Vai policija var piespiest atbloķēt tālruni? Kas jums jāzina.

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 9 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 2 Jūlijs 2024
Anonim
Can the Police Force You to Unlock Your Phone?
Video: Can the Police Force You to Unlock Your Phone?

Saturs


Jūs esat tikuši pāri. Vai arī policisti atrodas pie jūsu durvīm ar orderi. Vai arī jūs esat arestēts, un policija ir lūgusi jūs atbloķēt tālruni. Ar ko tu nodarbojies? Vai jūs varat atteikties? Kādas ir jūsu tiesības? Kas notiek, ja jūs sakāt nē?

Lai gan dažiem no šiem jautājumiem ir vienkāršas atbildes, citi nav tik skaidri formulēti un diemžēl nedaudz atšķiras atkarībā no tā, kur dzīvojat. Šeit ir daži pamatprincipi, no kuriem jums jāvadās, ja, nonākot policijas priekšā, jums jāpieņem lēmums par tālruni.

Kādas ir manas tiesības?

Tēvu dibinātāji kaut nedaudz aizsargāja mūs tieši konstitūcijā. Galvenie principi ir atrodami Ceturtajā grozījumā, kas aizsargā pret nepamatotu meklēšanu un arestu, un Piektajā grozījumā, kas aizsargā pret sevis apsūdzēšanu.

Kā tas attiecas uz jūsu tālruni?

Parasti policijai ir nepieciešams orderis, lai meklētu jūsu ierīcē. Ir izņēmumi: ja jūs piekrītat meklēšanai, ja ir iespējams cēlonis un ja jūs esat arestēts.


Ja jūs atklāti piekrītat ļaut policijai pārmeklēt jūsu tālruni, viņiem orderis nav vajadzīgs. Ir svarīgi ņemt vērā, ka varat ierobežot policijas redzesloku un pilnībā atsaukt piekrišanu.

Tomēr ir nozveja. Ikviens var piekrist meklēšanai, piemēram, jūsu istabas biedrs vai draugs vai nozīmīgs cits. Ja jūs nepiekrītat meklēšanai, Electronics Frontier Foundation (EFF) iesaka jums to skaidri norādīt. Jums ir tiesības atteikt piekrišanu. Citiem vārdiem sakot, ja policija lūdz redzēt jūsu tālruni, jūs varat pateikt nē.

Tad ir iespējams cēlonis. Ja policija uzskata, ka ierīcē ir inkriminējoši pierādījumi un ka pierādījumi var tikt iznīcināti, viņi var konfiscēt ierīci meklēšanas nolūkos.

Visbeidzot, ja jūs arestējat, policijai ir tiesības meklēt jebko uz jūsu personu. Tas ietver to, kas ir jūsu kabatās, kas, iespējams, nozīmē jūsu tālruni. Tomēr šeit ir noteikts ierobežojums - policistiem ir atļauts apskatīt pašu fizisko tālruni, bet neatbloķēt tālrunī saglabāto saturu vai datus.


Ko darīt, ja viņiem ir orderis?

Orderi ir tiesneša parakstīts dokuments, kas policijai dod likumīgas tiesības veikt meklēšanu jūsu ierīcē (vai kaut kas citur.). EZF iesaka jums lūgt redzēt orderi un to pārbaudīt. Orderim bieži ir ierobežojumi, tāpēc ir laba ideja zināt, kas tie ir. Pieņemsim, ka orderis ietver jūsu ierīci. Piektais labojums kļūst par jūsu draugu šeit.

Ja policija lūgs atbloķēt tālruni, izmantojot PIN, paroli, zīmējumu, apdruku, varavīksni vai seju, varat to noraidīt. Turklāt policija nevar piespiest jūs atbloķēt ierīci, piemēram, satverot roku vai ietriecot tālruni sejā. Gadījums, kas tika izlemts šā gada sākumā, šim sarakstam pievienoja biometrisko atšķirību.

