Kas ir diafragma? Lūk, kāpēc tas ir svarīgi viedtālruņu kamerām

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Labākās budžeta veiktspējas viedtālruņu iesaiņošana Xiaomi Redmi 9c
Video: Labākās budžeta veiktspējas viedtālruņu iesaiņošana Xiaomi Redmi 9c

Saturs


Esmu pārliecināts, ka daudzi no jums viedtālruni izmanto kā galveno kameru. Pat tie, kuriem pieder DSLR, nevar strīdēties par ērtībām, ja kabatā ir labs šāvējs. Patiesību sakot, izcilā viedtālruņa kameras kvalitāte ir vairāk nekā pietiekama, lai tvertu lielāko daļu ikdienas mirkļu. Lai padarītu lietas aizraujošākas, ražotāji neuzrāda uzlabojumu palēnināšanās pazīmes. Papildus divkāršajām un trīskāršajām kameru tendencēm pēdējās dažās viedtālruņu paaudzēs tiek iespiesta aploksne arī plašāku kameras atvērumu ziņā. Bet kas tieši ir atvērums?

Vairs nav nekas neparasts redzēt viedtālruņus ar f / 1,8 vai labāku atvērumu, kas agrāk bija varoņdarbs pat profesionālās klases objektīviem. Tādām ierīcēm kā iPhone XS Max, Pixel 3 XL un Huawei Mate 20 Pro ir f / 1.8 atveres. Daži ražotāji tomēr pārceļ šo spēli uz citu līmeni. Gan Samsung Galaxy S10, gan LG V40 ir f / 1.5 diafragma.

Kaut arī skaitļi ir jauki specifikāciju lapām, vai šis diafragmas atvēruma numurs tiešām ļauj attēliem izskatīties labāk? Tieši uz to mēs vēlamies atbildēt.


Kas ir diafragma? Tas viss attiecas uz gaismas uztveršanu

Plaši runājot, fotografēšana ir paredzēta tikai pareiza gaismas ekspozīcijas līmeņa iegūšanai, un diezgan labs īkšķa noteikums, lai spriestu par kameras kvalitāti, ir izdomāt, cik laba tā ir gaismas uztveršanā. Augstākā līmeņa sensors, kas savienots pārī ar nevainojamu objektīvu, ir pieprasītā DSLR kombinācija, un tas pats attiecas uz viedtālruņiem, kaut arī ar dažiem ierobežojumiem.

Mazais viedtālruņa formas faktors nozīmē, ka objektīvi un sensori ir mazāki, tāpēc tos sasniedz mazāk gaismas, kas ietekmē gala attēla kvalitāti. Mēs esam redzējuši, ka viedtālruņu ražotāji, lai cīnītos pret to, izmanto lielākus sensoru pikseļu izmērus no 1,2 µm līdz 1,55 µm ar izciliem rezultātiem, un otra puse no gaismas uztveršanas vienādojuma ir tas, cik daudz gaismas caur objektīvu sasniedz šiem pikseļiem. Šeit nonāk diafragma.

Mācības par f-stopiem

Labi, kas ir diafragma? Apertūru nosaka atveres lielums, ar kuru gaisma var iekļūt kamerā. Diafragmas atvērumu mēra ar f-stopiem, kas ir fokusa attāluma attiecība ar dalījumu ar atveres izmēru. Tātad, jo mazāks f-stop, jo platāka ir atvere, un tāpēc vairāk gaismas var sasniegt sensoru, kā rezultātā attēli būs labāki sliktā apgaismojumā un mazāks troksnis. Sašaurinot diafragmas atvērumu ar pilnu “stop” - kvadrātsaknes stiprumu 2 (ƒ / 2 līdz ƒ / 2,8, ƒ / 4 līdz ƒ / 5,8 utt.) -, jūs uz pusi samazināsit gaismas pulcēšanās laukumu.


Jo mazāks f-stop, jo platāka ir atvere, tāpēc sensors var sasniegt vairāk gaismas. Tas nozīmē labāku sniegumu vājā apgaismojumā un ātrāku slēdža ātrumu.

Tam ir arī tāda priekšrocība, ka tiek samazināts aizvara ātruma laiks, kas nepieciešams noteiktam gaismas uztveršanas apjomam, kas samazina izplūšanu darbības kadros vai no trīcošām rokām, padarot tā izmantošanu ar OIS vēl jaudīgāku. Tātad, ja jūs vēlaties iemūžināt šo perfekto nekustīgo kadru, platāka diafragma palīdzēs to sasniegt.

