Qualcomm Snapdragon 855 un Snapdragon 855 Plus salīdzinājumā ar Kirin 990

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 10 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 3 Jūlijs 2024
Anonim
Qualcomm Snapdragon 855 un Snapdragon 855 Plus salīdzinājumā ar Kirin 990 - Tehnoloģijas
Qualcomm Snapdragon 855 un Snapdragon 855 Plus salīdzinājumā ar Kirin 990 - Tehnoloģijas

Saturs


Huawei Mate 30 Pro ir aprīkots ar daudz jaunu progresīvas aparatūras, ieskaitot Huawei jaunāko Kirin 990 mobilo lietojumprogrammu procesoru. Tālruņa palaišanas laikā Huawei pieprasīja labāko klasē sniegto veiktspēju, kas varētu pārspēt Qualcomm Snapdragon 855 un Samsung Exynos 9825. Tā kā tagad mūsu rokās ir Mate 30 Pro, mēs varam pārbaudīt Huawei prasības.

Nevienu nepārsniedzot, Qualcomm šī gada sākumā paziņoja par sava vadošā mikroshēmas atjauninātu versiju - Snapdragon 855 Plus. 855 Plus lielākoties ir uz spēlēm vērsts jauninājums, kas ir galvenā nepilnība, kuras novēršanai Huawei pēdējā laikā ir smagi strādājis. Tagad tirgū ir parādījušies pirmie viedtālruņi, kas sportizē Snapdragon 855 Plus un kuros ietilpst OnePlus 7T.

Šodien mēs salīdzinām, kā šīs jaunākās mikroshēmas izceļas ar Snapdragon 855, kas ir darbinājis lielāko daļu šī gada vadošo tālruņu. Šeit ir detalizēts pārskats par Qualcomm Snapdragon 855 un 855 Plus salīdzinājumā ar Kirin 990.

Snapdragon 855 un Snapdragon 855 Plus salīdzinājumā ar Kirin 990: Specifikācijas

Pirms mēs iedziļināmies dažos etalonuzdevumos, apskatīsim šo augstākās klases SoC galveno specifikāciju. Kirin 990 izceļas ar pirmo vadošo mikroshēmojumu komplektu, kas lepojas ar integrētu 5G modemu, kaut arī Huawei ražo arī tikai 4G modeli, kam ir daži nedaudz zemāki CPU pulksteņi.


Visas četras mikroshēmas var lepoties ar astoņiem CPU kodoliem. Tomēr konfigurācijas ir nedaudz atšķirīgas. Huawei izvēlas 2 + 2 + 4 lielu, vidēju un mazu iestatīšanu, kas piedāvā divus lielus serdeņus prasīgākām lietojumprogrammām. Tikmēr Snapdragon 855 un 855 Plus izvēlas 1 + 3 + 4 dizainu, pamatojoties uz hipotēzi, ka prasīgām lietotnēm galvenokārt ir nepieciešams tikai viens ļoti augstas veiktspējas CPU pavediens. Viena no galvenajām atšķirībām starp Snapdragon 855 un 855 Plus ir tā, ka šis vienīgais lielais “Prime” kodols redz pulksteņa ātruma palielinājumu līdz 2,96 GHz, kas ir augstākais šeit piedāvātais pulkstenis.

Pulksteņa ātruma atšķirības un koriģētie centrālā procesora kodoli 855s apgrūtina veiktspējas novērtēšanu, pamatojoties tikai uz specifikācijām. Qualcomm izvēlas lielākus pulksteņus lielākos serdeņos. Kirin 990 ir nedaudz konservatīvāks attiecībā uz lielajiem serdeņiem, bet nedaudz grūtāk izliek četrus mazos Cortex-A55 serdeņus. Neskatoties uz atšķirīgajām pieejām, CPU paketes ir diezgan grūti jēgpilnā veidā atdalīt.


Arī grafikas veiklību ir grūti izšķirt uz papīra. Mēs maz zinām par Qualcomm iekšējo Adreno GPU, padarot tiešus salīdzinājumus ar Arm’s Mali sarežģītus. Huawei ir palielinājis šīs paaudzes GPU kodolu skaitu, kas aizver plaisu ar Snapdragon 855. Tomēr 855 Plus sola GPU veiktspējas pieaugumu par 15%, kam deguna priekšā vajadzētu saglabāties.

