Qualcomm Snapdragon SoC ceļvedis: Salīdzināti Qualcomm SoC (Video!)

Autors: Louise Ward
Radīšanas Datums: 10 Februāris 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Qualcomm Snapdragon SoC ceļvedis: Salīdzināti Qualcomm SoC (Video!) - Tehnoloģijas
Qualcomm Snapdragon SoC ceļvedis: Salīdzināti Qualcomm SoC (Video!) - Tehnoloģijas

Saturs


Qualcomm Snapdragon SoC - vai mobilās platformas, kā uzņēmums tos sauc - ir visizplatītākās mikroshēmas Android viedtālruņu telpā. Samsung savā Galaxy līnijā ASV izmanto Snapdragon, tāpat kā ierīces no LG, HTC, Sony, OnePlus un gandrīz visus pārējos. Ir lielas iespējas, ka šobrīd lasāt to ierīcē, izmantojot Qualcomm procesoru.

Snapdragon mikroshēmas ir ne tikai atrodamas dārgos vadošajos viedtālruņos. Pastāv viss produktu portfelis, kas paredzēts dažādiem tālruņiem paredzētiem tālruņiem. Starp šiem modeļiem veiktspēja un funkcijas nedaudz atšķiras, tāpēc nodalīsim, kā salīdzina uzņēmuma jaunākos SoC.

Augstākās klases sniegums

Runājot par augstākās klases tirgu, Snapdragon 855 ir Qualcomm jaunākais un jaudīgākais viedtālruņu mikroshēmojums. Tam ir trīs klasteru daļēji pielāgota CPU izkārtojums, kurā ir viens jaudīgs 2.84 GHz Cortex-A76 kodols, trīs mazāk jaudīgi, bet joprojām lielgabarīta 2.42 GHz Cortex-A76 serdeņi un četri jaudas patērējošie Cortex-A55 serdeņi. Qualcomm Adreno grafikas aparatūra arī vada nozari, un 855 modeļa Adreno 640 turpina šo tendenci.


800. sērija ir Qualcomm pamatiniciatīva un līdz Snapdragon 855 izmantoja lielu.LITTLE CPU dizainu - jaudīgu kodolu kopu un enerģijas taupīšanas kodolu kopu. Uzņēmums pirms dažiem gadiem smagi pielāgoja savus Kryo CPU kodolus Snapdragon 821 iekšpusē, taču pēdējās pāris paaudzēs tas tika samazināts līdz Arm Cortex servīžu pielāgošanai un optimizēšanai. Tā vietā patentētie silīcija centieni ir vērsti uz uzņēmuma integrētajiem GPU, signālu procesoriem, šūnu modemiem un citiem silīcija bitiem. Šajos visaugstākajos SoC ir arī jaunākās funkcijas, piemēram, Qualcomm's Quick Charge 4 un Quick Charge 4+, Bluetooth 5 un TrueWireless austiņu atbalsts.

Qualcomm 800 sērijas demonstrē arī labākās no uzņēmuma mašīnmācīšanās iespējām. Qualcomm izmanto savu Hexagon digitālo signālu procesoru (DSP) neironu tīklu darbināšanai, kā arī dažādu citu matemātiski smagu algoritmu paātrināšanai, piemēram, tā aptX Bluetooth kodeka kodēšanai. Jaunākais 855 mikroshēmojums piedāvā vairāk vektoru vienību mašīnmācīšanās uzdevumiem, kā arī speciālu “Tensor Accelerator”, lai uzlabotu veiktspēju šajā sakarā. Uzņēmums apgalvo, ka jaunā mikroshēmojuma mašīnmācības jauninājumi padara to līdz pat 2x labāku nekā Huawei Kirin 980 pamatelements, taču šī prasība ir atkarīga no izmantošanas gadījuma.


Salīdzināmas mikroshēmas ar Snapdragon 855 no Qualcomm konkurentiem ietver Samsung Exynos 9820 un iepriekšminēto Kirin 980. Ir arī vērts atzīmēt, ka visi trīs šie augstākās klases mikroshēmas tagad izmanto trīs klasteru CPU dizainu, kas teorētiski ļauj nodrošināt efektīvāku veiktspēju. Vienkārši sakot, uzdevumi, kas ir pārāk lieli lielajiem kodoliem, taču prasa lielāku veiktspēju nekā mazie serdeņi, tagad var izsaukt vidējos serdeņus.

