Fotogrāfijas termini: ISO, diafragma, aizvara ātrums un citi

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 8 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Exposing Digital Photography by Dan Armendariz
Video: Exposing Digital Photography by Dan Armendariz

Saturs

2019. gada 29. augusts


Šī ir pirmā lieta, kas jums jāiemācās, ja vēlaties ienirt nopietnas fotogrāfijas pasaulē. Ekspozīcijas trīsstūris sastāv no 3 iestatījumiem, kas jums regulāri jāpārbauda, ​​lai pareizi parādītu attēlu. Tie ir diafragmas atvērums, aizvara ātrums un ISO. Nedaudz pieskarsimies katram no tiem.

Ekspozīcijas trīsstūris ir pirmā lieta, kas jums jāapgūst, nopietni iesaistoties fotografēšanā.

Edgars Červantess

Apertūra

Apertūru nosaka atveres lielums, ar kuru gaisma var iekļūt kamerā. Diafragmas atvērumu mēra ar f-stopiem, kas ir fokusa attāluma attiecība ar dalījumu ar atveres izmēru. Jo mazāks f-stop, jo plašāka atvere. Piemēram, f / 1,8 diafragma ir plašāka nekā f / 2,8.

Apertūrai fotogrāfijās ir viens galvenais efekts, kas ir lauka dziļums. Izmantojot platāku apertūru, piemēram, f / 1.8, tiks izveidots mazāks lauka dziļums. Tas uzlabos bokeh, kas ir fotoattēlu populārais izplūdušā fona efekts. Pievelkot diafragmu, vairāk tiks fokusēts.


Slēdža ātrums

Lai nofotografētu, kamerai ir jāļauj gaismai iekļūt sensors. Kamerai ir aizvars, kas neļauj gaismai sasniegt sensoru, līdz tā tiek aktivizēta. Kad tiek iedarbināts šāviens, slēģis tiks atvērts un sensora pakļaušanu ienākošajai gaismai. Laiku, kad aizvars paliek atvērts, sauc par slēģa ātrumu.

Kustības izplūšana ne vienmēr ir slikta lieta!

Edgars Červantess

Aizvara ātrumu parasti mēra sekundēs un sekundes daļās. Aizvara ātrums 1/100 sensoram pakļaus sekundes simtdaļu. Tāpat 1/2 slēdža ātrums ilgs pussekundi. Jūs varat arī atstāt aizvaru atvērtu vairākas sekundes, ko parasti dēvē par ilgu ekspozīcijas kadru.

Ātrāks slēdža ātrums labāk sasalst ainu. Paildzināts slēdža ātrums attēlu padarīs gaišāku, taču tas var arī radīt kustības izplūšanu (kas ne vienmēr ir slikts).

ISO


ISO attiecas uz sensora (vai filmas) jutību pret gaismu. Zemāks ISO padara sensoru mazāk jutīgu pret gaismu, tas nozīmē, ka, lai pareizi parādītu attēlu, tam ir nepieciešams lielāks apgaismojums vai lielāks aizvara ātrums. Palielinot ISO, jūsu sensors kļūst jutīgāks pret gaismu, ļaujot fotografēt tumšākā vidē, ar stingrākām atverēm un / vai izmantojot ātrāku slēdža ātrumu.

Palielinot ISO, rodas vairāk graudu vai trokšņa.

Edgars Červantess

ISO mēra skaitļos. Lai gan ražotāji mēdza ievērot ISO 100, 200, 400, 800, 1600 un tā tālāk (vērtības dubultošanās), lietas ir mainījušās ar jaunākām kamerām. Lai uzlabotu izsmalcinātību, ir ieviesti mazāki soli, taču koncepcija ir tāda pati. ISO 100 ir puse tik jutīga kā ISO 200, kas ir arī puse tik jutīga kā ISO 400.

ISO ietekme ir viegli saprotama. Augstāks ISO padarīs sensoru jutīgāku un tādējādi padarīs attēlu gaišāku. Tajā pašā laikā, palielinot ISO, rodas vairāk graudu vai trokšņa.

