Kļūstiet par iOS izstrādātāju: kā sākt attīstīt iPad un iPhone

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 21 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
How To Become a self-taught iOS Developer in 2022
Video: How To Become a self-taught iOS Developer in 2022

Saturs


Iespējams, Android ir viena no populārākajām operētājsistēmām pasaulē, taču tā ir tālu no vienīgās mobilās operētājsistēmas!

Ja vēlaties, lai jūsu mobilā lietojumprogramma sasniegtu pēc iespējas plašāku auditoriju, jums būs jānovirza vairākas platformas. Kamēr jūs varētu izvēloties vairāku platformu attīstības rīku, piemēram, Flutter, jūs varētu izveidot arī vairākas kodu bāzes, kas ļauj sniegt lietotājiem paredzētu pieredzi, kas ir izstrādāta un pielāgota katrai mobilajai platformai.

Varbūt vēlaties atbrīvot savu jaunāko mobilo lietotni operētājsistēmā Android un iOS, varbūt jūs apsverat iespēju pāriet uz Apple, vai varbūt jums vienkārši ir interese uzzināt, kā jaunināšana iOS salīdzinājumā ar jaunināšanu uz Android. Neatkarīgi no jūsu motivācijas, šajā rakstā es jums parādīšu, kā sākt attīstīt operētājsistēmai iOS, izveidojot vienkāršu lietotni iPad un iPhone.

Pa ceļam es iepazīstināšu ar Apple Swift programmēšanas valodas pamatjēdzieniem, iepazīstināšu jūs ar Xcode integrētās izstrādes vides galvenajām jomām un parādīšu, kā pārbaudīt savus projektus iOS simulatorā - tikai gadījumā, ja vēl neesat apņēmies iegādāties iPad vai iPhone!


Šis ir tas, kas jums jāzina, lai sāktu izstrādāšanu operētājsistēmai iOS.

Vai man jāzina Swift?

Sākot attīstīt operētājsistēmai iOS, parasti ir jāizvēlas divas programmēšanas valodas: Objective-C vai Swift. Swift, kas tika uzsākta 2014. gadā, ir mūsdienīgāka valoda, kā arī šķiet, ka Apple virza Swift virs Objective-C iOS izstrādei, tāpēc es visā šajā apmācībā izmantošu Swift.

Ja esat pieredzējis Swift pro, tad jums būs viss sākums. Pat ja jūs nekad neesat redzēts vienā Swift rindā, jūs joprojām varēsit sekot līdzi, un šī raksta beigās būs izveidota funkcionējoša iOS lietojumprogramma, kas pilnībā uzrakstīta Swift.

Veidojot mūsu iOS lietotni, es izskaidrošu šīs programmēšanas valodas pamatjēdzienus, tāpēc jūs saņemsit pamata pārskatu par Swift un sapratīsit tieši tā kas notiek katrā koda rindiņā, pat ja esat pilnīgi jauns Swift.

Diemžēl, sasniedzot šīs lapas apakšdaļu, jūs nebūsiet apguvis pilnīgi jaunu programmēšanas valodu, taču, ja jūs nolemjat turpināt attīstīt iOS, tad es ieteiktu apskatīt lietotni Swift Playgrounds. Šajā lietojumprogrammā ir vingrinājumi Mācīties kodu, kas tiek pasniegti kā interaktīvas mīklas, kas palīdzēs jums iepazīties ar nepieciešamo Swift, lai turpinātu izpētīt iOS attīstību.


Iestatiet Apple Xcode IDE

Lai izstrādātu iPhone un iPad, jums būs nepieciešams Mac, kurā darbojas MacOS 10.11.5 vai jaunāka versija. Ja neesat pārliecināts, kuru MacOS versiju pašlaik izmantojat, veiciet tālāk norādītās darbības.

  • Mac izvēlnes joslā atlasiet “Apple” logotipu.
  • Atlasiet “Par šo Mac”.
  • Pārliecinieties, ka ir atlasīta cilne “Pārskats”; jūsu MacOS versijai vajadzētu parādīties šajā logā.

Jums būs nepieciešams arī Xcode, kas ir Apple integrētā izstrādes vide (IDE). Xcode ir visi rīki un funkcijas, kas vajadzīgas, lai izstrādātu, izstrādātu un atkļūdotu programmas MacOS, watchOS, TVOS - un iOS.

