Kas ir VPN, un kāpēc jums tas vajadzētu rūpēties?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
STOP using a VPN - You don’t really need it!
Video: STOP using a VPN - You don’t really need it!

Saturs


Jūs, iespējams, esat tos redzējis. IP adreses veido četri skaitļi, kas ir mazāki par 256, ar punktu starp tiem, piemēram, 10.2.18.67 vai 34.16.23.198. IP adresi izmanto datu novirzīšanai no datora uz Web serveri. Tagad IP adreses ir tās, ka tās 1) ir redzamas katram aprīkojumam, kas nodarbojas ar jūsu tīkla trafiku, 2) blokiem.

Tas nozīmē, ka modemam, tālruņa uzņēmumam, maršrutētājiem, kas sūta datus internetā un Web serverī, ir jāzina jūsu IP adrese. Tā kā IP adreses tiek piešķirtas blokos, tas nozīmē arī to, ka informācija par jūsu tālruņu uzņēmumu un to, kuri bloķē tai pieder, kaut kur atrodas lielā datu bāzē. Notiek arī dažu citu lietu risināšana, taču rezultāts ir tāds, ka ikreiz, kad izveidojat savienojumu ar tīmekļa serveri, tīmekļa serveris zina jūsu IP adresi un tas var arī noteikt jūsu atrašanās vietu. Web serveris, iespējams, reģistrēs arī jūsu IP adresi, parasti datplūsmas analīzei, un, iespējams, tikai uz laiku, jo žurnāls pēc mēneša tiks izdzēsts vai arhivēts. Tomēr jūsu IP adrese tiek reģistrēta.


Lai to pārbaudītu, apmeklējiet vietni, piemēram, whatismyipaddress.com vai ipfingerprints.com, un jūs redzēsit, ko es domāju.

Lielākoties tā nav problēma. Fakts, ka kāds ir izveidojis savienojumu ar Facebook, nevienam neradīs nekādas problēmas. Bet kā būtu, ja es gribētu izlasīt vietni par kaut ko mazliet jutīgāku, par slimību vai emocionālām problēmām vai par tēmu, kas tabu ir tajā valstī vai kultūrā, kurā es dzīvoju? Tagad pēkšņi svarīgāka ir ideja par nelielu privātumu.

Tad ir publisko Wi-Fi karsto punktu jautājums. Tāpēc es sēžu savā vietējā kafejnīcā un esmu izveidojis savienojumu ar bezmaksas bezvadu internetu. Tomēr daudzi no šiem bezmaksas Wi-Fi karstajiem punktiem ir pilnībā atvērti bez jebkādas šifrēšanas. Jums nav garantijas par aprīkojumu, ko nodrošina kafijas veikals, vai par jebkuru snooping, ko viņi varētu darīt. Bet vēl ļaunāk - citai personai, kas pieslēgta tam pašam Wi-Fi, patiesībā ir ļoti viegli notvert visas paketes, kas tiek sūtītas pa šo atvērto, šifrēto savienojumu. Paroles izvilkšana un jūsu izmantoto vietņu un pakalpojumu saraksta notveršana ir ļoti vienkārša. Turklāt pastāv viltus negodīgu Wi-Fi tīklāju problēma, kas tiek uzstādīti tikai tāpēc, lai nozagtu jūsu informāciju. Hei, paskatieties, kafejnīcā tagad ir bezmaksas bezvadu internets, pagājušajā nedēļā tā nebija, viņiem bija jābūt jauninātiem ... lieliski! Vai arī tas ir kāds hakeris, kurš vienkārši izveido medus podu, lai notvertu jūs negaidīti?


Tātad, kad esat izveidojis savienojumu ar publisko Wi-Fi, nekad, nekad un nekad nedariet neko tādu kā piekļuvi tiešsaistes bankām vai PayPal… Nekad!

Pastāv arī cita problēma. Atsevišķās valstīs kāds saturs tiek bloķēts politisku vai biznesa iemeslu dēļ. Labdabīgs piemērs varētu būt, ja es došos komandējumā ārpus manas parastās dzīvesvietas valsts un es vēlos skatīties TV no savas dzimtenes. Lielākoties tas nebūs iespējams, jo pieķeršanās pakalpojums (piemēram, BBC iPlayer) man pateiks, ka saturs nav pieejams ārpus Lielbritānijas. Tas pats attiecas uz tādiem pakalpojumiem kā Hulu, Netflix un Amazon Video.

Tātad būtībā izmantotā IP adrese ir tā vieta, kur jūsu dati nonāk Internetā, parasti tā adrese, kas jūsu modemam piešķirta caur pakalpojumu sniedzēju.

Kas ir VPN un ko tas dara

Kas ir VPN? Tas, ko dara VPN, ļauj jūsu datiem šifrētā savienojumā no jūsu mājas (vai viedtālruņa) nokļūt citā interneta vietā, iespējams, citā valstī, un pēc tam nokļūt publiskajā internetā. Tāpat kā trusis, kas ieniris caurumu, kas ved uz citu izeju kaut kur citur.

