Kas ir Telegram Messenger un kāpēc man to vajadzētu izmantot?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 28 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
How To Use Telegram Messenger App
Video: How To Use Telegram Messenger App

Saturs


Iespējams, ka telegramma ir viens no populārākajiem ziņojumapmaiņas pakalpojumiem pasaulē, tomēr joprojām ir daudzi, kas nezina, kas tas ir. Diskusijās par tiešsaistes privātumu un drošību lietotne bieži tiek atmesta, taču ne visas ziņojumapmaiņas lietotnes ir drošas? Vai tādām lietotnēm kā WhatsApp un Facebook Messenger nav arī fiktīvas šifrēšanas no gala līdz galam? Kas padara Telegram tik īpašu?

Šajā rakstā mēs izskaidrosim, ko dara Telegram, kādas ir tā galvenās funkcijas un kāpēc jūs varētu apsvērt tā izmantošanu.

Kas ir Telegram?

Telegram ir daudzplatformu ziņojumapmaiņas pakalpojums, kuru dibinājis krievu uzņēmējs Pāvels Durovs. Tas tika ieviests Android operētājsistēmā Alfa 2013. gada 20. oktobrī, un tagad tam tiek lēsts 200 miljoni lietotāju mēnesī.

Telegram lietotāju skaitam ir tendence pieaugt ikreiz, kad privātuma skandāls nonāk kādā no tā lielākajiem konkurentiem.

Telegram Messenger: vienkārši vēl viena ziņojumapmaiņas lietotne?

Telegram galvenā funkcionalitāte ir tāda pati kā vairumam citu ziņojumapmaiņas lietotņu: Jūs varat citus Telegram lietotājus, izveidot grupas sarunas, zvanīt kontaktpersonām un sūtīt failus un uzlīmes.


Telegram līdzība ar citām populārākām ziņojumapmaiņas lietotnēm ir liela daļa no iemesla, kāpēc daži cilvēki vai nu par to nav dzirdējuši, vai arī nav ieinteresēti to izmantot. Ja viņi jau izmanto ziņojumapmaiņas lietotni un tā viņiem labi kalpo, kāpēc gan viņi varētu apsvērt citu ?

Telegram galvenā funkcija ir privātums, un, lai to nodrošinātu, tajā tiek izmantota šifrēšana no vienas puses uz otru. Tas kavē tos, kas atrodas ārpus abpusējas sarunas - vai tā būtu sabiedrība, valdība, hakeri vai kāds cits -, lai redzētu nosūtīto.

Parastai personai Telegram lietošana nenozīmē, ka viņu s ir privāti vai drošāki nekā lietojot WhatsApp.

Tomēr Telegram šo šifrēšanu izmanto tikai zvanos un tās “slepenajās tērzēšanas” funkcijā (par ko es vairāk runāju zemāk), nevis parastajās tērzēšanā - tās ir tikai šifrētas klienta - servera.Tikmēr WhatsApp, domājams, mazāk drošs pakalpojums, kopš 2016. gada ir izmantojis tiešo šifrēšanu s, zvanos un videozvanos. Abiem pakalpojumiem ir arī izvēles divu faktoru autentifikācija.


Tātad vidusmēra cilvēkam Telegram lietošana to nedara obligāti nozīmē, ka viņu s ir privātāks vai drošāks nekā tad, ja izmantojat WhatsApp. Patiesībā, ja vien viņi neizmanto slepenas tērzēšanas sarunas, WhatsApp ziņojumapmaiņa ir tehniski drošāka.

Ņemot to vērā, ir kāds Telegram aspekts, kas nozīmē, ka jūsu privātums, visticamāk, netiks ļaunprātīgi izmantots, un tas attiecas uz tā plašāku uzņēmējdarbības modeli.

Monetizācija

Jaunumu stāsti, piemēram, Facebook Cambridge Analytica skandāls, lietotnes, kas sūta datus uz Facebook bez lietotāja piekrišanas, un Amazon darbinieki, kas klausās to, ko jūs jautājat Alexa, visi ir raduši bažas par to, kā mūsu dati tiek uzraudzīti un izplatīti. Ja vēlaties izmantot vairāku miljardu dolāru uzņēmuma pakalpojumu, no tā var būt grūti izvairīties.

