Tas ir 2019. gads, un USB-C joprojām ir haoss

Autors: Monica Porter
Radīšanas Datums: 21 Martā 2021
Atjaunināšanas Datums: 2 Jūlijs 2024
Anonim
Free Energy Generator | 2 Hour Test | Liberty Engine #4
Video: Free Energy Generator | 2 Hour Test | Liberty Engine #4

Saturs

2019. gada 25. aprīlis


2019. gada 25. aprīlis

Ir 2019. gads, un USB-C joprojām ir sajukums

Atbalsts USB barošanas padevei un ātrās uzlādes specifikācijām ir uzlabojies, izmantojot jaunākos viedtālruņus - ļoti daudzsološa zīme. Daļēji tas varētu būt saistīts ar Quick Charge 4 savietojamību ar strāvas padevi. Tomēr jauktais rezultātu kopums lieliski izceļ plašāko jautājumu. Viedtālruņi bieži vien kaut kur slēpj atbalstu šiem standartiem, un pat tad nav garantijas, ka patērētāji zina, ko šie standarti nozīmē. Turklāt šīm ierīcēm uzlādes ātrums ir ļoti atšķirīgs. Pat ja tālrunis atbalsta abus trešo pušu standartus, to uzlāde var notikt ievērojami lēnāk nekā tad, ja tiek izmantots lādētājs.

Jā, tur ir kabeļu un strāvas adapteru etiķetes, taču ļoti maz patērētāju tos pārbauda, ​​pat ja tie ir pareizi parādīti. Galu galā pieejamo iekasēšanas veidu konsekvence ir ļoti maza. Tas kļūst vēl mazāk skaidrs, kad produkti sāk izmantot divvirzienu uzlādes iespējas, piemēram, uzlādē tālruni no klēpjdatora USB porta.


Nevar pateikt, vai USB-C / A kabelis atbalsta lielu pašreizējo uzlādi vai 3,1 datu ātrumu, tikai apskatot to.

Vairāk nekā tikai maksa: datu pārsūtīšanas ātrums

Tā pati situācija ir, ja skatāties uz datu pārsūtīšanas ātrumu. USB-C adapteri dažām ostām atbalsta 2.x, 3.x un Thunderbolt ātrumu, tomēr kabeļi ir arī īpaši jāizveido, lai tie atbilstu lielāka ātruma prasībām.

USB 3.2 ieviešana un tā smieklīgais Gen1 un Gen 2 zīmols iezīmēja vēl vienu šķērsli tiem, kas mēģina ķerties pie aizvien sarežģītākās nosaukšanas shēmas. Dažas dienas vēlāk USB 4 paziņojums, kas būtībā bija bezatlīdzības Thunderbolt 3 jaunais zīmols, izteica visu atlikušo izpratni no patērētājiem un izstrādātājiem. Lai gan lielāks skaits parasti norāda uz ātrāku ātrumu, patērētājiem ir maz iespēju izdomāt, kas viņiem vajadzīgs, neiedziļinoties šajā zīmolrades satraukumā.


USD datu nosaukšanas shēma neapšaubāmi ir haoss. Šī tabula, cerams, palīdzēs noteikt, ko jums piedāvā katra specifikācija.

Ierīces un kabeļi ir tikpat problemātiski, kad runa ir par alternatīvo režīmu un citu protokolu atbalstu. Tie ietilpst USB-C specifikācijā, nevis porta datu ātruma specifikācijā. Tajos ietilpst DisplayPort, MHL, HDMI, Ethernet un audio funkcionalitāte, kas tiek nodrošināta, izmantojot savienotāju, un tie visi atbalsta pievienotās ierīces un kabeļus. Šī nav obligāta specifikācijas sastāvdaļa, jo iespējas un vajadzības katrā ierīcē ir atšķirīgas. Piemēram, USB akumulatoram nav jāatbalsta HDMI.

Problēma ir tā, ka noteikta funkcionalitāte, ko lietotājs var sagaidīt no produkta, nav obligāti nodrošināta. Patērētāji var uzskatīt, ka HDMI vai Ethernet tiek atbalstīti, izmantojot USB-C portu, ja klēpjdatoram trūkst parasto portu, bet tas tā var nebūt. Pat vairāk nomākta, ka funkcionalitāte var būt ierobežota tikai ar noteiktiem ierīces C tipa portiem, tāpēc jums var būt 3 porti, bet tikai viens, kas piedāvā vēlamās funkcijas.