Šī šifrētā savienojuma rezultāts ir tāds, ka jūsu datiem ir IP adrese, kas tiek piešķirta otrajam tuneļa galam, nevis jūsu mājām. Tas nozīmē, ka, izveidojot savienojumu ar tīmekļa serveri, servera redzamā IP adrese ir VPN galapunkta adrese, nevis jūsu mājas IP adrese. Tātad, ja jūs piekļūstat sensitīvai vietnei, jūsu IP adrese un atrašanās vieta netiek pakļauta. Arī tad, ja ceļojat, varat izveidot savienojumu ar VPN galapunktu dzimtenē un piekļūt saturam tā, it kā jūs būtu mājās.

Ir arī vēl viens pārsteidzošs ieguvums. Daži tiešsaistes pakalpojumi iekasē atšķirīgas summas atkarībā no jūsu atrašanās vietas. Personīgi es esmu iegādājies preces lētāk, pieslēdzoties caur VPN, lai pārliecinātu tiešsaistes pakalpojumu, nekā es esmu ASV, nevis Eiropā. Tas attiecas arī uz aviobiļetēm. Express VPN veica pētījumu, kas parādīja, ka atkarībā no jūsu atrašanās vietas, iegādājoties biļetes tiešsaistē, pastāv lielas cenu atšķirības.

Kā darbojas VPN?

Pirmā lieta, kas jums jādara, lai izmantotu VPN, ir atrast VPN sniedzēju. Personīgi es ieteiktu Express VPN, tomēr ir daudz izvēles iespēju. Kad esat reģistrējies, jūs piekļūsit daļai pieteikšanās informācijas, tostarp akreditācijas datiem (lietotājvārds / parole) un serveru sarakstam. Serveri tiks iezīmēti visā pasaulē, un jums ir jāizvēlas, kurus serverus izmantot, atbilstoši jūsu vajadzībām.

Atkarībā no pakalpojumu sniedzēja VPN būs jāiestata manuāli vai jāizmanto programma / lietotne. Express VPN ir Android lietotne, kas automatizē visu procesu, taču jūs to varat iestatīt arī manuāli. Jūsu VPN pakalpojumu sniedzējam būs soli pa solim sniegtas instrukcijas, taču pamatā operētājsistēmā Android jūs pieskarsities Vairāk ... saskaņāBezvadu un tīkli sadaļā Iestatījumi, pieskarieties VPN un pēc tam pievienojiet jaunu VPN. Ievadiet servera informāciju kopā ar savu lietotājvārdu un paroli, un jūs esat gatavs. VPN nav tikai Android, jūs varat tos izmantot no Windows, OS X, Linux, Chrome OS un tā tālāk.

Izmantojot publiskos Wi-Fi tīklājus, visi jūsu dati maršrutētājam tiek nosūtīti nešifrēti, kas nozīmē, ka jebkurš apkārtnē var uztvert jūsu datus.

Kad esat konfigurējis VPN, jums tas jāpieslēdz. To var izdarīt tāpatVPNIestatījumu lapā (vai izmantojiet pakalpojumu sniedzējiem paredzētu lietotni, ja tai tāda ir). Tagad notiek tas, ka jūsu viedtālrunis izveidos šifrētu savienojumu ar VPN serveri katrā izvēlētajā valstī. Tagad visa jūsu interneta datplūsma (ieskaitot DNS meklēšanu) noiet pa šo šifrēto tuneli, pirms tā nonāk publiskajā internetā. Kad tas iziet no tuneļa un dodas tālāk, tas liegs VPN servera IP adresi, nevis jūsu IP adresi. Kad dati atgriežas, vispirms tie nonāk serverī, un pēc tam serveris tos jums nosūta atpakaļ pa šifrēto tuneli.

Ja jums rodas jautājums, jā, dati joprojām ir jāiet caur Wi-Fi uz maršrutētāju / modemu un pēc tam uz tālruņa uzņēmumu. Bet tagad visi šie dati ir šifrēti, un tie netiek atšifrēti, kamēr tie nenokļūst VPN serverī. Tādā veidā jūsu vietējais tālrunis nevar redzēt to, kam piekļūstat, ne arī valdība, ne valsts institūcija.

Arī tad, ja izmantojat bezmaksas atvērtu publisko Wi-Fi tīklāju, izmantojot VPN, visi jūsu dati (ieskaitot tos, kas tiek sūtīti pa Wi-Fi uz kafejnīcas Wi-Fi maršrutētāju) tagad ir šifrēti. Ikviens, kuram ir klēpjdators, mēģina tvert paroles un tīmekļa vietnes informāciju, tver tikai šifrētus datus!

Vai meklējat sīkāku informāciju par VPN izmantošanu? Noteikti apskatiet mūsu ceļvedi.

Vai ir kādi negatīvi aspekti VPN izmantošanā?

