicu, neviens nevēlas, lai jūs kļūtu par identitātes zādzības vai snoopšanas upuri - taču pārsteidzoši liels viedierīču daudzums to ievērojami atvieglos. Austiņu ražotājiem ir bijis īpaši grūts laiks saistībā ar drošību, un daudzi viedie produkti tieši apkopo lietotāju datus, līdzīgi kā Bose tika apsūdzēts 2017. gadā.

Citas problēmas, kas nomoka viedās ierīces, ir to neparedzēta izmantošana kā robottīklu daļas, lai uzbruktu citiem, nespēja ignorēt ierakstītās balsis un audio noplūde, kurai nekad nevajadzētu iziet no mājas. Atkarībā no izstrādājuma jūs varat noplūst gandrīz visu informāciju, kas tai varētu būt, ieskaitot neticami sensitīvu ieskatu jūsu guļamistabā. Ir drudzis? Gatavojieties dažām atlasītām reklāmām, kamēr atrodaties laika apstākļos! Sūdzēties pārskatā? Tagad jūsu garāža netiks atvērta!

Lai gan es jums neteikšu, ka jums nevajadzētu patikt viedierīcei, tie mēdz radīt dažas problēmas tur, kur tādu vēl nebija - to visu var pilnībā novērst, vienkārši izmantojot rīkus, kas jau darbojas. Labākais veids, kā izvairīties no lietām, kas saistītas ar viedajām tehnoloģijām, ir dziļi elpot, atpūsties un pajautājiet sev: “Vai es esmu idiots, lai to iegādātos?”

Fotoattēli ir mūu vērtīgo atmiņu glabātāji. Mum viiem ir bibliotēka, ka piepildīta ar attēliem, ka katr ir tūktoš vārdu vērtībā. Problēma ir tā, ka nepilnība kaitē daudziem no šiem nozīmīgajiem iemūži...

Mozilla šodien paziņoja, ka Firefox Lockbox tagad ir pieejam Android. Iepriekš lietotne bija pieejama tikai operētājitēmā iO.Firefox Lockbox ir Mozilla bezmaka paroļu pārvaldniek, ka ļauj jum apkatīt,...

Asv Ieteicams