Lai lejupielādētu jaunāko Xcode versiju:

  • Palaidiet App Store datorā Mac.
  • Laukā “Meklēšana” ievadiet “Xcode”.
  • Kad tiek parādīta lietojumprogramma Xcode, atlasiet “Saņemt”, kam seko “Instalēt lietotni”.
  • Kad tiek prasīts, ievadiet savu Apple ID un paroli. Ja jums nav Apple ID, varat to izveidot bez maksas. Tagad Xcode tiks lejupielādēts jūsu Mac mapē “Applications”.
  • Kad Xcode lejupielāde ir pabeigta, palaidiet to. Izlasiet pakalpojumu sniegšanas noteikumus un, ja jūs ar prieku turpinātu, noklikšķiniet uz Piekrītu.
  • Ja Xcode liek jums lejupielādēt papildu programmatūru, izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, lai lejupielādētu šos trūkstošos komponentus.

Darba sākšana: izveidojiet jaunu Xcode projektu

Līdzīgi kā Android Studio, arī Xcode nāk ar vairākām veidnēm parastām iOS lietojumprogrammu kategorijām, piemēram, navigācijai uz cilnēm un spēlēm. Šajās veidnēs ir iekļauts apkures paneļa kods un faili, kas var palīdzēt ātri sākt jūsu iOS projektus. Šajā rakstā mēs izmantosim vienu no šīm gatavajām veidnēm.

Lai izveidotu jaunu Xcode projektu:

  • Palaidiet Xcode IDE, ja vēl neesat to izdarījis.
  • Pēc dažiem mirkļiem parādīsies ekrāns “Welcome to Xcode”; atlasiet “Izveidot jaunu Xcode projektu”. Ja netiek parādīts sveiciena ekrāns, Xcode izvēlnes joslā atlasiet “Fails> Jauns> Projekts”.
  • Logā “Izvēlieties sava jaunā projekta veidni” pārliecinieties, vai ir atlasīta cilne “iOS”.
  • Atlasiet veidni “Single View App” un pēc tam noklikšķiniet uz “Next”.
  • Laukā “Produkta nosaukums” ievadiet “HelloWorld”. Xcode to izmantos, lai nosauktu jūsu projektu un jūsu lietojumprogrammu.
  • Ja vēlaties, ievadiet izvēles “Organizācijas nosaukumu”.
  • Ievadiet savu “organizācijas identifikatoru”. Ja jums nav identifikatora, varat izmantot “com.example”. Ņemiet vērā, ka “Paketes identifikators” tiek ģenerēts automātiski, pamatojoties uz jūsu produkta nosaukumu un organizācijas identifikatoru, tāpēc jums tas nav. par to jāuztraucas.
  • Atveriet nolaižamo izvēlni “Valodas” un atlasiet “Swift”.
  • Atrodiet izvēles rūtiņu Izmantot pamatdatus un pārliecinieties, vai tā ir atlasīts.
  • Atzīmējiet izvēles rūtiņu “Iekļaut vienības testus”.
  • Atrodiet izvēles rūtiņu “Iekļaut lietotāja saskarnes testus” un pārliecinieties, vai tā ir atlasīts.
  • Noklikšķiniet uz Tālāk.
  • Nākamajā dialoglodziņā atlasiet vietu, kur vēlaties saglabāt savu projektu, un pēc tam noklikšķiniet uz Izveidot.

Tagad Xcode ielādēs jūsu projektu darbvietas logā.

Nepieciešama izstrādes komanda?

Šajā brīdī Xcode var parādīt šādu kļūdu “Lai parakstītos uz HelloWorld, nepieciešama izstrādes komanda.”

Pirms varat palaist savu projektu fiziskā iOS ierīcē, jums jāizveido derīga komanda un jāparaksta pieteikums. Tā kā mēs tikai eksperimentējam ar iOS, jums nav jāpabeidz parakstīšanas process, bet jums būs jāparaksta savs pieteikums, pirms tas var darboties fiziskā ierīcē vai piekļūt noteiktiem pakalpojumiem, piemēram, Game Center vai In-App Pirkumi.

Izpratne par Apple Xcode IDE

Xcode darbvieta ir vieta, kur jūs uzrakstīsit visu savas lietotnes avota kodu, noformēsit un izveidosit lietotāja saskarni (UI), kā arī izveidosit visus papildu failus un resursus, kas galu galā tiks apkopoti, lai izveidotu pabeigtu iOS lietojumprogrammu.

