Kas ir Wi-Fi 6? Šeit ir viss, kas jums jāzina

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Karavānas pārbaude pie -25°. Nakšņošana ziemā. Kā nesasaldēt?
Video: Karavānas pārbaude pie -25°. Nakšņošana ziemā. Kā nesasaldēt?

Saturs


Wi-Fi alianse pagājušā gada beigās izraisīja nelielu satraukumu, kad tā paziņoja par pāreju, nosakot Wi-Fi konvencijas. Gone bija sarežģītā nosaukšanas shēma ar šķietami nelietderīgiem burtiem, kas tika aizstāts ar Wi-Fi 6 (vai 802.11ax) kā nākamās paaudzes standarts.

Jaunā nosaukšanas shēma ar atpakaļejošu datumu attiecas arī uz vecāku 802.11ac tehnoloģiju (Wi-Fi 5) un vēl vecāku 802.11n standartu (Wi-Fi 4). Tomēr Wi-Fi 6 ir kaut kas vairāk nekā jauna nosaukumdošanas konvencija, jo nākamās paaudzes Wi-Fi ir daudz priekšrocību salīdzinājumā ar iepriekšējām iterācijām.

Vairāk tīkla ierīču

Neapšaubāmi, ka vislielākā uzmanība Wi-Fi 6 ir sastrēgumu samazināšana un vairāk ierīču pievienošanās tīklam. Vispirms to panāk, izmantojot tehnoloģiju MU-MIMO, ļaujot vienlaikus rīkoties ar vairākiem lietotājiem. Padomājiet par to kā degvielas uzpildes stacija, kurā ir tikai viens sūknis, salīdzinot ar staciju, kurā ir pieejami vairāki sūkņi.

Wi-Fi 6 izmanto arī citas tehnoloģijas, piemēram, OFDMA un raidīšanas staru kūli, lai attiecīgi uzlabotu efektivitāti un tīkla ietilpību. Tas viss nozīmē, ka jūsu mājas tīklā nevajadzētu pārmeklēt, ja mājsaimniecībā ir daudz ierīču. Mūsdienu mājsaimniecībās, tostarp viedtālruņos, klēpjdatoros, viedajos televizoros un citur, tas noteikti ir izaicinājums, kuru vērts risināt.


Šiem uzlabojumiem vajadzētu arī sniegt labāku pieredzi vietās, kur ir daudz cilvēku, aliansē īpaši minot mazumtirgotājus, daudzdzīvokļu namus, transporta mezglus un stadionus. Interesanti, ka tas ir arī viens no 5G ieguvumiem, ļaujot vairāk cilvēku uzturēt sakarus sporta spēļu, mūzikas festivālu un citu masu pasākumu laikā.

Vēl viens Wi-Fi 6 ieguvums ir neatbalstīts WPA3 drošības standarta atbalsts, kam vajadzētu apgrūtināt jūsu Wi-Fi paroles uzlaušanu cilvēkiem.

Vai nāk gudra māja un citi lietošanas gadījumi?

Pēdējais Wi-Fi standarts (Wi-Fi 5 vai 802.11ac) tika ieviests 2013. gadā, kaut arī mēs redzējām, ka 2016. gadā parādījās arī “Wave 2” izslēgšanas režīms. Kopš tā laika daudz kas ir mainījies, pateicoties viedajiem skaļruņiem. un viedajiem mājas sīkrīkiem kopumā. Faktiski IDC uzskata, ka līdz 2022. gadam būs 1,3 miljardi viedo mājas sīkrīku (ieskaitot skaļruņus, termostatus un savienotās gaismas).


Ir svarīgi, lai jaunākais Wi-Fi standarts rūpētos par šīm dažādajām ierīcēm, un tas ir tieši tas, ko Wi-Fi alianse ir izdarījusi ar Wi-Fi 6. Faktiski konsorcijs tik tālu aiziet, sakot, ka jaunais standarts tika izstrādāts visam. “Sākot ar IoT un viedajām mājām, līdz uzņēmumiem, kas veic liela mēroga un kritiski svarīgus izvietojumus.”

Atjauninātais standarts izmanto 1024QAM, lai palielinātu joslas platumu jauniem lietošanas gadījumiem, un mērķa pamodināšanas laika (TWT) tehnoloģiju, lai palielinātu akumulatora darbības laiku ierīcēs ar Wi-Fi un IoT klientiem. Wi-Fi alianse saka, ka 1024QAM nodrošina 25 procentus lielāku caurlaides spēju nelielā diapazonā, salīdzinot ar Wi-Fi 5.