Saskaņā ar Telegram FAQ lapu, uzņēmumu finansē tā dibinātājs un izpilddirektors Pāvels Durovs, nevis reklāmas vai datu vākšanas un koplietošanas veidā. Tajā pašā lapā Telegram uzskaita arī vienu no diviem saviem interneta privātuma principiem kā “aizsargā jūsu personas datus no trešajām personām, piemēram, tirgotājiem, reklāmdevējiem utt.”

Citiem vārdiem sakot, lai gan lieliem uzņēmumiem, piemēram, Facebook, Amazon, Google un citiem, visiem var būt labi nodomi attiecībā uz šifrēšanu, autentifikāciju un privātumu, viņi visi integrējas ar reklāmdevējiem un datu apmaiņu tādā veidā, kā Telegram to nedara.

Kādas ir Telegram priekšrocības?

Telegram galveno funkciju saraksts var krustoties ar citām lietotnēm, taču starp to un konkurentiem pastāv daudz īpašu atšķirību. Šeit ir dažas no lielākajām atšķirībām.

Slepenas tērzēšanas

Iepriekšminētās slepenās tērzēšanas vietas ir vieta, kur jūs varat piedalīties šifrētā tiešā ziņojumapmaiņā ar kontaktu. Bet tas nav tikai ieguvums: slepenās tērzēšanas arī neatļauj personai no turienes pārsūtīt vai uzņemt ekrānuzņēmumus. Protams, kāds var nofotografēt ekrānu ar citu ierīci, taču tas joprojām tiek atturēts, un to pastiprina vēl viena funkcija: pašiznīcinošie taimeri.

Pašiznīcinātāji

Ja jūs nevēlaties, lai slepenajās tērzēšanas sarunās mūžīgi aizkavētos, Telegram ļauj iestatīt pašiznīcinošos taimerus, lai tos neatgriezeniski noņemtu. Pēc saņemšanas tas tērzēšanā paliek iepriekš noteiktu laiku - pirms pazušanas jūs varat izvēlēties laiku no vienas sekundes līdz vienai nedēļai.

Ja vēlaties sūtīt lielus failus, Telegram ir daudz konkurences.

Lai to izdarītu, jums īpaši jāpievērš uzmanība privātumam - tas nozīmē, ka jums nekad nebūs tērzēšanas žurnāla - tomēr tā ir jauka iespēja, kuras nav Facebook Messenger, WhatsApp un WeChat.

Globālā dzēšana

Sākot ar iepriekšējo mēnesi, Telegram ļauj lietotājiem izdzēst citu lietotāju nosūtītos sūtījumus. Tā ir nedaudz atšķirīga iezīme. Iespējams, ka tas, ka jūs dzēsīsit kāds cits, nejutīsies pārāk labi. Bet, ja saruna notiek starp jums un personu, kurai uzticaties, tas ir vēl viens ērts veids, kā kontrolēt tiešsaistes saziņu.

Liels faila lieluma ierobežojums

Ja vēlaties sūtīt lielus failus, Telegram ir liela konkurences daļa ar atbalstu līdz 1,5 GB failiem. Tikmēr WhatsApp ierobežojums ir 100 MB, WeChat limits ir 100 MB, un Skype limits ir arī 100 MB.

Pielāgojumi

Telegram nāk ar dažām pielāgošanas iespējām, kuras trūkst daudziem konkurentiem, kur jūs varat izvēlēties dominējošo lietotnes krāsu, kā Telegram atver saites, neatkarīgi no tā, vai lietotāja saskarne rāda animācijas vai nē, un daudz ko citu. Telegram ir arī čatbotu integrācija, kurā jūs varat izmantot un pat izveidot tērzēšanas robotus, lai uzlabotu pieredzi; šeit ir saraksts ar labākajiem.

Kādi ir Telegram mīnusi?

Video zvana

Izmantojot Telegram Messenger, nevar veikt videozvanus, ko atbalsta daudzi konkurējošie ziņojumapmaiņas pakalpojumi. Protams, tas nevar arī grupēt videozvanus, piemēram, WhatsApp, Skype un Facebook Messenger. Nobraukums būs atkarīgs no tā, cik šī funkcija ir svarīga.