Xcode ir aprīkots ar funkcijām, taču kā jaunpienācējs iOS izstrādē ir dažas jomas, kas jums jāzina:

  • (1) Navigācijas zona. Šis apgabals nodrošina ātru un ērtu piekļuvi visiem dažādiem failiem un resursiem, kas veido jūsu projektu. Varat pārbaudīt faila saturu, atlasot to apgabalā Navigācija. Ņemiet vērā, ka jums tas ir nepieciešams tikai atlasīt attiecīgā lieta; Veicot dubultklikšķi uz faila, tas tiks atvērts jaunā ārējā logā.
  • (2) Redaktora zona. Atkarībā no faila, kuru esat izvēlējies apgabalā Navigācija, Xcode parādīs dažādas saskarnes redaktora apgabalā. Parasti lietojiet apgabalu Redaktors, lai rakstītu savas lietojumprogrammas avota kodu un izveidotu tā lietotāja saskarni.
  • Komunālā platība. Šī joma ir sadalīta divās daļās. Utilītprogrammas apgabala (3) augšpusē ir rūtis Inspector, kurā varat apskatīt informāciju par apgabalā Navigācija vai Redaktors atlasīto vienumu un rediģēt tā atribūtus. Lietderības apgabala (4) apakšdaļā ir parādīta bibliotēkas rūts, kas nodrošina piekļuvi dažiem gataviem lietotāja interfeisa elementiem, koda fragmentiem un citiem resursiem.

AppleDelegate: Swift avota faila pārbaude

Vienkāršā skata lietotnes veidnē ir iekļauts viss Swift kods un resursi, kas nepieciešami, lai izveidotu vienkāršu, bet funkcionējošu iOS lietojumprogrammu.

Visus šos automātiski ģenerētos failus un resursus varat redzēt navigācijas apgabalā (Xcode darbvietas kreisās puses virzienā).

Ja navigācijas apgabals nav redzams, tad varat pierunāt to slēpties, izvēloties joslu Xcode “View> Navigators> Show Project Navigator”.

Vienkāršā skata lietojumprogrammas veidne automātiski ģenerē vairākus failus, bet sāksim ar “AppleDelegate.swift” izpēti. Atlasiet šo failu navigācijas apgabalā, un redaktora apgabals ir jāatjaunina, lai parādītu faila saturu.

importēt UIKit @UIApplicationMain class AppDelegate: UIResponder, UIApplicationDelegate {var window: UIWindow? // Izmantojot Swift, jūs deklarējat metodi, izmantojot “func” atslēgvārdu // func lietojumprogramma (_ lietojumprogramma: UIApplication, didFinishLaunchingWithOptions launchOptions:?) -> Bool {return true} // Definējiet “lietojumprogramma” parametru ar tipu “UIApplication”. ”// func applicationWillResignActive (_ aplikācija: UIApplication) {} func applicationDidEnterBackground (_ aplikācija: UIApplication) {} func applicationWillEnterForeground (_ aplikācija: UIApplication) {} func applicationDidBecomeActive (_ aplikācija: UIApplication) {} func applicationDidBecomeActive (_ aplikācija: UIApplication) ) {}}

Apskatīsim sīkāk, kas notiek šajā failā:

1. Izveidojiet ieejas punktu

Atribūts @UIApplicationMain izveido ieejas punktu jūsu lietotnē un izpildes cilpu, kas ir notikumu apstrādes cilpa, kas ļauj plānot darbu un koordinēt ievades notikumus jūsu lietojumprogrammā.

@UIApplicationMain

2. Definējiet savu AppDelegate

Fails AppDelegate.swift definē AppleDelegate klasi, kas izveido logu, kurā tiek uzzīmēts jūsu lietotnes saturs, un nodrošina vietu, kur reaģēt uz stāvokļu pārejām, piemēram, ikreiz, kad jūsu lietotne pārvietojas uz fona vai tiek parādīta priekšplānā.

klase AppDelegate: UIResponder, UIApplicationDelegate {

Iepriekš minētajā kodā mēs arī pieņemam protokolu UIApplicationDelegate, kas nosaka vairākas metodes, kuras varat izmantot, lai iestatītu savu lietotni un apstrādātu dažādus lietotnes līmeņa pasākumus.

3. Definējiet loga rekvizītu

AppDelegate klasē ir īpašums “logs”, kurā tiek saglabātas atsauces uz lietojumprogrammas logu. Šis īpašums norāda jūsu lietotnes skata hierarhijas sakni, un tajā tiks uzzīmēts viss jūsu lietotnes saturs.

var logs: UIWindow?