Jo lielāka ir atvere, jo mazāks ir stop-stop skaitlis.

Viedtālruņu kameras ir novietotas ļoti tuvu objektīvam, daudz tuvāk nekā DSLR kamerās. Kameras fokusa punkts attālumā no vietas, kur gaisma saplūst ar objektīvu un sensoru, līdz viedtālruņu kamerām ir īsāks fokusa attālums nekā DSLR. Tā kā mēs zinām, ka atveres vienādojums ir fokusa attālums, dalīts ar atveres izmēru, tas palīdz izskaidrot, kāpēc tālruņu kamerām ir lielāka diafragma nekā lielākajai daļai DSLR objektīvu, kaut arī tām nebūt nav labākas gaismas uztveršanas iespējas.

Viedtālruņos sensors atrodas ļoti tuvu konverģences punktam, kā rezultātā tiek iegūts īss fokusa attālums. Tomēr mazi sensoru izmēri neļauj tam radīt spēcīgu lauka dziļuma efektu.

Runājot par fotokameru objektīviem, fotografēšanas entuziasti plašākus atvērumus bieži saistīs ar mazāku lauka dziļumu, ļaujot iegūt jauku, mīkstu bokeh. Tomēr viedtālruņos mums ir iestrēdzis fiksēts atvērums, mazāks attēla sensors, kas novietots tuvu objektīvam, un samērā plašs redzes lauks, tāpēc tālruņa kameras lauka dziļums nekad nebūs tik sekls.

Viedtālruņu sensori ir novietoti daudz tuvāk objektīvam nekā DSLR, tāpēc mūsdienu viedtālruņiem ir lielāka diafragmas atvēruma attiecība, kaut arī atvērums ir mazāks.

F / 2.2 viedtālruņa kamera faktiski nodrošina tikai lauka dziļumu, kas līdzvērtīgs f / 13 vai f / 14 apertūrai pilna kadra kamerā, kas rada tikai nelielu izplūšanu. Mūsdienu tālruņi ar uzlabotiem bokeh efektiem dramatiskāka izskata pamatā paļaujas uz programmatūru.

Kaut arī plaša diafragma atmiņa negarantē kameras kvalitāti, mazāka f-stop vērtība sensoram piešķir vairāk gaismas, kas samazina slēdža ātruma laiku, lai samazinātu izplūšanu, un samazina sensora troksni. Šī vērtība vienmēr jāapsver kopā ar pikseļa izmēru, jo lielākiem pikseļiem nav obligāti nepieciešama tik plaša diafragma, lai iegūtu pietiekami daudz gaismas. Tomēr mazi pikseļi un maza diafragma ir pārliecinoša zīme, ka problēma būs zema apgaismojuma veiktspēja.

Samsung Galaxy S9 bija pirmais, kas ieviesa Dual Aperture tehnoloģiju. Vienā objektīvā varat izvēlēties f / 1,5 un f / 2,4.

Objektīva kvalitāte

Ne mazāk svarīgs, bet bieži novārtā atstāts komponents visās viedtālruņu kameru grupās ir objektīvs, un tāpat kā viss pārējais, arī šie ievērojami atšķiras ar kvalitāti. Galu galā netīrs objektīvs uzņem sliktus attēlus, un no tā izriet, ka objektīva stikls ar vāju skaidrību vai caurspīdīgumu samazinās sensoram nokļūstošās gaismas daudzumu un tādējādi pasliktinās attēla kvalitāti.

Viedtālruņiem, kas izmanto ļoti plašas atveres, piemēram, jaunajam Galaxy S10, nepieciešama īpaša īpaša uzmanība objektīva noformējumam, lai izvairītos no aberācijas kropļojumiem un objektīva uzliesmojuma efektiem, kas vajā dažas ierīces. Apsveriet to šādi: ir grūtāk precīzi fokusēt gaismu, kad tā nonāk caur platāku caurumu, tāpēc, ražojot objektīvus, ir jāpievērš vēl lielāka uzmanība. Aberācijas kropļojumi aptver virkni problēmu, kas rodas, ja objektīvs nevar perfekti fokusēt gaismas punktu. Telefoni ar plašu diafragmu pēc definīcijas ir mazāk fokusēti uz konkrētu ainas daļu nekā tie, kuriem ir slēgtāka atvere, un tāpēc tie ir vairāk pakļauti problēmām.

