Izskaidrota plašu digitālo tiesību pārvaldība

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 1 Jūlijs 2024
Anonim
Domēni un to pārvaldība | Edgars Koroņevskis | Picco.media
Video: Domēni un to pārvaldība | Edgars Koroņevskis | Picco.media

Saturs


Vairāki video pakalpojumi, piemēram, Google Play Movies, Netflix un Amazon Prime Video, dažiem viedtālruņiem neļauj straumēt filmas vai TV pārraides ar izšķirtspēju, kas augstāka par 480 p. Bloķēšanas iemesls ir tas, ka šie pakalpojumi tiek aizsargāti ar digitālo tiesību pārvaldību (DRM), lai novērstu šo video failu kopēšanu un neatļautu izplatīšanu.

Lai uzticētos Android viedtālruņa un daudzu citu ierīču drošībai pret pirātismu, tiek izmantoti šie populārie straumēšanas pakalpojumi Google Widevine DRM platforma. Tiek lēsts, ka tas ir viens no nozares vecākajiem DRM pakalpojumiem, kas tiek uzstādīts apmēram 4 miljardos ierīču visā pasaulē.

Lūk, kas jums jāzina par Widevine un kā tā darbojas.

Kā darbojas Widevine?

Widevine īsteno vairākus nozares standartus, lai aizsargātu saturu, jo tas tiek pārsūtīts internetā un atskaņots ierīcēs. Lai iegūtu ātru pārskatu, tas izmanto CENC šifrēšanas, licencēšanas atslēgu apmaiņas un adaptīvas straumēšanas kvalitātes kombināciju, lai pārvaldītu un nosūtītu video lietotājiem. Ideja ir vienkāršot darba apjomu pakalpojumu sniedzēja labā, atbalstot vairākus straumēšanas kvalitātes līmeņus, pamatojoties uz saņēmējas ierīces drošības iespējām.


Lai to sasniegtu, Widevine aizsargā saturu visos trīs drošības līmeņos, kurus vienkārši sauc par L3, L2 un L1. Jūsu ierīcei būs jābūt sertificētai, lai tā atbilstu pilnai L1 specifikācijai, ja vēlaties straumēt HD saturu no tādiem pakalpojumiem kā Netflix.

TrustZone tehnoloģiju Cortex-A balstītos lietojumprogrammu procesoros parasti izmanto, lai palaistu uzticamu sāknēšanu un uzticamu operētājsistēmu, lai izveidotu uzticamās izpildes vidi (TEE), kas DRM un citus procesus atdala no potenciāli izmantojamām lietojumprogrammām.

Lai sasniegtu 1. drošības līmeni, visa satura apstrāde, šifrēšana un vadība jāveic ierīces procesora uzticamās izpildes vidē (TEE), lai novērstu multivides faila ārēju viltošanu un kopēšanu. Visi ARM Cortex-A procesori ievieš TrustZone tehnoloģiju, izveidojot aparatūras atdalīšanu, kas ļauj uzticamai OS (piemēram, Android) izveidot TEE DRM un citām drošām lietojumprogrammām.


2. drošības līmenim ir nepieciešama tikai TEE iekšpusē kriptogrāfija, bet ne video apstrāde. L3 piemēro vai nu tad, ja ierīcei nav TEE, vai arī, ja apstrāde tiek veikta ārpus tās. Tomēr joprojām ir jāveic atbilstoši pasākumi, lai aizsargātu kriptogrāfiju resursdatora operētājsistēmā.

Kā tiek ieviests Widevine

Atkarībā no aparatūras un programmatūras ieviešanas Android ierīces atbalsta L1 vai L3 drošības līmeni, tāpat kā Chrome OS. Galddatoru pārlūks Chrome vienmēr atbalstīs tikai L3. Ja jūsu ierīce ir saderīga tikai ar L3 formātu, jums tiek noteikts zemāks izšķirtspējas izšķirtspēja. Tikai L1 drošas ierīces, kuru apstrāde pilnībā notiek TEE, var atskaņot HD vai augstākas kvalitātes saturu no Widevine drošajiem pakalpojumiem.

