Bezvadu uzlādes tehnoloģija: kas jums jāzina

Autors: Randy Alexander
Radīšanas Datums: 1 Aprīlis 2021
Atjaunināšanas Datums: 26 Jūnijs 2024
Anonim
Autoziņas - Autoeksperts par Akumulatora baterijām un lādētājiem
Video: Autoziņas - Autoeksperts par Akumulatora baterijām un lādētājiem

Saturs


ir bijušas satriecošas vai neizmantojamas attiecības ar mobilo sakaru nozari, iegremdējot un izslēdzot produktu klāstu un pārceļoties starp specifikāciju lapu iespējām un piederumu statusu. Mūsdienās vairāki augsta līmeņa viedtālruņu diapazoni atbalsta bezvadu uzlādi, ieskaitot Google jaunākos pikseļus, Samsung produktus Galaxy S un Note un Huawei Mate 20 Pro.

Pēc gadiem ilgām cīņām par standartiem, viedtālruņu spēlē palicis tikai viens nozīmīgs spēlētājs - bezvadu enerģijas konsorcijs. Apmēram 90 procentus no visiem bezvadu uzlādes produktiem veido bezvadu enerģijas konsorcija Qi standarts (izteikts siers). Powermat (PMA & AirFuel) un Wireless Power Consortium (Qi) apvienojās 2018. gada janvārī, izbeidzot tirgus sadrumstalotības draudus un, cerams, atvieglojot ražotājiem ilgtermiņa standarta izvēli.

Apkārt standartam

Pēc ilgstošas ​​rūpniecības neizlēmības starp WPC un AirFuel standartiem, 2017. gads redzēja, ka Apple pieņem Qi tehnoloģiju saviem iPhone 8 un iPhone X, standartam pievienojot ievērojamu ietekmi, kas būtībā piespieda nozari beidzot izvēlēties grupu. Lai gan Samsung - pēc viedtālruņu ražotāja lielāks apjoms - pieņēma bezvadu uzlādi ilgi pirms Apple, jaunākie produkti ierobežo viņu likmes, atbalstot gan Qi, gan PMA.


Nāc 2018. gadā, Apple lēmumam ir parādījusies mazinoša ietekme uz bezvadu uzlādes nozari. Powermat pievienojās WPC, īpaši norādot, ka Apple kā noteicošo faktoru izmanto Qi standartu. Powermat tagad veicina savu tehnoloģiju WPC, un partnerība, iespējams, galu galā ražos lādētājus gan ar Qi, gan PMA standartiem, piemēram, jaunākajiem elastīgajiem bezvadu uzlādes produktiem.

Powermat ražo standartus izstrādājumiem, kas ietver savu un Qi tehnoloģiju, kā arī ir ieviesuši programmatūras atjauninājumus daudziem esošajiem produktiem, lai atbalstītu šo standartu. Piemēram, šīs Powermat atrašanās vietas Starbucks tagad darbojas ar Qi tālruņiem. Tāpat Qi atbalsta arī uzņēmuma SmartInductive un AgileInductive produktu līnijas.

Svarīgi arī atzīmēt, ka Powermat bija PMA (Power Matters Alliance) dibinātājs, kas apvienojās ar A4WP, lai ražotu AirFuel. Šī grupa joprojām strādā pie savām induktīvās un rezonanses uzlādes versijām. Faktiski daži no PowerMat produktiem turpina atbalstīt AirFuel PMA induktīvo uzlādi. Tomēr ir jautājumi, kas kavē grupas potenciālu tagad, kad tās lielākais ieguldītājs - Powermat - sadarbojas ar Qi un WPC.


Kā tehnoloģija darbojas

Pat pirms Apple pieņemšanas un Powermat partnerības Bezvadu enerģijas konsorcija induktīvajam standartam bija ievērojams nozares profils, jo tas nodrošina virkni viedtālruņu, piederumu un produktu. PMA standarts, kas tagad ir salocīts AirFuel, ir parādījies arī vairākos viedtālruņos un arī noslēdza darījumus, lai nodrošinātu uzlādes stacijas uzņēmumiem, piemēram, Starbucks. Abu šo standartu pamatā ir induktīvās uzlādes tehnoloģija, kurai parasti ir diezgan mazs diapazons un tā var būt diezgan smalka. Rezense, vecā A4WP standarta pamatā bija rezonanses tehnoloģija, taču šim dizainam vēl nav jāparādās nevienā viedtālrunī.

Stieples spoles rada magnētiskos laukus, kurus var izmantot, lai ģenerētu strāvas plūsmu atsevišķā, izolētā spolē. Tas ir transformatora tehnoloģijas pamats, kā arī induktīvie un rezonanses lādētāji.

Indukcijas un rezonanses tehnoloģijas dod diezgan atšķirīgus rezultātus no tiešā lietotāja viedokļa, neskatoties uz to, ka to pamatā ir tas pats inženiertehniskais princips, ka stieples spirāles var izmantot enerģijas pārvadīšanai gaisā.