USB-C ir savietojams ar daudzām funkcijām, taču ne katrs ports atbalsta visu.

USB-C padara funkcionalitāti necaurspīdīgāku, ne mazāk. Tas apgalvo, ka dara visu, tomēr joprojām nav garantijas, ka produkts reāli darbosies ar kādu no šīm funkcijām. Šajā sakarā var palīdzēt izstrādājumu specifikācijas, taču USB funkcijas, izņemot porta veidu, bieži tiek izlaistas.Pat ja ir pieejama sīkāka informācija un ostas ir pareizi marķētas ar atbilstošu zīmolu, dažādu režīmu un žargonu galviņu un astu izgatavošana var būt daudz informācijas, ko sagremot, kad viss, ko viņi vēlas, ir kaut kas, kas darbojas.

Problēma ir ostu trūkums

Tas labi mūs noved pie lielākās problēmas ar atgriezenisko USB portu, vismaz viedtālruņiem: to trūkst ierīcēs. Atsevišķa audio un jaudas pieslēgvieta jau ir izrādījusies problemātiska klausules telpā, jo patērētāji cenšas meklēt dongles un centrmezglus, lai atrisinātu šo problēmu neērtībās. Tomēr tas paver pilnīgi jaunu saderības problēmu pasauli, piemēram, vai centrmezgls vai sargspraudnis atbalsta to pašu uzlādes metodi vai divvirzienu enerģijas standartu, vai arī dati joprojām var tikt nodoti citai ierīcei.

Tā ir līdzīga situācija ar vairākiem jaunākajiem klēpjdatoriem tirgū. Ja noņemat USB-C kontaktligzdu, uzreiz tiek samazināts perifērisko ierīču skaits, ieslēdzot ierīci, kas ir īpaši nomākta, ņemot vērā, ka lielākajai daļai klēpjdatoru ir tikai pāris pieejamo portu. Lietotāji arvien vairāk tiek piespiesti pieslēgvietas, lai izveidotu savienojumu ar mantotajām ostām, kuras joprojām ir visur izplatītas.

Daļēji tas ir saistīts ar faktu, ka, kaut arī USB-C ir devies ceļā uz klēpjdatoriem, tā joprojām nav vispārpieņemto displeju un parasto piederumu. Viss jaunais ports ir izdarīts, ir jāpārvieto daži komponenti no klēpjdatora uz otru kabeļa galu. Ne gluži patērētājam draudzīgs solis, ņemot vērā cenas, kuras bieži iekasē, vienkārši lai atgūtu vecāku produktu funkcionalitāti.

Izmēģinājums un kļūda bieži ir vienīgais veids, kā noskaidrot, ko atbalsta USB-C ports.

Kāpēc saderības problēmas?

Kabeļu savietojamība, kas, iespējams, visvairāk satrauc USB-C problēmas, izriet no mantota atbalsta lēnākām ierīcēm un tādu ātrāka lietojuma gadījumu ieviešanas kā video dati. USB 2.0 ir tikai četru kontaktu savienotāji, kas nodrošina datu un strāvas padevi, bet 3.0 vadi to palielina līdz astoņiem. Tātad USB-C līdz A kabeļiem, kurus parasti izmanto uzlādēšanai, var būt 2.0, 3.0 un 3.1 varianti, kas ietekmē datu un jaudas daudzumu, ar kuru viņi var rīkoties. USB strāvas padeve ir savietojama ar atpakaļejošu datumu, tāpēc tā ir labākā iespēja uzlādēt ierīces, izmantojot vecākus kabeļu tipus un ātrumu, taču patentēto standartu pārsvars nozīmē, ka patērētāji reti zina, ko viņi saņem.

Kabeļa kvalitāte, vērtējums un garums ietekmē USB-C portā pieejamās funkcijas.