Tikmēr TWT ļauj ierīcēm un piekļuves punktam efektīvi vienoties, kad viņi pamodīsies, lai nosūtītu / saņemtu datus, pamatojoties uz paredzamo tīkla trafiku. Tas ļauj visām ierīcēm nemitīgi mosties, lai pārbaudītu datus. Tehnoloģija var arī samazināt sastrēgumus, jo piekļuves punkts spēj ieplānot pamodināšanu bez jebkādas ierīču pārklāšanās.

Kas jums nepieciešams Wi-Fi 6?

Wi-Fi 6 lietotājiem ir nepieciešams gan atbilstošs maršrutētājs / piekļuves punkts, gan viedtālrunis / planšetdators / klēpjdators, kas atbalsta jauno standartu. Ja jūsu ierīce tiek atbalstīta, bet maršrutētāja nav (vai otrādi), tad visas priekšrocības jūs neredzēsit.

Vairāki Wi-Fi 6 maršrutētāji jau ir pieejami iecienītajā Amazon vietnē, un zīmoli, piemēram, Netgear un Asus, piedāvā preces. Šie maršrutētāji tomēr nav lēti, sākot no 340 līdz 500 USD. Iespējams, vēlēsities nogaidīt apmēram gadu, lai veiktu jaunināšanu, ja jums tiešām ir jābūt jaunajam standartam. Turklāt pastāstīja Wi-Fi alianse ka sertificēti maršrutētāji nāk 2019. gada otrajā pusē, kas nozīmē, ka šie pašreizējie produkti nav sertificēti.

Pašlaik ir pieejams salīdzinoši maz viedtālruņu, kas iesaiņo Wi-Fi 6 tehnoloģiju, un Samsung Galaxy S10 sērija ir pirmā lielākā flagmanu saime, kas to atbalsta. Šai situācijai vajadzētu uzlaboties, pateicoties Snapdragon 855 mikroshēmas pieņemšanai, kas patiešām piedāvā Wi-Fi 6 atbalstu.

Vai jums ir jāveic jaunināšana?

Galaxy S10 sērija ir pirmā lielākā tālruņu saime, kas atbalsta Wi-Fi 6.

Tas viss ir labs jauninājums uz nākamo lielo standartu, taču jums vajadzētu sev pajautāt, kāpēc jums vispirms ir nepieciešams Wi-Fi 6 maršrutētājs. Alianse mums teica, ka standarts teorētiski spēj sasniegt aptuveni 9,6 Gbps ātrumu. Bet tas piebilda, ka jūs varat sagaidīt gigabita ātrumu ar “pareizajiem apstākļiem”. Bet lielākajai daļai cilvēku šobrīd nav gigabita interneta savienojuma, tāpēc noteikti nav jēgas jaunināt uz Wi-Fi 6, ja izmantojat 100Mbps vai zemāks interneta savienojums.

Vidē ar daudzām lietām, piemēram, tirdzniecības centru, biroju vai sabiedrisko ēku? Tad Wi-Fi 6 palīdzēs mazināt sastrēgumus visās ierīcēs. Bet jūs vēlaties, lai visas tīkla ierīces atbalstītu standartu, lai gūtu maksimālu labumu.

Vai neesat jauninājis savu mājas maršrutētāju kopš Wi-Fi 4 (802.11n) vai vecākām dienām? Tad kāpēc tērēt naudu dārgam Wi-Fi 6 maršrutētājam, kad varat vai nu gaidīt cenas pazemināšanos, vai tā vietā izvēlēties lētu Wi-Fi 5 ierīci?

Google ir paziņoji par Google Pixel 3a un Pixel 3a XL iztādē Google I / O 2019. Kā jau daudzā bauma bija ieteikuša, gaidāmie aparāti gandrīz viu parato Pixel 3 ērija viedtālruņu labumu ieaiņo par aptu...

Šī gada Amazon Prime Day vinībām ir noūtīt ļoti daudz darījumu. Tomēr, kā zina jebkurš hardcore veikal, daži piedāvājumi ir labāki nekā citi. laītāji ir īpaši labi, aizdomājotie par labākajiem piedāvā...

Asv Ieteicams