Kas ir Google Fuksija? Vai šī ir jaunā Android?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Google Fuchsia OS - THIS IS IT!!!
Video: Google Fuchsia OS - THIS IS IT!!!

Saturs


Uzņēmumam, kurš sāka savu darbību kā meklēšanas nodrošinātājs, Google zem savas jostas ir pārsteidzošs skaits operētājsistēmu. Ir Android un tās daudzās permutācijas, ir arī Chrome OS, un tagad uzņēmums strādā pie pilnīgi jaunas alternatīvas: noslēpumainās Google Fuchsia OS.

Ilgu laiku mums nebija ne jausmas par Google plāniem attiecībā uz šo jauno OS, taču jaunākās baumas apgalvo, ka Fuchisa komanda strādā, lai tā darbotos visu veidu ierīcēs. Mēs pat esam spējuši paspēlēties ar dažām agrīnām konstrukcijām sev. Šeit mēs iedziļināsimies viss, ko mēs zinām sīkāk, un iedziļināsimies, ko mēs domāju, ka galu galā varētu būt paredzēta Google Fuksija.

Īsa Google Fuksijas vēsture

Google Fuksija pirmo reizi parādījās vietnē GitHub 2016. gada augustā bez nulles spēles vai Google skaidrojuma. GitHub ir atvērtā koda platforma izstrādātājiem, kuri vēlas dalīties projektos un sadarboties ar tiem. Tāpat kā Android pirms tam, arī Fuksija ir atvērtā koda un bezmaksas programmatūras gabals.


Ars Technica

Tomēr atšķirībā no Android un Chrome OS Google Fuchsia ir tāda balstīta uz Linux, bet drīzāk paša Google jaunais mikrokernelis ar nosaukumu “Zircon” (kas nozīmē “mazais kodols”). Zirkon, kas agrāk bija pazīstams kā fuksīns, ir paredzēts iegultām sistēmām - jēgas sistēmām, kuras veic vienu darbu kā daļu no lielāka mehānisma. Cirkonu izstrādāja kodētājs ar nosaukumu Travis Geiselbrecht, kurš arī izveidoja NewOS kodolu, kas darbina Haiku OS.

Fuksijai ir arī spēja darboties ar viedtālruņiem, planšetdatoriem un galddatoriem, un mērogojamība, šķiet, ir tās dizaina galvenais nomnieks.

Neskatoties uz iegulto sistēmu pirmsākumiem, Google Fuchsia ir arī spēja darboties viedtālruņos, planšetdatoros un galddatoros, un mērogojamība, šķiet, ir tās dizaina galvenais nomnieks. 2017. gada maijā Fuksija ieguva lietotāja saskarni un viens no izstrādātājiem, kas strādāja pie projektiem, bļāva, ka tas nav tikai “izgāztuves ceļš”, bet arī reāls projekts, izraisot spekulācijas, ka Google tam ir paredzētas lielākas lietas.


Kam paredzēta Google Fuksijas operētājsistēma?

Pašlaik mums joprojām nav ne jausmas, ko šīs lielākās lietas varētu radīt.

Protams, visgraujošākais apgalvojums ir tāds, ka Fuksijas OS gaida spārnos, lai aizstātu Android. Jaunākās baumas par to, ka Fuchisa nākamajos piecos gados varētu aizstāt gan Android, gan Chrome OS, pati Google ātri parādīja. Lai gan uzņēmums nav pilnībā noliedzis, ka Fuksija kādā brīdī varētu aizstāt Android, neizskatās, ka mēs tomēr drīz mēģinātu mainīt šīs vietnes nosaukumu uz “Fuksijas pārvalde”. Kas ir labas ziņas, jo šis vārds to dara ar to pašu gredzenu.

Jaunākās baumas liecina, ka Fuksiju vispirms varētu instalēt viedajās mājas ierīcēs, piemēram, viedajos skaļruņos, pirms attīstības komandas pāriet uz instalēšanu klēpjdatoru ierīcēs un pēc tam uz viedtālruņiem. Ir svarīgi atzīmēt, ka Google varētu vienkārši apturēt Fuksijas attīstību, ja tā uzskata, ka tā nedarbojas.

Google I / O izstrādātāju konferencē maijā maijā Android un Chrome vadītājs Hiroshi Lockheimer sniedza mums papildu informāciju par platformu, sakot, ka tā ir paredzēta visiem formas faktoriem, nevis tikai tālruņiem, planšetdatoriem vai personālajiem datoriem. Runā ar The Verge, Lockheimers arī sacīja: “Mēs skatāmies uz to, kāds varētu būt jauns operētājsistēmas pārņemšana. Fuksijas mērķis ir tikai modernizēt operētājsistēmas un lietas, ko mēs mācāmies no Fuksijas un ko varam iekļaut citos produktos. ”Balstoties uz šiem komentāriem, šķiet, ka Fuksija šobrīd ir OS koncepciju paraugs.

