Ekrāna lietošana pirms gulētiešanas pusaudžus negatīvi neietekmē, teikts pētījumā

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 24 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
The drug-like effect of screen time on the teenage brain
Video: The drug-like effect of screen time on the teenage brain


  • Jauns Oksfordas universitātes pētījums liecina, ka pusaudžiem ekrāna lietošana pirms gulētiešanas nav negatīva.
  • Pētījums ir balstīts uz vairāk nekā 17 000 laika izmantošanas dienasgrāmatu no pusaudžiem visā pasaulē.
  • Lai arī secinājumi ir diezgan galīgi, “nav negatīvas korelācijas” noteikti nav tas pats, kas “pozitīvā korelācija”.

Tā kā viedtālruņi kļūst arvien integrētāki gandrīz visos mūsu dzīves aspektos, pastāv bažas, ka cilvēkiem - īpaši maziem bērniem un pusaudžiem - pārāk daudz ekrāna laika. Viss, kas skatās uz kvēlojošiem taisnstūriem, viņiem, iespējams, ir slikts, vai ne?

Saskaņā ar jauno Eimija Orbena un Endrjū Przibilska no prestižās Oksfordas universitātes pētījumu, tas nav tik slikti, kā mēs varētu pieņemt. Pāra atklājumi liecina, ka pusaudžiem, kuri pirms gulētiešanas izmanto ekrāna laiku, to darot nav negatīva ietekme.

Tas ir pretrunā tam, ko daudzi vecāki, iespējams, tic. Diezgan izplatīta ir doma, ka viedtālruņu lietošana gultā vai skatīšanās uz datora ekrāna tieši pirms gulētiešanas jums ir par sliktu.


Šie ir paša pētījuma vārdi par tēmu:

Mēs atradām maz pierādījumu par būtiskām negatīvām saistībām starp digitālo ekrānu iesaisti - mērot visu dienu vai īpaši pirms gulētiešanas - un pusaudžu labsajūtu.

Orbens un Przybylski speciāli atlasīja savus datus no trim dažādiem pētījumiem par tēmu, kuros piedalījās 17 000 pusaudžu no Apvienotās Karalistes, Īrijas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Atšķirībā no daudziem citiem pētījumiem par šo tēmu, pāris izmantoja tikai datus no pētījumiem, kas saistīti ar laika izmantošanas dienasgrāmatām. Citiem vārdiem sakot, pētījumi, kuros tika izvēlēti nejauši cilvēki un kuriem tika sniegta anketa par viņu ekrāna paradumiem, netika izmantoti, jo Orbens un Przybylski domā, ka tie ir raksturīgi kļūdaini.

Viņu viedoklis šajā jautājumā ir izskaidrots pētījumā:

Nesenais darbs ir parādījis, ka tikai viena trešdaļa dalībnieku sniedz precīzus vērtējumus, ja viņiem jautā par viņu iknedēļas interneta lietošanu, savukārt 42 procenti pārvērtē un 26 procenti nenovērtē viņu lietojumu. Neprecizitātes sistemātiski mainās atkarībā no faktiskās iesaistes digitālajā vidē: lielie interneta lietotāji mēdz par zemu novērtēt tiešsaistē pavadīto laiku, savukārt reti sastopami lietotāji pārāk bieži ziņo par šādu rīcību.


Tā vietā, lai pusaudžiem uzticētos pašiem ziņot par konstatētajiem faktiem, Orbens un Przybylski uzticējās tikai pētījumu datiem, kur pusaudžiem bija jāaizpilda dienasgrāmatas reāllaikā, kad viņi izmantoja savus tālruņus, planšetdatorus, datorus utt. Pat ar šo īpaši atlasīti dati no tūkstošiem pusaudžu, pāris neradīja iemeslu bažām.

Jāatzīmē, ka “bez iemesla bažām” noteikti atšķiras no “laba” vai “veselīga”. Tas, ka kaut kam nav negatīvas ietekmes, nenozīmē, ka tam ir pozitīvs raksturs. Nakts ekrāna lietošana, iespējams, nevienam nekaitē, taču grāmatas pirms lasīšanas, iesaistīšanās sarunās vai mūzikas klausīšanās joprojām varētu būt labākas pirms gulētiešanas veiktās darbības.

Vakar mē raktījām par to, kā Google pārlūkam Chrome pievieno jaunu vizuālā pieejamība rīku. Par godu Paaule redze dienai, Google turpina atbaltīt tehnoloģiju pieejamību ar avu jaunāko papildinājumu Go...

Elektrikie tranportlīdzekļi neapšaubāmi iegūt tvaiku kā daudzu autobraucēju izvēlēt tranportlīdzekli, taču vien no galvenajiem negatīvajiem punktiem ir uzlāde laik. Ta nozīmē, ka ceļojuma laikā jū var...

Interesanti Raksti