Ievērojami Snapdragon 855 tālruņi

  • Samsung Galaxy S10 (ASV)
  • Xiaomi Mi 9
  • LG G8 ThinQ
  • Sony Xperia 1

Vidējas klases procesori

Qualcomm vidējā līmeņa mobilās platformas ir nedaudz sarežģītākas, lai panāktu jūsu uzmanību, daļēji pateicoties milzīgajam produktu skaitam, kas gadu gaitā uzkrājies, kā arī tāpēc, ka ir ieviesta Snapdragon 700 sērija, kas neietilpst ierastajā 600 sērijas monieris.

Snapdragon 712, Snapdragon 710 un Snapdragon 670 ļoti līdzinās viens otram, un, savukārt, tiem ir pārsteidzošs skaits funkciju ar Qualcomm augstākās klases Snapdragons, ieskaitot identiskas ātrās uzlādes un Bluetooth iespējas. 2x Cortex-A75 un 6x Cortex-A55 DynamIQ CPU dizains skaidri atšķiras no 800 sērijas, piedāvājot salīdzināmu viena pavediena veiktspēju, bet vājāki rezultāti retāk gadījumos, kad būtu nepieciešami vairāki augstas veiktspējas serdeņi.

Nesenais Snapdragon 675 novērš tendenci, piedāvājot divus Cortex-A76 serdeņus 712, 710 un 670 Cortex-A75 CPU serdeņu vietā. Jaunie lielie serdeņi sniedz ievērojamu veiktspējas uzlabojumu salīdzinājumā ar vecajiem, taču mēs joprojām esam ieguvuši sešus Cortex-A55 serdeņus mazāk prasīgiem uzdevumiem. Pretējā gadījumā tas piedāvā tādas pašas ātrās uzlādes un Bluetooth iespējas.

712, 710, 675 un 670 var lepoties ar 600 sēriju Adreno GPU, kas ir spēcīgi spēļu izpildītāji, taču ievērojami atpaliek no Snapdragon 855 (lai gan 675 GPU izskatās kā vājākais no partijas). Tāda pati situācija ir arī modema konfigurācijai. Kaut arī ātrs LTE ātrums joprojām nodrošinās pienācīgu savienojumu, virzoties lidmašīnas tuvumā šūnas malā vai apšaubāmas kvalitātes apgabalos.

Salīdzinot ar 800 sēriju, tas nebūt nav viss. Snapdragon 712, 710, 675 un 670 visi atbalsta ātros Hexagon DSP, lai uzlabotu mašīnmācīšanās iespējas. Tiem ir arī jaunākie ātrās uzlādes 4+ un Bluetooth 5.0 standarti, un tie ir veidoti uz ļoti efektīva 10nm FinFET procesa (vai 11nm 675 gadījumā). Qualcomm 712, 710, 675 un 670 mikroshēmas nepārprotami piedāvā labu daļu no uzņēmuma labākajām funkcijām tikai par nedaudz zemāku cenu un veiktspējas punktu. Tie noteikti ir stabili SoC.

Tikmēr 2017. gada Snapdragon 660 joprojām ir atrodams dažos vidējas klases tālruņos (piemēram, Redmi Note 7), un tas piedāvā augstas daudzkodolu veiktspējas iespējas, pateicoties tā 4 + 4 centrālā procesora dizainam. Bet 2 + 6 dizains neapšaubāmi ir labāks reālās pasaules lietojuma gadījumos (kad pietiek ar vienu augstas veiktspējas kodolu) un akumulatora darbības laiku. Snapdragon 660 vecāki CPU kodoli un lielāks dizains nozīmē, ka ir pienācis laiks, lai Qualcomm izdotu atjauninājumu, taču tas joprojām ir spējīgs procesors.

Citas vecākas, taču populāras mikroshēmas Snapdragon 600 sērijā ietver Snapdragon 630 un 625. Šajās mikroshēmās tika izmantoti iepriekš populārie astoņkodolu Cortex-A53 CPU kopas un apakšējā galā Adreno 509 un 506. CPU un GPU tādējādi ir daudz mazāk spējīgi nekā Jaunākās Snapdragon 600 sērijas mikroshēmas un Snapdragon 660. Plus zīmes pusē 630 joprojām lepojas ar tiem pašiem jaudīgajiem X12 LTE modemiem, Hexagon DSP atbalstu un Bluetooth 5. 625 to samazina līdz lēnākam X9 LTE ​​modemam un Bluetooth 4.2 atbalstam.