Bezsaistes statusa funkcionalitāte

Telegramma var ļaut lietotājiem “parādīties bezsaistē”, taču funkcionalitāte ir problemātiska. Telegrammā tiek parādīts aprēķins par to, kad lietotājs pēdējoreiz piekļuvis lietotnei, lai citi varētu redzēt, vai jūs tajā esat bijis nesen vai pēdējā mēneša laikā. Lietotnē, kas ir saistīta ar konfidencialitāti, vajadzētu būt iespējai pilnībā paslēpt tiešsaistes statusu.

Jauna lietotāja paziņojums

Papildu privātuma kļūda ir tā, ka Telegram paziņo jūsu kontaktpersonām, kad tai pievienojaties - ja vien viņi iepriekš nav atteikušies. Lietotne nebrīdina jūs, ka kontaktpersonas tiks piespraustas (ja ir veids, kā no tā izvairīties, es to vēl atklāju), un tas ir liels brīdinājums tiem, kuri vēlas izmantot Telegram, lai saglabātu zemu profilu.

Popularitāte palielina popularitāti: WhatsApp mēģinājums atvienot ir Telegram cīņa.

Stāsti un statusi

Telegrammai trūkst dažu konkurējošu ziņojumapmaiņas lietotņu funkcijas Stāsti, kas ļauj izlikt attēlus vai īsus videoklipus, nepastarpinot īsziņas ar kontaktpersonu. Jāatzīst, ka lielākajai daļai cilvēku tā nav būtiska īpašība.

Lietotāji

Iespējams, ka lielākais Telegram trūkums salīdzinājumā ar vairāk populārām ir vienkārši šāds: popularitāte. Neskatoties uz simtiem miljonu fanu, Telegram joprojām ir līgas aiz WhatsApp, Facebook Messenger un WeChat aktīvajiem ikmēneša lietotājiem.

Ja atrodaties rietumos un satiekat jaunu kontaktpersonu, iespējams, ka viņi labprātāk izmantos WhatsApp, nevis Telegram Messenger. Popularitāte palielina popularitāti - mēģinājums atdarināt WhatsApp ir cīņa pret Telegram.

Vai man vajadzētu izmantot Telegram?

Pati “konfidencialitāte” tiešsaistes pakalpojumos nav īpaši pievilcīga produkta īpašība. Tas var būt neskaidrs: mēs ne vienmēr to varam izjust vai saprast, un dažreiz mēs to uztveram tikai tad, kad tiek atņemta privātums.

Ja esat īpaši privāta persona un jūs satrauc ziņu ziņojumi par tiešsaistes drošības un privātuma pārkāpumiem, noteikti apsveriet iespēju izmantot Telegram ar slepenās tērzēšanas iespējas ir iespējotas. Jums būs lielākoties tāda pati pieredze kā ar vairāk populārām ziņojumapmaiņas lietotnēm ar lielāku sirdsmieru.

Tas nebūt nenozīmē, ka Telegram pasargās jūs no visiem tiešsaistes pasaules radītajiem privātuma draudiem - plašāk par to jums vajadzētu iepazīties ar mūsu Android konfidencialitātes rokasgrāmatu. Telegram tikai piedāvā labu popularitātes un drošības laulību tiem, kam ir bažas par citām ziņojumapmaiņas lietotnēm.

Izmantojot Google Play veikalu, varat lejupielādēt Telegram bez maksas, izmantojot zemāk esošo pogu - ja vēlaties, izmēģiniet to ar draugu. Tiem no jums, kas to jau izmanto, kāda bija jūsu pieredze telegrammā? Paziņojiet man komentāros.

Redaktora piezīme: Rakstot šo darbu, vairākas reizes sazinājās ar Telegram, bet nesaņēma atbildi.

Pēc Huawei nepatikšanām drīz varētu paliktinātie būtik tirgu - akaņā arReuter, Eiropa Komiija varētu aizliegt Huawei 5G tīkla aprīkojumu Eiropa avienībā....

Iemācītie apgūt Excel var padarīt dzīvi daudz vieglāku kad runa ir par izklājlapām. Ir tik daudz lietu, ko šī jaudīgā programmatūra var darīt, ne tikai vienkāršu matemātiku un diagrammu un diagrammu i...

Popularitātes Iegūšana