Qualcomm Snapdragon 855 vs 845: Vai ir vērts jaunināt?

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 10 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 3 Jūlijs 2024
Anonim
Qualcomm Snapdragon 855 vs 845: Vai ir vērts jaunināt? - Tehnoloģijas
Qualcomm Snapdragon 855 vs 845: Vai ir vērts jaunināt? - Tehnoloģijas

Saturs


Pilsētā ir jauns viedtālruņu veiktspējas karalis - Snapdragon 855. Pagājušajā gadā atklātā Qualcomm augstākās klases mobilā platforma var lepoties ar vēl vienu paaudžu lēcienu veiktspējā, kā arī ar dažiem ievērojamiem pirmajiem mobilajiem tālruņiem. Šodien mēs salīdzināsim veco pret jauno šajā Snapdragon 855 vs 845.

Lai īpaši rūpīgi aplūkotu katru no šiem mikroshēmojumiem, noteikti pārbaudiet arī dziļās niršanas iespējas Snapdragon 855 un Snapdragon 845.

Specifikāciju demonstrācija: Snapdragon 855 vs 845

Viens no acīmredzamākajiem sākuma punktiem Snapdragon 855 vs 845 salīdzināšanai ir ražošanas process. Snapdragon 855 ir Qualcomm pirmā 7 nm FinFET mikroshēma, salīdzinot ar 10 nm FinFET Snapdragon 845. Šis mazāks procesa mezgls nozīmē mazākas mikroshēmas un lielāku energoefektivitāti, kuru pēc vēlēšanās var izmantot papildu veiktspējā.

Snapdragon 855 iezīmē arī Qualcomm pirmo “trīs klasteru” CPU dizainu. Tā vietā, lai tradicionāli veidotu četras lielas un četras mazas pamatdizainas, Snapdragon 855 pāriet uz milzīgu, trīs lielu un četru mazu dizainu. Milzīgais kodols ir ar ļoti pulksteņa stiprinājumu veidotu Arm Cortex A76 CPU dizainu, ar dažiem Qualcomm pielāgojumiem. Šis kodols piedāvā lielāku maksimālo pulksteņa ātrumu un lielāku kešatmiņas atmiņu nekā citi lielie serdeņi, nodrošinot ievērojamu stimulu veiktspējai, izmantojot Snapdragon 845 Cortex-A75 bāzes serdeņus.


GPU atjauninājums ir nedaudz tradicionāls, un tas mainās no Adreno 630 uz Adreno 640. Qualcomm lēš, ka paaudžu veiktspēja palielināsies par 20 procentiem, taču nekas cits neatzīst citus uzlabojumus, kas veikti grafikas nodaļā.

Citi ievērojami uzlabojumi 855 ietver 8K un 360 grādu video ierakstīšanas iespēju ieviešanu, kā arī aparatūras H.265 un VP9 video dekodētāju. Šīs izmaiņas samazina enerģijas patēriņu, atskaņojot augstas kvalitātes video failus. Mikroshēma arī palielina AI veiktspēju ar jauno Hexagon 690 vs Hexagon 685 DSP. Šeit ir daudz būtisku izmaiņu, tostarp Tensor procesora ieviešana un Vector veiktspējas divkāršošana.

855 raksturo Qualcomm X24 LTE modems ar ātrumu 2 Gb / s un 316 Mbit / s. Tas ir diezgan ātri, salīdzinot ar Snapdragon 845 X23 LTE modema piedāvātajiem lejupielādes ātrumiem - 1,2 Gbps. Lai gan ātrumi reālajā pasaulē, iespējams, būs daudz tuvāki.

5G atbalsts ir nedaudz sarežģītāks. Pirmajos 5G viedtālruņos tiek izmantots Snapdragon 855, taču modeļa komplektācijā nav iekļauts 5G modems. 5G tālruņiem ir jāizmanto papildu ārējais Snapdragon X50 5G modems.


Parādiet man etalonus

Mūsu pašu Gerijs Sims jau veica Snapdragon 855 agrīnu pārbaudi, izmantojot Qualcomm atsauces ierīci. Tagad mums ir arī pirmie tālruņi, kas izmanto Snapdragon 855, lai iemestos maisījumā. Mēs esam veikuši virkni etalonu ar Samsung Galaxy S10 Plus un Xiaomi Mi 9, kurus varam salīdzināt ar pēdējās paaudzes produktiem.

