Kas ir nakts režīms un kā tas darbojas?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
MANS DIENAS REŽĪMS
Video: MANS DIENAS REŽĪMS

Saturs


Tie, kas seko jaunākajām viedtālruņu kameru tendencēm, iespējams, ir dzirdējuši par “Night Mode”, “Night Sight”, “Bright Night” vai citiem līdzīgiem noteikumiem. Šie jaunie fotografēšanas režīmi, šķiet, viedtālruņiem nodrošina nakts redzamību, un rezultāti ir izrādījušies pārsteidzoši.

Par ko tomēr ir runāts šajā nakts režīmā? Kā tas darbojas? Vai tas ir piemērots rīks jums? Šodien mēs esam šeit, lai pastāstītu jums visu, kas ir jāzina par šiem vājā apgaismojuma viedtālruņu fotografēšanas režīmiem, tāpēc pieturieties pie tā, lai dzēstu visas šaubas.

Izpratne par slikta apgaismojuma fotogrāfiju un tās ierobežojumiem

Fotoattēlu fotografēšana vājā apgaismojumā ir bijis izaicinājums kopš kameru darbības sākuma, vienkārši tāpēc, ka tās darbojas ar gaismu. Tehnoloģija ir nogājusi garu ceļu, taču joprojām pastāv zināmi ierobežojumi.

Noteikumi, kas jāņem vērā:

  • ISO: Attiecas uz filmas jutīgumu pret gaismu. Jo augstāks ISO, jo jutīgāka filma ir pret gaismu, padarot attēlu ātrāku. ISO paaugstināšana rada arī lielāku troksni.
  • Slēdža ātrums: Attiecas uz laiku, kad sensors ir pakļauts gaismas iedarbībai. Samazinot aizvara ātrumu, attēli var kļūt asāki. Ilgāku slēdža ātrumu var ietekmēt kustība, radot kustības izplūšanu.

Lielumam ir nozīme, runājot par attēla sensoriem. Lielāks sensors var izturēt augstāku ISO līmeni un radīt mazāk digitālā trokšņa. Lielāka ISO jutība samazina arī nepieciešamību pēc ilgāka slēdža ātruma, efektīvi padarot attēlu asāku.


Lielākā daļa viedtālruņu sensoru ir 1 / 1,7 collas vai 1 / 2,3 collas, bet daži ir nedaudz zemāki vai augstāki. Kā redzat attēlā iepriekš, tas nav daudz. Tad kāpēc neizmest viedtālrunī lielāku sensoru un padarīt to visu labāku?

Galvenā problēma šeit ir lielums, kas arī ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā viedtālruņos, jo tie ir iesaiņoti ar tehnoloģijām, taču tiem ir ļoti ierobežota telpa. Ir ļoti grūti iemest lielu sensoru tālruņa aizmugurē. Tas nozīmē, ka viedtālruņu ražotājiem ir uzdots uzlabot attēlus vājā apgaismojumā, vienlaikus saglabājot sensorus mazus, un labākais veids, kā to izdarīt, ir, izmantojot programmatūru.

Pēcapstrāde var palielināt ekspozīciju, pielāgot baltā balansu, izlīdzināt krāsas un daudz ko citu. Tomēr visām šīm izmaiņām ir sekas, kas ietekmē attēla kvalitāti. Tāpēc Google un citi ražotāji izvēlas palīdzēt lietotājiem ar paņēmieniem, kas pazīstami kā “Nakts režīms” vai Google “Nakts skats”.


Kā darbojas nakts režīms?

Šie uzlabošanas režīmi vājā apgaismojumā ir nedaudz sarežģīti saprotami, taču tie būtībā darbojas līdzīgi tehnikai, kas pazīstama kā HDR.

  • Mobilais HDR: kāds ir viss satraukums?
  • Ko profesionālais fotogrāfs var darīt ar lētu Android tālruņa kameru

Noteikumi, kas jāņem vērā:

  • HDR: Apzīmē augstu dinamisko diapazonu. Tas ir paņēmiens, ko izmanto, lai līdzsvarotu apgaismojuma līmeni visā fotoattēlā. HDR tiek panākts, fotografējot vairākus attēlus dažādos ekspozīcijas līmeņos (parasti mainot tikai slēģa ātrumu). Pēc tam šie fotoattēli tiek apvienoti, lai parādītu ēnas un pazeminātu izceltās vietas, iegūstot vairāk informācijas pāri kadram.
  • Iekavās: Viena un tā paša attēla kopēšanas tehnika ar dažādiem iestatījumiem, pēc tam to apvienošana, izmantojot specializētu programmatūru. Tas ir labi, ja nepietiek ar viena attēla uzņemšanu.

Būtībā Android nakts režīms (vai neatkarīgi no tā, ko jūsu ražotājs to sauc) izmanto mākslīgo intelektu, lai analizētu ainu, kuru mēģināt fotografēt. Tālrunī tiks ņemti vērā vairāki faktori, piemēram, gaisma, tālruņa kustība un tveramo objektu kustība.

Pēc tam ierīce uzņems virkni attēlu ar dažādiem ekspozīcijas līmeņiem, izmantos iekavās ievietotus attēlus un vienā attēlā parādīs tik daudz detaļu, cik vien iespējams.

Protams, aizkulisēs notiek daudz vairāk. Tālrunim ir jāmēra arī baltā balanss, krāsas un citi elementi, ko parasti veic ar iedomātā algoritma palīdzību, ko daudzi no mums pilnībā nesaprot.