Šeit tiek spēlēta arī kabeļa kvalitāte, jo daži uzlādes standarti noteiks, cik lielu jaudu kabelis var izturēt, un iestatīs atbilstošo uzlādes ātrumu. Iepriekšējā piemērā Huawei tehnoloģijai ir nepieciešams 5A vērtējums, lai tā tiktu uzlādēta pilnā ātrumā. Tāpēc daži garāki trešo personu kabeļi nepiedāvās tādu pašu ātrumu kā mazāki, kas iekļauti tālrunī.

Ja tas nebūtu pietiekami sarežģīts, ātrgaitas datu ieviešana un video pārsūtīšana reāllaikā ir radījusi jaunas problēmas. Ļoti ātri signāli cieš no vājināšanās un pulksteņa signāla, ja tos pārsūta lielos attālumos, kas nozīmē, ka dati var pazust. Lai risinātu šo problēmu, kabeļi var būt arī pasīvi vai aktīvi. Aktīvajos kabeļos ir iekļauti atkārtotāji, lai atjaunotu signāla amplitūdu un novērstu signāla kvalitātes samazināšanos lielos attālumos. Tik gariem kabeļiem, kurus izmanto ļoti lielam datu ātrumam (piemēram, 4K 60 kadri sekundē video vai datu nosūtīšanai pa Thunderbolt), ir nepieciešami tajos aktīvi komponenti, savukārt pamata uzlāde un datu pārsūtīšana var notikt, izmantojot parasto pasīvo kabeli, kas ir mazāks par diviem metriem.

DisplayPort, MHL, HMDI un Thunderbolt tiek atbalstīti, izmantojot pasīvos C tipa USB kabeļus, kas ir mazāki par diviem metriem, ja tiem ir “trident” SuperSpeed ​​USB logotips vai mazāks par vienu metru SuperSpeed ​​+ marķētiem kabeļiem. Tālākiem attālumiem būs nepieciešami aktīvi kabeļi, un, ja vēlaties 40 Gbps ātrumu, jums būs jāpievērš uzmanība Thunderbolt logotipam. Pasīvā adaptera kabeļi citiem USB veidiem neatbalstīs nevienu no šiem režīmiem.

Šajā tabulā parādīts, kādus alternatīvā režīma protokolus atbalsta tie kabeļu tipi.

Funkciju savietojamības problēmas ir saistītas arī ar attiecīgo ostu un ierīci, ko var konfigurēt plašam uzlādes ātruma, mantoto standartu un alternatīvo režīmu izvēlei. USB-C ir daudz sarežģītāks ports nekā tā priekšgājēji, un, lai lietas darbotos pareizi, ir nepieciešams ievērojami vairāk programmatūras un aparatūras ievades.

USB-C produktu sākumpunkts ir strāvas piegādes protokols. Tas attiecas ne tikai uz uzlādi, bet arī to, kā ports, izmantojot savienotājus, pievieno kontaktus, izmantojot papildu funkcijas, piemēram, HDMI un DisplayPort. Visi alternatīvie režīmi izmanto strāvas piegādes strukturētu pārdevēja noteikto (VDM), lai atrastu, konfigurētu, ievadītu vai izietu no šiem režīmiem. Būtība ir tāda, ka, ja jūsu ierīce neatbalsta enerģijas piegādi, tā neatbalsta arī nevienu no šīm citām funkcijām. Diemžēl strāvas padeves shēma ir sarežģītāka un dārgāka nekā tukša kaula apļveida shēma, un sarežģītība palielinās līdz ar portu skaitu.

Pat ja tas nenozīmē, ka katrs barošanas avots vai ierīce atbalstīs visas funkcijas. Ierīču ražotāju pienākums ir iekļaut nepieciešamos multipleksorus un citas IC līdzās enerģijas piegādes komponentiem un regulāriem porta savienojumiem, lai atbalstītu Ethernet, displeju un citus alternatīvos režīmus. Zemāk redzamā diagramma parāda tikai dažus no dažādiem komponentu blokiem, kas nepieciešami, lai palielinātu tikai viena USB-C porta funkciju komplektu.

Tikai viena no daudzajām iespējamām konfigurācijām, lai atbalstītu dažas uzlabotas USB-C funkcijas.