AnTuTu sniedz mums labu pārskatu par kopējo sistēmas veiktspēju, savukārt GeekBench dod mums tuvāk apskatīt viena un daudzkodolu CPU veiktspēju. Esmu ielaidis 3DMark punktu skaitu par GPU iespējām, lai gan mēs šo pārbaudi neizmantojām Qualcomm Reference Design klausulē atpakaļ CES 2019.

Ņemot vidējo vērtību katrai mikroshēmai, viena kodola centrālā procesora iespējas rada vislielāko lēcienu no visiem šiem testiem - par 46% vairāk nekā Snapdragon 845. Tas neapšaubāmi ir saistīts ar jauno Cortex-A76 balstīto Kryo 485 CPU dizainu ar galvenais vienkodols, kas piedāvā augstāku maksimālo pulksteņa ātrumu un lielu 512 kb L2 kešatmiņu, salīdzinot ar 256 kb trīs citiem lielajiem kodoliem.

Vairāku kodolu veiktspējai ir mazāks, taču joprojām iespaidīgs veiktspējas palielinājums par 29 procentiem. Atkal jaunie lielie serdeņi, kuru pamatā ir Cortex-A76, neskatoties uz zemākajiem pulksteņiem, piedāvā lielāku veiktspēju nekā Cortex-A75 bāzes Snapdragon 845. GPU veiktspēja ir nedaudz klusāka, lai gan joprojām ir ievērojams jauninājumu sākums, sasniedzot jauninājumu par 19 procentiem. Šis uzlabojums noteikti varētu izlīdzināt kadru ātrumu prasīgākajām spēlēm, izmantojot Snapdragon 855 vs 845.

Kopumā Snapdragon 855 ir par 29 procentiem ātrāks visā AnTuTu sistēmas darbībā. Protams, šie kritēriji ne vienmēr atspoguļo reālās darba slodzes.Turklāt ir arī citi svarīgi faktori, kas šeit nav ņemti vērā, ieskaitot AI veiktspēju un video kodēšanu / atšifrēšanu.

Sistēmas mērogā Snapdragon 855 ir par aptuveni 29 procentiem ātrāks nekā 845.

Ārpus etaloniem: kas vēl ir jauns?

Etaloni ir ļoti labi un labi, taču mēs nevaram precīzi sūdzēties par to, ka ar Snapdragon 845 darbināmi tālruņi ir gausi. Spēlētāji acīmredzami novērtēs augstāku kadru ātrumu, bet kā tas visvairāk dod labumu vidējiem patērētājiem? Labs jautājums.

Salīdzinot ar Snapdragon 845, 855 lepojas ar uzlabotām mašīnmācīšanās un numuru kriptogrāfijas iespējām. Tas paver durvis labākiem reāllaika iebildumiem un sejas noteikšanai ar ietekmi uz jaukto un papildināto realitāti. Mikroshēmas jaunais CV-ISP (datora redzes attēla signāla procesors) ir pietiekami jaudīgs, lai veiktu programmatūras bokeh izplūšanu 60 kadri sekundē HDR video, kā arī objekta un ķermeņa izsekošanu VR.

Apvieno to visu ar labāku attēlu apstrādi, izcilu Bluetooth audio caur aptX Adaptive un atbalstu 8K video ierakstīšanai, un Snapdragon 855 vs 845 lielā atrakcija ir jaunā piedāvātā lietotāju pieredze. Protams, tas viss būs atkarīgs no tā, ko Qualcomm viedtālruņu partneri nolemj darīt ar saviem tālruņiem. Tam vajadzētu būt lielākam noteicošajam faktoram, vai veikt jaunināšanu.

Ko jūs domājat par Snapdragon 855 vs 845?

Fitbit Flyer apskats

Laura McKinney

Jūlijs 2024

Atverot kati, jū atradīit autiņa, ātru darba ākšana rokagrāmatu, garantija informāciju, nelielu microUB lādēšana kabeli un omiņu. Fitbit arī ietvēra nelielu paplāti, ka piepildīta ar trī dažādu izmēru...

Mana iecienītākā Charge 3 dizaina daļa ir tā daudzpuība. Ta neizkatā pārāk portiki vai eleganti, un tandarta ilikona jola rada labu līdzvaru tarp abiem....

Izvēlieties Administrēšanu