Kas ir portreta režīms un kuriem tālruņiem tas ir piemērots?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
🧠 Отключать зарядное устройство из розетки или нет? 🔋
Video: 🧠 Отключать зарядное устройство из розетки или нет? 🔋

Saturs


Izmantojot viedtālruni, ir liela iespēja fotografēt un uzņemt video. Ir salīdzinoši jauna funkcija, ko daudzi viedtālruņi ir saukuši par portreta režīmu, un, ja to pareizi izmanto, tas var aizņemt daudz laika fotografēšanas spēlē. Tomēr jūs, iespējams, nezināt, kāds ir portreta režīms vai kā tas tiek izmantots. Kas īsti ir portreta režīms? Labs jautājums.

Pārbaudīsim portreta režīmu, cenšoties atdalīt mārketinga žargonu no faktiem. Mēs jums arī pateiksim pašreizējo viedtālruņu ar portreta režīmu sarakstu, lai jūs varētu pieņemt apzinātus pirkšanas lēmumus.

Sāksim!

Kas ir portreta režīms?

Portreta režīms ir termins, ko izmanto, lai aprakstītu mākslīgo bokeh (BOH-kay) efekts, ko rada viedtālruņi. Bokeh ir fotografēšanas efekts, kurā attēla objekts tiek fokusēts, kamēr fons izkrīt no fokusa.Izmantojot portreta režīmu, lai izveidotu bokeh efektu, jūs varat uzņemt dinamiskas fotogrāfijas, kas izskatās profesionālākas.


Gadiem atpakaļ, ja jūs vēlētos uzņemt kvalitatīvus fotoattēlus, jums būtu nepieciešama DSLR vai analogā kamera. Mūsdienās pat vidējas klases viedtālruņi var sasniegt izcilus rezultātus.

Tomēr viens no lielākajiem viedtālruņu fotografēšanas vēsturiskajiem ierobežojumiem bija spēja simulēt dziļumu, izmantojot bokeh. Bez lieliem fokusa attālumiem, lieliem sensoriem un fokusēšanas kontroles pat augstas klases tālruņi nevarētu radīt miglainā fona efektu.

Nesen, tomēr, sasniegumi skaitļošanas fotogrāfijā, kā arī divu objektīvu viedtālruņu kameru ieviešana ir radījuši telefoniem mākslīgo bokeh. Lielākā daļa viedtālruņu ražotāju šo efektu mārketinga materiālos dēvē par portreta režīmu. Turklāt iestatījumu lielākajā daļā kameru lietotņu, kas rada bokeh, parasti sauc par “Portrait Mode” vai vienkārši “Portrait”.

Portreta režīma piemēri

Jūs zināt, ko viņi saka: attēls ir tūkstoš vārdu vērts. Paturot to prātā, apskatīsim dažus fotoattēlu piemērus, izmantojot portreta režīmu, lai izveidotu Bokeh efektu. Zemāk atradīsit attēlu galeriju, kas uzņemta ar dažādiem viedtālruņiem, izmantojot portreta režīma iestatījumu.


Ritinot fotoattēlus, pievērsiet uzmanību foniem:



Portreta režīms padara jūsu fotoattēla objektu patiešām popu. Tā kā fons ir izplūdis, acis dabiski virzās uz neskaidru attēla daļu. Pareizi lietojot, tas var būt spēcīgs paņēmiens.

Tomēr iepriekš minētie attēli nav “īsti”. Bokeh efekts netiek radīts, izmantojot tikai viedtālruņa objektīvu (vai objektīvus). Tā vietā viedtālruņa procesors, programmatūra un kameras aparatūra darbojas kopā, lai bokeh efektu izmantotu attēlam, kas nav bokeh.

Tā kā portreta režīma efektu radīšanai paļaujaties uz skaitļošanas algoritmu, rezultāti var atšķirties. Apskatiet zemāk redzamo fotoattēlu, kur tālruņa portreta režīma filtrs tiek sajaukts un efekts nav pareizs:

Kādu iemeslu dēļ algoritms noteica, ka Lanhas brilles mala ir daļa no fona un tādējādi to izplūda. Ja jūs izmantojāt DSLR, lai uzņemtu šo fotoattēlu, un radījāt bokeh efektu, izmantojot pašu objektīvu, nevis programmatūru, šī problēma nerastos.

Tomēr, kad, lai izveidotu bokeh attēlu, jūs izmantojat viedtālruni, jums nav jāvelkas ap lielu DSLR, kas noteikti ir izdevīgs. Paturot to prātā, neļaujiet dažiem kļūdainiem attēliem jūs atturēt. Par portreta režīmu atbildīgie algoritmi tikai uzlabojas, tāpēc problēmu arvien mazāk kļūs par turpmāko problēmu.

Kuri tālruņi atbalsta portreta režīmu?

Cerams, ka tagad jums ir labāka izpratne par portreta režīmu un to, kā bokeh efekti var padarīt jūsu fotoattēlus labākus. Tomēr kā uzzināt, vai viedtālrunis atbalsta šo funkciju?

Parasti vairums tālruņu ar vismaz diviem objektīviem, kas savienoti pārī, var radīt portreta režīma attēlus. Daži telefoni var radīt bokeh efektu, izmantojot tikai vienu aizmugurējo objektīvu (visievērojamākie piemēri ir Google Pixel 2 un Google Pixel 3), un daži tālruņi ar diviem objektīviem nevar veikt portreta režīmu (piemēram, LG V30). Tomēr, ja jauna tālruņa aizmugurē ir divi objektīvi, tas ir droši, ka tas fotografē portreta režīmā.

Daži viedtālruņi tagad tiek piegādāti arī ar diviem objektīviem priekšpusē. Tas ļauj pašportreta režīmā parādīt attēlus portreta režīmā. Tomēr ir tālruņi ar vienu selfija objektīvu, kas var veikt arī portreta režīmu.

Zemāk mēs esam izveidojuši sarakstu ar jaunākajiem viedtālruņiem, kuriem ir vismaz portreta režīma iespējas, vismaz ar aizmugurējo kameru. Šis saraksts nav pilnīgi visaptverošs, jo, iespējams, šeit ir iekļauti citi tālruņi ar portreta režīmu, taču mēs iekļāvām visas populārākās versijas.

Ir arī daudz veidu, kā “kapāt” tālruni, lai iegūtu portreta režīmu, ja to nepiedāvā oriģinālais OEM. Tomēr mēs to šeit neapskatīsim.

Samsung

LG

HTC

Sony

OnePlus

Google

Huawei

Goda vārds

Xiaomi

Vivo

Oppo

Motorola

Tātad tagad jūs zināt atbildi uz “kas ir portreta režīms”, kā arī to, kādi tālruņi to šobrīd piedāvā.

Pinball pēle ir notikuša gadu demitiem ilgi. Lai arī tai nav tik populāra iepēja kā kādreiz, joprojām ir ļoti daudz cilvēku, ka bauda florbolu. Jāatzīt, ka atlae operētājitēmā Android nav lielika, ta...

Tā kā Android pilnībā dominē mobilo akaru nozarē, Lielbritānija tālruņu tirgū ir pieejami nekaitāmi lieliki Android viedtālruņi. Apvienotā Karalite labākie Android tālruņi, ākot no gludām ierīcēm, ka ...

Mūsu Publikācijas