MediaTek vs Snapdragon: Kas jāzina par diviem uzņēmumiem

Autors: John Stephens
Radīšanas Datums: 26 Janvārī 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Snapdragon vs MediaTek - Quickly Explained!
Video: Snapdragon vs MediaTek - Quickly Explained!

Saturs


Huawei un Samsung ir divi no vienīgajiem Android ražotājiem, kas regulāri ražo iekšējos procesorus. Visi pārējie vēršas pie Qualcomm un MediaTek par mobilajām mikroshēmām.

Abi uzņēmumi jau vairākus gadus ir dominējošie trešo personu mikroshēmojumu nodrošinātāji pēc tādu spēlētāju kā Texas Instruments, Intel un ST-Ericsson NovaThor atsaukšanas.

Mēs esam izveidojuši ērtu sākumlapu vietnē MediaTek vs Qualcomm, atspoguļojot to atšķirības un iemeslus, kāpēc uzņēmums izvēlas vienu vai otru variantu.

CPU tehnoloģija

Runājot par visiem svarīgajiem procesoriem, Qualcomm ir izveidojis savus Kryo kodolus. Tomēr kopš 2017. gada uzņēmums ir norēķinājies ar daļēji pielāgotu dizainu (saukts Kryo Gold vai Kryo Silver). Šo dizainu pamatā ir standarta Arm CPU serdeņi ar dažiem enerģijas patēriņa un veiktspējas uzlabojumiem.

Tikmēr MediaTek saviem procesoriem izmanto standarta Arm CPU serdeņus, nemainot tos tādā pašā mērā kā Qualcomm.


Qualcomm izmanto jaunākos un lielākos Arm CPU serdeņus, kad vien tie ir pieejami, kā tas ir gadījumā ar jauno Snapdragon 675 un nesen Qualcomm Snapdragon 855. Abās šajās mikroshēmās tiek izmantoti Arm asiņojošie malas Cortex-A76 serdeņi. Savukārt MediaTek tikai nesen pārslēdzās uz Cortex-A75 kodolu Helio P90. Un kā norāda nosaukums, Cortex-A75 ir vecāks (bet tomēr spējīgs) CPU kodols.

Gan garais, gan īsais ir Qualcomm un MediaTek abi izmanto tos pašus CPU kodolus, bet Qualcomm tiecas ātrāk pieņemt jaunus kodolus.

GPU: Qualcomm slepenais ierocis?

GPU ir Qualcomm lielākā priekšrocība, pateicoties tās slepenajai Adreno grafikas tehnoloģijai. Tas notika, pateicoties tam, ka Qualcomm iegādājās AMD rokas grafikas mikroshēmu biznesu (Adreno ir AMD grafikas zīmola Radeon anagramma).

Uzņēmuma Adreno GPU nesen salīdzinoši pārspēja Arm’s Mali GPU - salīdziniet tikai ar Qualcomm darbināmā Galaxy S9 un tā Exynos darbināmā varianta (kas izmanto Arm GPU tehnoloģiju) grafikas etalonus.


Ražotāji, piemēram, Samsung un Huawei, parasti izvēlas vienkārši izmantot vairāk Arm Mali GPU serdeņu, lai samazinātu plaisu starp Qualcomm aparatūru.

Arm jaunais Mali-G76 GPU ir liels jauninājums, teorētiski orientēts uz klēpjdatoru klases veiktspēju. Bet Qualcomm nekustējas, atklājot Adreno 640 GPU kā Snapdragon 855 daļu. Tas pārsniedz 20% enerģijas palielinājumu salīdzinājumā ar Snapdragon 845 GPU, taču mums būs jāgaida un jānoskaidro, vai tālruņi ar Arm jaunāko GPU var piedāvāt izaicinājums.

MediaTek jaunajā Helio P90 ir izmantojis Imagination Technologies GPU, nevis Arm daļas. Uzņēmums pieprasa lielu grafisko jauninājumu salīdzinājumā ar iepriekšējām augstākās klases mikroshēmām, taču laiks rādīs, vai tas tā ir.

Mašīnmācība

Pēdējos gados Qualcomm tradicionāli ir izmantojis savu Hexagon digitālo signālu procesoru (DSP) mašīnmācīšanās uzdevumiem. DSP parasti apstrādā uzdevumus, kas saistīti ar audio, fotogrāfiju un savienojamību, bet uzņēmums mikroshēmu (kopā ar CPU un GPU) noregulēja mašīnmācībai.