Ievērojami Snapdragon 670, 675, 710, 712 tālruņi

  • Nokia 8.1
  • Vivo X23
  • Redmi Note 7 Pro
  • Xiaomi Mi 9 SE

Budžets un zemākā cena

Pagājušajā gadā Qualcomm ir veikusi būtiskus uzlabojumus zemākā vidējā līmeņa un zemākās klases mikroshēmās kopumā. Līdz šim lielākais uzlabojums ir migrācija no novecojošiem astoņkodolu A53 CPU uz big.LITTLE kombinācijām, kas piedāvā izcilu viena pavediena veiktspēju. Tas ir svarīgi, lai ātri palaistu lietojumprogrammas, veiktu daudzuzdevumu veikšanu un izpildītu prasīgākas spēles.

Līdzīgi kā Snapdragon 710 un augstākās klases 600 sērijas modeļiem, jaunākie vidējā līmeņa Snapdragon 636 un 632 piedāvā lielu CPU veiktspēju, izmantojot to lielo.LITTLE dizainu. Tomēr šajā portfeļa galā grafikas nodaļa ir ievērojami samazināta, vietā ir Adreno 500 sērijas apakšējā gala mikroshēmas. Snapdragon 636 turpina piedāvāt jaudīgas DSP un ātras modema iespējas, vienlaikus nodrošinot arī Quick Charge 4.0 priekšrocības.

Snapdragon 632 turpina darboties centrālo procesoru nodaļā, taču tiek samazināts vēl vairāk, izmantojot lētākas un lēnākas LPDDR3 RAM vietas, kas ievietotas vilkšanā, vecāku X9 LTE ​​modemu un Quick Charge 3.0 atbalstu. Šī tehnoloģija vismaz pāris gadus atpaliek no pašreizējām vadošajām mikroshēmām, un rezultātā Snapdragon 632 šķērso līniju starp vidēja līmeņa un patiesi budžeta Snapdragon 400 procesoru diapazonu.

Snapdragon 450 un 439 ir jaunākās mikroshēmas Qualcomm budžeta kategorijā, piedāvājot astoņkodolu Cortex-A53 dizainus. Abas piedāvā zemāku CPU, GPU un modema veiktspējas līmeni, lai tie būtu rentabli. Bet tie piedāvā arī relatīvi energoefektīvus dizainus, kas tiek ražoti attiecīgi 14 un 12 nm garāžā. Vecāka, bet populāra mikroshēma šajā sērijā ir Snapdragon 425. Tam ir Cortex-A53 četrkodolu dizains, lēnāks X4 LTE modems, zemākas displeja izšķirtspējas, kas ierobežotas ar tikai 720p, un tikai vienas kameras atbalsts. Tādējādi 400. sērija ir pēdējais lēnā astoņkodolu Cortex-A53 centrālo procesoru bastions Qualcomm dizainā.

Lai gūtu viedtālruņu pieredzi, šis līmenis ir pietiekami labs. Tie nav ieteicami enerģijas lietotājiem, tiem, kam patīk spēlēties, atrodoties ceļā, vai tiem, kas izmanto jaunākās ātras uzlādes vai Bluetooth tehnoloģijas.

Ievērojami Snapdragon 636, 632, 450, 439, 429 tālruņi

  • Nokia 7.1
  • Xiaomi Redmi 7
  • 2. valstība
  • Motorola Moto G6
  • Nokia 4.2

Tas ir viss mūsu Qualcomm Snapdragon SoC ceļvedim! Komentāros dariet mums zināmas jūsu domas par silīcija giganta portfeli.

Nākamais:Qualcomm pirmās 5G antenas ir šeit: Kas jums jāzina

Atjauninājum Nr. 3: 2019. gada 22. maijā pulkten 17.42 pēc plkt. ET: Arm pārtāvi runāja par niegt uzņēmuma oficiālu paziņojumu par šo lietu:...

Huami - uzņēmum, ka atbild par Xiaomi Mi Band fitnea izekotāju līniju, kā arī Amazfit viedpulkteņu un izekotāju līniju - neen veica ceturkšņa zvanu par ienākumiem. Tērzēšana laikā tika atmeta zināma i...

Mūsu Padoms