10 vecākas Android funkcijas, kas palīdzēja veidot OS

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 3 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Laser cleaning a rusty Range Rover chassis - Edd China’s Workshop Diaries 42
Video: Laser cleaning a rusty Range Rover chassis - Edd China’s Workshop Diaries 42

Saturs



Pagājušajā nedēļā Nexus 7 svinēja savu septīto dzimšanas dienu. Mans kolēģis Deivids Imels par to izdarīja izcilu atceres darbu un procesa laikā iekļāva virkni jautru piezīmju par Android Honeycomb.

Android ir pilns ar mazām funkcijām, no kurām dažas ir pārsteidzoši svarīgas tam, cik maz mēs par tām runājam. Daudzi vecāki cilvēki palīdzēja veidot mūsdienās zināmo Android.

Šeit ir desmit īpaši svarīgas vecākas Android funkcijas.

MĀKSLA un AOT (Android 5.0 konfekte)

Android Runtime (ART) bija milzīgs darījums, kad to oficiāli uzsāka Android 5.0 Lollipop. Ar ART nāca klajā pirms laika kompilācija (AOT), uzlabota atkritumu savākšana un daudzas citas iespējas. Tās galvenokārt bija paredzētas lietotņu un spēļu izstrādātājiem, taču šīs izmaiņas palīdzēja lietotnēm palaist un darboties ātrāk nekā jebkad agrāk.

ART bija viena no lielākajām izmaiņām agrīnajā Android versijā.


Laikposmā no šī brīža ART ir guvis daudz uzlabojumu. Android 7.0 Nougat pievienoja JIT atbalstu vai tieši savlaicīgu kompilāciju, lai ātrāk sāktu ierīces sāknēšanas laikus. Android Oreo uzlaboja atkritumu savākšanu un samazināja pauzes laiku. Android 9 Pie pievienoja atbalstu DEX failu konvertēšanai pirms laika.

Būtu jāpaiet visai dienai, lai uzskaitītu visus uzlabojumus, ko ART piedāvā galdā, jo tas katru gadu pastāvīgi uzlabojas, pat ja mēs par to vairs īsti nerunājam. Pat gaidāmajam Android Q ir daži nelieli ART uzlabojumi.

Pakešu un automātiskās atjaunināšanas lietotnes (Android 2.2 Froyo)

Android 2.2 Froyo 2020. gadā kļūst desmit gadu vecs, un joprojām saglabājas viena no tā labākajām funkcijām. Tā bija pirmā Android versija ar vietēju atbalstu automātiskiem lietotņu atjauninājumiem, kā arī pakešu lietotņu atjauninājumiem. Ar šo nav daudz tehnisku izaicinājumu. Varat nospiest pogu pakalpojumā Google Play, lai fonā atjauninātu visas lietotnes vienlaikus, un tas notiek, pateicoties Android Froyo.


Arī šī funkcija gadu gaitā ir uzlabojusies. 2019. gada sākumā Google sāka testēt vienlaicīgas lietotņu lejupielādes pēc funkcijas noņemšanas pirms dažiem gadiem. Tas teorētiski visu jūsu lietotņu atjaunināšanas procesu padarītu vēl ātrāku.

Ir grūti iedomāties, ka Android lietotnes var atjaunināt manuāli un pa vienai.

Līdz ar to Android Froyo ieviesa arī tādas Android funkcijas kā HD (720p) displeju atbalsts, Wi-Fi tīklāji, GIF atbalsts akciju pārlūkam un iespēja savienot tālruni ar automašīnas Bluetooth - funkciju, ko daudzi cilvēki izmanto katru dienu.

Aparatūras sensoru pakete (Android 4.4 KitKat)

Android KitKat deva mums vēl vienu lielisku iespēju ar aparatūras sensoru paketi. Šis bija viens no pirmajiem reālajiem Google mēģinājumiem panākt akumulatora darbības laika kontroli. Priekšnoteikums ir vienkāršs: sensori datus reāllaikā vāc un piegādā partijās. Tas ļāva ierīcēm ilgāk uzturēties mazāk enerģijas un taupīt akumulatoru.

Visbeidzot Google šo rīcību atdarināja arī no programmatūras puses. Doze režīms ierobežo lietotnes izmantošanu fonā un liedz lietotņu sinhronizāciju uzturēšanas logā. Būtībā tas ļauj visām lietotnēm gulēt, izņemot mazus laika logus, kur tās var atjaunināt, sūtīt paziņojumus un izmantot centrālo procesoru. Aparatūras sensoru pakete darbojas ļoti līdzīgi.