Ko Google Fuchsia varētu darīt, ko nevarētu sasniegt, vienkārši atjauninot Android vai Chrome? Tam visdrīzāk ir sakars ar kodolu, kas tam dod iespēju samazināt mērogu līdz iepriekšminētajām iegultajām sistēmām un citām mazākām ierīcēm. Kaut arī ir zināms, ka Android iekļūst mājsaimniecības ierīču teritorijā, fuksija būtu daudz labāk piemērota jūsu viedajām zobu sukām, ledusskapjiem un robotu putekļsūcējiem.

Citiem vārdiem sakot, Fuksija varētu būt solis, gaidot IoT - lietu internetu. IoT apraksta tādu viedierīču visuresošo līmeni, kas mājas automatizāciju pārceļ uz nākamo līmeni. Padomājiet par piena kartona kastēm, kas sarunājas ar jūsu ledusskapi, un pasūtiet nomaiņas, izmantojot Amazon (piegādā drone), kad jums trūkst laika. Tā ir nākotne, uz kuru mēs virzāmies, un daudzējādā ziņā mēs jau esam tur. Gatavošanās šai paradigmas maiņai ir saprātīgs solis jebkuram uz priekšu domājošam tehnoloģiju uzņēmumam, un Fuksijas OS var piedāvāt kopēju operētājsistēmu, kas var sasaistīt visas šīs sistēmas, kā arī kādu lielāku ierīci, lai tās kontrolētu.

Gatavošanās šai paradigmas maiņai ir saprātīgs solis jebkuram uz priekšu domājošam tehnoloģiju uzņēmumam.

Tāpat Fuksijai ir iespēja mērogot līdz lielākām ierīcēm, piemēram, klēpjdatoriem un datoriem, un tā var atbalstīt ARM, MIPS un x86 procesorus. Patiešām, saistības projektā parāda, ka Fuksija tagad ir saderīga ar Huawei's Kirin 970 mikroshēmu un to var darbināt ar savu Honor Play viedtālruni.

Fuksijas OS piedāvā arī atbalstu Dart un Flutter. Dart ir paša Google skriptu valoda, kuru izmanto, lai darbinātu vairākas paša uzņēmuma programmas, piemēram, AdWords. Flutter ir rīks, ar kura palīdzību izveidot platformu, augstas veiktspējas mobilās lietotnes Dart. Tas var būt, kā nākotnes lietotnes var rakstīt platformai, un nākotnē tās varētu izmantot, lai piedāvātu savietojamību ar atpakaļejošu datumu. Arī pats Flutter ir jauns un joprojām ir beta versijā, tāpēc varbūt tas viss ir daļa no lielā plāna? Nekad nevaru precīzi pateikt, vai Google strādā pie ģenerālplāna vai tikai veido to, kā tas notiek.

Ars Technica

Tātad to visu var uzskatīt par mēģinājumu defragmentēt mērķauditorijas un apvienot Chrome OS un Android. Defragmentēšana, ieviešot trešo operētājsistēmu ... tikai Google!

Tas varētu izklausīties neprātīgi, bet šādu soli no Google jau sen ir gaidījis, ar tagad plauktiņā nodoto projektu “Andromeda” savulaik plānojis pildīt šo lomu. Andromeda īpaši plānoja piedāvāt Chrome OS funkcijas Android (nevis otrādi), un tika gaidīts, ka tā parādīsies arī jaunajā aparatūrā, piemēram, klēpjdatorā “Bison” (kas, domājams, tagad tiek nodots arī metāllūžņos).

Google Poly API: 3D līdzekļu izgūšana jūsu VR un AR Android lietotnēm

Pagaidām mums ir jādara viss, kas saistīts ar operētājsistēmas Chrome OS darbību Android lietotņu vietā. Tomēr saskaņā ar vadošo redaktoru vietnē 9to5Google, Stefans Hols, Google avoti ir aprakstījuši Fuksiju kā šī projekta “garīgo pēcteci”. Tas liek domāt, ka savstarpēja savietojamība joprojām ir ļoti būtisks virzītājspēks, pat ja OS tiek veidota kā kaut kas pilnīgi atšķirīgs no paša sākuma.

Patiešām, jaunākās izmaiņas Google Android atvērtā pirmkoda projektā, šķiet, apstiprina, ka uzņēmums patiešām cenšas padarīt Fuksiju saderīgu ar Android lietotnēm. Readme failā tajā teikts: “Šie mērķi tiek izmantoti, lai veidotu ART Fuksijai”. Tā kā ART ir Android Runtime saīsinājums, ko izmanto Android lietotņu palaišanai, šķiet, ka Google ļaus ierīcēm ar instalētu Fuksiju palaist Android lietotnes.

