Kas ir baltā balanss fotogrāfijā?

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 15 Maijs 2024
Anonim
Bad Balance - Светлая музыка
Video: Bad Balance - Светлая музыка

Saturs


Mūsdienu kameras mūs ir sabojājušas ar automātiskajiem režīmiem, padarot to viegli ignorēt baltā balansa iestatījumus. Jūs sapratīsit, ka baltā balanss ir ļoti svarīga fotogrāfijas sastāvdaļa, virzoties uz priekšu mākslā. Ir ļoti svarīgi iepazīties ar krāsu temperatūru un nokrāsu, un šodien mēs esam šeit, lai jums ar to palīdzētu!

Lasīt arī: Kāds ir fokusa attālums fotogrāfijā? Uz visiem jūsu jautājumiem atbildēja.

Kas ir baltā balanss?

Baltā balanss norāda uz fotogrāfijās redzamajiem krāsu temperatūras un nokrāsas efektiem. Dažādi gaismas avoti izstaro dažādas krāsas temperatūras, sākot no oranžas un zilas. Tāpat gaisma nāk ar nokrāsu, kas svārstās no zaļas līdz purpursarkanai. Baltā balansa iestatījumu maiņa palīdzēs jums atrast līdzsvaru starp šīm krāsām un sasniegt dabiskāku efektu.

Vairāk par toņu un krāsu temperatūru zemāk.

Kāpēc kamerām nepieciešama palīdzība ar baltā balansu?


Kad cilvēks redz priekšmetu, acis un smadzenes darbojas kopā, lai automātiski koriģētu krāsas, padarot baltu dabisku izskatu baltu. Neatkarīgi no tā, vai atrodaties saulainā dienā vai telpās ar volframa gaismu, krāsas izskatās dabiskas pēc tam, kad jūsu acis pierod pie vides, kas neaizņem daudz laika.

Kamerai ir vajadzīga neliela palīdzība, lai izdomātu, kā padarīt lietas dabiskas. Mūsdienu kameras mēģina sacensties ar mūsu smadzenēm un veic diezgan labu darbu, nosakot baltā balansu automātiskā režīmā, taču viņi var visu sakārtot.

Mūsdienu fotokameras veic diezgan labu darbu, nosakot baltā balansu automātiskajā režīmā, taču tās var novest pie nepareizas lietas.

Edgars Červantess

Izpratne par krāsu temperatūru

Krāsas temperatūru mēra kelvinos (K), kas ir temperatūras pamatvienība. Izpratne par to, kā darbojas kelvini, prasa daudz vairāk nekā šis raksts, bet mēs centīsimies izskaidrot īsi un vienkārši. Kelvini ir krāsu pamatā, ko izstaro “melns ķermenis”, kad tos pakļauj konkrētai temperatūrai. Augsta kelvinu krāsas temperatūra padarīs krāsas zilākas, bet zema - oranžākas.


Fotogrāfijā mums ir noteiktas baltā balansa iespējas, lai palīdzētu izdomāt pareizo kelvina līmeni, kāds būtu jāizmanto dažādos apstākļos.

  • Sveču gaisma: 1 000–2 000 K
  • Volframa spuldze: 2 500–3 500 K
  • Saullēkts saulriets: 3000–4 000 K
  • Luminiscences gaisma: 4000-5 000K
  • Zibspuldze / tieša saules gaisma: 5000–6 500 000
  • Mākoņainas debesis: 6500-8 000K
  • Spēcīgi mākoņi: 9 000-10 000K

Izpratne par nokrāsu

Tonis ir tikpat svarīgs, kas jāpatur prātā, fotografējot mākslīgā apgaismojumā un neparastās apgaismojuma situācijās (piemēram, saulrietus, saullēktus un citas dabas parādības). Gaismai var būt tā nokrāsa, kas svārstās no zaļas līdz purpursarkanai. Lai labotu attēla nedabisko krāsu, varat pievienot vairāk no abām krāsām.

Baltā balansa pielāgošana: kamerā vai pēcapstrādē

Tā ir personīga izvēle. Es esmu viens no tiem fotogrāfiem, kurš dod priekšroku tam, lai pēc iespējas vairāk būtu paveikts kamerā, tāpēc man ir tendence iestatīt baltā balansu kamerā un rediģēšanas laikā veikt tikai nelielas korekcijas.

RAW fotografēšanai ir savas priekšrocības, strādājot ar baltā balansu.

Edgars Červantess

RAW fotografēšanai šajā gadījumā ir savas priekšrocības, jo attēla failā tiek saglabāti visi dati un par atskaites punktu tiek izmantots baltā balanss. RAW attēla fails ļaus jums veikt manipulācijas ar krāsu temperatūru pēc sirds satura pēcapstrādes. Tāpēc mūsdienu fotogrāfiem ir tendence vairāk uzticēties kamerām. Baltā balansa iestatījumus var viegli atstāt automātiskajā režīmā un labot attēlus pēcapstrādē tikai tad, ja kamera izjaucas.

