Kotlin Android lietotņu izstrādes ieviešanai

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 24 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 4 Jūlijs 2024
Anonim
Build A Simple Android App With Kotlin
Video: Build A Simple Android App With Kotlin

Saturs


Kotlin ir statiski ierakstīta programmēšanas valoda no JetBrains. Tas ir pilnībā “sadarbspējīgs” ar Java (tas nozīmē, ka jūs varat izmantot Java ietvarus un savā kodā pat sajaukt komandas no abiem), un tam nav ierobežojumu. Android izstrādātāji Kotlinu jau kādu laiku izmanto ar spraudņa starpniecību, un tiek ziņots, ka dažas populāras lietotnes Play veikalā (piemēram, Basecamp) tika veidotas, izmantojot tikai šo valodu. Tomēr tagad, sākot ar Android Studio 3.0, tas tiks komplektēts un atbalstīts.

Kotlin ļauj mums noņemt ievērojamu daudzumu katlu plākšņu

Tad kāpēc jūs izvēlētos lietot Kotlin Android lietotnēm, nevis Java? Galvenais iemesls ir tas, ka tas daudzos gadījumos var nedaudz atvieglot jūsu dzīvi.

Kotlin novērš, piemēram, nulles atsauces, un tai nav pārbaudīti izņēmumi - abi šie gadījumi var sagādāt dažas galvassāpes. Kā redzēsit, dažādas Kotlin for Android funkcijas ļauj mums noņemt arī ievērojamu daudzumu katlu plākšņu koda, kā rezultātā tiek izveidotas mazākas un lasāmākas programmas. Parasti šī ir modernāka valoda, un, ja jūs vēl neesat dziļi iedziļinājies Java vai nevēlaties pieturēties pie “visoficiālākās” metodes, tad to varētu būt vērts padomāt. Tiem, kas tikko sākuši darbu, Kotlina varētu parādīt daudz piedodošāku mācību līkni.


Lasīt tālāk:Kotlin vs Java: galvenās atšķirības starp Android oficiāli atbalstītajām valodām

Tātad, kā varētu iestrēgt tiem, kurus interesē Kotlins savā darbplūsmā?

Darba sākšana

Labā ziņa ir tā, ka, redzot, kā Kotlin ir iesaiņots operētājsistēmā Android Studio 3.0 un jaunākā versijā, nevajadzēs lejupielādēt kaut ko jaunu, un tajā būs nepieciešama tikai ļoti minimāla iestatīšana. Laipni lūdzam nākotnē! Ja jums ir operētājsistēma Android Studio 3.0, tad, veidojot jaunu projektu, jums tiks dota iespēja iekļaut Kotlin atbalstu. Ja jūs atzīmējat šo rūtiņu, jums vēlāk nevajadzēs konfigurēt savu projektu.

Iepriekš izstrādātājiem bija manuāli jāpārveido savi faili Kotlin, izmantojot izvēlni, bet tagad tas tiek darīts jūsu labā pēc noklusējuma.


Atveriet MainActivity.kt (kt ir Kotlin paplašinājums), un uzreiz vajadzētu redzēt, ka lietu rakstīšanā un izkārtojumā ir dažas būtiskas atšķirības.

Tagad jūs esat gatavs sākt sadarboties ar Kotlin for Android!

Ņemiet vērā, ka parasti laba ideja ir izveidot jaunu direktoriju Kotlin failiem vai pilnībā aizstāt java mapi, ja jūs šeit izmantojat tikai Kotlin. Jūs varat izveidot jaunus Kotlin failus, ar peles labo pogu noklikšķinot uz mērķa direktorija un pēc tam atlasot Jaunums> Kotlin Activity.

Sveiks, Kotlin for Android: daži pamata sintakse un atšķirības

Labi, apskatīsim kodu, kas mums jau ir. Pirmkārt, jūs varētu pamanīt, ka jūs deklarējat klases, izmantojot klase tāpat kā Java. Atšķirība ir tā, ka nav publiski atslēgvārds, kas ir tāpēc, ka visiem nodarbības Kotlīnā ir publiskas un noslēdzošas. Varat arī pamanīt, ka mēs to neizmantojam pagarināt arī. Tā vietā mēs izmantojam kolu, kas dara to pašu.

Kā ar tojautri komanda? Tas faktiski ir saīsināts no “funkcijas” (nav tik jautri), tāpēc rakstīšanas vietā sabiedrības tukšums jūs tagad rakstīsit jautri. Pēc tam mūsu klasei tiek piešķirta publiska funkcija, kuru mēs varam izsaukt no citām klasēm. Argumenti tiek norādīti iekavās pēc funkcijas nosaukuma. Lai to izdarītu, jums jāzina, kā definēt mainīgos lielumus, kas nedaudz atšķiras. Lai izveidotu virkni, jūs varētu rakstīt:

var teksts: virkne = “labdien”

Lai gan patiesībā Kotlin parasti ir pietiekami gudrs, lai pats identificētu mainīgā veidu, tāpat kā Python, tāpēc parasti jūs varat vienkārši rakstīt:

var text = “Sveiks”