Šobrīd viss ir iespējams. Šajā brīdī Fuksija joprojām varētu nonākt kā vēl viens neveiksmīgs Google projekts. No otras puses, izskatās, ka šobrīd tas tiek ne tikai aktīvi attīstīts, bet arī tas, ka Google darbā pieņem inženierus no citiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kas strādā pie tā. Šīs nomas piemērs ir nesenais paziņojums no Bila Stīvensona, kurš iepriekš 14 gadus strādāja Apple par vecāko Mac OS inženieri. Atjauninot savu LinkedIn profilu 2019. gada janvārī, Stīvensons paziņoja, ka sāks strādāt Google 1. februārī, “lai palīdzētu tirgū laist jaunu operētājsistēmu ar nosaukumu Fuksija”.

Kāda ir Fuksijas lietošana?

Fuksijas pašreizējā mobilā lietotāja saskarne tiek saukta par “Armadillo”, un tā joprojām ir sākuma stadijā. Tomēr tam jau ir dažas iespaidīgas iespējas, un tas ir pietiekami tālu, lai tīkotāji un hakeri varētu to izveidot un darboties telefonos, planšetdatoros un datoros.

Ja jūs iet cauri šim procesam, tad ar ko jūs sagaidīsit?

Patlaban Fuksijas sākuma ekrānu veido vertikāli ritināms lietotņu saraksts. Viens no tiem ir profila karte, kurā ir profila attēls, daži pamatiestatījumi un datums un laiks. Tas dzīvo ekrāna apakšā. Ir arī meklēšanas funkcija un tastatūra, kurai ir dažas līdzības ar Gboard, kaut arī trūkst daudz funkciju.

Ars Technica

Pagaidām reālu lietotņu nav, un, izvēloties kādu no ritināšanas saraksta vienumiem, tiks parādīti vietturi. Tomēr interesanti ir tas, ka jūs jau varat gūt labumu no iespaidīgajām daudzuzdevumu funkcijām. Piemēram, ja velkat vienu lietotni uz citu, jums tiks dota iespēja pāriet uz dalītā ekrāna režīmu, šīm divām lietotnēm uzņemot augšējo un apakšējo daļu atbilstoši jūsu vēlmēm. Un, ja jūs pēc tam atgriezīsities mājās (ko jūs darāt, pieskaroties centrālajam punktam ekrāna apakšā), varat ievilkt grupā trešo vai pat ceturto lietotni, lai tos visus izmantotu vienlaikus. Varat arī iestatīt izkārtojumu tā, lai tikai viena lietotne aizņem lielāko daļu ekrāna ar cilnēm, lai pārslēgtos uz citām, kuras jūs izmantojat augšpusē.

Man ļoti patīk daudzuzdevumu funkciju izskats, lai gan man personīgi šķiet, ka ideja ritināt visas manas lietotnes sarakstā ir nedaudz pievilcīga. Varbūt nākotnē Fuksija atbalstīs pielāgotos palaidējus, piemēram, Android. Man, es jau jūtos nostaļģiski pret Android!

Man, es jau jūtos nostaļģiski pret Android!

Tomēr, ja instalējat Fuksiju uz darbvirsmas, jums būs jāizmanto nedaudz atšķirīga lietotāja saskarne, kas pazīstama kā “Capybara”. Par šo operētājsistēmu ir zināms mazāk, taču tas ir vēl viens Fuksijas OS mērogojamības piemērs. Ideja ir (domājams), ka tas darbosies nedaudz līdzīgi kā Continuum funkcija operētājsistēmā Windows, tāpēc lietotāja saskarne mainīsies atkarībā no displeja lieluma, kurā darbojas operētājsistēma. Capybara ir paredzēta tastatūrai un pelei, un tā daudz vairāk izskatās kā Chrome OS ar uzdevumjoslu, darbības pogu un stūrī esošajām opcijām. Šķiet, ka lietotnes darbosies velkamos logos.

Varat pārbaudīt, kā Capybara UI var izskatīties attēlā, kuru izveidojis 13 gadus vecais entuziasts un izveicīgais Noa Kains. Paturiet prātā, ka tas ir spekulatīvs, ļoti pamata un ļoti iespējams, ka mainīsies līdz ar attīstību

FAA ļaudi kontrolē gaia telpu Amerika avienotajā Valtī, viņu dronu likumi un noteikumi ir iztrādāti drošībai un daudzā paaule valtī ir atdarināti vai atbalojušie. Cenšotie nodrošināt debei drošu, viņi...

Atjauninājum, 2019. gada 11. oktobri (plkt. 10:10 ET):Pēc Android 10 atjaunināšana plānu atklāšana uz katuve OnePlu 7T Pro izlaišana laikā OnePlu nolēma mazliet pakaidrot ava piezīme. Ievietojot ziņoj...

Mēs Iesakām Jūs Redzēt