Aberācijas kropļojumiem ir dažādi efekti. Tie ietver sfērisku aberāciju (samazinātu skaidrību un asumu), komu (izplūšanu vai astes veidošanos), lauka izliekumu (fokusa zudumu malās), kropļojumus (attēls ir izliekts vai ieliekts) un hromatisko aberāciju (nekoncentrētas krāsas un sadalīta balta gaisma), cita starpā . Skatiet dažus piemērus zemāk (avots).

Kameru objektīvi, ieskaitot viedtālruņu objektīvus, ir izgatavoti no vairākām “labojošām grupām”, kas paredzētas, lai pareizi fokusētu gaismu un samazinātu šīs aberācijas. Lētākām lēcām parasti ir mazāk grupu, un tāpēc tās ir vairāk pakļautas problēmām.Svarīga loma šeit ir arī objektīva materiāliem, jo ​​augstākas kvalitātes stikls un vairāki pārklājumi piedāvā labāku korekciju un mazāk kropļojumu. Fotogrāfi dažreiz tos sauc par “ātrajiem” objektīviem.

Apsveriet to šādi: ir grūtāk precīzi fokusēt gaismu, kas nonāk caur platāku caurumu, tāpēc, ražojot platas diafragmas objektīvus, ir jāpievērš vēl lielāka uzmanība.

Objektīva kvalitāti ir grūtāk spriest pēc cipariem vai speciālās lapas, un daudzi tālruņu ražotāji to nemaz nemin. Diemžēl šis jautājums sarežģī sarunas par diafragmas atvērumu un pikseļu izmēriem, jo ​​objektīvu samazināšana varētu padarīt šos notikumus nelietderīgus.

Par laimi, daži slaveni optikas uzņēmumi tagad ir iesaistīti viedtālruņu tirgū, tostarp Zeiss, Leica un citi.

Jāsecina, ka objektīva kvalitāte ir tikpat svarīga kā citi mūsu apspriestie faktori, ja ne vairāk kā slikts objektīvs var atsaukt labu inženierzinātni, kas izdarīta citur. Diemžēl tas ir grūts faktors, lai saprastu, un gandrīz neiespējami novērtēt, nepārbaudot kameru.

Saliekot to visu kopā

Tagad jūs zināt atbildi uz “kas ir diafragma”, kas jums ir tik labs. Kā jūs jau esat domājuši, diafragmas atvērums nav viss, kas beidzas ar labu viedtālruņa kameras iestatīšanu. Tāpat kā lielākajā daļā citu fotogrāfiju apgabalu, pieņemot lēmumu par pirkumu, tas nav ļoti noderīgs skaitlis, jo tas pats par sevi nav kvalitātes rādītājs. Tomēr tas piedāvā vairākas priekšrocības, ieskaitot iespēju labāk uztvert vāju gaismu un lielāku slēdža ātrumu.

Tur esošajiem radošajiem darbiem plašāka diafragma papildus labāku darbības kadru potenciālam, salīdzinot ar interesantām fotografēšanas iespējām, patiešām neko daudz nesniedz. Objektīvi tiek fiksēti viedtālrunī, un sensoru mazais izmērs nozīmē, ka jūs nekad neredzēsit daudz mākslinieciskas izplūšanas vai daudz kontrolējat to, izņemot ļoti tuvplānus. Mūsdienās vairums tālruņu kameru, kas piedāvā “bokeh” efektus, to dara, izmantojot programmatūru un / vai kopā ar sekundārās kameras datiem. Platleņķa un tālummaiņas kameras ir daudz interesantākas iespējas, ja meklējat unikālus kadrus.

Tomēr mazie viedtālruņu sensori ir īpaši jutīgi pret vāju apgaismojumu, un plašākai diafragmas atvērumam apvienojumā ar lielisku objektīvu un sensoru teorētiski vajadzētu palīdzēt samazināt troksni un radīt labāk izskata attēlus. Tomēr galu galā vienīgais veids, kā pārliecināties, ir pats izmēģināt kameru.

Man pietrūkt veco labo dienu, kad cilvēki attāja nedrošu interneta avienojumu, un man nevajadzēja tērēt naudu internetā… ak, pagaidiet, e emu teici pārāk daudz. lēpšana (pārvarā)! Jebkurā gadījumā mūd...

Šonedēļ mē pārbaudīim, cik daudz jū zināt par amung un Apple - diviem lielākajiem konkurentiem viedtālruņu telpā. Jūu uzdevum ir izdomāt lieta, piemēram, kurš no diviem uzņēmumiem iztrādāja noteiktu t...

Tev