Ekspozīcijas kompensācija

Ja jūs kādreiz esat redzējis kameras pogu ar “+” un “-” zīmēm, tā būtu ekspozīcijas kompensācijas vadība, citādi zināma kā ekspozīcijas vērtība (EV). Tas palīdzēs, fotografējot jebkurā no automātiskajiem vai pusautomātiskajiem režīmiem (diafragmas atvēruma prioritāte, slēdža prioritāte utt.).

Kameras mēģina iegūt pareizo ekspozīciju, mērot gaismu, taču tās ne vienmēr iegūst to, ko plānojāt tvert. Jūs, iespējams, nevēlaties pat labi eksponētu attēlu. Dažreiz jūs vēlaties, lai lietas izskatās mazliet tumšākas, piemēram, lai palielinātu noskaņu. Izmantojot ekspozīcijas kompensāciju, varat pateikt kamerai, ka tā nepareizi uztver ekspozīciju, un tā to kompensēs, pielāgojot citus iestatījumus (parasti ISO).

Ekspozīcijas kompensāciju parasti mēra ar f apstāšanos šādi: –1,0, –0,7, –0,3, 0,0, +0,3, +0,7, +1,0. Šajā gadījumā -1,0 būtu par vienu pieturu mazāk, savukārt +1,0 ir par pieturu augstāk.

Dinamiskais diapazons

Oksfordas vārdnīca dinamisko diapazonu definē kā “skaņas lielākās un mazākās intensitātes attiecību, ko var droši pārraidīt vai reproducēt konkrēta skaņas sistēma.” Šī definīcija attiecas uz audio, bet ideja ir līdzīga fotogrāfijā. Dinamiskais diapazons ir saistīts ar to, cik daudz datu kamera var uzņemt ekspozīcijas galējībās ainā, sākot no sižeta tumšākajām līdz gaišākajām daļām.

Dinamisko diapazonu mēra pieturvietās, kur katra apstāšanās ir vienāda ar divkāršu vai pusi no gaismas daudzuma. Ekspozīcijas palielināšana par vienu pieturvietu nozīmē gaismas divkāršošanu. Ja jūs fotografējat ar aizvara ātrumu 1/100, vienas pieturas spilgtāks būtu 1/50, bet vienas pieturas tumšāks būtu 1/200.

Fokusa attālums

Vienkārši sakot, fokusa attālums ir attālums starp kameras sensoru (vai filmu) un objektīva konverģences punktu.

Grūtākais ir saprast, kas ir konverģences punkts (pazīstams arī kā optiskais centrs). Kad gaismas stari nonāk objektīvā, tie pārvietojas caur stiklu un saliecas, lai saplūst vienā punktā. Šajā vietā tiek vākti gaismas dati, lai sensors ierakstītu asu attēlu. Lai saglabātu standartu, ražotāji mēra fokusa attālumu, kas fokusēts uz bezgalību.

Fokusa attālumu mēra milimetros. 50 mm objektīvam būs konverģences punkts, kas ir 50 mm (vai 5 cm) no sensora. Fokusa attālums arī nosaka, cik tu esi pietuvināts, maina perspektīvu un ietekmē lauka dziļumu.

Tālummaiņas veidi: optiskais, digitālais un hibrīdais

Fotoattēlā kameras tālummaiņa nozīmē objekta padarīšanu attēlā tuvāk vai tālāk. Tuvināšana ļauj tuvāk aplūkot objektus, savukārt tuvināšana ļauj uztvert plašāku vietu. Kamerās tiek izmantoti trīs tālummaiņas tehnoloģiju veidi: optiskā, digitālā un hibrīda.

Optiskā tālummaiņa tiek panākta, izmantojot virkni objektīva elementu. Stikls var pārvietoties pa objektīvu, lai tuvinātu vai tālinātu. Digitālā tālummaiņa panāk līdzīgu efektu arī bez mehāniskiem darbiem vai stikla elementiem. Tas būtībā nošķirs apgabalus ap ainu, liekot šķist, ka esat tuvāk objektam. Digitālā tālummaiņa ir tehniski apgriezta. Hibrīda tālummaiņa ir pilnīgi jauna koncepcija. Tajā tiek izmantotas optiskās tālummaiņas, digitālās tuvināšanas un programmatūras priekšrocības, lai iegūtu labākus rezultātus, pietuvinot tālāk nekā objektīva fiziskās iespējas.

baltā balanss

Baltā balanss norāda uz fotogrāfijās redzamajiem krāsu temperatūras un nokrāsas efektiem. Dažādi gaismas avoti izstaro dažādas krāsas temperatūras, sākot no oranžas un zilas. Tāpat gaisma nāk ar nokrāsu, kas svārstās no zaļas līdz purpursarkanai. Baltā balansa iestatījumu maiņa palīdzēs jums atrast līdzsvaru starp šīm krāsām un sasniegt dabiskāku efektu.