Tiesnesis, kurš vadīja šo konkrēto lietu, lēma, ka, piespiežot personu izmantot savus biometriskos datus ierīces atbloķēšanai, tiek pārkāptas viņu Piektā labojuma tiesības. Tiesnesis sacīja, ka “visi pieteikumi ir vienādi”, kas nozīmē, ka nav atšķirības, kāda ir pieteikšanās forma. Piekļuves koda nodrošināšana vai tālruņa atbloķēšana policijai nozīmē sevis apsūdzēšanu.

Grunts līnija - jums ierīce nav jāatbloķē policistiem, pat ja viņiem ir orderis.

Kas notiek, ja es atsakos?

Pieņemsim, ka sliktākais ir kļuvis vissliktākais, policijai ir jūsu tālrunis, un jūs viņiem teicāt, ka to neatbloķēsit. Kamēr jums ir šīs tiesības, jums, visticamāk, būs slikta diena.

Ja jūs vēl neesat arestēts, jūs varat nonākt cietumā par nicināšanu. Gadījumā, ko nesen uzsvēra NBC News, kāds floridietis atteicās atteikties no piekļuves kodiem un tika ieslodzīts 44 dienas par nicinājumu. Tomēr judikatūra šajā jautājumā ir dažāda, un tā var būt atšķirīga atkarībā no tā, kurā valstī jūs dzīvojat. Pašlaik Indiānā un Ņūdžersijā notiek pārsūdzības, kas var sasniegt augstākas tiesas un galu galā izveidot valsts mēroga precedentu. NBC News saka, ka pagaidām atteikšanās no piekļuves koda rezultāts var būt abpusējs. EZF iesaka - ja tiesnesis piespiež jūs atbloķēt ierīci, jūs nekavējoties zvanāt organizācijai, lai saņemtu juridisko palīdzību.

Tas neattur policistus no mēģinājumiem pašiem uzlauzt kodu. Kad policijai ir orderis pārmeklēt jūsu ierīci, viņiem ir atļauts to ņemt un izmantot visus nepieciešamos līdzekļus, lai to atbloķētu.

Divi uzņēmumi, Cellebrite un Grayshift, izgatavo ierīces, kas var sabojāt mobilo tālruņu šifrēšanu. Apmēram planšetdatora lielumā policisti pievieno jūsu tālruni pelēkajai atslēgai, un tā dara savu lietu, galu galā ļaujot tiesībaizsardzības iestādēm piekļūt visam ierīcē saglabātajam. Par šīm ierīcēm nav daudz zināms, taču ir vērts atzīmēt, ka ne visās policijas nodaļās tās ir.

Turklāt policija var iegūt orderi jūsu tālruņu uzņēmumam, lai iegūtu iestatītos datus, piemēram, jūsu atrašanās vietu.

Ko darīt

EZF saka, ka cilvēkiem vienmēr jābūt mierīgiem, jāpaziņo par jūsu tiesībām un jāiejaucas derīgas policijas meklēšanas laikā. Jūs varat atteikties atbildēt uz jautājumiem, atteikties palīdzēt policijai viņu meklēšanas laikā un atteikties atbloķēt tālruni. Jūs vienmēr varat lūgt advokātu. Ja policija veic nelikumīgu meklēšanu, tiesnesis var izmest visu, kas atklāts kratīšanas laikā.

Uz robežu veiktajiem meklējumiem attiecas atšķirīgs noteikumu kopums. Lasiet vairāk par tiem šeit.

Ja jums rodas vairāk jautājumu par savām tiesībām, tiekoties ar policiju, šeit ACLU ir vienkāršs ceļvedis.

Kādreiz fantazējat par kāpšanu kalna galā, izmantojot tikai atverošu āķi, vienlaiku glābjot ieprototo filma apkalpe locekļu un princee? Nu, tagad jū varat intenīva darbība kāpšana pēlē Hang Line: Moun...

Iepriekš mē uzzinājām, ka Google plāno atcelt Google Hangout, kā mē to šobrīd zinām, adalot tā funkcija divā citā lietotnē, ka pazītama kā Hangout Meet un Hangout Chat. Pagaidām jūu tālrunī joprojām i...

Noteikti Izlasiet