Šajā rakstā mēs galvenokārt esam runājuši par Google ieviešanu. Dažādi ražotāji var izmantot nedaudz atšķirīgas metodes, taču kopumā visam procesam jābūt ļoti līdzīgam.

Kā palīdz nakts režīms

Ja mēs vienkārši palielinātu ISO, fotoattēls iznāk vai nu pārāk tumšs, pārāk skaļš vai pārāk mīksts. Ja vien jūs neveicat ilgstošas ​​ekspozīcijas fotografēšanu, kurai nepieciešams uzņemt attēlu ilgāku laika periodu, šajā gadījumā tālrunim ir jābūt ļoti stabilam (parasti ar statīvu). Attēla manuālai dublēšanai ir nepieciešama arī stabilitāte.

Izmantojot nakts režīmu, vidusmēra patērētājs var aizmirst par smagu statīvu nēsāšanu, sarežģītu paņēmienu apgūšanu vai šausminošu fotoattēlu uzņemšanu vājā apgaismojumā.

Edgars Červantess

Izmantojot nakts režīmu, jūs iegūstat labāko no abām pasaulēm. Varat turēt viedtālruņa kameru ar roku, dažu sekunžu laikā uzņemt attēlu un ļaut programmatūrai veikt pārējo darbu. Vidusmēra patērētājs var aizmirst par smagu statīvu nēsāšanu, sarežģītu paņēmienu apgūšanu vai samierināšanos ar neglītām fotogrāfijām.

Nakts režīms ir negatīvs

Fotogrāfijā viss nāk ar izmaksām, un nakts režīmi nav izņēmums. Metodei ir savas negatīvās puses.

Galvenais vaininieks ir tas, ka Nakts režīmi neveicas ar kustīgiem objektiem. Tā kā tehnika prasa vairākus kadrus, kustībā esošos objektus var izplūdināt vai pilnībā izdzēst. Režīms ir labāk aprīkots, lai apstrādātu statiskas ainas.

Protams, jebkura fotografēšana nakts režīmā prasīs arī ilgāku laiku. Dzīve ir pilna ar īsiem mirkļiem, tāpēc, ja jums nav rezerves 3–5 sekundes, labāk ir prom no šiem specializētajiem fotografēšanas režīmiem. Jums varētu būt labāk automašīnā Auto, ja vēlaties nofotografēt šo ātruma pārsniegšanas Lambo.

Vai esat gatavs nakts režīmam?

Tagad, kad jūs zināt, kāds ir nakts režīms, jūs varētu vēlēties to izmantot nakts piedzīvojumiem. Diemžēl ne katrs tālrunis šobrīd piedāvā nakts režīma funkciju, taču šeit mēs uzskaitīsim dažus no mūsu iecienītākajiem. Kaut arī visi zemāk uzskaitītie tālruņi ir flagmaņi, noteikti ir dažas budžeta ierīces, kas ir ieviesušas šo funkciju, piemēram, Honor 10 Lite un Realme 2 Pro.

Google Pixel 3 un Pixel 3 XL

Night Sight ir pieejams visiem Pixel tālruņiem, taču Pixel 3 un Pixel 3 XL acīmredzami ir mūsu iecienītākie. Šiem tālruņiem ir pārsteidzoša kameru kvalitāte, lieliska attēla stabilizācija (kas palīdzēs ar Night Sight), un kopumā tie ir satriecoši.

  • Google Pixel 3 un Pixel 3 XL pārskats: Android iPhone
  • Google Pixel 3 kameras: lūk, ko viņi var darīt

Huawei P30 Pro

Protams, Huawei jaunākais un labākais tālrunis ar kameru nāk ar nakts režīmu. Ķīnas uzņēmums ir plaši pazīstams ar savām fotografēšanas iespējām, tāpēc šī varētu būt vēl viena lieliska iespēja jums.

  • Huawei P30 Pro apskats: tālrunis ar lielvarām
  • Huawei P30 Pro kameru apskats: nākamā līmeņa optika, vājā apgaismojuma karalis

Samsung Galaxy S10 un Galaxy S10 Plus

Samsung funkcija Bright Night, ko izmantoja, lai automātiski ieslēgtos, kad tā atklāja ļoti tumšu vidi, taču aprīļa atjauninājums ļāva funkciju manuāli aktivizēt. Arī tālrunis ir iecienīts industrijas pārstāvis.

  • Samsung Galaxy S10 pārskats: Vidusceļu ir grūti atrast
  • Samsung Galaxy S10 Plus apskats: Gandrīz virsotne

OnePlus 6T

OnePlus savu režīmu sauc par Nightscape. Sākot ar 549 USD, tā ir vispieejamākā flagmaņa līmeņa ierīce šajā sarakstā, taču tas nenozīmē, ka tā atpaliek. OnePlus 6T ir lielisks viedtālrunis visapkārt.

  • OnePlus 6T pārskats: principā lieliski

Iesaiņošana

Vai nakts režīms ir šeit, lai paliktu, vai tā ir garām ejoša iedoma? Tā noteikti ir jauka īpašība, kas ir pieejama, kad ir īpaši tumšs, taču pieskarieties komentāriem, lai paziņotu mums, vai izmantosit šo funkciju.

Microoft Excel ir vien no vivarīgākie biznea rīki, ka jebkad izveidoti. Kļūti par ekpertu, un tev ta vi ir galīgā pārvedamā prame....

Microoft Excel var atrat gandrīz jebkurā modernā biroja telpā, tāpēc, iemācotie pilnībā izmantot tā potenciālu, varat atvērt daudzveidīg iepēju klāt....

Populārs Portālā