4. Asorti Stub implementācijas

AppDelegate klasē ir arī vairāku deleģēto metožu nepilnības, piemēram:

func applicationDidEnterBackground (_ lietojumprogramma: UIApplication) {

Šīs metodes ļauj lietotnes objektam sazināties ar lietotnes delegātu. Katru reizi, kad jūsu lietojumprogramma maina stāvokli, lietotnes objekts izsauks atbilstošo deleģēto metodi, piemēram, kad lietotne pāriet uz fonu, tā izsauks iepriekš norādīto lietojumprogrammasDidEnterBackground metodi.

Katrai no šīm deleģēto metodēm ir noklusējuma uzvedība, taču pielāgoto uzvedību var definēt, pievienojot savu kodu. Piemēram, jūs parasti izvērsāt lietojumprogrammas applicationDidEnterBackground rezerves daļu, pievienojot kodu, lai atbrīvotu visus koplietotos resursus. Metode applicationDidEnterBackground ir arī tāda, kur jums vajadzētu saglabāt pietiekami daudz stāvokļa informācijas, lai atjaunotu lietojumprogrammu tās pašreizējā stāvoklī, tikai gadījumā, ja jūsu lietotne tiek pārtraukta, kamēr tā atrodas fonā.

Papildus programmai applicationDidEnterBackground AppleDelegate.swift satur arī šādas metodes:

  • didFinishLaunchingWithOptions. Informē delegātu, ka palaišanas process ir gandrīz pabeigts un jūsu pieteikums ir gandrīz gatavs darbam. Jums vajadzētu izmantot šo metodi, lai pabeigtu lietotnes inicializēšanu un veiktu pēdējos uzlabojumus, pirms jūsu lietotnes lietotāja saskarne tiek parādīta lietotājam.
  • applicationWillResignActive. Informē delegātu, ka jūsu pieteikums gatavojas pāriet no aktīva stāvokļa uz neaktīvu stāvokli. Šo metodi var izraisīt īslaicīgs pārtraukums, piemēram, ienākošs tālruņa zvans, vai kad jūsu lietojumprogramma sāk pārslēgties uz fona stāvokli. Kad jūsu lietotne ir neaktīvā stāvoklī, tai vajadzētu veikt minimālu darbu, tāpēc jums vajadzētu izmantot applicationWillResignActive, lai apturētu notiekošos uzdevumus un atspējotu taimerus. Jums vajadzētu arī izmantot šo iespēju, lai saglabātu visus nesaglabātos datus, tāpēc tā netiks zaudēta, ja lietotājs izvēlēsies aiziet no jūsu lietojumprogrammas, kamēr tā atrodas fonā.
  • applicationWillEnterForeground. IOS 4.0 un jaunākās versijās šī metode tiek saukta par daļu no jūsu lietotnes pārejas no fona uz aktīvu priekšplāna stāvokli. Jums vajadzētu izmantot šo metodi, lai atsauktu visas izmaiņas, kuras veicāt, kad lietojumprogramma ienāca fonā.
  • applicationDidBecomeActive. Tas informē delegātu, ka jūsu lietotne ir pārvietota no neaktīva uz aktīvu stāvokli. Parasti tas notiek, kad lietotājs vai sistēma palaiž jūsu lietojumprogrammu, bet tas var notikt arī tad, ja lietotājs izvēlas ignorēt pārtraukumu, kas jūsu lietotni pārcēla uz pagaidu neaktīvu stāvokli, piemēram, ienākošu tālruņa zvanu vai īsziņu. Lai restartētu visus uzdevumus, kas tika apturēti, kamēr jūsu lietojumprogramma bija neaktīvā stāvoklī, jums vajadzētu izmantot metodi applicationDidBecomeActive.
  • applicationWillTerminate. Šī metode informē delegātu, ka jūsu pieteikums drīz tiks izbeigts. Jums vajadzētu izmantot šo metodi, lai veiktu visus nepieciešamos tīrīšanas darbus, piemēram, saglabātu lietotāja datus vai atbrīvotu koplietotos resursus. Tikai jāapzinās, ka šai metodei ir aptuveni piecas sekundes, lai veiktu savus uzdevumus un atgrieztos, un, ja tā pārsniedz šo laika ierobežojumu, sistēma var nolemt procesu pilnībā iznīcināt.

Projekta pārbaude: iOS simulatora palaišana

Tā kā mēs izmantojām vienas skata lietotnes veidni, mūsu projektā jau ir pietiekami daudz koda, lai darbotos operētājsistēmā iOS.