Varbūt viens no vissvarīgākajiem punktiem, kas jāņem vērā attiecībā uz Widevine, ir tas, ka tā neprasa licences maksu, lai ieviestu savu aizsardzības tehnoloģiju. Tāpēc nav finansiālu iemeslu, kāpēc daži viedtālruņi tiek izlaisti.

Widevine neiekasē maksu par licenci. Tā vietā aparatūras ražotājiem ir jāiziet tikai sertifikācijas process.

Tā vietā aparatūras ražotājiem ir jāiziet tikai sertifikācijas process. Tas ietver dažādu juridisko līgumu pabeigšanu, dažu programmatūras bibliotēku ieviešanu un klientu integrācijas testēšanu, lai pārbaudītu atbalstu, cita starpā. Acīmredzot šis process ir paredzēts pilnveidošanai, lai to varētu ērti pieņemt, un visas mikroshēmas, kas tiek izmantotas Android viedtālruņiem, atbalsta nepieciešamās tehnoloģijas, tāpēc, iespējams, tikai tas, ka viedtālruņi nav saderīgi, ir vainīgs ražotāja pārraudzībā vai pārbaudes laika trūkumā. Par laimi, šķiet, ka viedtālruņu oriģinālās aparatūras ražotāji pēc atbrīvošanas var novērst visus neatbilstības gadījumus.

Drošības pētnieks Deivids Buchanans 2019. gada janvārī sociālajā tīklā Twitter apgalvoja, ka viņam izdevās sabojāt DRM uz Widevine L3. Nav skaidrs, vai viņš ir atklājis šo paziņoto problēmu uzņēmumam Google, un no uzņēmuma puses nav neviena vārda par to, vai tas būtu novērsis šo DRM trūkumu.

Vai mana ierīce var straumēt HD saturu?

Diemžēl daudzās specifikāciju lapās jūs neatradīsit informāciju par DRM atbilstību, tāpēc ir grūti zināt pirms jauna tālruņa iegādes. Lielākā daļa viedtālruņu, it īpaši pamatelementu līmenī, ļaus veikt HD straumēšanu no Widevine darbināmajiem pakalpojumiem, pat ja viedtālrunis ir dažas paaudzes vecs. Tehniski visi Android viedtālruņi var atbalstīt L1 Widevine drošību, taču ieviešanas nobraukums var atšķirties, ja viedtālruņi ir lētāki, un to testēšanas laiks var būt pārāk mazs.

Ja vēlaties pārbaudīt, vai konkrētā klausule ir saderīga ar Winevine, kā arī citiem populāriem DRM pakalpojumiem, varat pārbaudīt sava viedtālruņa atbalsta līmeni ar tādām lietotnēm kā DRM Info, kuru var bez maksas lejupielādēt no Play veikala. Vienkārši ritiniet uz leju līdz Google Widevine DRM sadaļai un pārbaudiet, kādu drošības līmeni jūsu ierīce atbalsta, tāpat kā iepriekš redzamajā attēlā.

Turklāt Netflix ir ievietojis pastāvīgi atjauninātu Android viedtālruņu un planšetdatoru sarakstu, kas spēj straumēt savas filmas un TV šovus HD izšķirtspējā. Sarakstā ir arī mikroshēmu komplekti no Qualcomm un Huawei, kas spēj straumēt Netflix video HD formātā.

Ja jums ir radušās problēmas ar HD satura straumēšanu no Netflix vai Amazon Video, dariet mums to zināmu zemāk esošajos komentāros.

amung Galaxy 10 Plu ir vien no četru tālruņu Galaxy 10 aime augtākā klae pārtāvjiem 2019. gadam. Tam ir proceor Qualcomm napdragon 855, izliekt 6,4 collu diplej ar ietrādātu pirktu nopiedumu enoru, tr...

amung Galaxy 10 noplūde notiek trauji un ātri pirm ērija lielā izlaišana 20. februārī. Ta ietver pilnu pecifikāciju arakta noplūdi, ka ne tikai atklāja, ka bū Galaxy 10 Plu modeli ar mieklīgu 12 GB RA...

Interesants