Funkcijai ir arī citi lietojumi, ieskaitot piemērotību (soļu izsekošana), atrašanās vietas izsekošanu un citu uzraudzību. Android 4.4 KitKat arī pievienoja atbalstu soļu izsekošanai, un soļu izsekošanas funkcija darbojas ar aparatūras sensora paketi.

Resursdatora kartes emulācija (Android 4.4 KitKat)

Host Card Emulation (HCE) ir sava veida liels darījums, un tam ir interesants mazais stāsts. Sākotnēji Google tālruņos izmantoja drošu elementu (SE) mikroshēmu, lai saglabātu jūsu maksājuma informāciju. SE bija ļoti kodēta un droša, lai izvairītos no datu zādzībām. Tomēr Verizon, AT&T un T-Mobile bloķēja Google maku par labu tās Softcard (agrāk ISIS) iniciatīvai, neļaujot Google Wallet lasīt drošo elementu.

Atbildot uz to, Google uzsāka HCE, kas pārtver sakaru pārraidi no maksājumu termināļiem un nosūta to tieši OS, nevis moduļa Secure Element. OS izveido marķieri, kas attēlo faktisko karti, un nosūta to atpakaļ faktiskā debetkartes numura vietā procesā, ko sauc par pilnvaru. HCE darbojas arī fonā bez lietotāja ievadīšanas, tāpēc varat vienkārši pieskarties un maksāt pat tad, ja tālruņa ekrāns ir izslēgts.

Google lika HCE saglabāt patērētājiem iespējas pēc tam, kad pārvadātāji mēģināja ierobežot šīs iespējas.

Visbeidzot, HCE vispirms iznīcināja vajadzību pēc droša elementa aparatūras, un pārvadātāji atteicās, 2015. gadā pārdodot Softcard uzņēmumam Google. Tas ir vērts atzīmēt, jo žetonēšana un pieskāriena maksāšana ierīcē faktiski ir daudz drošāka nekā fiziskas kartes lietošana. .

OMS un RRO ieviešana (Android 6.0 Marshmallow)

Runtime Resource Overlay (RRO) un Overlay Management Service (OMS) ir divi galvenie ietvari AOSP Android. Sony abus ietvarus ievietoja operētājsistēmā Android, un mūsdienās tas pastāv daudzās ierīcēs. Oficiālā debija tam bija Android Marshmallow. RRO bija pirmais, un galu galā viņu aizstāja OMS, taču viņi abi lielākoties rīkojas tāpat.

Lielākajai daļai lietotņu ir XML faili ar tādām lietām kā krāsa, izkārtojums un citi dizaina elementi. OMS ļauj jums pārklāt savus pielāgotos XML failus, lai iegūtu pielāgotu izskatu. Tādējādi jūs varat pārvērst lietotni ar baltu fonu un melnu tekstu par lietotni ar melnu fonu un zaļu tekstu, neietekmējot to, kā lietotne faktiski darbojas.

OMS ir tikpat tuvu kā Google, lai arī kādreiz ir uzsācis to ieviešanu AOSP Android.

Tas nav kaut kas, ko jūs varat vienkārši izmantot, bet oriģinālo iekārtu ražotāji un mākslinieki to izmanto bieži. Tādas lietotnes kā Synergy, Substratum un Pluvius izmanto OMS sakņu un ne-sakņu atjaunošanai atkarībā no jūsu Android versijas. Samsung sāka izmantot OMS kopā ar Android Oreo arī savām tēmām. Šie motīvu dzinēji vienkāršo XML failu izveides, pielāgošanas un pārklāšanas procesu, lai lielākajai daļai cilvēku būtu pietiekami ērti to izmantot.

Diemžēl šobrīd OMS nākotne ir neskaidra. Google mērķim to izslēdza Android Pie ierīcē, kas tēmas kopienā izraisīja niknumu. Šeit ir laba intervija ar dažiem Substratum veidotājiem, kur viņi paskaidro, kā viņi mazliet vairāk izmanto OMS.