Jūs varat pārbaudīt savu iOS projektu, izmantojot iOS simulatoru, kas piegādāts kopā ar Xcode. Līdzīgi kā Android Studio emulatoram, iOS simulators ļauj pārbaudīt, kā jūsu lietotne izskatīsies un darbosies daudzās ierīcēs, ieskaitot ierīces ar atšķirīgu ekrāna izmēru un izšķirtspēju.

Palaidīsim mūsu projektu iOS simulatorā:

  • Atlasiet “Iestatīt aktīvo shēmu” (kur kursors ir novietots nākamajā ekrānuzņēmumā).
  • Izvēlieties ierīci, kuru vēlaties atdarināt, piemēram, “iPhone 8”, “iPad Air 2” vai “iPhone X.” Simulators pēc noklusējuma imitē iPhone 8 Plus.
  • Xcode rīkjoslas augšējā kreisajā stūrī atlasiet pogu “Palaist” (kur kursors ir novietots nākamajā ekrānuzņēmumā).

  • Ja šī ir jūsu pirmā reize, kad pārbaudāt iOS lietotni, tad Xcode jautās, vai vēlaties iespējot izstrādātāja režīmu. Izstrādātāja režīms ļauj Xcode piekļūt noteiktām atkļūdošanas funkcijām, nepieprasot paroli katru reizi, tāpēc parasti, ja jums nav konkrēta iemesla to nedarīt, parasti vēlaties iespējot izstrādātāja režīmu.

Kad Xcode būs pabeidzis jūsu projekta izveidi, iOS simulators sāks un sāks ielādēt jūsu lietotni. Līdzīgi kā Android emulatoram, tas dažreiz var būt lēns process, tāpēc jums, iespējams, jābūt pacietīgam (iespējams, izmantojiet to kā iespēju iegūt sev kafiju!)

Kad jūsu lietojumprogramma būs ielādēta, jūs saskarsities ar vienkāršu baltu ekrānu. Vienas skata lietotnes veidne var būt funkcionējoša iOS lietojumprogramma, taču tā nav precīzi aizraujoši lietojumprogrammu, tāpēc pievienosim dažus UI elementus.

UI izveidošana ar interfeisa veidotāju

Xcode interfeisa veidotājs nodrošina vizuālu veidu, kā jūs varat izveidot un veidot savas lietojumprogrammas lietotāja saskarni, līdzīgi kā tas, kā Android Studio funkcionē izkārtojuma redaktors.

Apskatot navigācijas apgabalu, jūs redzēsit, ka Single View App veidnē jau ir izveidots fails “Main.storyboard”, kas ir Stāstu panelis failu. Stāstu panelis ir jūsu lietotnes lietotāja saskarnes vizuāls attēlojums, kuru varat rediģēt interfeisa veidotājā.

Lai apskatītu mūsu lietotnes Storyboard, navigācijas apgabalā atlasiet failu Main.storyboard. Interfeisa veidotājam vajadzētu automātiski atvērties un parādīt jūsu lietotnes lietotāja saskarni, kas pašlaik sastāv no viena ekrāna.

Šajā ekrānā ir viens skats ar bultiņu, kas vērsta uz ekrāna kreiso pusi. Šī bultiņa apzīmē Storyboard sākuma punktu, kas ir pirmais ekrāns, kuru lietotājs redz, palaižot jūsu lietotni.

Piekļuve iOS Objektu bibliotēkai

Vienkāršākais veids, kā izveidot savu lietotāja saskarni, ir lietot priekšmetus no vietnes Xcode's Objektu bibliotēka. Šajā bibliotēkā ir objekti, kuriem ir redzama klātbūtne uz ekrāna, piemēram, attēlu skati, navigācijas joslas un slēdži, kā arī objekti, kas definē uzvedību, bet kuriem nav redzamas klātbūtnes, piemēram, žestu atpazītāji un konteinera skati.

Mēs izveidosim pogu, kurai pieskaroties tiek parādīts brīdinājums. Sāksim, satverot pogu no objektu bibliotēkas un pievienojot to mūsu lietotnei:

  • Virzoties uz darbvietas Xcode apakšējo labo pusi, atlasiet pogu “Rādīt objekta bibliotēku”. Kā alternatīvu Xcode izvēlnē varat atlasīt “Skatīt> Utilities> Show Object Library”.