Krāsas temperatūru mēra kelvinos (K). Fotogrāfijā mums ir noteiktas baltā balansa iespējas, lai palīdzētu izdomāt pareizo kelvinu līmeni, kāds būtu jāizmanto dažādos apstākļos.

  • Sveču gaisma: 1 000–2 000 K
  • Volframa spuldze: 2 500–3 500 K
  • Saullēkts saulriets: 3000–4 000 K
  • Fluorescējoša gaisma: 4000-5 000K
  • Zibspuldze / tieša saules gaisma: 5000–6 500 000
  • Mākoņainas debesis: 6500-8 000K
  • Spēcīgi mākoņi: 9000-10 000K

Megapikseļi (MP)

Megapikselis vienkārši nozīmē miljonu pikseļu. Šis termins kalpo kā definīcijas mērīšanas metode jebkurā attēla sensors. Ja kamerai būtu 12MP sensors, tas nozīmē, ka uzņemtos attēlus veido divpadsmit miljoni pikseļu. Tas būtu vienāds ar 4000 × 3000 izšķirtspēju.

RAW vs JPEG

RAW attēls ir pazīstams kā nesaspiests, nerediģēts attēla fails.Tas saglabā visus datus, ko sensors uztver, padarot to par daudz lielāku failu, bet bez kvalitātes zudumiem un lielākas rediģēšanas jaudas. Tāpēc RAW datus pats par sevi nav daudz jāskatās.

RAW vajadzētu izmantot tikai tad, ja plānojat atgriezties pie attēlu rediģēšanas.

Edgars Červantess

RAW vajadzētu izmantot tikai tad, ja plānojat atgriezties pie attēlu rediģēšanas. Failu izmēri ir daudz lielāki, taču tas ļauj pielāgot visu attēlu ekspozīcijas un krāsu iestatījumus, apejot kameras noklusējuma attēlu apstrādi.

Saglabājot attēlu JPEG, tiek noņemti attēla dati un tas tiek saspiests, tas ir lieliski, ja plānojat augšupielādēt attēlu Facebook vai ātri uzņemt attēlu galerijā.

Attēla stabilizācija

OIS

OIS kompensē nelielas kameras kustības ekspozīcijas laikā. Kopumā tas izmanto peldošo objektīvu, žiroskopus un mazos motorus. Elementus kontrolē mikrokontrolieris, kas ļoti nedaudz pārvieto objektīvu, lai neitralizētu kameras drebēšanu - ja kamera pārvietojas pa labi, objektīvs pārvietojas pa kreisi.

Tas ir labākais risinājums, jo visa stabilizācija tiek veikta mehāniski, nevis izmantojot programmatūru. Tas nozīmē, ka procesā netiek zaudēta kvalitāte.

EIS

Elektroniska attēla stabilizācija darbojas, izmantojot programmatūru. Būtībā tas, ko dara EIS, ir sadalīt video gabalos un salīdzināt to ar iepriekšējiem kadriem. Pēc tam tas nosaka, vai kustība kadrā bija dabiska vai nevēlama kratīšana, un izlabo to.

EIS parasti pasliktina kvalitāti, jo labojumu veikšanai tai nepieciešama vieta no satura malām. Tomēr tas ir uzlabojies dažu pēdējo gadu laikā. Viedtālruņa EIS parasti izmanto žiroskopa un akselerometra priekšrocības, padarot to precīzāku un samazinot kvalitātes zudumu.

Autofokuss

Viedtālruņu kameras parasti izmanto trīs veidu autofokusa sistēmas: divu pikseļu, fāzes noteikšanu un kontrasta noteikšanu. Mēs par viņiem pastāstīsim secībā, sākot no vissliktākā līdz labākajam.