Ostas shēma kļūst sarežģītāka tikai tad, ja produkti vēlas maršrutēt un pārvaldīt vairākus signālus, piemēram, video vai audio, uz vairākiem USB portiem. Signāla maršrutēšana kļūst arvien sarežģītāka un dārgāka, tāpēc ražotāji ierobežo funkcionalitāti tikai vienā vai divos portos.

Pat enerģijas padevei nepieciešama sarežģīta shēma ar USB-C, lai pielāgotos atgriezeniskā savienotāja tipam, barošanas iespēju diapazonam un izvēlei starp augšupvērstu, lejupejošu un divvirzienu uzlādes portu un datu opcijām. Lai samazinātu izmaksas un sarežģītību, jūs bieži redzēsit, ka vairāku portu ierīces piedāvā tikai vienu barošanas piegādes portu, kas paredzēts ierīces uzlādēšanai.

USB-C paliks haoss

USB-C sarežģītība neapšaubāmi ir tā atsaukšana. Lai arī ideja par vienu kabeli, kas atbalsta visu, izklausās ļoti noderīga, realitāte ātri ir kļuvusi par sarežģītu kombināciju, kas sastāv no patentētiem un pret-specifiskiem izstrādājumiem, atšķirīgām kabeļa īpašībām un iespējām, kā arī necaurspīdīgiem līdzekļiem. Rezultāts ir standarts, kas izskatās vienkārši lietojams, bet ātri izraisa patērētāju neapmierinātību, jo nav skaidru norāžu, kāpēc daži kabeļi un funkcijas nedarbojas dažādās ierīcēs.

Tajā pašā laikā produktu izstrādātāji nonāk līdzīgā situācijā. Atbalstīt visu uzlaboto USB-C funkciju klāstu ir sarežģīts inženierijas sasniegums, daudz vairāk nekā iepriekšējās USB paaudzēs. Turklāt pieaugošais komponentu un savienotāju skaits palielina attīstības izmaksas un ieviešanas laiku. Lai gan tagad ir vairāk integrētu IC, lai atvieglotu izstrādi, jaunākajā specifikācijā pieejamais plašais iespēju un funkciju klāsts ieviešanu padara dārgu un laikietilpīgu.

Ne visi USB-C porti vai kabeļi ir vienādi. Ja vien tas netiks risināts, patērētāji piedzīvos galvassāpes.

Produktu izstrādātājiem un USB ieviesēju forumam ir jāuzņemas šī situācija un jāvirza standarts patērētājiem draudzīgākā virzienā. Labāks marķējums varētu palīdzēt patērētājiem noteikt, kuri kabeļi un produkti atbalsta kuras funkcijas - līdz šim nosaukšanas shēmas un logotipi ir bijuši diezgan nedraudzīgi gadījuma skatieniem. Varētu palīdzēt obligāta kabeļu un pieslēgvietu krāsošana, kā tas bija USB 3.0 pieslēgvietās, taču tas sabojā visu šī viena izmēra mērķi, kas der visiem risinājumiem. Jebkurā gadījumā palīdzēs stingri ievērots standarts, kas palīdzēs patērētājiem izprast saderību.

Ja godīgi, es neredzu vieglu izeju no jucekļa, kāds pašlaik ir standarts. Jaunākā USB 3.2 un USB 4 ieviešana padara standartu tikai sarežģītāku un mazāk draudzīgu lietotājam. Cerams, ka mums nevajadzēs gaidīt, kamēr USB-D, pirms šī situācija tiks atrisināta.

Lasīt tālāk: Labākie USB-C kabeļi

Dravidiešu valodu aime ir aizraujoša. Ta galvenokārt ir izplatīt Indija dienvidu, centrālajā un autrumu daļā, kā arī Šrilankā un vēl dažā citā valtī. Tajā ietilpt tāda valoda kā tamilu, telugu, kanna...

napchat ātri kļūt par vienu no populārākajām ociālo mediju platformām. Ta patiešām notiek ar jauno paaudzi. Lielā kaita ziņā tā ir paaudze, kurā vēla piedalītie vairum uzņēmumu. Tādējādi mē eam redzē...

Noteikti Izlasiet