Ja jūs interesē zinātne, induktīvajā uzlādē tiek izmantotas cieši savienotas spoles ar nedaudz “izslēgtas rezonanses” frekvenci, kas nodrošina augstu pārvades efektivitāti, kā rezultātā tiek izmantots efektīvs enerģijas patēriņš, taču izmaksas ir saistītas ar augstu jutību pret spoles neatbilstību. Tāpēc Qi un PMA ierīces bieži izmanto magnētus, lai ierīkotu ierīces ar uztveršanas spilventiņu, un tās ir ierobežotas līdz ļoti īsiem uzlādes attālumiem, parasti tikai 45 mm.

Vienīgās reālās atšķirības starp Qi un PMA ir pārraides frekvences un savienojuma protokoli, ko izmanto, lai sazinātos ar ierīcēm un kontrolētu enerģijas pārvaldību. Rezonanses uzlāde ir nedaudz atšķirīga, parasti tā darbojas lielākā attālumā no dažām collām, noregulējot svārstību frekvenci, lai precīzi sakristu ar uztvērēju un raidītāju. Tas ļauj veikt lielāku pārsūtīšanas attālumu, pirms jauda samazinās, bet ar mazāk optimālu enerģijas pārnesi nekā indukcijas tehnoloģija. Viens no citiem lielajiem rezonanses dizaina ieguvumiem ir tas, ka jaudu var nodot vairākām ierīcēm neatkarīgi no to orientācijas magnētiskajā laukā, un tā var arī barot vairākas ierīces no viena raidītāja spoles.

Qi tagad ir arī rezonanses dizains tā specifikācijā 1.2, kas paredzēts ilgstošākai enerģijas pārvadei līdz 2,8 cm, taču, pateicoties tam, lai nodrošinātu savietojamību ar esošajām Qi pārraides frekvencēm, Q koeficientu un siltuma ierobežojumiem, tas nav tik efektīvs, lai pārvadītu jaudu lielos attālumos kā speciāli šim mērķim izstrādāta sistēma.

Qi bāzes standarts atbalsta jaudu līdz 15W. Tas ir tas, ko gadu gaitā ir izmantojuši vairums viedtālruņu tirgū, kaut arī ne vienmēr tiek palielināta enerģijas jauda. Qi ir arī papildināts “Medium Power Simple Battery Charging” standarts, kas paredzēts lietošanai ar lielāku jaudu un paredzēts ierīcēm, kuru jauda ir no 35 līdz 60 W.

Būvizstrādājumi

Līdz šim lielākie mobilo ierīču spēlētāji strādāja, lai nodrošinātu produktu shēmas, kas atbalsta vismaz vienu no dažādajiem standartiem. Piemēram, Samsung un LG vadošie izstrādājumi atbalsta gan induktīvos Qi, gan PWA standartus. Tomēr dažas ierīces, piemēram, Huawei P20 Pro, atbalsta tikai Qi.

Citi uzņēmumi daudzfaktoru pieeju izvēlas daudz tālāk, atbalstot rezonansi papildus abiem induktīvajiem standartiem. Piemēram, NuCurrent atbalsta Qi, PMA un A4WP un paziņoja par pasaulē pirmo 10 vatu induktīvās un rezonanses uzlādes antenu. Tomēr nākotnē mēs varam redzēt, ka ražotāji atgriežas pie atbalsta tikai Qi, kā to ir darījis Apple. Droši zinot, ka daži no lielākajiem ražotājiem tagad atbalsta šo standartu.

Lai gan daži oriģinālo iekārtu ražotāji atbalsta Qi un PMA, tagad mēs varam redzēt, ka abi tie ir pārveidoti vienā universālā standartā, kas vienkāršo produktu attīstību.

Pirmās paaudzes aksesuāri bija diezgan ierobežoti ar jūsu mājas uzlādes stacijām, taču kopš tā laika bezvadu uzlādes tirgus ir paplašinājies daudzos jaunos produktu segmentos. Automobiļi ir viena no augošajām nozarēm, un vairāki ražotāji, piemēram, Audi un Mercedes, jau ir paziņojuši par saviem transportlīdzekļiem bezvadu uzlādes iespējām. Bezvadu enerģijas konsorcijs ir īpaši ieinteresēts savas tehnoloģijas ieviešanā sabiedriskās vietās un uzņēmumos, un tas paredz nākamās ierīces ar mazākām baterijām, bet ar pietiekamu uzlādes punktu, lai tās būtu viegli papildināt.

Bezvadu uzlāde notiek arī pirmsākumos, lai patērētājiem būtu vēl noderīgāka. Tehnoloģijām ir iebūvēti sakaru protokoli, lai nodrošinātu pareizu enerģijas pārnešanu starp ierīcēm, un tas tiek izmantots saziņai ar citām sistēmām. Piemēram, to var izmantot kopā ar viedajiem mājas risinājumiem, piemēram, kontrolējot apgaismojumu vai temperatūru, vai arī pārsūtot informāciju par iecienītāko radiostaciju vai pat optimālo sēdekļa stāvokli uz automašīnas borta datoru.