Kontrasta noteikšanas autofokuss

Šis ir vecākais no trim un darbojas, mērot kontrastu starp apgabaliem. Ideja ir koncentrēta joma, kurai būs lielāks kontrasts, jo malas būs asākas. Kad apgabals sasniedz noteiktu kontrastu, kamera to uztver fokusā.

Fāzes noteikšanas autofokuss

“Fāze” nozīmē, ka gaismas stari, kas rodas no noteikta punkta, ar vienādu intensitāti skar objektīva pretējās puses - citiem vārdiem sakot, tie ir “fāzē”. Fāzes noteikšanas autofokuss izmanto fotodiodes visā sensorā, lai izmērītu fāzes atšķirības. Pēc tam objektīvā tiek pārvietots fokusēšanas elements, lai attēls tiktu fokusēts.

Divu pikseļu autofokuss

Tas ir viegli atrodams starp labākajām pieejamajām autofokusa tehnoloģijām. Divu pikseļu autofokuss ir līdzīgs fāzes noteikšanai, taču tas izmanto lielāku fokusa punktu skaitu visā sensors. Tā vietā, lai koncentrētos uz atvēlētajiem pikseļiem, katrs pikselis sastāv no divām fotodiodēm, kuras var salīdzināt smalkās fāžu atšķirības, lai aprēķinātu objektīva pārvietošanas vietu.

HDR

Regulārs kadrs Manuāls HDR

HDR nodrošina līdzsvarotu ekspozīciju visā kadrā. Tas tiek darīts, uzņemot vairākus attēlus ar dažādu aizvara ātrumu. Ideja ir tāda, ka katrs fotoattēls tiks pakļauts dažādiem apgaismojuma līmeņiem. Pēc tam šis attēlu konglomerāts tiek apvienots, kļūstot par vienu fotoattēlu ar daudz vairāk informācijas gan gaišajā, gan tumšajā daļā.

Pikseļu binning

Pikseļu sasaistīšana ir process, kurā tiek parādīti dati no četriem pikseļiem, kas apvienoti vienā. Tātad kameras sensors ar niecīgiem 0,9 mikronu pikseļiem iegūs rezultātus, kas līdzvērtīgi 1,8 mikronu pikseļiem, uzņemot ar pikseļiem saistītu attēlu. Šo paņēmienu galvenokārt izmanto viedtālruņos, kuru izmēra ierobežojumu dēļ ir spiesti izmantot mazākus sensorus.

Šīs tehnikas lielākais mīnuss ir tas, ka, fotografējot ar pikseļiem saistītu attēlu, jūsu izšķirtspēja tiek efektīvi dalīta ar četrām. Tātad tas nozīmē, ka kopējais kadrs ar 48MP kameru faktiski ir 12 MP, savukārt divkāršais kadrs ar 16MP kameru ir tikai četri megapikseļi.

Portreta režīms viedtālruņa fotografēšanā

Portreta režīms ir termins, ko izmanto, lai aprakstītu mākslīgo bokeh (BOH-kay) efekts, ko rada viedtālruņi. Bokeh ir fotografēšanas efekts, kurā attēla objekts tiek fokusēts, kamēr fons izkrīt no fokusa. Izmantojot portreta režīmu, lai izveidotu bokeh efektu, jūs varat uzņemt dinamiskas fotogrāfijas, kas izskatās profesionālākas.

Nakts režīms

Nakts režīms (Dark Night, Nightscape vai neatkarīgi no tā, ko jūsu ražotājs to sauc) izmanto mākslīgo intelektu, lai analizētu ainu, kuru mēģināt fotografēt. Tālrunī tiks ņemti vērā vairāki faktori, piemēram, gaisma, tālruņa kustība un tveramo objektu kustība. Pēc tam ierīce uzņems virkni attēlu ar dažādiem ekspozīcijas līmeņiem, izmantos iekavās ievietotus attēlus un vienā attēlā parādīs tik daudz detaļu, cik vien iespējams.

Protams, aizkulisēs notiek daudz vairāk. Tālrunim ir jāmēra arī baltā balanss, krāsas un citi elementi, kas parasti tiek veikts ar izdomātiem algoritmiem, kurus vairums no mums pilnībā nesaprot.