  • Objektu bibliotēkā tagad vajadzētu parādīt visu dažādo vienumu sarakstu, kurus varat pievienot UI. Ritiniet šo sarakstu, lai redzētu pieejamās iespējas.
  • Mēs vēlamies pievienot pogu, tāpēc teksta laukā “Filtrēt” ierakstiet “poga” un pēc tam atlasiet pogu, kad tā parādās sarakstā.
  • Velciet pogas priekšmetu uz audekla. Vilkšanas laikā parādīsies horizontālu un vertikālu vadotņu komplekts, kas palīdzēs novietot pogu. Kad esat apmierināts ar tā izvietojumu, atlaidiet peli, lai pievienotu pogu lietotāja saskarnei.

Objektu pielāgošana, izmantojot atribūtu inspektoru

Tālāk mums pogai jāpievieno kāds teksts. Objektus var pielāgot, izmantojot Xcode atribūtu inspektoru:

  • Xcode rīkjoslā atlasiet “View> Utilities> Show Atributes Inspector”; atribūtu inspektoram tagad vajadzētu parādīties Xcode darbvietas labajā pusē.

  • Audeklā atlasiet pogas objektu.
  • Atribūtu inspektorā atrodiet sadaļu “Nosaukums” un aizstājiet noklusējuma “Poga” tekstu ar kādu savu tekstu.
    Nospiediet tastatūras taustiņu Atgriezties, un interfeisa veidotājs atjauninās pogu, lai parādītu jauno tekstu.

Šajā brīdī jūs varētu vēlēties eksperimentēt ar dažiem citiem pogas atribūtiem, piemēram, varat mainīt pogas fona krāsu vai tās tekstam izmantoto fontu.

Lietotāja saskarnes priekšskatīšana

Lai gan jūs varētu pārbaudīt savas lietojumprogrammas, palaižot tās iOS simulatorā, tas ne vienmēr ir vienkāršākais veids, kā uzraudzīt, kā tiek veidota jūsu lietojumprogramma.

Veidojot savu lietotāja saskarni, varat nedaudz ietaupīt laiku, priekšskatot izmaiņas Xcode logā “Priekšskatījums”, kas ir sekundārais redaktors, kas tiek parādīts kā daļa no parastās Xcode darbvietas.

  • Xcode izvēlnes joslā atlasiet “Skatīt> Rediģēt> Rādīt palīga redaktoru”.
  • Palīga redaktora izvēlnes joslā atlasiet “Automātiski”.

  • Atlasiet “Priekšskatījums> Main.storyboard (Preview)”. Redaktora palīgs tagad līdztekus parastajam redaktora apgabalam parādīs jūsu lietotnes lietotāja saskarnes priekšskatījumu.
  • Lai priekšskatītu savas lietotnes lietotāja saskarni dažādās orientācijās, ritiniet līdz priekšskatījuma loga apakšdaļai un atlasiet pogu “Pagriezt”.

Lietotāja saskarnes savienošana ar avota kodu

Izstrādājot iOS, lietotnes kods un jūsu lietotāja saskarne ir nodalīti līdz vietai, kurā esam izveidojuši pamata lietotāja saskarni, un mums nav jāraksta viena koda rinda. Tomēr koda un lietotāja saskarnes nodalīšanai ir negatīvs elements: jums skaidri jānosaka attiecības starp avota kodu un lietotāja saskarni, iedziļinoties projekta UIViewController un ViewController klasēs.

UIViewController ir būtiska iOS lietojumprogrammu sastāvdaļa, kas ir atbildīga par UI elementu, piemēram, pogām, slīdņiem un teksta laukiem, turēšanu. Pēc noklusējuma UIViewController ir tukšs skats, tāpēc mums ir jāizveido pielāgota klase, kas paplašina UIViewController, kas pazīstama kā skatu kontrolieris.

Ja atvērsit projekta failu “ViewController.swift”, redzēsit, ka vienotā skata lietotnes veidne mums jau ir izveidojusi skatu kontrolieri:

klases ViewController: UIViewController {

Pašlaik šī ViewController klase vienkārši manto visu UIViewController noteikto uzvedību, taču jūs varat paplašināt un pielāgot šo noklusējuma izturēšanos, ignorējot UIViewController definētās metodes.Piemēram, pašlaik ViewController.swift fails ignorē metodi viewDidLoad (), taču tā faktiski nav darīt jebko, izņemot zvanu uz UIViewController šīs metodes versiju:

ignorēt func viewDidLoad () {super.viewDidLoad () // Pēc skata ielādes veiciet jebkādu papildu iestatīšanu //}

Lai gan tas neatrodas šīs apmācības darbības jomā, skata kontroliera reakciju uz šo notikumu varat pielāgot, pievienojot savu kodu viewDidLoad () metodei, piemēram, šeit parasti veicat jebkādu papildu iestatīšanu, kas nepieciešama jūsu lietotnei.