Ieteicamais bezvadu lādētājs:

Radiopārraide un nākotne

Lai gan bezvadu enerģijas konsorcijs tagad ir lielākā grupa ar tirgū pieejamo produktu klāstu, vairāki mazāki uzņēmumi piedāvā arī pavisam jaunas idejas. Daudzi no viņiem tagad strādā ar AirFuel, lai nodrošinātu bezvadu uzlādi daudz ilgāk nekā iepriekš.

Atpakaļceļā CES 2016 mēs devāmies rokās ar dažādiem Humavox bezvadu uzlādes līdzekļiem aprīkotiem piederumiem. Atšķirībā no indukcijas vai rezonanses modeļiem, šī tehnoloģija ir balstīta uz gandrīz lauka radiofrekvences pārraidi. Humavox aplūko tikpat nelielus diapazonus kā esošie bezvadu standarti, bet uzņēmuma tehnoloģijā, nevis lielās metāla tinumos, tiek izmantota neliela integrēta shēma, lai apstrādātu enerģijas pārnesi un pārveidošanu, ļaujot veikt dažas diskrētas ieviešanas. Humavox piedāvā platformu, kas veltīta bezvadu austiņu uzlādei.

Energous ir vēl viens uzņēmums ar radioviļņu tehnoloģijām, taču atšķirībā no Humavox tas ir daudz ilgāks par standarta rādītājiem, sasniedzot 15 pēdas. Pagājušajā gadā uzņēmums paziņoja par diezgan dārgu raidītāju centrmezglu, kas spēj piegādāt 5,5 vatu jaudu ierīcēm, kas atrodas piecas pēdas no centrmezgla, ap 3,5 vatu jaudu pie 10 pēdām un vienu vatu pie 15 pēdām. Papildu diapazons patiešām ir Energous tehnoloģijas pārdošanas punkts, taču nelielā diapazonā tas joprojām ir salīdzinoši konkurētspējīgs ar esošajiem lādētājiem.

2018. gada sākumā Energous saņēma pirmo FCC sertifikātu bezvadu uzlādei no attāluma, izmantojot vidēja diapazona uzlādes tehnoloģiju. Tas tika iesniegts saskaņā ar 18. daļu, kurā paredzēts rūpnieciskām, zinātnes un medicīnas ierīcēm, nevis saskaņā ar 15. daļā regulāri izmantoto B klases patēriņa elektronikas sadaļu. CES 2018 uzņēmums atklāja savu pirmo produktu partnerību - bezvadu uzlādējamu viedo apakšveļu, kas ražota by Myant sauc SKIIN. Tomēr mēs joprojām gaidām parastos produktus.

Ja ar to nepietika izvēles, izrādās, ka enerģijas pārraidei starp ierīcēm var izmantot arī ultraskaņu. UBeam ir viens no šādiem standartiem, kura pamatā ir šī zemākās frekvences pārraide, un tas var lepoties ar vairāku ierīču uzlādi ar diapazonu līdz 4 metriem ar 1,5 vatu jaudu. Diemžēl tā enerģijas jauda un siltuma izšķērdēšana ne tuvu neatbilst citām idejām tirgū, un tehnoloģijai ir nepieciešama redzes līnija starp ierīcēm, lai veiksmīgi pārvadītu enerģiju.

Satīt

Acīmredzami šeit ir daudz daudzsološu tehnoloģiju, taču joprojām ir jāuzdod viens liels jautājums par bezvadu tehnoloģiju: kāpēc patērētājiem tā jāizvēlas ērtāk, izmantojot USB kabeli ar gultasvietu ar ātru uzlādes atbalstu? Ja godīgi, uz to ir grūti atbildēt, taču, iespējams, būs nepieciešama vienkārša lietošana un visuresošs sīkrīku atbalsts un uzlādes stacijas.

Neskatoties uz to, ka tas pastāv jau vairākus gadus, bezvadu uzlāde joprojām nav kļuvusi par kritiski svarīgu tehnoloģiju sīkrīku tirgū. Tomēr tagad, kad tirgus sāk pulcēties ap Bezvadu barošanas konsorciju un Qi, mēs sākam redzēt kādu nozīmīgu produktu un patērētāju pieņemšanu.

Ja ir kāda kategorija, kura trūkt HBO, tā ir komēdija. Pievilcīgai filmu pakalpojum ne tikai traumēm kar plakanā filma, bet arī rada ava jautra komēdija eanu un filma....

Neatkarīgi no tā, vai aņemat HBO, izmantojot tradicionālo kabeļtelevīzija kanālu vai traumējot HBO Now, premium filmu un TV pakalpojumā ir katāma imtiem pašreizējo un klaiko filmu. HBO filmu izvēle ma...

Mūsu Padoms