Lai izveidotu virkni, vai:

var num = 3

Lai izveidotu veselu skaitli. Tādējādi jūs izveidosit mainīgu (maināmu) mainīgo. val tiek izmantots, lai izveidotu konstantes. Veidojot funkcijas ar argumentiem, tas ir tas, ko redzēsit iekavās. Un šiem mainīgajiem var būt noklusējuma vērtības, kas arī ir parocīgi. Tātad jūs varētu redzēt kaut ko līdzīgu:

jautri SayHello (var userName: String = “User”) {textView.setText (“Sveiki, $ userName!”)}

Ir vēl viena liela atšķirība, kuru jūs, iespējams, pamanījāt arī tagad ... nav semikolu! Jūs varat tos iekļaut, ja vēlaties, bet vairs nav pienākuma, un, ja jūs tos nokavējat, jūs nesaņemsit sodus. Ja jūs esat kāds, kuršjoprojāmvienmēr kaut kur aizmirst, tad tas varētu nākt par labu ziņu!

Jūs pamanīsit daudz citu nelielu sintakses atšķirību, kad jūs apmeklējat, un, protams, to visu uzskaitīšana šeit, izņemot šīs ziņas darbības jomu, ir ārpus šīm ziņām. Tomēr struktūra joprojām ir diezgan līdzīga, tāpēc kopumā jums vajadzētu būt iespējai secināt, ko viss dara no konteksta un, iespējams, ar nelielu izmēģinājumu un kļūdu. Šeit atradīsit lielisku ievadu.

Patiesais Kotlin spēks: palīdz jums rakstīt mazāk

Daudz laika kods Kotlin operētājsistēmai Android izskatīsies diezgan vienkāršs un īsāks, salīdzinot ar Java. Apsveriet šo onClickListener pievienošanas FAB piemēru. Lūk, kā jūs to darītu Java:

FloatingActionButton fab = ((FloatingActionButton) findViewById (R.id.fab); fab.setOnClickListener (jauns View.OnClickListener () {@Orride public void onClick (View view) {...}});

Un tas pats ir Kotlinā:

val fab = findViewById (R.id.fab) kā FloatingActionButton fab.setOnClickListener {...}

Tas ir tikai daudz vienkāršāks un saprotamāks, un tas padara kodu lasāmāku arī jums dodoties. Tāpat kā es teicu: mazāk katlu. Un patiesībā tas iet daudz dziļāk par šo. Kotlin izstrādātāji var iztikt, ja kādreiz tas ir jāraksta atrastViewByID atkal! Lai to izdarītu, jums jāpielieto spraudnis.

Jūs to darāt moduļa līmenī veidot.grale failu, pievienojot rindu:

lietot spraudni: “kotlin android-extensions”

Noklikšķiniet uz “sinhronizēt”, un pēc tam varēsit importēt atsauces uz saviem skatiem tieši koda augšdaļā, piemēram:

importējiet kotlinx.android.synthetic.main..

To darot, jūs varēsit tieši piekļūt skatam, neizmantojot tā ID. Tas padara dzīvi daudz vienkāršāku un var ietaupīt rakstot daudz patvaļīga koda kods.

Iemetiet lambda izteiksmes un jūsu kods patiešām kļūst ļoti kodolīgs. Lambda izteiksmes ir anonīmas funkcijas, kas ļauj vēl vairāk samazināt rakstīšanas daudzumu, saliekot visu vienā rindā. Paziņojumu ieskauj cirtaini iekavas, kas satur parametrus, kam seko bultiņas simbols un pēc tam pamatteksts. Piemēram, an onClickListenervar izskatīties šādi:

button.setOnClickListener ({skats -> grauzdiņš ("Noklikšķiniet!")})

Un, ja funkcijai ir nepieciešama cita funkcija kā pēdējais parametrs, varat to pārsūtīt ārpus iekavām:

button.setOnClickListener () {grauzdiņš ("Clicked!")}

Apvienojot šos paņēmienus, jūs varat ietaupīt daudz darba, un turpmāk jūs atradīsit daudz noderīgākas laika taupīšanas stratēģijas.

Lasīt tālāk: Kotlin Coroutines un viņu loma asinhronā programmēšanā Android

Iet uz priekšu

Un tur jums tas ir: tas ir Kotlin for Android īsumā. Vai jums tas ir piemērots? Galu galā tas attiecas uz personīgo izvēli un jūsu jūtīgumu kodēšanas jomā. Personīgi es cienu Kotlinas raksturu un veidu, kā tas noņem daudz nevajadzīgu koda rindu. Cerams, ka šis amats jums ir devis pietiekami daudz iesākuma, lai jūs varētu padomāt un turpināt izglītību, ja nolemjat, ka tas interesē. Ja vēlaties nedaudz paspēlēties, varat to izmēģināt pārlūkprogrammā šeit.

Lai ko jūs nolemtu, vairāk iespēju ir vienmēr laba lieta!

WhatApp ir viena no populārākajām ziņapmaiņa lietotnēm paaulē. Un tagad lietotne komanda ir niegui lietotājiem vēl vienu iemelu izvēlētie avu pakalpojumu konkurence aptākļo. No šodiena WhatApp oficiāl...

Viedā māja tehnoloģija atvieglo mūu dzīvi, automatizējot vienkāršu uzdevumu un ietaupot laiku. Tomēr ta noteikti var apmakāt komunālo pakalpojumu rēķinu....

Izvēlieties Administrēšanu