VPN ir lielisks risinājums manis izklāstītajiem privātuma jautājumiem, lai arī VPN nav ideāls risinājums, ir daži negatīvi aspekti. Pirmkārt, ātrums. Tā kā jūs apzināti sūtāt datus pusceļā visā pasaulē, pirms tas pat iegūst iespēju doties uz pareizo serveri, tad VPN savienojuma ātrums būs lēnāks nekā parastais savienojums, kas nav VPN. Arī jūsu VPN pakalpojumu sniedzējam būs tikai noteikts daudzums resursu. Ja VPN serveris ir pārslogots, jo ir pārāk daudz klientu un nepietiek serveru, savienojumu ātrums samazināsies. Tas pats attiecas uz servera joslas platumu.

Otrkārt, VPN savienojumi var negaidīti samazināties (dažādu iemeslu dēļ), un, ja jūs nepamanījāt, ka VPN vairs nav aktīvs, iespējams, turpiniet lietot internetu, domājot, ka jūsu privātums ir drošs, bet tas tā nav.

Treškārt, dažās valstīs VPN lietošana ir aizliegta tieši tāpēc, ka tie piedāvā anonimitāti, privātumu un šifrēšanu.

Visbeidzot, dažiem tiešsaistes pakalpojumiem ir sistēma, lai noteiktu VPN izmantošanu, un, ja viņi domā, ka kāds savienojas ar VPN starpniecību, viņi var bloķēt piekļuvi. Piemēram, Netflix ir izraisījis lielu troksni par VPN lietotāju bloķēšanu.

Apskatiet savas VPN iespējas

Īsāk sakot, ikreiz, kad izmantojat internetu, jūsu IP adrese ir zināma un, iespējams, reģistrēta. IP var atklāt arī informāciju par jūsu atrašanās vietu. Ja jums ir izsniegts kāda veida orderis, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var tieši noteikt jūsu IP adresi. Izmantojot publiskos Wi-Fi tīklājus, visi jūsu dati maršrutētājam tiek nosūtīti nešifrēti, kas nozīmē, ka jebkurš apkārtnē var tvert jūsu datus un nozagt tādas lietas kā paroles un vietnes, kuras apmeklējāt, kad esat izveidojis savienojumu. Turklāt rodas jautājums par pakalpojumiem, kas bloķē saturu atkarībā no jūsu pašreizējās atrašanās vietas.

Papildu informācija: Labākie VPN izmantošanai Ķīnā Labākie mijiedarbības VPN | Labākie lētie VPN

VPN nodrošina veidu, kā šifrēt jūsu interneta savienojuma pirmo daļu, vienlaikus maskējot jūsu IP adresi un atrašanās vietu. Rezultāts ir privātuma un aizsardzības palielināšanās, kā arī spēja atbloķēt ģeogrāfiski aizsargātu saturu. VPN nav nepieciešami visu laiku, tomēr ir brīži, kad tie ir nepieciešami.

Ir diezgan maz VPN iespēju, taču mēs ļoti iesakām ExpressVPN. Protams, tas ir tālu no jūsu vienīgajām iespējām, dažas citas labi zināmas iespējas ir PureVPN, IPVanish, NordVPN un SaferVPN.


Ja jūs meklējat VPN, tad mēs iesakāmExpressVPN operētājsistēmai Android. Tas ir USD 8,32 mēnesī, ja jūs maksājat par gada avansu, bet jūs saņemat 3 bonusa mēnešus bez maksas un varatdabū naudu atpakaļ 30 dienu laikā, ja neesat pilnībā apmierināts. Skatiet mūsu pārskatu.

Ja ExpressVPN jums nav piemērots, mūsu centrmezgla lapā skatiet pilnu labāko VPNS sarakstu.

Citi VPN resursi, kurus ir vērts pārbaudīt

Tagad jūs zināt atbildi uz to, kas ir VPN. Vai vēlaties uzzināt vēl vairāk par VPN? ir mugura! Iepazīstieties ar dažiem citiem lieliskiem resursiem:

  • Ko VPN var darīt ar jūsu datiem?
  • Kā iestatīt VPN operētājsistēmā Android
  • Kā pareizi izmantot VPN un ietaupīt daudz naudas
  • Labākie bezmaksas VPN pakalpojumi
  • Ātrākie VPN pakalpojumi, uz kuriem varat paļauties

Programmatūra attītība paaulē efektivitāte ir galvenā. Lai zeltītu produktu, tiem tirgū ir jāaniedz ātrāk nekā konkurentiem. Tikai šī iemela dēļ DevOp peciāliti projektiem ir arvien lielāka nozīme....

Tehnoloģiju indutrija vienmēr cenša pilnveidot un palielināt efektivitāti, un DevOp ir viuzticamākai veid, kā to izdarīt. Tāpēc ir vidējai peciālit nopelnot ešu kaitļu, akaņā ar Gladoor.com....

Interesantas Publikācijas