Super izšķirtspēja

Super izšķirtspēja ir prakse radīt augstāku izšķirtspēju attēlu, uzņemot un apstrādājot vairākus zemākas izšķirtspējas attēlus. Uzņemot vairākus zemākas izšķirtspējas attēlus un salīdzinot šos punktus katrā attēlā, jūs esat ieguvis pamatu stabilam, augstākas izšķirtspējas attēlam. Būtībā notiek tas, ka starp šiem punktiem ir nelielas atšķirības, un algoritmi vai mašīnmācīšanās paņēmieni šīs atšķirības var izmantot, lai aizpildītu nepilnības un izveidotu papildu detaļas.

Skaitļojošā fotogrāfija

Fotoattēlā ir svarīgi izmēri. Tā kā viedtālruņu sensori un objektīvi nekļūst daudz lielāki, viedtālruņu ražotājiem ir jāizdomā veidi, kā vairāk un mazāk izmantot. Ievadiet skaitļošanas fotogrāfijas vecumu.

Vienkārši izsakoties, tas attiecas uz attēla uzlabojumiem, izmantojot programmatūru un sarežģītus algoritmus. Daži skaitliskās fotografēšanas piemēri ir AI uzlabojumi, nakts režīms, pikseļu kopēšana, portreta režīms, HDR un citi.

Bonuss: pārbaudiet vairāk fotogrāfiju ierakstus!

Mums jums ir vairāk fotografēšanas satura! Apskatiet dažus no mūsu piedāvātajiem ierakstiem un pamācībām, lai turpinātu uzlabot savas prasmes.

  • Ko profesionālais fotogrāfs var darīt ar lētu Android tālruņa kameru - uzdrošinājās man uzņemt dažas satriecošas pro līmeņa fotogrāfijas, izmantojot tālruni 130 USD. Šeit ir mani rezultāti!
  • Fotografēšanas padomi: trešdaļu noteikums, skatu punkts, kadrēšana, krāsu teorija un vēl kas cits - vai jūs esat pagātnes fotogrāfijas pamatus? Šeit ir daži padziļināti pētāmi jēdzieni.
  • Padomi par viedtālruņu fotografēšanu: 16 noderīgi triki, kas jums jāzina - nejūtieties ierobežots, ja galvenā kamera ir viedtālrunis. Varat arī uzņemt pārsteidzošus attēlus!
  • Manuālā režīma izmantošana viedtālruņa kamerā - manuālais režīms var iebiedēt, tāpēc mēs esam šeit, lai palīdzētu jums caur mācību līkni.
  • 10 labākās DSLR kameras, kuras varat iegādāties tūlīt. Tiem būs vajadzīga palīdzība tiem, kas ir gatavi pāriet uz DSLR. Tur ir iespēju jūra!
  • Labākie Android kameru tālruņi - iespējams, viss, kas jums nepieciešams, ir labs tālrunis ar kameru! Šeit ir saraksts ar labākajiem.
  • 10 labākās fotografēšanas lietotnes Android ierīcēm - jums šajā tālrunī būs jāievieto dažas lietotnes!

Vai ar to mums pietika, ņemot vērā fotogrāfijas terminus? Mēs neesam! Mācīšanās nekad neapstājas tikai ar fotogrāfiju, un arī tehnoloģija. Pārliecinieties, vai šī lapa ir pievienota grāmatzīmei, lai redzētu turpmākos atjauninājumus un papildinājumus. Ir arī gudri atgriezties un ik pa laikam atsvaidzināt atmiņu.

Gandrīz 50 uzņēmumi un organizācija ir paraktījuša atklātu vētuli, kurā kritizēt ieroināšana priekšlikum.Lielbritānija GCHQ izlūkošana aģentūra priekšlikumā īki apraktīt veid, kā vara ietāde piegot tē...

Šobrīd tiek parādīt jaun Google Gboard atjauninājum, ka atur daža jauna funkcija. Vien no tiem neatroda pārmaiņu žurnālā, bet ir īpaši jauk: krāām atbiltoša navigācija jola, ka mainā atkarībā no jūu G...

Mūsu Izvēle