Augšējā līmeņa Hexagon 685 DSP ir pieejams, piemēram, Snapdragon 845, Snapdragon 710, Snapdragon 670 un Snapdragon 675. Tātad tādiem uzdevumiem kā attēlu atpazīšana un citi bezsaistes secinājumu veidi būtu jāiegūst tālruņos ar šīm mikroshēmām.

Bet uzņēmums savam Snapdragon 855 vadošajam procesoram ir pievienojis arī jaunu Tensor Accelerator mikroshēmu. Mikroshēmu ražotājs apgalvo, ka, pateicoties šim silīcijam un citiem jauninājumiem, jaunais mikroshēmojums trīs reizes nodrošina Snapdragon 845 AI veiktspēju.

Savukārt MediaTek vidējas klases tālruņiem ir ieviesis īpašu AI apstrādes vienību (APU) ar Helio P60 mikroshēmojuma palaišanu. APU vidējas klases tālruņiem piedāvā tādas funkcijas kā vieda skatu atpazīšana, labāka sejas atpazīšana un daudz ko citu.

Taivānas firmas jaunais Helio P90 mikroshēmojums izskatās tā, ka tas nodrošinās vēl lielāku AI jaudu, pateicoties AI paātrinātāja mikroshēmas un sejas noteikšanas dzinēja pievienošanai. MediaTek pieprasa 1,127 GMACs AI enerģijas jaunajam mikroshēmojumam, salīdzinot ar Snapdragon 710 614GMAC.

Izstrādātāju atbalsts un atjauninājumi

Ja plānojat mirgot jaunā ROM tālrunī, tradicionālā pieeja tālruņiem ir ar Qualcomm aprīkoti tālruņi. MediaTek tālruņi pirms vairākiem gadiem ieguva sliktu reputāciju par izstrādātāju atbalstu (vai tā trūkumu), salīdzinot ar Qualcomm. Šķiet, ka šī problēma ir saistīta ar uzņēmuma politiku attiecībā uz pirmkoda izlaišanu, kas nav tik tieša kā ASV mikroshēmas veidotājam. Kopš MediaTek ir teicis ka tā apsvērs avota koda publiskošanu, bet ne tuvākajā laikā.

MediaTek tālruņiem ir arī reputācija, ka sistēmas atjauninājumi ir kavēti vai trūkst. Un atkal, virkne zemas klases zīmolu tradicionāli izmanto savas mikroshēmas, un viņiem bieži vien trūkst līdzekļu, lai atjauninātu savus tālruņus. Nevar būt mikroshēmas izgatavotāja vaina, ja tālrunis, kas darbojas ar MediaTek, netiek atjaunināts.

Tomēr firma ir veikusi pasākumus, lai situāciju mainītu, pirms gada pievienojoties GMS Express iniciatīvai, kas prasa partneriem piegādāt pilnīgāku Android versiju, kā arī vairākas Google lietotnes (nevis tikai minimālo AOSP versiju). Tas ļāva cerēt, ka MediaTek partneri ātrāk sāks atjauninājumus patērētājiem.

Google iniciatīvai Project Treble vajadzētu arī ātrāk atjaunināt gan Qualcomm, gan MediaTek ierīces. Projekta Treble efektīvi atdala tālruņa aparatūras un programmatūras slāņus, lai programmatūras (Android) atjauninājumi neietekmētu aparatūru.

Esam redzējuši arī, ka Nokia / HMD piegādā atjauninājumus dažiem no saviem MediaTek aprīkotajiem tālruņiem, piemēram, Nokia 3, 3.1 un 5.1 Plus. Skaidrs, ka mikroshēmas veidotājs nav zaudējis atjauninājumu iemeslu, taču Qualcomm joprojām ir atjauninājumu un, pats galvenais, ROM izstrādes iespēja.

Qualcomm un MediaTek ierīces

MediaTek ir stingrs armatūra sākuma līmeņa līmenī, izmantojot mikroshēmas tādos tālruņos kā Nokia 1, Nokia 3 un 3.1 un Redmi 6 un 6A. Faktiski uzņēmuma zemās klases Helio A22 un P22 mikroshēmas bija mazākas nekā Qualcomm kolēģi palaišanas laikā, kā rezultātā papīra izturībai vajadzētu būt labākai.