Tas neattiecas uz JPEG failu, kuram ir iestatīts baltā balanss. Attēls zaudēs kvalitāti, ja mēģināsit mainīt tā krāsu temperatūru un pārāk tonēt. Šādos gadījumos varat izmantot iepriekš uzskaitītās temperatūras opcijas.

Kā alternatīvu varat izmantot pielāgoto vai iepriekš iestatīto režīmu (PRE). Šī opcija mēra krāsu temperatūru un nokrāsu, izmērot krāsu baltā balansa kartē. To var izdarīt, nofotografējot to vēlamajos apstākļos. Šīs metodes negatīvie ir tas, ka jums ir jāiet cauri procesam katru reizi, mainot apgaismojuma apstākļus.

Kā pielāgot baltā balansu kamerā

Process ir vienkāršs, taču katras kameras izvēlne ir iestatīta atšķirīgi, tāpēc mēs nevaram jums sniegt detalizētu ceļvedi. Tomēr baltā balansa iestatījumiem vajadzētu būt kaut kur jūsu izvēlnē. Ienākot tur, jums vajadzētu redzēt lielāko daļu baltā balansa opciju, kas uzskaitītas mūsu krāsu temperatūras sadaļā (iespējams, formulēts mazliet savādāk).

Izvēlieties savu iespēju, ņemot vērā apgaismojuma apstākļus. Ir arī iespēja manuāli atlasīt kelvinu temperatūru, kā arī iepriekš iestatīts režīms baltā balansa kartes lietošanai. Dažām kamerām ir fiziskas pogas baltā balansa kontrolei, kas var ietaupīt izvēlnes apmeklēšanas laiku.

Kā pielāgot baltā balansu pēcapstrādē

Fotoattēlu rediģēšanas programmas un lietotnes atšķirīgi apstrādā savas iespējas, taču procesa galvenajam principam jābūt ļoti līdzīgam visā tekstā. Atlasītajā rediģēšanas programmatūrā atrodiet sadaļu “baltā balanss” vai “krāsa”. Šajā apgabalā vajadzētu būt sarakstam vai nolaižamajai izvēlnei ar visām iespējām, kas uzskaitītas mūsu krāsu temperatūras sadaļā. Alternatīvi, jums vajadzētu būt iespējai mainīt krāsu temperatūru un tonēt manuāli, kā arī tādas lietas kā vibrācija, piesātinājums un citas.

Ērts rīks, kuru es iesaku, ir baltā balansa ūdenspīpes rīks. Jūs varat izvēlēties šo opciju un pēc tam attēlā izvēlēties baltu vai neitrālu (pelēku) krāsu. Programmatūra nolasīs jūsu izvēlēto krāsu un sasniegs ideālo baltā balansa līmeni.

Baltā balansa noteikumu pārkāpšana

Fotogrāfija ir māksla un radoša izpausme, tāpēc mēs nevaram jums pateikt ievērot noteikumus. Mēs visu šo laiku teicām, ka pareizais baltā balanss ir tas, kas atdarina jūsu ainas dabiskās krāsas. Tas ir labs īkšķa noteikums, kas jāievēro, apgūstot koncepciju, taču ir reizes, kad jūs varētu vēlēties radoši darboties ar krāsām.

“Aukstāka” (zilāka) krāsu temperatūra padara ainu drūmu. Tāpat oranžāka nokrāsa var attēliem dot arī siltu, nomierinošu efektu. Krāsu teorija ir vesela zinātne, un jūs varat izveidot pārsteidzošas fotogrāfijas, ja iemācīsities ar to manipulēt. Šeit ir daži nesen uzņemtu attēlu paraugi, kuros es spēlējos ar temperatūru un toņiem, lai sasniegtu specefektus.

Tagad, kad esat sapratis baltā balansu, smieklīgās krāsas un kameras kļūdas jums nevajadzētu pārsteigt. Jūs pat varat to izmantot savā labā!

Tagad lasiet: Kas ir ISO fotogrāfijā? Viss, kas jums jāzina

OnePlu un autoporta fani Lielbritānijā un viā Eiropā var iegādātie OnePlu 7T Pro McLaren Edition no rītdiena, 5. novembra plkt. 10:00 GMT (plkt. 11:00 pēc CET, plkt. 5:00 ET), aptiprināji Ķīna zīmol....

Ievadiet OnePlu 7T Pro McLaren Edition. Gone ir arežģīt iepakojum. Tā vietā jū aņemat kauliem atdalītu, oglekļa šķiedra tila kati ar uzreiz atpazītamu Papaja apelīnu krāa krāu. Ierīcei, kura cena ir i...

Mūsu Publikācijas