Citur mēs redzam tāda paša līmeņa atbalstu LPDDR4X RAM un ātrai UFS 3.0 atmiņai gan mikroshēmās, gan to variantos. Visas mikroshēmas ir veidotas, izmantojot TSMC 7 nm FinFET procesu. Tomēr Kirin 990 5G modelis ir veidots, izmantojot TSMC vismodernākās 7nm + EUV tehnoloģijas. Šis uzlabotais process, iespējams, ļauj Huawei palielināt 5G versijas CPU pulksteņus.

Snapdragon 855 un Snapdragon 855 Plus pret Kirin 990: etaloni

Šiem salīdzinājumiem mēs izmantojām Huawei Mate 30 Pro, kas lepojas ar Kirin 990 4G variantu. Mazāki CPU galvenā pulksteņa ātrumi ir nedaudz zemāki nekā 5G Kirin 990 modelim, taču tas neradīs lielas atšķirības veiktspējā. Tomēr tas ir kaut kas jāpatur prātā, aplūkojot daudzkodolu CPU veiktspējas rādītājus. Tie noteikti uzlabosies Kirin 990 5G.

Tāpat Asus ROG Phone 2 ir vienīgais tālrunis šajā sarakstā, kas lepojas ar displeju ar atsvaidzes intensitāti virs 60Hz. Tā rezultātā tālrunis dažos etalonos var sasniegt daudz augstāku kadru ātrumu, taču mēs vēl nezinām, kā Kirin 990 darbotos ar līdzīgu atsvaidzes frekvences robežu virs 60Hz.

Paturot to prātā, šeit ir rezultāti.

Sākot ar CPU kodoliem, ir diezgan interesanta atklāsme. Par spīti tam, ka Snapdragon 855 Plus lepojas ar vislielāko pulksteņa ātrumu, tas ir Kirin 990, kas ir visaugstākais viena kodola procesora rezultāta ziņā. Visticamāk, tas ir saistīts ar uzlabotu kešatmiņu un / vai atmiņu Kirin 990, piemēram, Smart Cache funkcija, kas nodrošina augstas veiktspējas serdeņa barošanu. Pastāv arī jautājums par to, cik ilgi Snapdragon 855 Plus var izturēt maksimālos pulksteņus, taču tas ir iemesls, kas prasa turpmāku izpēti.

Kā paredzēts, daudzkodolu CPU rādītāji ir daudz tuvāki. Snapdragon 855 un 855 Plus tālruņos ir dažas atšķirības, kaut arī grupas priekšgalā ir Kirin 990 4G pulksteņi. Mums ir jāiedomājas, ka Kirin 990 5G modelis ar lielāku pulksteņa ātrumu varētu izstumt priekšā.

Kirin 990 izceļ nelielu pārsvaru viena kodola CPU veiktspējā.

Grafikas rezultātos redzams atšķirīgs attēls. Huawei apgalvojumi, ka Kirin 990 ir nokļuvuši līdz Snapdragon 855, šķiet patiesi, lai gan mikroshēma neuzstāj uz priekšu, kā lepojas Huawei. Iespējams, ka 6% atzīmētā snieguma pārsvars tika iegūts no noteiktas spēles. Tomēr, ja Huawei var piedāvāt Snapdragon 855 spēļu veiktspēju ar 20% labāku energoefektivitāti, tas ir mazliet ieguvums Huawei spēlētājiem.

Kirin 990 vs Snapdragon 855 Plus ir cits jautājums. 855 Plus variants rāda aptuveni 13% pārsvaru 3DMark, ieskaitot parasto 855. Qualcomm pozicionēja 855 Plus kā uz spēlēm vērstu jauninājumu, un tas noteikti ir tas, kur redzēsit vislielākās atšķirības. Kā mēs jau iepriekš minējām, Asus ROG Phone 2 855 Plus ir arī lielisks pāris, lai 120Hz displeju sasniegtu līdz tā ierobežojumiem.

Kirin 990 sasniedz Snapdragon 855s grafikas veiktspēju, bet 855 Plus ir labi priekšā.

Īstās spēlēs visas šīs mikroshēmas piedāvā līdzīgus augstas veiktspējas līmeņus. Lielākajai daļai tālruņu bloķējot līdz 60Hz, Snapdragon 855 un Kirin 990 izskatās gandrīz neatdalāmi. Tomēr ar arvien izplatītāko 90Hz un 120Hz displeju Snapdragon 855 Plus nodrošina papildu grunt, kas nepieciešama, lai sasniegtu šos lielākos kadru ātrumus.