Aiz ainas Single View App veidne automātiski izveidoja savienojumu starp jūsu ViewController.swift klasi un Main.storyboard. Runtime jūsu Storyboard izveidos ViewController gadījumu, un ekrānā parādīsies Storyboard saturs.

Tas mums dod iesākumu, taču mums joprojām ir jāsaista atsevišķi sižeta paneļa elementi ar mūsu ViewController.swift failu, lai avota kods varētu sazināties ar šiem atsevišķajiem elementiem.

Mūsu uzdevums ir izveidot savienojumu starp mūsu pogu un atbilstošo avota koda sadaļu, lai mūsu lietojumprogramma parādītu brīdinājumu ikreiz, kad lietotājs pieskaras pogai.

Darbības metodes izveidošana

Pogas pieskāriens ir notikums, tāpēc mums jāizveido darbības metode, kas ir koda sadaļa, kas nosaka, kā jūsu lietojumprogrammai vajadzētu reaģēt uz noteiktu notikumu.

Lai izveidotu darbības metodi:

  • Pārliecinieties, ka navigācijas apgabalā ir atlasīts jūsu Main.storyboard fails.
  • Atveriet Xcode palīgu redaktoru, izvēloties “View> Assistant Editor> Show Assistant Editor”.
  • Redaktora izvēles joslā noklikšķiniet uz “Automātiski” un pēc tam atlasiet “Automātiski> ViewController.swift”.
  • Šajā brīdī gan ViewController.swift failam, gan Storyboard vajadzētu būt redzamam uz ekrāna. Failā ViewController.swift atrodiet šo rindu un zem tā pievienojiet dažas rindas tukšas vietas:

klases ViewController: UIViewController {

  • Stāstu panelī atlasiet pogas UI elementu tā, lai tas būtu iezīmēts zilā krāsā.
  • Kontrolējiet un velciet pogu uz tukšo vietu, kuru tikko izveidojāt failā ViewController.swift. Parādās zila līnija, kas norāda, kur tiks izveidota darbības metode.
  • Kad esat apmierināts ar metodes pozīciju, atlaidiet pogu un parādīsies uznirstošais logs.
  • Uznirstošajā logā atveriet nolaižamo izvēlni “Connection” un atlasiet “Action”.
  • Pēc tam atveriet nolaižamo izvēlni “Notikums” un atlasiet “Pieskarties iekšpusē”. Šis ir notikums, kas tiks iedarbināts ikreiz, kad lietotājs pacels pirkstu pogas iekšpusē.
  • Piešķiriet šai darbībai vārdu “alertController”.
  • Noklikšķiniet uz “Savienot”.

Tagad Xcode izveidos šādu “alertController” metodi:

@IBAction func alertController (_ sūtītājs: jebkurš) {}

Izdalīsim tieši to, kas notiek šeit:

1. Norādiet, ka šī metode ir darbība

Atribūts “IBAction” pakļauj šo metodi interfeisa veidotājam kā darbību, kas ļauj šo metodi savienot ar UI objektiem:

@IBAction

2. Paziņojiet metodi

Programmā Swift mēs deklarējam metodi, izmantojot atslēgas vārdu “func”, kam seko metodes nosaukums:

func alertControlle ()

3. Definējiet dažus parametrus

Tālāk iekavās mēs definējam dažus izvēles parametrus, kurus pēc tam mūsu metode izmantos kā ieeju.

Katrai parametru kopai vajadzētu būt nosaukumam un tipam, atdalītiem ar kolu (:).

func alertController (_ sūtītājs: jebkurš) {

Šeit metode pieņem parametru “sūtītājs”, kas attiecas uz objektu, kas bija atbildīgs par darbības izraisīšanu, tas ir, mūsu pogu. Mēs arī paziņojam, ka šī parametra tips var būt “Jebkurš”.

Tagad, ikreiz, kad lietotājs pieskaras pogai, mūsu lietotne izsauks AlertController (_ sūtītājs :) metodi.