Projekta sviests (Android 4.1 Jelly Bean)

Projekta sviests bija viena no vissvarīgākajām Android funkcijām jau iepriekšējās Android dienās. Projekts ietver vairākus uzlabojumus un uzlabojumus, lai sistēmas UI darbotos vienmērīgāk un ātrāk. Iepriekšējās Android ierīces patiešām cīnījās ar ievades nobīdi un stostīšanos. Laika gaitā Project Butter lielā mērā tos visus laboja.

Projekta sviests ļāva veikt arī citas optimizācijas, piemēram, trīskāršu buferizēšanu, VSync un uzlabotu pieskārienu atsaucību. Šīs funkcijas ļauj OS darboties ar ātrumu 60 kadri sekundē un labāk sinhronizē displeju ar CPU un GPU, lai nodrošinātu vienmērīgāku veiktspēju. Protams, viss šis sīkums gadu gaitā uzlabojās, izmantojot jaunākas Android versijas.

Esam redzējuši, ka jau 2015. gadā gājiens par sviesta vienmērīgumu turpinās ar 90Hz un 120Hz displejiem. Vai varat iedomāties, cik slikti šie displeji izskatās pirms Android 4.1 Jelly Bean?

Jaunākās lietotnes un lietotņu maiņa (operētājsistēmas Android 3.0 šūnveida versija)

Nesenā lietotņu režīms bija liels darījums, kad tas tika palaists operētājsistēmā Android 3.0 Honeycomb. Tas bija Android pirkums daudzuzdevumu veikšanā, kas bija viena no lielākajām funkcijām, kas tajā laikā bija vairāk nekā iOS. Izmantojot neseno lietotņu pogu, jūs varat redzēt visas atvērtās lietotnes vienā interfeisā, pārslēgties starp tām pēc vēlēšanās vai pilnībā aizvērt, ja nepieciešams. Tikai šī funkcionalitāte būtībā nogalināja uzdevumu pārvaldnieka lietotņu tirgu, tāpat kā lukturīšu pārslēgšana nogalināja lukturīšu lietotņu tirgu. Android joprojām izmanto mūsdienīgās lietotnēs aizvilkšanas-aizvēršanas metodi, kaut arī ar dažiem uzlabojumiem un vizuālām izmaiņām.

OS, kas darbojas tikai planšetdatoros, Honeycomb bija daudz tālredzīgu ideju.

Galu galā šī funkcija tika uzlabota ar daudzām citām funkcijām, piemēram, pogai Notīrīt visu, lai ātri aizvērtu lietotni, lietotņu piespraušanai, lai noturētu lietotnes, un, kas vissvarīgāk, ar lietotņu maiņu. Lietotņu pārslēgšana darbojas tāpat kā Alt-F4 Windows PC. Varat ātri pārslēgties starp divām jaunākajām izmantotajām lietotnēm, divreiz nospiežot neseno lietotņu pogu. Android Pie pievienoja zvēliena žestu, lai ātri pārslēgtos starp divām lietotnēm.

Google atkārtoti pārskata Android žestu vadīklas, izmantojot Android Q. Iespējams, mainīsies arī to, kā darbojas jaunākās lietotnes, taču mēs esam diezgan pārliecināti, ka jaunākās lietotnes joprojām būs. Tā noteikti ir viena no visu laiku lielākajām un vissvarīgākajām Android funkcijām, un tā bija viena no nedaudzajām, kas bija tik svarīga, lai padarītu to sākuma ekrāna vadības ierīcēs.

Programmtaustiņi (Android 3.0 šūnveida)

Daudzi izvēles taustiņus uzskata par pašsaprotamiem. Steigājot iegūt žestu kontroli ierīcēs Android Pie un Android Q, ir vērts atkāpties un apskatīt, kāda pieminekļa iespaida izvēles taustiņi bija tālruņa dizainā 2010. gada sākumā. Pirms izvēles taustiņiem ierīču ražotājiem visā ierīcē bija visdažādākās pogas. Android 3.0 šūnveida un vēlāk saldējumu sviestmaize izbeidza to visu un palīdzēja ieviest mūsdienās pazīstamā, tīrā, bez pogām izmantotā konfekšu bāra laikmetā.

Programmatūras taustiņi gadu gaitā ir attīstījušies, lielākoties pēc izmēra, formas un dizaina. Jūs varat ilgi nospiest mājas lapu, lai meklētu Google palīgu, nomainīt pogu izmantošanu ar tādām lietām kā Navbar Apps, un daži oriģinālo iekārtu ražotāji pat ļauj jums pievienot jaunus izvēles taustiņus apakšējā rindā.