Ārpus etaloniem

Protams, mobilo lietojumprogrammu procesoriem ir vairāk nekā tikai veiktspēja. Mēs jau esam pieskārušies Kirin 990 5G modemam, 7nm + EUV procesam un GPU energoefektivitātes ieguvumiem, kas padara to par lielisku mikroshēmu ārpus tā CPU un GPU iespējām.

Huawei un Qualcomm lepojas ar to, ka piedāvā nozarē vadošo atbalstu neviendabīgajiem aprēķiniem, neironu tīkliem un AI platformām. Snapdragon 855 Hexagon 685 DSP iezīmēja Qualcomm pirmo iekļauto veltīto vektora veiktspējas uzlabojumu un Tensora paātrinātāju. Tie ir izstrādāti, lai paātrinātu kopējo mašīnmācīšanās darba slodzi.

Tāpat Kirin 990 lepojas ar Huawei's DaVinci NPU, kas veic šos uzdevumu tipus. Kirin 990 4G ietver lielu un mazu šī procesora versiju, kas paredzēta augstas veiktspējas un vienmēr ieslēgtiem uzdevumiem. 5G variants divkāršo lielo NPU kodolu skaitu, nodrošinot ievērojami lielāku veiktspēju. Diemžēl pagaidām mēs nevaram salīdzināt šos procesorus, taču abi uzņēmumi arvien vairāk silīcija atvēl mašīnmācīšanās iespējām.

Abas kompānijas ir arī progresīvas attēlu signālu apstrādes tehnoloģijas jomā. Tie abi piedāvā arvien jaudīgākas aparatūras iegultās attēlveidošanas funkcijas, kas nodrošina augstu veiktspēju un mazu enerģijas patēriņu.

Snapdragon 855 tika ieviests Qualcomm CV-ISP (datora redzes ISP). Šis dizains atbrīvo sešstūra DSP ciklus, izpildot kopīgus attēlu apstrādes uzdevumus, tādējādi ietaupot līdz pat četrkārtīgu enerģiju. Tāpat Huawei's Kirin 990 lepojas ar īpašu ISP silīciju, kas tagad apstrādā ar DSLR klases BM3D trokšņu samazināšanu aparatūrā, konkurētspējīgu 4K 60 kadri sekundē video kodējumu un pārspēj 7680 kadri sekundē lēnas kustības video. Priekšroka būs atkarīga no tā, kuras funkcijas jūs regulāri izmantosit.

Snapdragon 855 un Snapdragon 855 Plus pret Kirin 990: Spriedums

Huawei un Qualcomm turpina iet no viena līdz otram uz vadošajām mobilajām SoC sacīkstēm, un uzņēmuma jaunākās mikroshēmas nav izņēmums. Huawei ir aizvēris spēļu spraugu savam konkurentam, kas aizgājušajās paaudzēs ir bijis Kirina Ahileja papēdis. Lai arī Snapdragon 855 Plus ir spēlēm jaudīgāka opcija, taču tā papildu jauda tiek visvairāk izmantota tālruņiem ar 90Hz vai 120Hz displeju.

Kirin 990 apgalvo, ka CPU nodaļā ir neliela uzvara pār 855 un 855 Plus. Tas arī piedāvā 5G integrāciju, kas ir efektīvāka nekā konkurentu ārējā 5G modema iestatīšana.

Tomēr Huawei vispirms paziņoja par nākamā paaudzes mikroshēmām. Tā patiesā konkurence radīsies no gaidāmā Snapdragon un Exynos paziņojuma, kas paredzēts 2020. gada vadošajiem viedtālruņiem. Pagaidām Huawei var piedāvāt vadību dažās jomās, bet Qualcomm noteikti šogad vēlāk atkal sacentīsies par pirmo vietu šajās kategorijās.

Neenā Honor View 20 atklāšana paākumā Parīzē mē aņēmām īu iepēju atiktie ar uzņēmuma prezidentu Džordžu Žu. Tikai minūte pēc Žao aiziešana no katuve mūžam maidīgai izpilddirektor tērzēja reportieru gr...

Honor Play bija daļa no pirmā uz pēlēm koncentrētā tālruņa pirmā viļņa, nodrošinot rentablu paketi ar jaudīgu mikrohēmojumu un daža pamatfunkcija.Huawei apakšzīmol tur neaptāja, jo ta tikko paziņoja p...

Jaunas Publikācijas