Pārbaudiet savienojumu

Pēc tam, kad esam izveidojuši metodi “alertController”, mēs varam pārbaudīt, vai tā ir pareizi savienota ar pogu:

  • Navigācijas apgabalā atlasiet failu “Main.storyboard”.
  • Xcode izvēlnes joslā atlasiet “Skatīt> Utilities> Rādīt savienojumu inspektoru.” Savienojumu inspektoram tagad vajadzētu būt atvērtam Xcode darbvietas labajā pusē.
  • Laukā Redaktors atlasiet savu pogu.

Savienojumu inspektoram tagad vajadzētu parādīt informāciju par šo pogu, ieskaitot sadaļu “Nosūtītie notikumi”, kurā ir pieejamo notikumu saraksts un atbilstošā metode, kas tiks izsaukta ikreiz, kad notiks katrs notikums.

Mēs redzam, ka notikums “Pieskarties iekšpusē” ir saistīts ar mūsu “alertController” metodi, tāpēc mēs zinām, ka katru reizi, kad lietotājs mijiedarbosies ar šo pogu, tiks izsaukta metode “alertController”.

Tomēr pastāv problēma: mēs faktiski neesam definējuši, kas notiek, kad tiek izsaukta metode “alertController”!

Brīdinājumu dialoga izveidošana

IOS operētājsistēmā varat izveidot trauksmi, izmantojot UIAlertController, kas aptuveni atbilst Android lietotnei AlertDialog.

Atveriet savu ViewController.swift failu un pievienojiet šo:

klases ViewController: UIViewController {@IBAction func showAlert (_ sūtītājs: jebkurš) {ļaujiet AlertController = UIAlertController (nosaukums: "Title",: "Sveika, pasaule!", preferStyle: .alert) alertController.addAction (UIAlertAction (title: "Atcelt) ", stils:. noklusējums)) pašpietiekams (alertController, animēts: patiess, pabeigšana: nulle)}

Apskatīsim precīzāk šeit notiekošo:

1. Deklarējiet konstanti

Programmā Swift jūs deklarējat konstantes ar atslēgvārdu “let”, tāpēc mēs sākam ar konstantes saucamās alertController deklarēšanu:

ļaujiet alertController

2. Iestatiet saturu

Tagad mēs varam definēt brīdinājuma nosaukumu un:

let alertController = UIAlertController (nosaukums: "Title",: "Sveika, pasaule!")

3. Iestatiet stilu

Tā kā šis ir brīdinājums, es izmantoju stilu “Brīdinājums”:

let alertController = UIAlertController (nosaukums: "Title",: "Sveika, pasaule!", preferStyle: .alert)

4. Pievienojiet darbību

Tālāk mēs pievienosim darbības pogu, izmantojot metodi addAction ():

alertController.addAction (UIAlertAction (nosaukums: "Atcelt", stils:. noklusējums))

5. Parādiet trauksmi

Kad esam konfigurējuši savu UIAlertController objektu, mēs esam gatavi to parādīt lietotājam. Šajā fragmentā mēs lūdzam ViewController uzrādīt AlertController objektu ar animāciju:

Pašapkalpošanās (alertController, animēts: patiess, pabeigšana: nulle)}

Pabeigtās iOS lietotnes pārbaude

Tagad ir pienācis laiks izmēģināt mūsu projektu:

  • Xcode rīkjoslā atlasiet pogu “Palaist”.
  • Tiklīdz jūsu lietojumprogramma parādās iOS simulatorā, noklikšķiniet uz tās pogas - brīdinājumam tagad vajadzētu parādīties uz ekrāna!

Iesaiņošana

Šajā apmācībā mēs ieguvām praktisku pieredzi, izstrādājot operētājsistēmu iOS. Mēs izveidojām vienkāršu lietojumprogrammu, kas sastāv no pogas un trauksmes, vienlaikus iepazīstoties ar Xcode IDE un Swift programmēšanas valodu.

Vai jums ir kādi plāni sākt izstrādāt lietotnes iPhone un iPad? Vai arī jūs dodat priekšroku vairāku platformu attīstības rīkiem, piemēram, Flutter? Paziņojiet mums komentāros zemāk!

ākot no Apple un Google līdz Fitbit un amung, šķiet, ka ikvienam tehnoloģiju zīmolam ir ava veida makājumu pakalpojum. Arī Xiaomi ir ava makājumu lietotne, taču ākumā tā bija tikai Ķīna lieta....

Ja televizorā katātie daudz filmu vai porta, lab kaņa jola ir automātik ieteikum. Lielākā daļa televizoru piedāvā vidēju audio pieredzi, un kaņa jola var pievienot šo papildu katu jūu televizora katīš...

Aizraujošas Publikācijas