Diemžēl neilgi pēc tam, kad galu galā tiks aizvērsti izvēles taustiņi, jo pārņem navigācija ar žestiem. Drīz mēs visi bīdīsim un dejosim kā pirksti kā Dance Dance Revolution dalībnieki.

Programmtaustiņi vienmēr ieņems īpašu vietu Android vēsturē kā atsevišķa funkcija, kas veidoja to, kā tālruņi tika veidoti gadiem ilgi.

TRIM atbalsts (Android 4.3 Jelly Bean)

TRIM atbalsts nav oriģināls operētājsistēmai Android vai jaunākai funkcijai, taču tas bija ļoti svarīgi. Linux to pievienoja kodolam 2008. gadā. Microsoft 2009. gadā atbalstīja operētājsistēmu Windows 7. Apple pievienoja to operētājsistēmas OS X 2011. gadā, un tai ir unikāla TRIM metode iOS ierīcēm. Android 4.3 Jelly Bean beidzot pievienoja šo funkciju 2012. gadā, protams, nedaudz vēlu ballītei.

TRIM ir vienkārša, bet svarīga funkcija, un tā nodarbojas ar zibatmiņas glabāšanu. Flash krātuvei, atšķirībā no mehāniskiem cietajiem diskiem, ir nelielas grūtības ar jaunu datu rakstīšanu. To var ātri rakstīt tukšā vietā, bet, ja dati ir jāpārraksta, process prasa ievērojami ilgāku laiku.

TRIM bija mazsvarīgs, taču pārsteidzoši svarīgs Android papildinājums.

Tas laika gaitā izraisīja ievērojamu palēnināšanos un, iespējams, veicināja daudzu vecāku Android ierīču priekšlaicīgu novecošanos. TRIM novērsa palēnināšanos, galvenokārt pārvaldot zibatmiņas krātuvi, ieskaitot atkritumu savākšanu un bezmaksas vietas piešķiršanu.

Daudzi Nexus 7 2012 palēnināšanās problēmas attiecināja uz TRIM atbalsta trūkumu un ziņoja par veiktspējas uzlabojumiem pēc Android 4.3 Jelly Bean atjaunināšanas. TRIM nav viena no krāšņākajām Android funkcijām, taču tā noteikti ir viena no vissvarīgākajām, un jūsu tālrunis to joprojām izmanto.

USB resursdatora režīms (Android 3.0 šūnveida)

USB resursdatora režīms ir jaudīga funkcija, kas nesaņem tādu mīlestību, kādu tā, iespējams, ir pelnījusi. Sākotnēji tā debitēja operētājsistēmas Android 3.0 šūnveidīgajā versijā, un lielākā daļa cilvēku to izmantoja savām USB iespējām, atrodoties ceļā (OTG). Bet režīms dara daudz vairāk.

USB resursdatora režīms ļauj mums izmantot USB peles un tastatūras Android ierīcēs, kā arī MIDI tastatūras un citas specializētas tehnoloģijas. Būtībā, ja jūs kaut ko varat piesaistīt savam tālrunim un izmantot to caur USB portu, varat pateikties par USB resursdatora režīmu.

Android 8 Oreo pievienoja atbalstu divu faktoru autentifikatora taustiņiem. Android 9 Pie ļāva vienlaikus uzlādēt ierīces un pārsūtīt failus. Lielākajai daļai Android versiju ir uzlabots arī perifērijas atbalsts un piekļuve. Ja Google kādreiz izgatavos Android klēpjdatoru, USB resursdatora režīms būs galvenais, lai viss darbotos pareizi.

Dažreiz ir grūti noticēt, bet Android ir daudz lielāks nekā kameras kvalitāte un griezumi. Virkne programmatūras funkciju palīdzēja virzīt platformu uz priekšu, pat fonā, kur mēs to ne vienmēr redzējām.

Kāda ir jūsu iecienītākā Android funkcija?

Pirm Galaxy 10 palaišana - tur ir vi, ko mē par to zinām jau caur - daži ražotāji ir pārlēkuši agri.Ātr jauno Vivo un Xiaomi ierīču ieaiņojum:...

Android Auto ir viena no labākajām lietām, ka notiek ar automašīna centrālo kaudzi. Ta piedāvā ātru piekļuvi , tālruņa zvaniem un mazākām lietām, piemēram, laikaptākļiem. Turklāt jū varat klauītie vi...

Populārs