Sākuma līmeņa vajadzībām Qualcomm joprojām ir novecojis mikroshēmas, piemēram, Snapdragon 212 un Snapdragon 425. Bet uzņēmuma jaunie Snapdragon 429 un Snapdragon 439 procesori, iespējams, dos tam šāvienu rokā.

Pamatinformācijas līmenī pilnīgi dominē Qualcomm un tā Snapdragon 800 mikroshēmu sērija (Snapdragon 835 un 845). Mediatek pārtrauc savu vadošo mikroshēmojumu kopumu pēc sava Helio X30 vadošā procesora izlaišanas 2017. gadā. Diemžēl X30 to padarīja tikai par Meizu Pro 7 Plus (redzams iepriekš), savukārt Qualcomm Snapdragon 835 darbina gandrīz visas citas augstākā labuma ierīces. . Ja jūs pērkat vadošo tālruni, Snapdragon ir noklusējuma mikroshēmojums.

Visticamāk, ka tas notiks arī 2019. gadā, jo ASV mikroshēmu ražotājs no Snapdragon 855 mikroshēmojuma saņem ļoti daudz atbalsta no OEM. Pretējā gadījumā MediaTek turas pie apakšpakalpojumu segmentiem ar saviem jaunākajiem izstrādājumiem.

Vidējā diapazonā ir redzams vairāk sajaukumu, jo Qualcomm Snapdragon 400, 600 un 700 sērijas izceļ Helio P60 un MT6750 diapazonu. Pie populārajiem P60 un MT6750 tālruņiem pieder Nokia 5.1 Plus, Realme 1, Oppo F9, LG Q7 un LG X Power 2. Tikmēr pie ievērojamiem vidējas klases tālruņiem ar Qualcomm mikroshēmām pieder Nokia 7 Plus, Xiaomi Mi A2, Xiaomi Redmi Note 5. , un Realme 2 Pro. Lielākoties Snapdragon mikroshēmas ir izvēle daudziem plaši pazīstamiem vidējas klases tālruņiem. Bet MediaTek tālruņiem šeit noteikti ir klātbūtne.

Tātad, kurš no tiem ir labāks?

Galu galā viedtālruņa iegādē ir daudz vairāk nekā tas, kuru izmanto mikroshēmojums. Vai jūs iegādātos jaudīgu tālruni bez funkcijām vai vidējas klases tālruni ar lielisku kameru, ūdens izturību un austiņu ligzdu?

Ja plānojat domāt par sava tālruņa iekšējo darbību vai vēlaties pienācīgu flagmani, izvēle jau ir izdarīta jums (Qualcomm). Vidējās klases kronšteins tomēr ir murkierīgāks, jo MediaTek Helio P60 / P70 un Qualcomm populārais Snapdragon 660 ir līdzīgi jaudīgi, lai gan Qualcomm jaunākās 600. sērijas mikroshēmas izpūst Helio P60 / P70 no ūdens. Bet Taivānas uzņēmums, iespējams, redzēs dažas uzvaras ar savu Helio P90, pateicoties teorētiski iespaidīgajam AI sniegumam.

Tā ir sākuma līmeņa kategorija, kurā MediaTek ir priekšrocības, pateicoties Helio A22 un P22 sērijām. Piedāvājot jaunākas, mazākas mikroshēmas nekā Qualcomm viszemākās klases centieni līdz nesenajam laikam, jaunie procesori piegādā arī Bluetooth 5 (retums šajā cenu brīdī).

MediaTek arī parasti pazemina Qualcomm cenas, kas negarantē, ka MediaTek tālrunis būs lētāks, taču paver iespēju.

Vai meklējat visaptverošu MediaTek mikroshēmu ceļvedi? Izlasiet mūsu nolietoto šeit. Esam arī ieguvuši ceļvedi par Qualcomm nesenajiem Snapdragon mikroshēmām, kas ir pieejami, noklikšķinot šeit.

Piezīme 9 bija labākai 2018. gada Android viedtālruni, ņemot vērā ne tikai raktniekiem, bet arī mūu laītājiem. Galaxy Note 10 atroda tepat aiz tūra, taču ši amung Galaxy Note 9 darījum Amazonā ir pār...

Lieljauda akumulator parati nozīmē, ka tālruņa uzlādēšana ir pietiekami ātra, lai to varētu izmantot pienācīgu laika periodu, ir izaicinājum. Jum varētu mazliet pamudināt, redzot, ka Note 9 ir aderīg ...

Ieteicams Jums